اسرائیل ساختمان نخست وزیری حماس را بمباران کرد

 


 

در تازه‌ترین حملات هوایی ارتش اسرائیل به غزه که از روز چهارشنبه آغاز شده است، ساختمان دفتر نخست وزیری حماس در ساعات آغازین بامداد شنبه، ۲۷ آبان‌ماه، هدف قرار گرفت و ویران شد.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه، دولت حماس اعلام کرده است که ساختمان نخست‌وزیری حماس هدف چهار بمب قرار گرفته است. یک مقام رسمی حماس به این خبرگزاری گفته است که در اثر این حمله ساختمان نخست وزیری «کاملا تخریب شده است و خانه‌های اطراف این ساختمان نیز آسیب دیده‌اند».
 
طبق گزارش‌ها در زمان این حمله، اسماعیل هنیه، نخست وزیر حماس، در ساختمان حضور نداشت. خبرگزاری‌ها هنوز گزارشی در مورد به جا ماندن کشته یا مجروح بر اثر این حمله، منتشر نکرده‌اند.
 
به گفته شبکه خبری الجزیره، نیروهای اسرائیلی روز شنبه در عین حال چندین ساختمان دیگر دولتی و امنیتی، شماری تونل، سایت‌های زیرزمینی شلیک راکت در غزه و مراکز انتقال برق را نیز بمباران کردند. طبق این گزارش، در پی این حملات، برق منطقه‌ای با جمعیت حدود چهارصد هزار نفر در جنوب غزه قطع شده است.
 
بنابر گزارش‌ها، این حملات در پی حمله راکتی روز جمعه حماس به اورشلیم (بیت‌المقدس) انجام شد.
 
روز جمعه، برای نخستین بار در طول ده‌ها سال نزاع میان اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها، دو راکت فلسطینی به سمت اورشلیم (بیت‌المقدس) شلیک شد، اما به مناطق مسکونی اصابت نکرد و تلفاتی در پی نداشت.
 
به دنبال این واقعه، اسرائیل تصمیم به احضار کلی ۷۵ هزار نیروی نظامی ذخیره گرفت و روز شنبه، ۲۷ آبان‌ماه مجوز این احضار از سوی کابینه اسراییل صادر شد.
 
در حال حاضر در پی حملات روز شنبه اسرائیل به مناطق مختلف نوار غزه، خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع پزشکی در غزه اعلام کرده‌ است که شمار کشته‌شدگان به «۳۸ تن» رسیده است و «۳۴۵ تن» نیز در این مدت در نوار غزه مجروح شده‌اند.
 
این درگیری‌ها در حالی ادامه دارد که به دنبال دیدار ۲۶ آبان‌ماه هشام قندیل، نخست وزیر مصر، از نوار غزه، رفیق عبدالسلام، وزیرخارجه تونس، نیز روز شنبه، ۲۷ آبان‌ماه، برای اعلام همبستگی با مردم غزه، همراه با هیئتی وارد این باریکه شد.
 
به گفته ارتش اسرائیل در روزهای گذشته، اسرائیل به سمت «بیش از ۸۰۰ هدف» در نوار غزه شلیک کرده است. اسرائیل همچنین گفته است که در مقابل نیز «بیش از ۵۸۰ راکت» از سمت غزه به سوی اسرائیل پرتاب شده است.


 

