هدیه 40 میلیون دلاری وزارت نیروی ایران به لبنان - نامجو: منافع لبنان برای ما اهمیت دارد

ایران با کمک بلاعوض 40 میلیون دلاری به لبنان، هزینه ساخت یک سد در این کشور را می پردازد.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه الدیار و سایت الانتقاد لبنان "مجید نامجو" وزیر نیرو ایران و همتای لبنانی اش، با امضای توافقنامه ای در بیروت، ساخت سد در منطقه "بلعا"ی لبنان با کمک بلاعوض 40 میلیون دلاری ایران را رسمیت بخشیدند.

براساس این توافقنامه، یک سد به همراه تاسیسات تصفیه آب در منطقه بلعای لبنان توسط شرکت پیمانکار از این کشور ساخته می شود. شرکت ایرانی از طرف وزارت نیرو نیز طراحی و نظارت بر ساخت این سد را برعهده خواهد داشت.

وزیر آب و برق لبنان در مراسم امضای این توافقنامه افزود: هزینه این پروژه نه یک قرض بلکه هبه (هدیه) است و توسط شرکت ها و کارگران لبنانی انجام خواهد شد.

 

 

 

این مقام لبنانی درباره انتقادات وارده به ساخت این سد هم گفت: هر کاری که انجام بدهیم، این اعتراضات وجود دارند. کسی که معترض می شود برای همه شناخته شده است. او می خواهد مردم لبنان را از آب، برق و گاز محروم کند.

وی درباره پیشنهاد ایران برای صادرات برق به لبنان هم گفت: لبنان به شدت نیازمند این برق است. نمی توان این پیشنهاد ایران را رد کرد به ویژه که این پیشنهاد به سود منافع بیروت است، البته برای مناسب تر شدن قیمت برق وارداتی باید مذاکرات بیشتری انجام شود.

آمریکا قبل از این به لبنان درباره واردات برق از ایران هشدار داده بود.

 


 
وزیر نیروی ایران هم در این مراسم گفت: تهران ده ها سال تاکید کرده که منافع عالی ملت لبنان برایش اهمیت دارد. ایران همه امکانات مهندسی و فنی پیشرفته خود را در اختیار برادرانش از جمله لبنان قرار می دهد.

نامجو درباره اعتراضات به اجرای پروژه سد بلعا توسط ایران هم گفت: برای ما تصمیمات دولت لبنان، اساس است. دولت لبنان هر تصمیمی را اتخاذ کند ما آماده انجام هر طرح عمرانی یا توسعه ای در لبنان هستیم.

این چهارمین سفر نامجو وزیر نیرو ایران به لبنان است.
این خبر علاوه بر الدیار و الانتقاد در سایر رسانه های لبنان از جمله سایت های النشره، ، اللواء، لبانون نیوز و ... نیز منتشر شده است.

