ناگفته های وزیر هاشمی از دفن هاله سحابی

روزنامه قانون نوشت : عیسی کلانتری وزیر کشاورزی دولت هاشمی به بیان ناگفته هایی از روز جانباختن مرحوم هاله سحابی در جریان مراسم تشییع و خاکسپاری مرحوم عزت الله سحابی پرداخت.
وی در این باره می گوید: ” من به توصیه کسی در این مراسم شرکت نکردم. داماد آقای سحابی (دکتر شامخی) که همسر خانم هاله سحابی بود سال‌ها مشاور من بود و با هم رفت و آمد خانوادگی داشتیم. من به دلیل دوستی در این مراسم شرکت کردم و موظف به شرکت بودم. من با آقای دکتر شامخی دوستی ۳۰ ساله دارم. ایشان رئیس موسسه تحقیقات جنگل و مرتع بود زمانی که من رئیس سازمان جنگل و مرتع بودم. قبل از من هم مشاور وزیر کشاورزی بود و خود آقای سحابی هم انسان خوبی بود.”


کلانتری درباره بگو مگوی خود با ماموران هم می گوید: "خوب من آنجا وظیفه داشتم جلوی تندروی‌ها را از هر دو طرف بگیرم. چون هم خانواده دکتر شامخی نسبت به من لطف داشتند و هم دوستان امنیتی می‌خواستند تندروی کنند. شاید بودن ما و بعضی از دوستان دیگر باعث شد مراسم با آرامش برگزار شد. بعضی از دوستان قضایی می‌خواستند حق را از خانواده شامخی بگیرند و می‌گفتند حقی نسبت به جنازه ندارند. ”


وی خاطرنشان کرد : ” ساعت ۱۱:۳۰ فهمیدم که همسر دکتر شامخی فوت کرده‌‌اند و چون به تشییع جنازه آقای سحابی هم بدلیل تغییر ساعت نرسیده بودم به محض شنیدن این خبر ناگوار به سمت منزل آقای شامخی رفتم. از حدود ساعت ۱ بعدازظهر در منزل آقای شامخی بودم .غرض اصلی ام عرض تسلیت بود. منزل آقای شامخی نزدیک دانشکده مدیریت در گیشا بود ، به همین دلیل من خیلی سریع رسیدم . دیدم خانه محاصره است. محوطه و منطقه محاصره شده بود.”


کلانتری افزود : "من با نشان دادن کارت شناسایی وارد شدم و دیدم نیروهای امنیتی و قضایی با فرزندان مرحوم خانم سحابی به حالت درگیری رسیده‌اند چون ماموران می‌گفتند شما حق تشییع جنازه ندارید و ما خودمان این کار را انجام می‌دهیم که خیلی غیرمنطقی بود. دیدم اگر دخالت نکنم ممکن است به درگیری بیشتری بینجامد. به هر حال این خانواده در یک روز دو نفر را از دست داده بودند. با معاون دادستان و معاون استاندار تهران تلفنی صحبت کردم بالاخره با صحبت‌‌هایی که با هر دو طرف داشتم جنازه ساعت ۵ از منزل خارج شد و برای غسل به بهشت زهرا برده شد تا غروب طول کشید و نهایتا ایشان شب در لواسانات دفن شدند.”

+66
رأی دهید
-138

maryam-germany-71 - برلین - المان
به هر حل این خانواده در یک روز ۲ نفر را از دست داده بود.....فقط یک کلام حرف دیگه ، تازه لطف در هقشون شده که جنازه عزیزشون و بهشون دادن ، خدایا این وحشیها کی‌ هستن دیگه ، زبون آدم بند میاد از اینهمه رضالت
شنبه 27 آبان 1391 - 13:19
compatriot - تورنتو - کانادا
نوش دارو بعد از مرگ سهراب! تا حالا لال بودی یا از ترس جونت تو لونه‌ات تمرگیده بودی?
شنبه 27 آبان 1391 - 14:40
Negah* - فرانکفورت - المان
این ناگفته بود... ما که اینو خیلی‌ وقت پیش خوانده بودیم فکر کردم این آقا میخواسه ازکشتن هاله سحابی بدست ماموران بگه.
شنبه 27 آبان 1391 - 15:45
ariobarzan - اکسفورد - انگلستان
آخ آخ چه افشاگری بزرگی !!!!! وقتی شرکت سرو چمان ( متعلق به خانواده مافیایی رفسنجانی ) جنگل های شمال رو مثل مزرعه جو درو میکرد کدوم گوری بودی حمال. همچین ادعای افشاگری کرده انگار واترگیت کشف کرده. خودتو اون شامخی هم زیر گل برید.
شنبه 27 آبان 1391 - 15:46
kordman - بردا - هلند
بخدا سوگند که ازین سیستم صفوی ضد انسانی بیشتر ازاین توقعی نیست.مذهبی که دروغ ثواب ادمکشی اجرودولتش از بیسوادترین قشرجامعه ومخصوصامعاونش رحیمی جلاد بی ارزش باشدچه انتظاری می توان داشت.ننگ بر سیستمی که ازسایه اش تا حد مرگ می ترسد.زنده باد ایران زمین وایرانی سپیده خواهد دمید حتی اگر نورستیزان نخواهند
شنبه 27 آبان 1391 - 18:00
perser68 - فلوریدا - امریکا
نخود نخود هر کی‌ رفت خونه !خفه شو نکبت حلقه آویزون جمهوری فاشیست اسلامی!ننگ به تو و رهبر آدم کشت خامنه‌ای کثافت!خفه شو متعفّن! همتون باید دونه دونه جواب پس بدین!خفه شو!
شنبه 27 آبان 1391 - 18:17
a.ahooraei - کلن - آلمان
آقایان سنجابی ها و بازرگانان و یزدی ها و فروهرها و بنی صدرها همیشه پشت سر امام راحل سلام الا علیکم یا در صف نماز می ایستادند و یا پشت سر ایشون دعایش می فرمودند. پس به ما ربطی نداره و این جنگ کفتارها بر روی لاشه فرسوده و تکه پاره میهن ما بوده و ایشان در حقیقت جزئی از همان خانواده از هم پاشیده هستند. هرکی هم دوست داره ناراحت بشه.
شنبه 27 آبان 1391 - 18:56
ديگه وقتشه_1982 - ایران - ایران
و اینجور جاها آقای مرید لال میشود
یکشنبه 28 آبان 1391 - 23:50
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.