+201
رأی دهید
-43

paydar22 - لاهه - هلند
بزن بزن که داری خوب میزنی
شنبه 27 آبان 1391 - 19:20
perser68 - فلوریدا - امریکا
حماس آب رو تو هاون میکوبه!کنار اومدن تنها راهه!غرب نمیگذاره مجودیت اسرائیل تو خطر بیوفته!
شنبه 27 آبان 1391 - 19:31
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
( @ )-- آفرین بر نیروهای اسرائیلی !، قطع کنید سر این مارهای سمی را تا دیگر پولهای میلیارد دلاری ما ایرانیان توسط جمهوری عربی‌ استفراغی ایران به آنجا فرستاده نشود و همه ی ایرانیان اصیل خوشحال و خشنود گردند !!،،، ملت ستمدیده ایران در فقر و تنگدست بسر میبرند و زلزله زدگان مظلوم ورزقان حتی پتو ندارند که در میان برف و یخبندان بتوانند خود را گرم کنند ، ولی‌ آخوندهای کثیف و تروریست و ضّد ایرانی میلیاردها دلار پول بی‌ زبان ملت ایران را میفرستند برای سرزمین آباد و اجدادی‌شان !!!،،، ما از اسرائیل تمنا داریم که ایندفعه کار را یک‌سره کنند و به هیچ وجهی به این تروریستها رحم نکنند !،،،ترحم بر پلنگان تیز دندان ، مصیبت شود بر گوسفندان !!،،، درود بر اسرائیل !
شنبه 27 آبان 1391 - 19:40
bagheyrat bidar sho - اسلو - نروژ
گود گود وری گود
شنبه 27 آبان 1391 - 19:47
feminism - لندن - انگلستان
همانطوری که وزیر امورخارجه اسرائیل گفت : «به تمامی رهبران حماس توصیه می‌کنم که قاطعیت ما را محک نزنند. هیچ‌کس از گزند ما در امان نیست، نه اسماعیل هنیه و نه دیگر رهبران حماس.» و اکنون میگوید " الوعده وفا ". چگونه است که اللهِ دانا ،توانا ،فاطِرُ السَّماوات و الاْرض خودی نشان نمیدهد و عدالتش را به اجرا نمیگذارد !!!!!!!
شنبه 27 آبان 1391 - 19:53
مارتين - تگزاس - امریکا
با پولهای ایران دوباره.درست میشه .بهرحال جنگ نفرت أمیز است خدا شکر عمر انسانها کم است وگرنه همدیگر را می خوردیم .مرگ بر خامنه ای بر حماس بر دولت منفور اسرائیل.
شنبه 27 آبان 1391 - 19:59
bahram$hiroshima - هیروشیما - ژاپن
الان ساندیس خورها و مزدورهای رژیم میان میگن پیروزی حزب ا.. را تبریک میگیم .ها‌ها ها
شنبه 27 آبان 1391 - 20:49
rezgar - لینشوپینگ - سوئد
حماس با پشتیبانی از ایران فشار برای اسرائیل اورد و اسرائیل هم این حق را به خود داد که به هر نوع شده این فشار را کم کند و درگیر جنگی ناخواسته شود. اگر اسرائیل تودهانی هم به دهان اخوندهای حاکم بر رژیم ایران میزد و با هواپیماهای جنگیشان سری به کاخهای سران رژیم ایران میزد و یکم هم رنگ و روی این کاخها را عوض میکرد ختما" اسرائیلها به نتیجه مثبتی به نفع ملتشان می رسیدن و همینطور با کشورهای دوروبرش و بخصوص ملت عرب به صلح و سازش میرسید و هم ملت ایران هم تا حد وخدودهای از دست زور گوئی های حاکمان ظالمشان نجات پیدا میکردن.
شنبه 27 آبان 1391 - 21:23
Caroline - تهران - ایران
از این بهتر نمیشه
شنبه 27 آبان 1391 - 21:47
Hatikva - توبه موری - انگلستان
دستشون درد نکنه. به بشریا دارن خدمت می‌کنن با از بین بردن عربا
شنبه 27 آبان 1391 - 22:19
PARVANE1 - برنموث - انگلستان
ترحم بر پلنگ تیز دندان- ستمکاری بود با گوسفندان.
شنبه 27 آبان 1391 - 23:01
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