+28
رأی دهید
-346

بت شکن - مونترال - کانادا
چرا پاداش کراوات و بی‌ حجابی زنان لبنانی و صوری پول نفت مردم ایران باشد ولی‌ مردم ایران که خود تولید کننده و مستحق نفت هستند برای کراوات و بی‌ حجابی باید هزینه‌های گزافی بپردازند!!این هم از برکات اسلام ناب محمدی است!!
شنبه 27 آبان 1391 - 13:03
invisible kid - ریو دو ژانیرو - برزیل
باج دادن به ۱ حکومت تروریستی یکی‌ از ۱۰۰ها راهکار حکومت کثیف اسلامی ایران که بتونه چند صباحی بیشتر به ‌قتل و غارت ایرانی‌‌ها بپردازه!
شنبه 27 آبان 1391 - 13:26
star44 - یوتبوری - سوئد
حرومشان باشه, من که راضی نیستم.
شنبه 27 آبان 1391 - 13:29
mash meti - تهران - تهران
قیافه وزیر مملکتو داشته باشین.حالا اینا به کنار 40 میلیون به قراری میشه 140میلیارد تومن.آره تو لبنان سد بسازید آباد بشه ولی نامردا 40 میلیارد تومنم بدبد پتو و کانکس بخرید واسه زلزله زده ها و سیل زده هامون خب . آخه من اینو به کی بگم تا حداقل یکم آروم شم آخه نامردای نالوطی.لامصبا اونجا الان سرما داره دسه دختربچه های آذریمونو که دارن تو رودخونه رخت میشورن سیاه میکنه تخمه سگای لعنتی
شنبه 27 آبان 1391 - 13:19
فضول میرزا - استكهلم - سوئد
مرتیکه پاچه مال، کمک به هم نوع خوبست منتهی بشرطی که همنوع آذری در این سرمای سخت در چادر نلرزد! ای بی پدر مادر ها، حیف که خدا وجود ندارد وگرنه به آدمخوارانی مثل تو و اون ضحاک یکدست نشون میداد که همنوع کیست.
شنبه 27 آبان 1391 - 13:32
marka - گرگان - ایران
آخ که چقدر خاک بر سریم ما ...
شنبه 27 آبان 1391 - 14:18
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
هنوز مناطق جنگی بازسازی نشده اند و مردم در مناطق زلزله زده سرپناهی ندارند و از سرما و گرما رنج میبرند واین کثافتها به لبنان و عراق و .. کمکهای بلاعوض میکنند!!! نابود باد حکومت ضد ایرانی ولی وقیح. مرگ بر خامنه ای و مزدورانش
شنبه 27 آبان 1391 - 14:40
Dean1372 - تهران - ایران
با این پول واقعا نمی‌شه به زلزله‌زدگان خودمون که دارن از سرما می‌میرن کمک کرد، یعنی‌ این پول براشون کافی‌ نیست که یه جای کوچیک براشون بسازن، واقعا اینه دینو مذهب ما؟، اگه ۴۰ میلیون دلار به اونا نرسه می‌میرن از تشنگی؟
شنبه 27 آبان 1391 - 14:57
compatriot - تورنتو - کانادا
چراغی که به خانه رواست به مسجد حرم است! ای‌خاک عالم بر سر شما تازیان. بجای این یکی‌ دو تا پل بسازید که دختران ایران زمین‌مجبور نباشند برای رفتن به مدرسه انگشتان دستشان را از دست بدهند، لعنت ابدی بر شماها.
شنبه 27 آبان 1391 - 14:59
Star bandar - تهران - ایران
ای کاش فقط لبنان بود،،،،،،
شنبه 27 آبان 1391 - 15:05
reza.28 - لندن - انگلستان
این سوریه و لبنان کمر مردم و شکست ، فقط این لاشخورا سر قدرت بمونن بسر ملت هر چی بیاد آمده
شنبه 27 آبان 1391 - 15:18
saman123 - مونيخ - المان
به این میگمن بیگانه پرستی‌ .مردم ایران شایسته این همه نامردی نیستن.برای رسمیت بخشیدن به حزب الله.نتنها باید این گرو ه همیشه تامین باشه،بلکه برای مشروعیت بخشیدن به حزب الله در دولت لبنان هم ایران باید باج بده
شنبه 27 آبان 1391 - 15:37
bahram$hiroshima - هیروشیما - ژاپن
این لینک که اینجا میزارم درسته به این موضوع هیچ ارتباطی‌ نداره،فقط خواستم یک عده‌ای که هنوز سرشون زیر برفه بفهمن که مملکت ما رو چه جونور‌هایی‌ اداره می‌کنن .....https://www.youtube.com/watch?v=a2FvqOOcglUfeature=related
شنبه 27 آبان 1391 - 15:34
sankari - هلسينكي - فنلاند
