یک خبر عجیب: سقوط اولویت دارو و تجهیزات پزشکی به جایگاه هشتم ارز مرجع

آب خیردار رئیس انجمن تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی در گفتگو با خبرنگاربهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت:  غذا، دارو  و تجهیزات پزشکی در اولویت های اول و دوم ارز مرجع جای داشت اما علی رغم برنامه ریزی های انجام شده و تلاش وافر مسئولین وزارت بهداشت این 2 اقلام از ارز مرجع خارج شده و با اطلاعات حاصله ارز تخصیصی برای اولویت دارو و تجهیزات پزشکی در اولویت هشتم قرار گرفته است.
 
وی با بیان این که چطور ماشین های لوکس با ارز مرجع تخصیص داده شده وارد کشور می شوند خاطر نشان کرد: با  سقوط ارز تخصیصی دارو تجهیزات پزشکی سلامت جامعه تهدید می شود و به نوعی به کالاهای اساسی مورد نیاز مردم بی توجهی شده است.
 
وی تصریح کرد: آیا بی توجهی به سلامت روان و جسم مردم موضوعی است که بتوان آن را نادیده گرفت یا بعد ها در برابر خسارات ناشی از آن پاسخگو بود.
 
وی تاکید کرد: اهمیت سلامت جامعه کمتر از سلاح های نظامی نیست و نباید فراموش کنیم بیمارستان های ما با کمبود های زیادی در بخش دارو و تجهیزات پزشکی مواجه اند.
 
وی با بیان این که فشار ناشی از این بی توجهی و اهمال به بیماران و خانواده هایشان وارد می شود خاطر  نشان کرد: متاسفانه علیرغم تلاش مسئولین وزارت بهداشت در تلاش از ارز تخصیصی به دارو و تجهیزات پزشکی این کالاها نادیده گرفته شده اند.
 
** ارجاع بیمار به بخش آزاد پیامد نادیده گرفتن جایگاه دارو است
 
وی با بیان این که شنیده شده است برخی از نسخ پزشکی بیمار را به بخش خصوصی ارجاع می دهد خاطر نشان کرد: وقتی پزشک در مراکز مشخصی دارو را نمی یابد و بیمار نیازمند تهیه دارو است و داروخانه ها خالی راهی جز ارجاع بیمار به بخش خصوصی و آزاد باقی نمی ماند.
 
وی تاکید کرد: پزشکی که داور و تجهیزات را با قیمت آزاد تهیه کرده است نمی تواند آن را با قیمتی پایین تر به بیمار تحویل دهد.
 
وی گفت: شرایط سلامت بیماران را نشانه گرفته است و فشار مضاعفی را به جامعه وارد می کند.
 
وی تاکید کرد: این شرایط نوعی اضطرار عمومی است و باید هر چه سریعتر به آن رسیدگی شود تا تشویق و نگرانی از حوزه سلامت مردم خارج شود

+42
رأی دهید
-118

برای ایران - تورنتو - کانادا
اینها هیچوقت براشون جون مردم مهم نبوده. توی کانادا 45% کل بودجه دولت مربوط به بهداشت و درمان هست اونوقت توی ایران؟؟؟؟؟؟؟؟؟/.
دوشنبه 29 آبان 1391 - 03:43
bita tehrani - ونکوور - کانادا
وقتی‌ توله‌های رئیس جمهور و رحیم مشایی ماشین لوکس وارد کنند،خوب معلوم است ارز مورد نظر‌شان باید مورد توجه قرار بگیرد.آنهایی که با شعار عدالت خواهی و با حمایت قشر محروم (و در دور بعدی به لطف تقلب) تکیه بر جای بزرگان زدند،حالا به ریش همان مردم میخندند و رنج و بیماری‌شان را به سخره گرفته اند.مرگتان باد که ننگ بشریتید.
دوشنبه 29 آبان 1391 - 03:48
madjid aramesh - پاریس - فرانسه
با سلام دوستان مدتی هست که برای مثبت یا منفی دادن به تاپیک ها بین دوستان اختلاف نظر هست برای مثال راجع به تاپیک راجع به قتل ستار بهشتی بعضی از دوستان عقیده دارن که مثبت باید داد تا بالای خبرهای پر بیننده قرار بگیرد و تعداد بیشتری با خبر شوند من یک پیشنهاد به این سایت میکنم و ان اینکه به جای نظرات مثبت سایت مجموع نظرات مثبت و منفی را ملاک برای رده بندی قرار دهد مشلا اگر یک تاپیک ٥٠ مثبت و ٣٠ منفی داشت مجموع ٨٠ ملاک باشد من فکر میکنم این روش منطقی تر باشد حالا نظر شما و مدیران سایت چی هست ؟
دوشنبه 29 آبان 1391 - 16:18
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.