تبعید ابوالفضل عابدینی به زندان اهواز پس از شهادت در مورد شکنجه ستار بهشتی

بامدادخبر – ابوالفضل عابدینی، زندانی سیاسی که به ۱۱ سال زندان محکوم شده است، امروز پنج‌شنبه (۱۵ نوامبر-۲۵ آبان) بدون اطلاع قبلی به زندان اهواز منقل شد.
 
وی که از اسفند سال ۸۸ در زندان به سر می‌برد، تا کنون اجازه مرخصی نداشته و اخبار رسیده حاکی از آن است که مقامات به تازگی با مرخصی وی موافقت کرده بودند.
 
به گزارش سایت خبری کلمه، از سایت‌های نزدیک به میرحسین موسوی، وی در زمان انتقال به زندان اهواز گفته که به دلیل تبعید و انتقال غیرقانونی به اعتصاب غذای نامحدود دست زده است.
 
ابوالفضل عابدینی، یکی از زندانیان بوده است که با حضور در دادسرا، در رابطه با آثار شکنجه بر بدن ستار بهشتی شهادت داده بود.
 
به نوشته‌ی کلمه، ابوالفضل عابدینی نصر به هنگام ترک بند ۳۵۰ ضمن سخنانی گفته است: «بار‌ها به عنوان شاهد به بازپرسی ویژه احضار شده و روایت خود را از شنیده‌ها و دیده‌ها و آثار شکنجه‌های ستار بهشتی گفته‌ام و همچنین در حضور بازپرس تاکید کردم که مانند پرونده‌های قبل (اشاره به حوادث کهریزک) نباید جای شاهد با قاتل در پرونده عوض شود و قاتل نباید همچون دفعات قبل تا بالا‌ترین مقامات ارتقاء پیدا کند.»
 
در همین راستا روز پنج‌شنبه زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین با برگشت دادن ظرف‌های ناهار و شام از ابوالفضل عابدینی حمایت کرده و به اقدامات غیر قانونی مقامات قضایی و زندان اعتراض کرده‌اند.
 
زندانیان سیاسی این بند پیش از این نیز در شهادت‌نامه‌ای تصریح کرده بودند که آثار شکنجه‌هایی را که این وبلاگ‌نویس در زمان حضور چند ساعته‌اش در بند ۳۵۰ درباره‌ی آن سخن گفته بود، مشاهده کرده‌اند.
 
ابوالفضل عابدینی فعال حقوق بشر و عضو حزب پان‌ایرانیست، فروردین ماه ۱۳۸۹ توسط دادگاه انقلاب اهواز به اتهامات ارتباط با دول متخاصم، فعالیت‌های حقوق بشری و تبلیغ علیه نظام از طریق مصاحبه با رسانه‌های بیگانه به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم و یک سال بعد از صدور حکم اول، بار دیگر از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی مقیسه‌ای به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به یک سال حبس تعزیری دیگر محکوم شد، این در حالی بود که او در پرونده‌ی قبلی نیز به همین اتهام محکوم به زندان شده و در حالی سپری کردن این محکومیت بود.
 
او در طول دوران محکومیت ۱۲ ساله‌اش در بند ۶ زندان کارون اهواز و بند ۳۵۰ زندان اوین تهران، از حق استفاده از مرخصی با وجود داشتن بیماری قلبی محروم بوده است. وی نزدیک به ۵ ماه نیز در سلول‌های انفرادی بند ۲ الف سپاه پاسداران به سر برده بود.
 

+47
رأی دهید
-141

ab shangooli - لندن - انگلند
مرگ بر جمهوری کثیف اسلامی ، درود بر شما روشنفکران ایرانی‌
جمعه 26 آبان 1391 - 19:58
یه نفر - تهران - ایران
حالا اگه هاله مموتی رو دیده بود بهش عفو میخورد
جمعه 26 آبان 1391 - 20:13
irane aziz - وین - اتریش
شجاعت قابل تحسین،زنده باشی‌ مرد
جمعه 26 آبان 1391 - 21:07
sarbaz007 - المان - المان
درود به شرفت
جمعه 26 آبان 1391 - 22:03
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
کاربران عزیز آخه چرا به این خبر منفی میدهید , آخه کی میخواهید متوجه بشوید که منفی و مثبت برای ابراز احساسات نیست بلکه برای نشان دادن اهمیت خبر است ؛ با منفی هاتون خبر به این مهمی را حذف میکنید و در واقع در راستای اهداف جمهوری اسلامی حرکت میکنید.
شنبه 27 آبان 1391 - 01:47
Iran e azad - هورتن - نروژ
درود بر شرافت و آزاده گی‌‌ تو ! . هیچ زندانی توانا یی نگهداری روح پر قدرت تو را ندارد! . ماندلا‌ها ی زیادی در جهالت گاه‌های ملاها پر ،پر شده اند!
شنبه 27 آبان 1391 - 02:17
Iran e azad - هورتن - نروژ
قابل توجه آن‌هایی که بیرون از زندان ، حتی در آن سوی دنیا و در عین آزادی، خاموش و مرده اند!
شنبه 27 آبان 1391 - 02:20
massoudoslo - اسلو - نروژ
های مگا لمپن های دستمال بدست ببینم این آزادی که شما و صاحبانتان میگویید پس کجاست !؟
شنبه 27 آبان 1391 - 07:27
a.ahooraei - کلن - آلمان
اُه. اُه. اُه. زندان کارون شکنجه گاه هست. همیشه یکی از بدترین زندانهای ایران بوده که فقط عقده ای های خر مذهب ... بتونن عقده هاشون را خالی کنند و زندانی ها را شکنجه بدهند.
شنبه 27 آبان 1391 - 10:44
abdolmalek - رامسر - ایران
درود بر عابدینی شجاع و آزاده
شنبه 27 آبان 1391 - 10:53
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.