لعنت بر شما که عزیزان هموطن آذری دارند از سرما میلرزند و شما غیر ایرانیها حاتم بخشی می‌کنید.
شنبه 27 آبان 1391 - 15:48
irane aziz - وین - اتریش
کجای دنیا الان بیشتر از کودکان آذربایجان به کمک نیاز دارن؟کی شما‌ها به آتش خشم ملت ایران خواهید سوخت؟
شنبه 27 آبان 1391 - 15:52
htafas - مادرید - اسپانیا
ای ملت خواب ، بشینید و فقط حرص بخورید .از این پولا خیلی‌ میبخشن، فقط حرص بخورید،...
شنبه 27 آبان 1391 - 16:11
saman123 - مونيخ - المان
به این میگمن بیگانه پرستی‌ .مردم ایران شایسته این همه نامردی نیستن.برای رسمیت بخشیدن به حزب الله.نتنها باید این گرو ه همیشه تامین باشه،بلکه برای مشروعیت بخشیدن به حزب الله در دولت لبنان هم ایران باید باج بده
شنبه 27 آبان 1391 - 15:37
اواره وطن - نیکوزیا - قبرس
خاک تو اون سرتون کنند به خدا ! اینهمه انسان تو ایران به نون شب محتاج و زیر خط فقر! خوزستان هنوز20 سال بعد جنگ ببین چه وضع اسف باری داره ان وقت این احمق ها هزینه ساخت سد برای لبنان میدند
شنبه 27 آبان 1391 - 16:09
naderan - یوتوبوری - سوید
اخه ها پول پدرتان نیست پول ملت ایران رو به این لبنانیان گتف بو کنده ندهید من نمی دانمشما مردم تا کی سوگت میکنید این عرب پرستها را بکشید تا خیالمن راحت بشه
شنبه 27 آبان 1391 - 16:39
kiyanmehr - مانیل - فیلیپین
ننگ بر شما که از جیب ملت ایران بدون هیچ ترس و دلهره‌ای خرج می‌کنید...در مملکتی که هیچ کس پاسخگوی مردم نیست از این بیشتر هم نمی‌شه انتظار داشت.هموطنان ما دارن از گرسنگی می‌میرن اونوقت شما به لبنان و غزه و حماس و حزب‌الله و هزار کوفت و زهر مار دیگه کمک می‌کنید!!!
شنبه 27 آبان 1391 - 16:48
amirehsan1 - آمستردام - هلند
مردم زلزله زده آذربایجان در این سرما زمستون جا و مکان ندارند بعد شما کثافتها پول به پای دولت لبنان می‌ریزید که چه غلطی بکنید؟! مرگ بر نظام جمهوری اسلامی ، مرگ علی‌ گدا
شنبه 27 آبان 1391 - 17:18
virus2825 - لندن - انگلستان
اونوقت مردم بعد بخته زل زله زده ما هنوز تو چادرن.. انسانیتتون کجا رفته آخه عوضیا. بعضی‌ بچه همون اشغال جم می‌کنن تو خیابون..خدایا هر چی‌ نامرده از رو زمین بردار!
شنبه 27 آبان 1391 - 17:26
ماه شب - تهران - ایران
مرده شور! مردم آذربایجان در سرما موندند و انوقت پول ما میره برای عربهای مفت خور
شنبه 27 آبان 1391 - 17:28
ذک گرجی - فررارا - ایتالیا
این رژیم اخوندی غریب موس ده هستند فقط به غریبه ها می دهند
شنبه 27 آبان 1391 - 17:34
abdol1987 - تهران - ایران
آقای وزارت نیرو و ج اسـ... : سلام مرا به عمه گرامی برسانید. دیسلایککککککککککککککککککککککککککککککک
شنبه 27 آبان 1391 - 17:53
مهرداد2538 - تهران - ایران
پدر مذهب بسوزه.
شنبه 27 آبان 1391 - 18:18
Artosh - تهران - ایران
مردم زلزله زده تو سرما دارن یخ میزنن. اونوقت یک مشت کثافت... نفرین به هرچی بسیجی و هر کسی که باعث شده این دزدان و غارتگران حاکمان ایران باشن. متنفرم از همتون..
شنبه 27 آبان 1391 - 18:49
perser68 - فلوریدا - امریکا
مسیح نوکر مریم کماندو،ذوب در جنایت ولایت،مرید رهبر فاسد خامنه‌ای،برادر مزدو رهبر تریاکی از داستان‌های مالیخولیایی شما‌ها خبری نیست!؟
شنبه 27 آبان 1391 - 18:27
Azadikhah - تكسل - هلند