کشورهای مسلمان همند سگ‌های حاری هستند که دائم واق واق میکنند، و این غربی‌ها بخاطر متمدن بودنشون، هیچی‌ نمی‌گن. ولی‌ دیگه برسه به یجایی میزنند له‌ و لورده میکنند این تروریست‌های اسلامی رو! نمونهٔ بارزش همین جمهوری اسلامی، که با ۱ بمب هسته ای‌‌ (که اونم واقعا معلوم نیست داره یا نه) برای آمریکا که بیشتر از ۱۰۰ تا و اسرائیل که بیشتر از ۳۵ تا بمب هسته ای‌‌ دارند هی‌ واق واق میکنه!
شنبه 27 آبان 1391 - 22:53
samuk66 - لندن - انگلستان
آفرین.. با نابودی یه حماس دیگه پول از ایران که پول مردم هست به این عربایه مفت خوره فلسطینی نمی‌ره ! پس برزن
یکشنبه 28 آبان 1391 - 01:08
gardash - برادفورد - انگلستان
دلم خنک شد .
یکشنبه 28 آبان 1391 - 01:25
اريايي - تبریز - ایران
بلاخره این درگیری تا قرن چندم طول خواهد کشیدال
یکشنبه 28 آبان 1391 - 01:33
maziyar1976 - اصفهان - ایران
ه اسماعیل هنیه و نه دیگر رهبران حماس.» و اکنون میگوید " الوعده وفا ". چگونه است که اللهِ دانا ،توانا ،فاطِرُ السَّماوات و الاْرض خودی نشان نمیدهد و عدالتش را به اجرا نمیگذارد !!!!!!!
یکشنبه 28 آبان 1391 - 01:40
compatriot - تورنتو - کانادا
هیچکس از جنگ خوشش نمی‌آد ولی‌ باید این حماسیها را حسابی‌ گوشمالی داد. آخه مگه مرز دارید. به گذارید مردم زندگی‌شون را بکنند. هی اسرائیل را پوک میدند خوب یدفه وحشی میشه میزانه لت و پارتون میکنه. حالا خوبه؟! همینو میخواستید؟. شما که دلتون نمیسوزه ملت ایران با پولهای ایران که راهی‌ لبنان و غزه میشه باید خسارتشو بپردازند!
یکشنبه 28 آبان 1391 - 02:27
kobalt - تهران - ایران
در هر صورت حماس پیروز میشه چون طبق معمول اول رزمندگان اسلام شروع میکنن بعد اسرائیل میاد شخمشون میزنه بعد اتحاد جهانی برودران ورفقا داد وهوار راه میاندازن ومحکوم میکنن بعد آتش بس میشه بعد برودران جشن میگیرن که ما پیروز شدیم واسرائیل هیچ غلطی نتونست بکنه حقم دارن چون فقط در صورت نابودی کامله که دیگه نطقشون کور میشه این مراحل در هر جا که برودران ساکن هستند به همین شکله از ایران تا لبنان
یکشنبه 28 آبان 1391 - 04:58
PERSIANSPIDER - مشهد - ایران
مرگ بر اسرائیل مرگ بر اسرائیل مرگ بر اسرائیل
یکشنبه 28 آبان 1391 - 06:36
STING68 - گنبد - ایران
رژیم صهیونیستی کفتار صفت و ضعیف کش اینجا هم تعدادی (( مزدور )) داره..........مزدور های ضد ایرانی
یکشنبه 28 آبان 1391 - 09:59
hankooksaram - تهران - ایران
تو این شرایط اسراییل حوصله جنگ و بحران رو واسه خودش نداشت.چون از طریق حزب الاه! حماس و سوریه با حمایت مالی و تسلیحاتی ایران میتونست احساس خطر بکنه.ولی ایران بدش نمیاد بحرانی درست کنه که افکار عمومی بسمت اسراییل و غزه جلب بشه و از مسایل هسته ای بدور باشند. حالا اسراییل گفته بزنی چندبرابر میزنم. بزن بزن شده
یکشنبه 28 آبان 1391 - 09:25
Caroline - تهران - ایران
. PERSIANSPIDER - مشهد - ایران. سى ساله مگین مرگ بر اسرائیل چى عایدتون شد.... اسرائیل که سر جاشه تازه بهتر و قویتر هم شده.... تو که ان قدر ازش بدت میاد چرا نمیرى تو لبنان با اسرائیل بجنگى که هم ما از دست أفرادى مثل تو راحت شیم... هم تو اونجا شهید شی تا به حسین و یارانش بپیوندى
یکشنبه 28 آبان 1391 - 11:09
اواره وطن - نیکوزیا - قبرس
دمت گرم اسرائیل . فقط تو یی که حریف این عربای سوسمار خور تروریست میشی اینا مثل سگ توله میندازند نذاز دنیا از وجودشون پر شه بزن همه شونو بکش و انتقام ما رو از این تازیها بگیر درود بر تو اسرائیل پاینده باشی اسرائیل
