نسرین ستوده پس از ۱۹ روز انفرادی به بند عمومی باز گردانده شد

بامدادخبر – نسرین ستوده، وکیل زندانی که از روز ۲۶ مهر ماه در اعتراض به محدودیت‌های اعمال شده بر خانواده و به ویژه ممنوع‌الخروجی دختر ۱۳ ساله‌اش در اعتصاب غذا به سر می‌برد، امروز دوشنبه (۲۹ آبان)، پس از ۱۹ روز انفرادی، بار دیگر به بند زنان سیاسی زندان اوین باز گردانده شد.
 
به گزارش بامدادخبر، رضا خندان، همسر نسرین ستوده، دقایقی قبل (بعدازظهر دوشنبه)، با اعلام این خبر در صفحه‌ی فیسبوکش نوشت که هیچ اطلاع بیشتری از وضعیت سلامت این وکیل زندانی ندارد.
 
این درحالی است که خانم ستوده در زمان زندان انفرادی از ملاقات با همسرش نیز محروم بوده و تنها یک بار موفق شد با دو فرزندش ملاقات حضوری داشته باشد. او در آن دیدار به دخترش، مهرآوه گفته بود که چند باری به بهداری زندان اوین منتقل شده و به نقل از مهرآوه خندان، او بیش از پیش لاغر شده است.
 
خانم ستوده که از از تاریخ ۱۳ شهریور ۱۳۸۹ در بازداشت به سر می‌برد و به اتهاماتی چون «اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام» به شش سال حبس قطعی محکوم شده است.
 
او در بیش از ۲۶ ماه بازداشت خود، چندین بار در اعتراض به آنچه رفتار غیرقانونی مسوولان زندان با خود و خانواده‌اش عنوان کرده، دست به اعتصاب غذا زده است.

+232
رأی دهید
-11

khosrow norsk - اسلو - نروژ
الهى درد وبلات بخوره تو سرم. شرمنده ام از اینکه حتى جسارت نوشتن در مورد تو رو دارم. ما نامردمانى بیش نیستیم نسرین جان. اعتراض کردى و ما برحذر داشتیم تو را از اعتراض چرا که خود جسارت اعتراض نداریم. اى کاش کمى از شهامت تو در وجود ما بود تا بعد از ٣٢ سال سکوت تظاهرات سکوت نمیکردیم. سر تعظیم بر استانه تو فرود میاورم که از فراریان چون ما کار دگر بر نیاید.
‌سه شنبه 30 آبان 1391 - 22:24
Caroline - تهران - ایران
پدرسگ توپ دارد تانک دارد. دلار نفت در صد بانک دارد. همه دورش بسیجی، پاسدار است. ره بیت اش حصار اندر حصار است. در اوج سِکوریتی منزلش هست . برای روز وحشت، تونلش هست. ندانم علت ضعفش چه بوده. که ترسیده ز نسرین ستوده!. ***. نه نسرین ستوده لشکرش هست. نه فکر کودتائی در سرش هست. نه اسرائیل زد دستی به پشتش. نه غرب او را گرفته توی مشتش. نه دارد یوزی و خمپاره انداز. نه میگیرد دلار از نفت و از گاز. نه مأمور و نه بادیگارد دارد. نه در جیب و به دندان کارد دارد. نه میخواهد که بنشیند به جایش. نه میباشد رقیب مجتبایش.
‌سه شنبه 30 آبان 1391 - 23:40
Caroline - تهران - ایران
ولیکن هرچه هست و هرچه بوده. خطرناک است نسرین ستوده!. ***. خطرهای دگر هم هست در راه. که میلرزاند او را گاه و بیگاه. اخیراً کرده وحشت فوق العاده. ز یک وبلاگنویس صاف و ساده. جوان از مدرسه چون خانه آمد. سراغ صفحۀ رایانه آمد. چو زد انگشت خود را روی کیبورد. سه بار آقای رهبر زنده شد مرد. نتیجه در اوین با ضرب شلاق. به ستار بهشتی گشت ابلاغ. پدرسگ پول دارد، زور دارد. روانی این وسط ناجور دارد. چو آید اسم منصور اسانلو. دوباره لرزه افتد بر تن او. بپیچد برخودش از وحشت و درد. عبا عمامۀ او میشود زرد. چنان پر قدرت اما این چنین خوار. خدایا زین معما پرده برنداشتی هم برنداشتی! برو عمو!. ــــــــــــــــــــــــــــــــــ. هادی خرسندی].
‌سه شنبه 30 آبان 1391 - 23:40
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
درود بر شیر زن مبارز مدافع محرومین خانم نسرین ستوده! غرور و افتخار ایرانیان آزادیخواه هستی که پیشانی ات را در مقابل نمایندگان جهل و نادانی یک مشت مسلمان ابله که ایران را اشغال کردند گرفتی. مقاومتت پایدار باد و برایت آروزی قدرت و توانائی بیشتر داریم. این قرآن خوانان مسلمان که نماینده گی نابودی فرزندان ایران را دارند دیر یا زود به سزای اعمال جنایتکارانه شان خواهند رسید و ظلم و ستم ملتی هیچوقت پایدار نمی ماند. نسرین جان ترس ما از این است که شکنجه گران نماز و قرآن خوان سر ترا هم زیر آب کنند و بعد بگویند ناراحتی قلبی داشتی و مرگت طبیعی بوده. خواهرم بگو که قلب عاشقت برای عدل و حقوق انسانی و برای فرزندانت همیشه سالم بوده و از عاشقان ایران و ایرانی بودی و هستی. چه شرم گینانه است برای ملعونی مثل خامنه ای که باشنیدن نامت لرزه بر اندامش میافتد و هراس بر قلب سیاه و نکبت بارش. مزدوران رژیم که برای قتل فرزندان ایران از عربها با قوانین اسلام مامور شدند نخواهند توانست تا زمانی که حتی یک ایرانی باشد و فارسی صحبت کند نسل ما ایرانیها را از بین ببرند. مرگ بر دژخیمان رژیم اسلامی و حکومت ظالم ملایان!
‌سه شنبه 30 آبان 1391 - 23:46
be_pa.khaste - هارلم - هلند
دورود بر تو نسرین ستوده خیلی‌ از مردها باید خجالت بکشن که به خودشون میگن مرد هستیم .
‌چهارشنبه 1 آذر 1391 - 00:09
LA PASHA - لس آنجلس - امریکا
بجای این که بگین کی نامرد یا کی نامرد نیست . واسش دعا کنیم تا مانند دیگران نکشنش .به امید روزی که به سلامت در کنار خانواده اش باشه.
‌چهارشنبه 1 آذر 1391 - 07:17
naderan - یوتوبوری - سوید
ایرانی با غیریت حمایت حمایت نسرین الهی درد بلات بخوره تو سر مردهای ایران شما را به غیرتان قسم تا کی صبر بلند شو بلند شو مرد اینقدر بی بخار نباش
‌چهارشنبه 1 آذر 1391 - 08:00
baharmazaheri - عجمان - دبي
عزیز مبارز نام تو و شهامت تو با این روح بزرگت تا همیشه دردنیا خواهد بود خواهد بود ننگ به رهبر دیکتاتور ماردوش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! طاقت بیار نسرین
‌چهارشنبه 1 آذر 1391 - 09:27
kobalt - کرج - ایران
ربنا اندکی از مردانگی این زن به ما مردان عنایت فرما.الهی آمین
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 09:53
Kamran631 - لیون - فرانسه
نسرین عزیز، یک ملت با تو است، همچنان قوی و پایدار بمان !
‌پنجشنبه 2 آذر 1391 - 13:09
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.