واقعا چقدر باید خامنه ای و دستگاه حاکمش پست و بی شرف باشند که با اینهمه محدودیت ارزی و فقر وناداری درکشور آن وقت ۴۰ میلیون دلار به حزب الله لبنان می دهند تا برای آنها سد بسازند.درهمان زمان بودجه کمک به بیماران خاص محدود می شود چرا ؟ چون می خواهیم درلبنان برای حزب الله سد بسازیم که اگر اسراییل روزی سراغ آقا آمد حزب الله لبنان درکنارش باشد. زلزله زدگان بدبخت باید درسرمابلرزند و امکانات به آنها نرسد چون آقا می خواهند با پولهایشان درلبنان سد بسازند.مرده شورخودت و آن حزب الله لبنان را ببرد که برای چند روز بیشتر ماندن درقدرت شیره جان ملت را می مکید و هرکس هم صدایش دربیاید نفسش را می گیرید.ازتو خامنه ای پست تر و کثیف تر خودت هستی و بس. خاک برسرت که ملت را درگرسنگی و فقر نگه می داری بعد ۴۰ میلیون دلار به حزب الله لبنان کمک می کنی.
شنبه 27 آبان 1391 - 18:29
bitakeyhani - ادسا - اوکراین
چراقی که به خونه رواست به مسجد حرومه
شنبه 27 آبان 1391 - 19:16
Caroline - تهران - ایران
مرا به قعر جهنم ببر خدای عرب  . به شرط آنکه نیاید در آن  صدای عرب. مرا بهشت چه حاجت که زاده عشقم. بهشت ِ حوری و غلمان بود سزای عرب. هزار ننگ تورا باد ، گر نمی فهمی. بجز کلام ُپراز قهر وانحنای عرب. خدای من ، همه عشق است بی نیاز کلام. نه آن خدا که همی سَردهد ، صَلای ِ عرب. خدای عشق و مُحبت که خانه اش دلِ ِ ماست. نه ُمبتلای الفبا  نه ُمبتلای عرب. اشد ُکفرونفاقا مگر نه گفته توست ؟. چه می کنند نفهمان، بسی چنین ثنای عرب ؟. قساوت عربی ، نیست درخور ِ تکذیب. مگر دروغ بود اصل ِ کربلای عرب ؟. شعارعفو و پیام برابری می داد. که جا گرفت به دل ، کیش ِ مُصطفی عرب.
شنبه 27 آبان 1391 - 19:46
javadrezazadeh - ارومیه - ایران
تف به شرف هر چی ایرانیه وطن فروشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شنبه 27 آبان 1391 - 20:38
Caroline - تهران - ایران
که جا گرفت به دل ، کیش ِ مُصطفی عرب. اگر سرود عدالت نبود و عشق ِ خدا. نمی سرود قلم ، مدح ِ مُرتضی ِعرب. فساد موبد و ساسانیان به بادم داد . اگرنه فرّ اهورا کجا ، ولای عرب ؟ . بر آستانه زرتشت ، می نهم سر ِ جان. نه آن بهشت که باشد به زیر پای عرب. بهشت من ، ُسخن ُپرتوان ِ فردوسی است. که نیست در سخنش ، رنگ ِ اعتنای عرب. به بوستان وگلستان ، بهشت جاوید است. بهشت ُرشد بشر ، نی شکم سرای عرب. بهشت من ، سخن حافظ خوش الحان است. کلام پخته کجا ، شرح ِ قصه های عرب ؟. سخن ز مثنویِ ِ مولوی بگو ، ای دوست. که شادمانه بهشتی است  بی عزای عرب. بهشت نقد جهان در ُرباعی خیام. هزار بار به از باغ ِ بی صفای عرب. کلام گاندی و شعر ِ هوگو ، شرف دارد. بر آن سخن که بر آید ز ادعای عرب. مرا به خشم مبین ای خدای کوچک ِ خام. به ُجرم آنکه ندانسته ام  بهای عرب. اگر که رفته بود عرب ، از سرای پاک ِ ُامید. نمی سرود چنین شعر در جفای عرب. خدای من ، که خدای دلی ؛ به عشق قسم. که میهنم برهانی تو ، از بلای عرب
شنبه 27 آبان 1391 - 19:48
طاطا - تهران - ایران
خب اگه به صحبتی که نامجو کرده دقت کنید دلیل این کارشون رو متوجه میشید. این مردک میگه منافع لبنان برای ما مهمه. خب معلومه که مهمه اونا باید جایی پول خرج کنن که میترسن پشتشون رو بهشون بکنن خب این رژیم از مردم بی خاصیت ایران که خیالش راحته که هر بلائی سرشون بیاد صداشون درنمیاد. پس این رژیم دنبال ساکت نگه داشتن و باج دادن به اعرابه. پروژه های سد سازی ایران دارن به خاک سیاه می نشینن شش ماهه که حقوق نگرفتن و هیچ کس نیست که جوابگو باشه
شنبه 27 آبان 1391 - 19:59
داماهی - بندرعباس - ایران
ایران شده ملک شخصی این بی شرفها مردم ایران خودشان از گرانی وتورم دررنج وعذابند ولی این کفتارها حق ملت رابذل وبخشش میکنند.
شنبه 27 آبان 1391 - 21:17
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
