وزیر امنیت اسرائیل: کسی در غزه از آتش ما در امان نیست

اسرائیل می‌گوید به بیش از ششصد "هدف تروریستی" حمله کرده

آوی دیچتر، وزیر امنیت اسرائیل، گفته است که هیچ کس در غزه از آتش اسرائیل در امان نیست و کسانی که تا به حال متوجه این مساله نبوده‌اند، از جمله اسماعیل هنیه، نخست‌وزیر حماس، دیگر این مساله را درک کرده‌اند.

اسرائیل در روز چهارم حملات هوایی خود به نوار غزه مقر جنبش حماس را هدف حمله قرار داده است.
شاهدان محلی از وارد شدن خسارت گسترده به این مجتمع خبر می دهند.

اسرائیل در این دور از حملات خود به نوار غزه، که با سوءقصد به احمد جعبری، فرمانده نظامی حماس شدت گرفت، ۴۰ فلسطینی را کشته است.

سه اسرائیلی هم در حملات راکتی کشته شده‌اند.

بخش اعظم شب گذشته بدون حملات هوایی جدید سپری شد، اما گزارشگران از شنیده شدن صدای ممتد پرواز هواپیماهای بدون سرنشین تجسسی در آسمان غزه خبر می‌دادند. اما اندکی قبل از طلوع آفتاب، چند انفجار عظیم شهر غزه را تکان داد.

جان دانیسون، گزارشگر بی بی سی در غزه، از وقوع حداقل پنج انفجار بزرگ خبر داده است.

پس از اصابت یک راکت به حومه بیت المقدس، اسرائیل ۷۵ هزار نیروی ذخیره را به حالت آماده باش درآورده و وعده داده که حملاتش علیه نوار غزه را تشدید خواهد کرد.

اسرائیل می گوید ظرف این مدت، به بیش از "۶۰۰ هدف تروریستی" در غزه حمله کرده است.

در تماس تلفنی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل با باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، آقای اوباما گفته ایالات متحده از "حق اسرائیل برای دفاع از خودش" حمایت می کند.

یک سخنگوی کاخ سفید گفت، آقای اوباما همچنین نسبت به "تلفات غیرنظامیان در دو طرف" ابراز تاسف کرده است.

 
اندکی قبل از طلوع آفتاب، چند انفجار عظیم شهر غزه را تکان داد 

آقای اوباما همچنین روز جمعه (۱۶ نوامبر) با محمد مرسی، رئیس جمهور مصر نیز صحبت کرد و از تلاشهای او برای بازگرداندن آرامش به منطقه قدردانی کرد.

ادامه بحران در غزه

احمد الجعبری، فرمانده گردانهای عزالدین قسام، شاخه نظامی جنبش حماس، روز چهارشنبه در حمله هوایی اسرائیل کشته شد.

حماس می‌گوید شبه نظامیان و غیر نظامیان، از جمله حداقل ۷ کودک، در بین کشته شدگان حملات دو شبانه روز اخیر اسرائیل هستند.

روز جمعه، یک سخنگوی ارتش اسرائیل گفت :"امشب غزه آرام نخواهد بود."

قبل از اوج گیری تنش‌ها در روزهای اخیر، اسرائیل به دفعات غزه را مورد حمله هوایی قرار داده بود و شبه نظامیان فلسطینی هم راکتهایی را به داخل خاک اسرائیل شلیک کرده اند.

روز پنجشنبه، دو زن و یک مرد اسرائیلی در اثر اصابت راکتی که از غزه شلیک شده بود، در شهرک کریات ملاخی در جنوب اسرائیل کشته شدند.

روز جمعه، یک راکت فلسطینی به شهرک یهودی نشین گوش عتصیون در حومه جنوبی بیت المقدس اصابت کرد. به گزارش روزنامه اسرائیلی هاآرتص، از سال ۱۹۷۰ میلادی تا به امروز این نخستین بار است که بیت المقدس هدف راکت قرار گرفته است.

هنوز مشخص نیست که آیا این راکت نیز از نوع موشکهای فجر-۵ تولید ایران بوده یا خیر. شبه نظامیان فلسطینی طی ۴۸ ساعت اخیر دو بار شهر تل آویو را با این نوع موشک که بردی معادل ۷۵ کیلومتر دارد، هدف قرار داده اند.

از جنگ اول خلیج فارس در سال ۱۹۹۱ میلادی بدین سو، این نخستین بار است که تل آویو هدف حمله موشکی قرار گرفته است.

