مرتضی آقاتهرانی: ممکن است در جلسه سئوال از رئیس جمهور حرفی زده شود که اسرار و چالش های درون کشور را دشمن بفهمد.

حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی شب گذشته در مراسم پیشواز محرم که در حسینه اهل بیت (ع) قم برگزار شد، با اشاره به اینکه علم آموزی بخشی از دین بوده و کسی که ادعای دین مداری می کند باید قسمتی از وقت خود را صرف آموختن کند، تصریح کرد: فردی که قصد بندگی دارد ابتدا باید راه و رسم بندگی را بداند که این یاد گرفتنی است.

 
وی با بیان اینکه بر طبق فتوای همه مراجع، بر انسان واجب است که احکام شرعی مسائلی که با آن درگیر است را یاد بگیرد، افزود: در روایات داریم که اگر کسی در اقتصاد فقیه نیست نباید به آن وارد شود، چون ممکن است به ربا بیفتد و در سیاست و دیگر حرفه ها هم چنین حکمی صدق می کند.

این استاد اخلاق بیان داشت: بسیاری از کسانی که وارد عرصه سیاست شده اند هنوز از برخی احکام مطلع نیستند.

آقاتهرانی با اشاره به مسئله طرح سوال از رئیس جمهور ادامه داد: متهم کردن افراد لازم نبوده و نباید طرف مقابل را به وابسته بودن به سرویس های جاسوسی نسبت داد.

وی با تاکید بر اینکه همه می دانند که اطاعت از اوامر ولی فقیه واجب است و هیچ قید و شرطی در اطاعت از ولایت مطلقه وجود ندارد، تصریح کرد: لحن تند رهبری در اعلام خیانت کسانی که تا زمان انتخابات اختلاف درست کنند را کمتر دیده بودیم که این نشان از حساسیت موضوع دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: کسی نگفته رئیس جمهور اشتباهی ندارد؛ اما باید توجه داشت زمانی که او را فرا می خوانید تا در محضر عموم جواب دهد ممکن است حرفی زده شود که اسرار و چالش های درون کشور را دشمن بفهمد.
 
آقاتهرانی با بیان اینکه در هر مسئله جزیی نباید انتظار اظهار نظر صریح از رهبری داشت، گفت: ترسیم خط مشی کلی از سوی رهبری انجام شده و همه هم این توصیه ها را قبول کرده اند.

وی افزود: حرف اینجاست که در این موقعیت خاص راهکارهای دیگر مثل گرفتن جلسات غیرعلنی و پرهیز از کشیدن اختلافات به روزنامه ها مشکل گشاتر خواهد بود.

این نماینده مجلس با اشاره به لزوم ندادن بهانه به دست دشمن از سوی مسئولان تصریح کرد: اشتباهات در مسائل بین خود انسان و خدا سریع تر قابل جبران است تا خطاهایی که در اجتماع اثر می گذارد، همانند فتنه 88 که بیشترین ضرر اشتباه برخی به مردم بی گناه رسید.

آقاتهرانی در پایان حرف شنوی از بزرگان و استفاده از تجارب دیگران را راهگشای بسیاری از مسائل دانست و خاطرنشان کرد: کسانی که لیاقت شهادت را پیدا کردند با زحمات خود و زمینه سازی، خود را مشمول لطف خاص خدا قرار دادند.

+24
رأی دهید
-54

Caroline - تهران - ایران
ای شیخ! نمادِ شومِ بیدادی تو. ایران را بر بادِ فنا دادی تو. ای آبِ تو چون نانِ تواز مالِ کسان! . از پشتِ چگونه جانور زادی تو؟! .
یکشنبه 28 آبان 1391 - 19:51
compatriot - تورنتو - کانادا
کی‌ از شما دشمنتر!!!
یکشنبه 28 آبان 1391 - 20:26
mehr47 - تهران - ایران
دزدا خوردن به پست هم حالا از آبرشون میترسن!!! بابا بی خیال کل همتونو با هم باید به گاری بست..
یکشنبه 28 آبان 1391 - 20:17
Negah* - فرانکفورت - المان
این آخوند بیسواد تریاکى که هم تریاک میکشه هم استعمال میکنه وهم بسر وصورتش شیره تریاک میماله یعنى مرتضی آقاتهرانی یه حرف راست درتمام طول خدمت نا صادقانه اش گفت واینکه دزدی هاى بزرگان رژیم بر ملا شود وآبروى نداشته آنها به تزلزل بیفته بدبخت به ملت نادانى که شما برایشان تعین تکلیف میکنید
یکشنبه 28 آبان 1391 - 20:45
m4ssod - لندن - انگلستان
اهه چرا قیافه اینها همه مثل بوزینست؟برای من که این یک سوال بیجوابه!
یکشنبه 28 آبان 1391 - 20:50
ديگه وقتشه_1982 - ایران - ایران
ای خدا عقب ماندگی تاکی?آخه بیشعوراین چه حرفیه؛ژنرال پترائوش رو با دوست دخترش گرفتن کل کشور آمریکا از هم باشد ؛نه یکی دیگه اومد جاش مردم هم دارن زندگیشون میکنن؛از بس از این حرفها زدین که مسئولین همه دزد شدن
یکشنبه 28 آبان 1391 - 23:35
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
دشمن اصلی‌ ملت ایران تو و آن رهبر آفت الله فحشای خامنه‌ای و سران نظام فلاکت زده هستند که ملت را ۳۳ سال هست که به گروگان گرفته اید.
دوشنبه 29 آبان 1391 - 02:49
اريايي - تبریز - ایران
اینها فکرش رانمی کردند که از احمدی نژاد یک چنین معجونی در اید.حالا باید نشست ابروریزی دو طرف رو نگاه کرد . در همان تراد که در اوست
دوشنبه 29 آبان 1391 - 09:15
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.