فروش دلارهای سیاه , دستگیری 2 آفریقایی شیاد

مرد آفریقایی که با معرفی خود به عنوان تاجر و به بهانه فروش دلار سیاه، شهروندان تهرانی را فریب داده و از آنها کلاهبرداری می‌کرد، این بار در دام پلیس گرفتار شد.

 
به گزارش جام‌جم، اوایل آبان امسال مردی با حضور در شعبه اول بازپرسی دادسرای کارکنان دولت تهران علیه
دو مرد آفریقایی به اتهام کلاهبرداری شکایت کرد.
 
شاکی به بازپرس پرونده گفت: تاجر بوده و با بیشتر مشتریانم به صورت اینترنتی در ارتباط هستم.
 
وی اضافه کرد: چند روز پیش یک مرد آفریقایی با من ارتباط برقرار کرد و با معرفی خود به عنوان یک تاجر معروف، ادعا کرد در زمینه خرید و فروش دلار فعالیت دارد و می‌تواند دلار را با قیمت پایین‌تری از کشور خود خریداری و پس از سیاه کردن دلارها، آن را برای فروش به ایران بیاورد.
 
شاکی یادآور شد: ارتباط اینترنتی من با این مرد خارجی چند هفته ادامه داشت تا سرانجام اعتمادم به وی جلب شد و از او خواستم حضوری یکدیگر را ملاقات کنیم. چند روز پیش او را همراه یک مرد آفریقایی دیگر که به یکی از هتل‌های تهران آمده بود، ملاقات کردم. آنها به من گفتند دلارهای سیاه بسیاری به ایران آورده و در خانه یکی از دوستان ایرانی‌شان پنهان کرده‌اند.
 
معامله‌ای که 75 میلیون تومان آب خورد

 
وی گفت: تاجر آفریقایی نمونه‌ای از دلارهای سیاه را وارد محلولی کرد و دقایقی بعد دلارهای سفید را به من نشان داد و گفت، به این راحتی دلارهای سیاه را به حالت اولیه تبدیل می‌کنیم، اما هزینه خرید این محلول شیمیایی گران است و باید پول آن را خودتان بدهید بنابراین اعتمادم به آنها جلب شد و بابت خرید آن محلول مبلغ 75 میلیون تومان به تاجر آفریقایی پرداختم و قرار شد دو روز بعد در ملاقات بعدی، او در قبال همان مبلغ به من دلار بدهد، اما از آن روز به بعد ناپدید شده و تلفن همراه خود و دوستش نیز خاموش است و تاکنون جستجوهایم برای یافتن آنها بی‌نتیجه مانده است.
 
در پی این شکایت، پرونده برای تحقیق در اختیار پلیس مهاجرت و اتباع خارجی ناجا قرار گرفت و جستجو برای دستگیری تاجر قلابی و همدستش آغاز شد. در حالی که تحقیقات در این باره ادامه داشت، دو مرد ایرانی دیگر هم با حضور در مرکز پلیس، شکایت‌های مشابهی را ارائه کردند.
 
دو شاکی دیگر در دام متهمان
 
در تحقیق از آنها معلوم شد، آنها نیز در پی ارتباط اینترنتی با تاجر آفریقایی آشنا شده‌اند و پس از ملاقات با وی و یک مرد آفریقایی دیگر، بابت خرید محلول تغییر دلارهای سیاه به سفید به آنها 30 تا 50 میلیون تومان پرداخت کرده‌اند تا در قبال آن دلار خریداری کنند؛ اما در دام کلاهبرداری آنها گرفتار شدند.

با اطلاعات به‌دست آمده از شاکیان، چهره‌نگاری از تاجر قلابی و همدستش انجام شد و آنها تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند. در ادامه این تحقیقات ماموران متوجه شدند تاجر قلابی همچنان در اینترنت به‌دنبال یک مشتری جدید است.
 
پلیس در نقش مشتری
 
با جمع‌بندی اطلاعات، ماموران اداره مهاجرت و اتباع خارجی ناجا این بار در نقش مشتری ظاهر شدند و با تاجر قلابی برای خرید دلار، قرار ملاقات گذاشتند و دو روز پیش در یکی از محله‌های مرکزی تهران حضور یافتند.

تاجر آفریقایی با اطمینان از این‌که این بار هم توانسته یک ایرانی دیگر را به دام بیندازد، نمونه‌ای از دلارهای سیاه را که در یک کاغذ دوجداره قرار داده بود به مشتری جدید نشان داد و ادعا کرد: از این دلارهای سیاه تعداد بسیاری را به ایران آورده‌ام، اما به دلیل گران بودن محلولی که باید دلارها را در آن بگذارم تا به حالت اولیه بازگردند، موفق به سفید کردن دلارها نشده‌ام و باید 30 تا 50 میلیون تومان بپردازید تا من محلول را بخرم و به همین مبلغ به شما دلار بدهم. در همین موقع، ماموری که در نقش مشتری ظاهر شده بود، به جای پول، دستبندی را از جیبش درآورد و به دست متهم زد و وی دستگیر شد و در اجرای نقشه کلاهبرداری‌اش ناکام ماند.
 