مقامهای پلیس اسرائیل اظهارات ضد و نقیضی پیرامون محل اصابت این موشک بیان کرده اند، اما جملگی میگویند که موشک خسارت جانی بر جای نگذاشته است.

تحلیلگران میگویند این نخستین باری است که شبه نظامیان غزه این موشکهای قدرتمند را به کار گرفته‌اند.

به گفته ارتش اسرائیل، تنها در روز جمعه، ۹۷ راکت شلیک شده از غزه به اسرائیل اصابت کرده است که مجموع راکتهای اصابت کرده را از روز چهارشنبه تا کنون به ۳۸۸ فروند می رساند. اسرائیل میگوید سپر دفاع ضد موشکی آن کشور موفق به ردگیری و انهدام ۹۹ راکت شده است.

روز جمعه، اسرائیل سه جاده اصلی منتهی به نوار غزه را بروی خودروهای شخصی مسدود کرد. این اقدام به شایعاتی مبنی بر نزدیک بودن یک حمله زمینی به داخل نوار غزه دامن زده، اما مقامهای رسمی اسرائیل می گویند هنوز تصمیمی در اینباره اتخاذ نکرده اند.


واحدهای زرهی ارتش اسرائیل در نزدیکی مرز غزه مستقر شده اند

برای ۱۶ هزار نیروی ذخیره ارتش اسرائیل برگه احضار به خدمت ارسال شده و فرماندهان نظامی بسیج ۷۵ هزار نیروی ذخیره دیگر را تائید کرده اند.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی اسرائیل را به ارتکاب "قتل عام" متهم کرده است.

بریتانیا و آلمان حماس را مسئول این دور جدید خشونتها اعلام کرده اند و از این جنبش خواسته اند تا بلادرنگ شلیک راکت به سوی اسرائیل را متوقف کند.

اما محمد مرسی، رئیس جمهور مصر حملات اسرائیل را "تجاوز آشکار علیه بشریت" توصیف کرده و وعده داده که مصر "غزه را تنها نخواهد گذاشت."

از زمان به قدرت رسیدن آقای مرسی در مصر، رابطه حماس و مصر تقویت شده است.

