وزارت اطلاعات: بین اپوزیسیون جمهوری اسلامی اتحاد شکل نمی‌گیرد


 

وزارت اطلاعات ایران در گزارشی که روی وبسایت خود منتشر کرده است، «اتحاد اپوزیسیون نظام جمهوری اسلامی» را کار «سرویس های جاسوسی» دانسته و گفته است که این اتحاد ولو به صورت ظاهری، بین اپوزیسیون جمهوری اسلامی شکل نخواهد گرفت.
 
وزارت اطلاعات ایران گزارش خود را با عنوان «تلاش سازمان های جاسوسی آمریکا برای اتحاد عناصر شکست خورده عناصر ضد انقلاب خارج‌نشین» منتشر کرده و گفته که «دشمنان قسم خورده نظام اسلامی» در صدد بر آمدند تا به گفته آن، «پس از شکست فتنه ۸۸، با دادن تنفس مصنوعی به فتنه آن را احیاء کنند.»
 
گزارش وزارت اطلاعات ایران در زمانی منتشر می شود که گروه های اپوزیسیون جمهوری اسلامی ایران در روزهای شنبه و یکشنبه نشستی دیگر در پراگ، پایتخت جمهوری چک، برگزار کردند.
 
در این نشست، مباحثی مانند چشم انداز تحولات سیاسی در ایران و گذار مسالمت آمیز به دموکراسی، دیالوگ ملی، انتخابات آزاد و همگرایی نیروهای اپوزیسیون، مساله قومی- ملی و ارایه راهبرد، بررسی موانع مشارکت گسترده زنان در فعالیت های سیاسی، ایران و روند های جاری در منطقه، وضعیت اقتصادی در ایران و فرجام روند های جاری مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
 
این وزارتخانه، تلاش گروه های اپوزیسیون نظام جمهوری اسلامی برای برگزاری نشست در «پاریس و لندن» و اتحاد میان خود را بخشی از این طرح دانسته و گفته است که «سوخت رفتن پروژه دولت در تبعید و نفوذ سردار مدحی در عمق این پروژه، تمامی نقشه های شوم سرویس های جاسوسی غرب نقش بر آب شد.»
 
محمدرضا مدحی که رسانه های جمهوری اسلامی از وی با عنوان «نفوذی وزارت اطلاعات» یاد می کنند تا پیش از بازگشت به ایران، با برخی از گروه های ایرانی در خارج از کشور ارتباط برقرار کرده بود.
 
تلویزیون دولتی ایران در ۱۸ خردادماه ۱۳۹۰ مستندی با عنوان «الماسی برای فریب» پخش کرد که در آن ادعا شده بود وزارت اطلاعات ایران توسط فردی به نام «محمدرضا مدحی» به تشکیلات اپوزیسیون ایرانی خارج از کشور نفوذ کرده و «ایده دولت در تبعید» آنها را افشاء و در نطفه خفه کرده است.
 
وزارت اطلاعات ایران در گزارش اخیر خود می گوید که «مطرح شدن این پروژه» باعث شد تا به ادعای آن، «عناصر اپوزیسیون به فحاشی علیه هم پرداخته و یکدیگر را به مدحی شماره ۲ و ۳» متهم کنند.
 
این وزارتخانه برگزاری نشست میان گروه های اپوزیسیون جمهوری اسلامی در استکهلم، پایتخت سوئد، را «یکی از مهمترین اهداف این پروژه ضد ایرانی» عنوان کرده و می گوید که هدف این نشست، «برقراری اتحاد اپوزیسیون از هم گسیخته برای احیای فتنه در آستانه انتخابات مجلس نهم شورای اسلامی بود.»
 
نشست استکهلم در روزهای چهارم و پنجم فوریه امسال و با حمایت بنیاد اولاف پالمه به صورت غیرعلنی برگزار شد و گزارشی رسمی از هویت و تعداد شرکت کنندگان در آن منتشر نگردید.
 
وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی حمایت بنیاد اولاف پالمه از این نشست را زیر سوال برده و می گوید که «خرج نشست را سازمان جاسوسی سیا پرداخته بود» و «حضور نداشتن رسانه ها برای پوشش خبری این نشست عامل تفرقه و دعوا بین عناصر ضد انقلاب شد.»
 