با اعتراف متهم، تحقیق در این زمینه برای شناسایی مالباختگان ادامه دارد.

+137
رأی دهید
-17

amirehsan1 - آمستردام - هلند
جانم عجب مملکتی درست کرد این آقا میمونه و اون ارباب چلاق یک دستش. اون که به ما .... کلاغ .. بود.
دوشنبه 29 آبان 1391 - 12:47
naderan - یوتوبوری - سوید
این سیاه پوستها هر کجا گشتن مواقق نشدن کلاهبرداری کنن جز ایران ...
دوشنبه 29 آبان 1391 - 12:08
mahshahr - ونکوور - کانادا
سیاه ها هم فهمیدن سراغ چه قومی برن که تنبل و طماع هستند و دوست دارن دیگران تلاش کنن و اینا هم پا رو پا بندازن و از اشفتگی بهره ببرند و راه صد ساله رو یک شبه برن، و آخر سر هم ادعا و انتققاداشون الا بی نهایت
دوشنبه 29 آبان 1391 - 14:58
sarbaz007 - المان - المان
ببین به کجا رسیدیم دیگه یه آفریقایی سر ایرانی‌ کلا میذاره مملکت که نیست نه در داره نه دروازه شینگن دیگه مردم هم که بی‌خیال همه چی‌
دوشنبه 29 آبان 1391 - 17:26
sarbaz007 - المان - المان
اینو بدید من با همون محلول سفیدش کنم
دوشنبه 29 آبان 1391 - 17:28
bawafa1385 - هامبورگ - المان
چقدر بعضی از مردم احمق هستند . دلار سیاه یا دلار سفید اصطلاحی که فقط یک مشت عمله این کلمه را باور کنندو دلار سیاه یا یورو سیاه داریم ولی مردک رنگ ان که سیاه نیست و منظور از سیاه بودن در احتماع با بازار بدین معنی است پولی را که مالیات ان داده نشده باشد و یا از طریق قاچاق بدست بیاید اصطلاحا اینگونه پولها را سیاه میگویند. باید اینگونه ادم های عمله فریب اینگونه شیادان را بخورند تا بدانند که تجارت برای خود دارای زرنگی و تیز بودن حاص خود را دارد و هر عمله ای ممکن است پول داشته باشد اما تاجر نمیتواند باشد
دوشنبه 29 آبان 1391 - 19:16
اهورا شمس - تهران - ایران
حمل بر نژاد پرستی نشه ولی این سیاه پوستا آب ببینن شناگرای قابلین
دوشنبه 29 آبان 1391 - 20:29
بت شکن - مونترال - کانادا
از قدیم گفته اند "تا خر نباشه خر سوار نیست" من جای دادستان بودم همه اون مال باختگان را به زندان می‌انداختم تا هیچ وقت به فکر مال اندوزی از راه‌های خلاف نشوند، عمل مال باختگان با کلاه بردار چه فرقی‌ دارد؟؟
دوشنبه 29 آبان 1391 - 21:34
karkas - اصفهان - ایران
یه دوست حقه باز دارم سر همه کلاه میگذار اما۱۲ سال پیش ۲۰۰۰۰ دلار یک سیاه پست سرش کلاه گذشت به همین روش
‌سه شنبه 30 آبان 1391 - 00:38
بهروزرضازاده - سیدنی - استرالیا
این کلک رو چندین سال پیش اوه ه ه شاید 10 سال پیش نیجریه ای ها سر چندتا ایرونی در آوردن ..آخه یک تاجر چقدر باید احمق باشه چقدر ؟؟!!!
‌سه شنبه 30 آبان 1391 - 04:33
kobalt - کرج - ایران
ای بابا کلاغه هم دیگه گول روباهه رو نمیخوره وپنیر شو نمیندازه بعضی از هموطنان این مرز پر گوهر عجب نوابغین.
‌سه شنبه 30 آبان 1391 - 05:06
فراوانی - قطر - قطر
اینها یک باند بزرگ هستند که در همه جا این کار را میکنند تلویزیون ترکیه هم چند تائی از اینها را نشان داد که با همین طریق کلاه برداری میکردند ودستگیرشان کردند
‌سه شنبه 30 آبان 1391 - 11:18
hasa_bayo - بیرمنگام - انگلستان
احتمالا نیجریه ایی بودند
‌سه شنبه 30 آبان 1391 - 14:04
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.