+104
رأی دهید
-40

perser68 - فلوریدا - امریکا
چه دردناکه!اسرائیل می‌زنه نابود میکنه،خامنه‌ای متعفّن تریاکی با دزدیدن سهم زلزله زده‌ها و سیل زده‌ها غزه رو دوباره می‌سازه!نوکر هاشم مجبورن کفّ بزنن براش!چون هنر دیگه‌ای بلد نیستن!نوکر حلقه بگوش همینه دیگه!
شنبه 27 آبان 1391 - 19:02
htafas - مادرید - اسپانیا
خرابی‌ اهمیتی نداره چون ایران بلافاصله تمام هزینهارو پرداخت میکنه حتا بهتر از قبل...حال می‌کنید از دولتی که داریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شنبه 27 آبان 1391 - 19:04
paydar22 - لاهه - هلند
زنده و جاوید باد اسرییل و قوم یهود
شنبه 27 آبان 1391 - 19:11
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
( @ )-- آفرین بر نیروهای اسرائیلی !، قطع کنید سر این مارهای سمی را تا دیگر پولهای میلیارد دلاری ما ایرانیان توسط جمهوری عربی‌ استفراغی ایران به آنجا فرستاده نشود و همه ی ایرانیان اصیل خوشحال و خشنود گردند !!،،، ملت ستمدیده ایران در فقر و تنگدست بسر میبرند و زلزله زدگان مظلوم ورزقان حتی پتو ندارند که در میان برف و یخبندان بتوانند خود را گرم کنند ، ولی‌ آخوندهای کثیف و تروریست و ضّد ایرانی میلیاردها دلار پول بی‌ زبان ملت ایران را میفرستند برای سرزمین آباد و اجدادی‌شان !!!،،، ما از اسرائیل تمنا داریم که ایندفعه کار را یک‌سره کنند و به هیچ وجهی به این تروریستها رحم نکنند !،،،ترحم بر پلنگان تیز دندان ، مصیبت شود بر گوسفندان !!،،، درود بر اسرائیل !
شنبه 27 آبان 1391 - 19:38
gara bag - ریس ویک - هلند
اصلا این تصمیم ایران بوده که در این برهه این کار را بکند.چرا ؟ چون ایران دارد سوریه را از دست میدهد. و از آنطرف نزدیک به نشست ۵+۱ است. و از طرفی‌ هم می‌خواهد به اسرائیل که نقشه حمله هوای به ایران را دارد بفهماند که غزه و فلسطین قلعه‌های ایران است پس حواست باشد. حماس هم که تمام هزینه‌هایش را از ایران می‌گیرد باید برای صاحبش هر از گاهی‌ دمی هم تکان دهد که حالا دارد با فرستادن راکت‌هایش به اسرائیل دٔم تکان میدهد. ایران با قرار گذاشتن راکت‌های دور برد ایرانی‌ در غزه می‌خواهد مثلا امتیاز بگیرد و به اسرائیل بفهمند که اگر ایران را بزنی‌ ایندفعه با دفعه‌های دیگر فرق می‌کند پس حواست باشد. ولی‌ نمی‌دانند که دارند ایرانی‌ بازی در می‌آورند. ایران تنها روبروی اروپا و آمریکا. ایران هم هم چین و هم روسیه رو دارد که هر دو لاشخورهای زبردستی هستند. ولی‌ تا عید نوروز ۱ یورو ۱۵۰۰ تومن خواهد شد چرا؟ چون ایران حتماً باید آن زهری که امام خورد را دوباره بخورد چون راهی‌ جز این ندارد.
شنبه 27 آبان 1391 - 20:46
khane_iran - تهران - ایران
مرگ بر دولت ایران که همه جا رو به هم ریخته
شنبه 27 آبان 1391 - 21:22
نقی‌ الله - سیدنی - استرالیا
انقدر این خبر خوشحال کننده بود که اشک از چشمام در اومد! به امید پیروزی برادر‌های ایسرأیلی. درود بر شما و شیر مادرتون حلالتون باشه‌ای دلاور مردان، شیردلان عآلم هستی‌. درود بر شما. جون مادرتون یه چند تا مسجد هم نبود کنید که تعالیم تروریستی قرآنی همش از همون اماکن تدریس میشه. خدا قوت برادر ها، مردم سرزمین پارس دوست و حامی‌ تاریخی‌ شما بوده اند و هستند
شنبه 27 آبان 1391 - 23:11
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
بزنید این پوفیوز ها را با خاک یکسا ن کنید تمام دنیا باید دست به دست هم بده جمهوری اسلامی و طالبان و حزب الله را نابود بکنند که بشریت یه نفس راحتی بکشه.
یکشنبه 28 آبان 1391 - 03:47
marsel - تهران - ایران
اگر ایران به هر دلیلی منافعش اونجا درگیره و داره به اونها کمک مالی میکنه این چه ربطی داره به مردم بی گناه غزه که دارن اونته میشن؟ آخه این چه منطقیه که شما دارین؟؟؟
یکشنبه 28 آبان 1391 - 07:31
delijaan - لندن - بریتانیا
برای از کار انداختن ضد موشکهای اسرائیل باید امام خامنه ای دستور دهد در هر مو.شکی یکی از سردارهاراقرار دهندسپس بطرف اسرائیل شلیک کنندآنوقت نتیجه را عالی خواهدبودوضدموشکها بدون اثر واگر احمدی نژاد کل دولت مردان وخامنه ای وکل اهل بیت اش هم شلیک شوند آنوقت استکه اسرائیل ازصحنه روزگار محو خواهدشد
یکشنبه 28 آبان 1391 - 07:14
hossein-87 - تهران - ایران
اینهمه آدم بیگناه چه تو اسرائیل و چه تو غزه دارن کشته میشن اونوقت یه مشت بیشعور احمق آشغال به به و چه چه میکنن! فهم و شعور بلوط از شماها بیشتره.
یکشنبه 28 آبان 1391 - 07:58
exam292 - تهران - ایران
hossein-87 - تهران - ایران: موافق شما هستم
یکشنبه 28 آبان 1391 - 13:33
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران
قطعا گناه اسراییلیها اگه از تروریست های حماس و حزب الله بیشتر نباشه کمتر هم نیست . بچه های بیگناه و افراد غیر نظامی که فقط یه زندگی عادی میخوان چه گناهی دارن که کشته می شن؟ متاسفانه تواین دنیا هیتلرها و استالین ها و مردان دین با خودخواهی و خودستایی و احساس جانشین خدابودن روی زمین به خودشون حق می دن که آدمهای دیگه رو قربانی کنن خودتونو بذارین جای کسی که بچه کوچیکشو از دست داده بعد ببینم می تونین آفرین و به به بگین؟
یکشنبه 28 آبان 1391 - 19:07
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.