این وزارتخانه نشست «گذار به دموکراسی» در واشینگتن که در روزهای هفتم و هشتم آوریل امسال برگزار شد را «یکی از برنامه های میز ایران در سازمان سیا» ارزیابی کرده و گفته که هدف از این نشست، «گردهم آوردن طیف ها و گروهک های مختلف برانداز و محارب و فرقه های استعمار ساخته و ایجاد همگرایی عملیاتی میان آنهاست.»
 
وزارت اطلاعات ایران بار دیگر این ادعای رسانه های نزدیک به نظام جمهوری اسلامی در ماه های گذشته را تکرار کرده است که در گزارش های خود گفته بودند که نشست واشینگتن، «با پول عربستان سعودی برگزار شده است.»
 
این نهاد امنیتی، ایده و چگونگی اتحاد میان اپوزیسیون جمهوری اسلامی ایران را برگرفته از «مدل شورای ملی مقاومت ملی» و «سازمان مجاهدین خلق» عنوان کرده و در پایان نتیجه گیری می کند که «با وجود اختلافات فاحش، به نظر می رسد به هیچ وجه اتحادی ولو به صورت ظاهری، بین اپوزیسیون نظام جمهوری اسلامی ایران شکل نخواهد گرفت و در حقیقت این خواب پریشان سرویس های اطلاعاتی دشمن تعبیری نخواهد داشت.»
 
مسوولان وزارت اطلاعات ایران بارها ادعا کرده اند که بر روی گروه های اپوزیسیون و فعالیت های آنها «اشراف کامل» دارند.
 
در همین رابطه، حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی، روز ۲۴ تیرماه  سال ۱۳۹۰ گفت که «وزارت اطلاعات هم اکنون موضع تهاجمی نسبت به اقدامات دشمنان جمهوری اسلامی ایران اتخاذ کرده است، ایجاد تردید و شکاف در جریان ضد انقلاب‌های خارج‌نشین از جمله تازه‌ترین اقدامات وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران است.»


 