یکشنبه 28 آبان 1391 - 13:09
اواره وطن - نیکوزیا - قبرس
دمت گرم اسرائیل . فقط تو یی که حریف این عربای سوسمار خور تروریست میشی اینا مثل سگ توله میندازند نذاز دنیا از وجودشون پر شه بزن همه شونو بکش و انتقام ما رو از این تازیها بگیر درود بر تو اسرائیل پاینده باشی اسرائیل
یکشنبه 28 آبان 1391 - 13:09
sarbaz007 - المان - المان
دامت گرم
یکشنبه 28 آبان 1391 - 17:48
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران
کشته شدن هر کسی بخصوص افراد بی گناه و کودکان در جنگ غم انگیزه. انسان کامل از کشته شدن انسانها خوشحال نمیشه. گناه اسراییلیها در این جنایت کمتر از تروریست های حزب شیطان و حماس نیست
یکشنبه 28 آبان 1391 - 19:00
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
جلوی چشمان کور و عینک اسلامی عربی‌ می‌بینید در ایران فقر چگونه است-در سرمای زیر صفر زلزله زدگان چه وضعی دارند و از ثروت ملت ایران میلیونها دلار خرج برادرانتان در لبنان و غزه!!! آنوقت مرگ بر اسرائیل؟؟؟؟؟؟؟؟؟بی‌ رگهای ایرانی‌ نما!!!!
یکشنبه 28 آبان 1391 - 17:12
moci 30 - دوحه - قطر
با کمترین امکانات و کمترین کشور بشتیبان فقط با همت ایران تونستن جلو اسراییل یعنى جلو تمام دنیا از غرب و شرق فقط با اموزش نظامى ایرانو مجهز به اسلحه هاى ایران تونسته این ترسوهاى بزدل که وقت حمله ى زمینى میرن بشت تانکهاشون قایم میشن با این همه تصلیحات بازم کم میارن جلو حزب الله حالا یه مشت بدبخت بى غیرت که دو روز رفتن اروبا خودشون روشنفکر فرض کردند اینطور نظر میدن در مورد مقاومت یوخت غیرت یوخت بابا غیرت یوختى, یوختى بابا,بنازم به این مردانکى هههههههههه
یکشنبه 28 آبان 1391 - 19:47
tashtar12 - بلینگهام - ایالات متحده آمریکا
کینه پیش از هر چیز خود کینه توز را صدمه خواهد زد. اسرائیل یک کشور مستحکم و جا افتاده ایست و تنها دمکراسی موحود در خاورمیانه. حال آیا "حماس" و "حزب الله " و "چمهوری ولایت فقیه" می خواهند اسرائیل را نابود کنند؟ این که محال است. پس هدف از این کارها چیست؟ حال موعظه هم نمی کنم که "دشمن خود را دوست بدار" و فرضا "اسرائیل" اصلا خیلی هم بد. حتی اگر دشمن هم باشد برای منافع مردمان منطقه باید از جنگ بیهوده پرهیز کرد. اما این اسلامگرایان افراطی در وجه شیعه و سنی و وهابی اصلا "نفرت پرستند" و منافع مردم برایشان مفهومی بیگانه است. من برای سرنوشت تراژدیک مردم فلسطین متاسفم. ایکاش اینها به حساب این نا برادران "عرب و اسلامی" خود را ول می کردند و یه "عموزادگان یهودی" خود کمی نزدیک تر می شدند
دوشنبه 29 آبان 1391 - 04:46
kobalt - تهران - ایران
این نتیجه حکومت با احکام دینه یه روز طر فدار ان فتح رو کنار خیابان قطار کرده و به رگبار بستن به اسم محارب یه روز جشن ازدواج دسته جمعی دختر بچه های9ساله بانرخره های فلسطینی رو به اسم سنت پیامبر گرفتن حالا هم فشفشه های اهدائی رو به سمت دار الحرب پرت میکنن جواب که گرفتن خودشون وطرفدارای احمق تر از خودشون ننه من غریبم در میارن.این برودرای سایبری بجای کامنت صدتا یه قاز لطف کنن برن غزه کمک برودرا ن حماسی مگه شهادت آرزوشون نیست اگه سید م باشی چه بهتر به ریشه خودت کمک کردی
دوشنبه 29 آبان 1391 - 04:58
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.