وزیر خارجه عراق: هواپیماهای ایران را تفتیش کرده و تاکنون دو هواپیما را بازگردانده ایم

هوشیار زیباری وزیر خارجه عراق در مصاحبه ای با روزنامه الشرق الاوسط گفت که ایران از دولت عراق به دلیل تفتیش هواپیماهایش ناراحت است.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، زیباری افزود: ما خیلی نگران وضعیت سوریه هستیم چراکه وضعیت این کشور مستقیم بر روی عراق تاثیر می گذارد.

وی ادامه داد: ما هواپیماهای ایران را تفتیش کرده ایم و تاکنون دو هواپیما را بازگردانده ایم. ایرانی ها از دست ما ناراحت شده ند اما جستجوی هواپیما باید به شکل واقعی و جدی انجام می شد.

وزیر خارجه عراق در پاسخ به این سئوال که "ایا ایران، عراق را به کنترل خود در اورده است" گفت: این موضوع حقیقت ندارد، ایران در حال همکاری با عراق است. اگر به حجم سفر ایرانیان به عراق و حجم سفر برادران عرب به عراق نگاهی بیاندازید متوجه این مسئه می شوید. این ساده ترین چیز است.

زیباری تاکید کرد که عراق در مورد امور داخلی اش، خود تصمیم می گیرد و به ایران و امریکا یا هر کشور دیگری گوش نمی دهد.

وزیر خارجه عراق در پاسخ به این سئوال که "ایا این شایعه حقیقت دارد که زندانیان سعودی در عراق توسط ایرانی ها شکنجه می شوند" گفت: این موضوع حقیقت ندارد. زندان های عراق توسط دولت عراق اداره می شود نه ایران.

+103
رأی دهید
-32

فضول میرزا - استكهلم - سوئد
هه هه یه ماه پیش در خبر ها نوشته شده بود که مموتی به شدت اعتراض کرده و عراقیها هم گفته اند که دیگه اینکار تکرار نمیشه! پس چی شد؟ پس با این حساب معلوم میشه که مموتی فقط به درد سر جالیز میخوره!
شنبه 27 آبان 1391 - 13:47
reza.28 - لندن - انگلستان
مرتیکه خر خودتی بااون سران لاشخور جمهوری اسلامی ،این هواپیماها که برگردوندید نیومده بودن برن سوریه واسه فیلم بازی کردن آمده بودن ،اونایی که پول و سلاح و نیرو های نامرد سپاه میبرن رو بگیر
شنبه 27 آبان 1391 - 14:58
Tourkan - کپنهاگ - دانمارک
آدم دروغ گو چیه؟، رژیم عراق نوکر دست به سینه رژیم جمهوری اسلامی هست
شنبه 27 آبان 1391 - 18:03
Iran e azad - هورتن - نروژ
کلاه عرب زادگان که زمام ایران را در دست دارند بالاتر!. چقدر به عراق باج و کمک کرده‌اند! این هم پاسخ!
یکشنبه 28 آبان 1391 - 01:05
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.