+76
رأی دهید
-29

htafas - مادرید - اسپانیا
تنها کسی‌ که می‌تونه شما اوباشو سر نگون کنه خود ملتن ..و اون روز دور نیست..بالاخره وقتش میرسه نگران باشید...
‌سه شنبه 30 آبان 1391 - 02:11
perser68 - فلوریدا - امریکا
اینجور که داره پیش میره شما آدم خور‌های فاشیستی اسلامی فاضلاب تونو خودتون کندین و مردم داخل شما رو خواهند شست و نیازی به اپو.. خارج نیست!خانواده‌هایی‌ که ۲ تا ۳ تا ۴ تا بچه هاشونو کشتین آنچنان بلائی سرتون بیارن که تا نوه نتیجه‌هاتون درس عبرت بگیرن!د ل خوش باشید که اپو...خارج کاری نمیتون بکنه!
‌سه شنبه 30 آبان 1391 - 03:12
ذک گرجی - فررارا - ایتالیا
سازمان مجاهدین خلق وشورای ملی مقاومت هرگز افرادی که با شاه وشیخ همکاری کردند را بعنوان عضو در شورا نمی پذیرد وهمانطور که بارها اعلام کردهاست خواستار سرنگونی این رژیم ولایت فقه است واز بین بردن تمام ارگانهای سرکوب این رژیم مذهبی می باشد وتا ا نجاکه می تواند و هرچی در توان دارد در راه سرنگونی این رژیم در راه خدا وخلق فدا کند وتنها راحل را مبارزه قهر امیز با این رژیم ولایت فقه است می داند
‌سه شنبه 30 آبان 1391 - 04:21
ذک گرجی - فررارا - ایتالیا
اپوزیسیون وزارت اطلاعات از ان صحبت می کند اصلا اپوزیسیون نیست ودست ساخته وزارت اطلاعات رژیم است وشخصیت های که مدحی با انها ملاقات کرد همه اپوزیسیون قلابی رژیم ولایت فقه هستند چون اکثر انها حقون بگیر وزارت اطلاعات رژیم ولایت فقه هستند اما اپوزیسیون اصلی این رژیم ولایت فقه از روز تشکیل جمهوری اسلامی سازمان مجاهدین خلق واعضای شورای ان بوده اند وهستند وبا فدای تمام اعضای خود در این 33 سال سعی کردند این رژیم فاشیستی مذهبی را سر نگون کنند چه در فاز سیاسی در سا لهای 58و59 وتا خرداد سال 60 وبعد از ان کشتار سال 60 توسط خمینی دجال برای دفاع از خود دست به مبارزه مسلحانه تحمیلی زدند که خمینی به انها تحمیل کرد
‌سه شنبه 30 آبان 1391 - 04:08
بابک خرم دین - تهران - ایران
کور خوانده اید . ما ملت ایران اعم از مجاهد و سلطنت طلب و جمهوری خواه و کمونیست و بی دین و با دین بر رفتن جمهوری اسلامی و ولی وقیحش باهم اتفاق نظر داریم . ولی وقیح و این نظام جنایتکار باید برود
‌سه شنبه 30 آبان 1391 - 04:44
akbarjeni_shikar - برلین - المان
حالا سبزی خورها برن کشکشونو بسابن..........
‌سه شنبه 30 آبان 1391 - 07:32
zebbel - بوستون - آمریکا
خوب راست میگه دیگه. یه نگاهی‌ به تلویزیون لوس آنجلسی بندازید.
‌سه شنبه 30 آبان 1391 - 07:40
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
( ! )-- جلادان مذهبی‌ و ستمگر به همین خیال باشید !!، بزودی خواهید دید که این ائتلاف انجام خواهد شد !، یعنی اپوزیسیون ایران چاره‌ای ندارند به جز یک اتحاد ملی‌ ، در این صورت شکست جمهوری استبدادی قطعی است !، رایزنی‌ها در حال انجام است و به زودی یک شوک بزرگی‌ به آخوندهای جنایتکار وارد خواهد شد !، آن روز نزدیک است ، منتظر باشید !
‌سه شنبه 30 آبان 1391 - 08:02
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
ذک گرجی - فررارا - ایتالیا. آقا سر ملت را شیره نمالید حکومت دینی به گور!!!!!!! اولا سازمان مجاهدین از مهره‌های اصلی‌ پیروزی خمینی کثافت بودند!! تمام اعدام‌ها در سال ۱۳۵۷ و اوایل ۱۳۵۸ را تأیید کردند در اعدام افسران شجاع مخالف حکومت ملایان و افشای آنها رل داشتند---- اکنون هم یک سازمان مذهبی‌ با همان لچک و بند و بساط عاشورا و تاسوعا هستند مساله ی عراق به کنار!!حکومت آینده باید که صد درصد سکولار باشد وگرنه همین کثافت ادامه خواهد داشت!!!!
‌سه شنبه 30 آبان 1391 - 09:41
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
ذک گرجی - فررارا - ایتالیا. -- دوست عزیز ناراحت نشی‌‌ها !، تو با این لحن و تر صحبت کردنت معلومه که اصلا سواد سیاسی نداری! ، باور کن تو با این طرز نوشتنت و ادبیاتی که بکار گرفتی افراد بی‌ طرف را هم از این بیاناتت از مجاهد متنفر میکنی‌ !!،، به نظر من تو اصلا مجاهد نیستی‌ , بلکه به احتمال زیاد یک تازه سمپاتی هستی‌ که یا داری کیس پناهندگی جور میکنی‌ و یا اینکه توی حریم سیاسی مجاهدین ، عین یک کودکی که تازه می‌خواهد راه رفتن را یاد بگیرد ، داری تاتی‌ تاتی میکنی‌ تا راه بیفتی !!،، به نظر بنده بهتر است که اجازه بدی شاخه سیاسی مجاهد اینجا مطلب بنویسند که یک چیزایی‌ حالیشون است ، تو اینجا آنها را هم ضایع میکنی‌ و با ۱۰۰ لیتر آب صابون و مواد پاک کننده دیگر هم نمیتونند این گند کاری‌های که شما اینجا می‌کنید پاک کنند !،، اگر مطلبی که بنده نوشتم به شاخه سیاسی مجاهد نشون بدهی‌ حتماً به من حق میدهند !، موفّق باشی‌
‌سه شنبه 30 آبان 1391 - 10:36
madjid aramesh - پاریس - فرانسه
ARTEMIS-SW - .پاریس - فرانسه. دوست عزیز مرسی اونی رو که من مکاستم بگم گفتید
‌سه شنبه 30 آبان 1391 - 14:34
Azadikhah - تكسل - هلند
شما اگر عرضه ی به هم زدن اتحاد اپوزیسیون داشتید ورنمی داشتید جار بزنید بیانیه صادر کنید کارتون رو جوری که هیچ کس نفهمه می کردید. این هارت و پورت های اضافی از ترسه. آره داداش.البته وزارت اطلاعات با تمام توان برای اختلاف بین گروه ها در تلاش هست. ردّ پایشان هم همه جا دیده میشود.
‌سه شنبه 30 آبان 1391 - 20:49
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.