افزایش بیش از حد و ظرفیت شمار دانشجویان در دانشگاه‌های آلمان

شمار دانشجویان در آلمان سال به سال در حال افزایش است. نه دانشگاه‌های آلمان و نه خوابگاه‌های دانشجویی توان تامین نیازهای فزاینده دانشجویان را دارند

+100
رأی دهید
-32

mountainman - استکهلم - سوئد
تو سوئد هم همینطوره . مخصوصا تو استکهلم .
یکشنبه 28 آبان 1391 - 17:57
espirit - اتویل - آلمان
برای این که سیستم کاری آلمان را طوری تغیر دادند که فقط جوانها شانس گرفتن کار را دارند. الان کلی متخصص بیکار هست که شانسی برای کار یابی ندارند زیرا کارفرماها بالای 40 سال را به هیچ عنوان استخدام نمی کنند. چرایش را هم از خانم وزیر کار بپرسید که هیچ و هیچ تصوری از بیکاری و شرایط کاریابی ندارد....
یکشنبه 28 آبان 1391 - 18:15
perser68 - فلوریدا - امریکا
اتویل آلمان. دلیل اینکه بالای ۴۰ سال مشکل استخدام میشن من فکر می‌کنم این باشه که کارکنان بالای ۴۰سال از بس که فشار کار زیاده همه درب داغونن و همش پیش دکتر می‌رن و بیماری می‌نویسن و کار فرما کاری نمیتونه بکنه و باید همچنان بهشون حقوق بده!ولی‌ زیر ۴۰سال از ترس از دست دادنه شغلش کمتر سراغ دکتر میره!و کمتر میتونه بهونه بیماری بکنه!
دوشنبه 29 آبان 1391 - 02:41
Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی
mountainman - استکهلم - سوئد . سوئد دلیل اصلیش این بود که دانشگاهها مجانی و دولتی بود حتی برای خارجیها و برای همین عده زیادی به اونجا سرازیر شدن حتی به ایرانیها هم که حالت عادی ویزا سخت میده دانشجویی راحت ویزا میداد.البته انگار از امثال دیگه مجانی نیست برای خارجیها.اما بازهم نسبت به غرب اروپا و آمریکا و...خیلی ارزونه. آلمان هم تا آخرین جایی که یادمه دانشکاههای دولتیش تحصیل مجانی بود.
دوشنبه 29 آبان 1391 - 06:00
be_pa.khaste - هارلم - هلند
خوب چه کاری درس نخونید مگه مجبورید
دوشنبه 29 آبان 1391 - 10:20
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
هجوم دانشجوها چند تا دلیل دارد: دلیل اول که در خود فیلم گفته شد از چند سال پیش مدت زمان دیپلم را از 13 کلاس آوردند پایین و شد 12 کلاس ولی همزمان وقت لازم برای گسترش دانشگاه نبوده . از بودجه کافی نگذاشتن دولت دست راستی بی خاصیت کنونی که بگذریم. دلیل دوم از بین بردن خدمت سربازی اجباری است که همزمان خدمات امدادگری که بموازاتش بود هم حذف شد و یکسالی که جوانها بعد از دیپلم از ورود به دانشگاه فاصله میگرفتند دیگر نیست. دلیل سوم هم این جوانهای زیاد محصول یکی دو سالی هستند که تعداد آمار تولد کودکان در آلمان زیاد و خوب بود ولی بعدش رو به تنزل گذاشت و هر سال وحشتناک کمتر میشود. حالا این سه پدیده تغییرات اجتماعی سالهای پیش آلمان یکهو با هجوم جوانان کشور در سیل داوطلبان دانشگاهها نشانگر شد. دلیل دیگر طبق آمار دولت میزان بیکاری در بین تحصیلکرده ها همیشه کمتر است و خیلیها با تحصیلات دانشگاهی شروع میکنند ولی قبلاً میرفتند دوره آموزش کاری میدیدند. گذشته از آن شغلهای با مدرک دانشگاهی درآمد بالاتری را هم دارند پس جوانها هم دنبال پول بیشتر با تحصیلات دانشگاهی هستند. باضافه حکومت احمقانه مرکل.
دوشنبه 29 آبان 1391 - 16:05
Faryade_Khamoosh - آخن - آلمان
بالای ۴۰ نه، ولی‌ بالای ۵۰ باشی‌، پیدا کردن کار خیلی‌ مشکله، حتّی در رشته‌های مهندسی‌ و حرفه‌‌ای. مگر اینکه منجر باشی‌ و به عنوان رئیس هیئت مدیره کمپانی بزرگی‌ بخوانت. :) ولی‌ به کل از ۵۰ سال، چون کارفرما، برای شما هزینه‌های جانبی حقوقی برای شما پرداخت می‌کنه، یه خورده گرون در میاد، چون آمار نشون میده که بالای ۵۰ یواش یواش درد و مرز‌ها شروع می‌شه. حق کارگر و کارمند خیلی‌ بالاست. به این راحتی‌ نمیتونی‌ کرمندتو بندازی بیرون چون زیاد مریض شده.اگه قرارداد کاری ناا محدود داره.
دوشنبه 29 آبان 1391 - 21:29
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.