( @ )-- مرگ بر جمهوری استفراغی و کذب الله لبنان !!،، ملت بدبخت ایران دارد با فقر و تهی دستی‌ دست و پنجه نرم می‌کند ، حال اینها پولهای بی‌ زبان ملت ایران را میبخشند به لبنانی‌ها !، تنها به این علت که آخوندها از تخم و ترکه عربها هستند و هیچگونه عرق ملی‌ و ایرانی ندارند ، و فقط مأموریت دارند که ایران و ایرانی را به ذلالت و خاری بنشانند و نابود نمایند !!!
شنبه 27 آبان 1391 - 21:54
م تهرانی - دورتموند - آلمان
حرومی های بسیجی کجایید بیاید طرفداری سرورهاتون رو بکنید یا اینکه طبق معمول الان به صرفتون نیست نشستید میخونید و به ریش این ملت میخندید لعنتیها
شنبه 27 آبان 1391 - 23:49
PARVANE1 - برنموث - انگلستان
ساندیس خوران لالمونی گرفتن؟ یا رفتن لبنان به ٔپل سازی کمک کنن؟
یکشنبه 28 آبان 1391 - 00:30
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
تف به قبر پدرتون که مردم توی آذربایجان دارند از سرما میمیرند شما پول این ملت را باج میدهید به عربها , از ماست که برماست و خاک بر سر این مردم که صدای اعتراضشون بلند نمیشه و نشستن و نگاه به خیانت های شما میکنند.
یکشنبه 28 آبان 1391 - 04:08
Khodekhodeshe - انتورپ - بلژیک
Carolina. دست شما درد نکنه واقعا که گل گفتید.
یکشنبه 28 آبان 1391 - 05:57
datis - سن دیگو - امریکا
این همه به بشار اسد دادید حالا دنبال سوراخ موشه، به زودی گور حسن خرسله و دارو دسته ترریستشم کنده هست... آخ که اون روز دیدن داره رژیم فاسد ایران که حامی تروریستها هست، به زودی از درون داره از هم میپاشه.... ساندیس خورا کجایید؟ به زودی همتون تو لجن خودتون دفنید
یکشنبه 28 آبان 1391 - 06:25
sia-2012 - تهران - ایران
ایران رو با یک برنامه ریزی منسجم میخواهند تجزیه کنند یا دو دستی تقدیم عربها و امریکا کنند!! من به خدا دارم میلرزم ! بدنم داره میلرزه !! تو رو خدا تا دیر نشده یک کاری بکنیم !!!
یکشنبه 28 آبان 1391 - 06:35
sia-2012 - تهران - ایران
تف توی قبر همه کس و کارتون !!!! به خدا اینها عربند !! به هر کسی که می پرستید و می پرستیم این بی شرفها عربند!! نرم نرم دارند ایران رو میفروشند ! چرا کسی باور نمیکنه (عمیقا) به خدا این کثافتها عربند !!!! من اگه تمام زندگیمو ازم بگیرند با عرب نخواهم ساخت مگر مصلحتی تا کلکشون کنده بشه !!!!اینها عربند
یکشنبه 28 آبان 1391 - 06:32
sepherdad - سیدنی - استرالیا
قیافه عربی‌ این مثلن وزیر!!! معلومه که همه ایران رو به برادرهأی عربش میده.
یکشنبه 28 آبان 1391 - 08:10
pariha - كويت - كويت
امیدوارم هرچی زودتر اسراییل لبنان رو زیر و رو کنه تو مملکت خودمون مردم دارند برای یک لقمه نون جون میکنند انوقت این بی ناموسها پول ممکلت رو به لبنانی ها هدیه میدهند این حـ... کاشکی سری به آدربایجان میزد
یکشنبه 28 آبان 1391 - 07:23
mehdighr - اهواز - ایران
توی اهواز مرکز استان زرخیز خوزستان سیستم فاضلاب وجود نداره و اکثر مناطق شهر بوی گند در فضا پیچیده ، از طرفی آب لوله کشی گل آلود و تصفیه نشده میباشد که مشترکین مجبور هستن علیرغم اینکه آب بها پرداخت میکنن یکدستگاه آب تصفیه کن خانگی بخرن . اونوقت میخوان واسه اونا تاسیسات تصفیه آب بزنن
یکشنبه 28 آبان 1391 - 15:50
sara_ra - تهران - ایران
به گور پدر ..تون خندیدید که پول ملت ایران رو بذل و بخشش به این بی همه چیزا می کنید...هموطن های من از سرما دارن جون میدن...گور بابای لبنان و کشورهای مثل اون و کفتارهایی چون شما
یکشنبه 28 آبان 1391 - 16:15
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.