وزارت اطلاعات :چند تروریست بمب‌گذار در شبکه‌های انرژی خوزستان دستگیر شدند

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی روز جمعه، ۲۶ آبان‌ماه، در اطلاعیه‌ای رسمی از دستگیری چند تروریست متهم به بمب‌گذاری در «شبکه‌های انرژی استان خوزستان» در جنوب ایران خبر داد. وزارت اطلاعات می‌گوید مواد منفجره مورد استفاده از یکی از «کشورهای خلیج فارس» آمده است.
 
در گزارش خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، ایرنا، به نقل از وزارت اطلاعات ایران، نه به تعداد دقیق این افراد متهم به «تروریسم» اشاره‌ای شده است و نه به ملیت آنها.
 
ایرنا زمان بازداشت این افراد را نیز «چند روز گذشته» توصیف  کرده است.
 
آن طور که خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید، جمهوری اسلامی هر از گاهی از دستگیری جاسوسان وابسته به آمریکا و اسرائیل خبر می‌دهد، اما پس از آن «غالبا هیچ اطلاعات تکمیلی دیگری منتشر نمی‌کند».
 
از جمله در سال گذشته وزارت اطلاعات ایران خبر دستگیری دست‌کم ۳۰ جاسوس وابسته به آمریکا و اسرائیل را منتشر کرد.
 
خبرگزاری ایرنا در گزارش خود که روز جمعه منتشر شد می‌گوید که «تروریست‌های» بازداشتی تحت امر «سرویس‌های جاسوسی غربی‌ـ‌صهیونیستی» قصد «اقدامات خراب‌کارانه دیگری» نیز داشته‌اند.
 
وزارت اطلاعات ایران هدف این افراد متهم به تروریسم و خراب‌کاری را «اخلال در امنیت و ایجاد خلل در زندگی شهروندان استان» خوزستان اعلام کرده است.
 
به گفته وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی،‌ در زمان بازداشت این «تروریست‌ها» تعداد «هفت بمب آماده انفجار و وسایل ارتباطی» نیز ضبط شده است. در اطلاعیه مربوطه آمده است که مواد منفجره استفاده شده از «یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس» به ایران وارد شده است.
 
در اطلاعیه این وزارتخانه اشاره نشده است که «چندین مورد بمب‌گذاری» مورد اشاره که گفته می‌شود در «شبکه‌های انرژی استان خوزستان» صورت گرفته در چه زمانی انجام گرفته است.
 
با این حال بخش نفت و گاز ایران در سال‌های اخیر بارها از بمب‌گذاری و آتش‌سوزی لطمه دیده و هر بار به گمانه خراب‌کاری دامن زده است.
 
از جمله خط لوله گاز صادراتی ایران به ترکیه بارها منفجر شده است. در مردادماه سال ۱۳۹۰ این خط لوله شاهد انفجارهایی بود که در عمق ۶۰ کیلومتری خاک ترکیه صورت گرفت.
 
در بهمن‌ماه سال ۹۰ نیز انفجارهایی در خطوط لوله گاز داخلی ایران به وقوع پیوست که به گفته مقام‌های جمهوری اسلامی کار «افراد خراب‌کار» بوده است.

+61
رأی دهید
-33

greentree - تهران - ایران
اطلاعات ایران بعد از کودتا دیگه ضعیف شده و نه تنها تروریست‌ها را شناسایی نمیکنه بلکه فقط با شکنجه از مردم عادی تروریست می‌سازه ،،اگه مجتبی خامنه‌ای را هم آنطور شکنجه کنید بعد از چند ساعت اعتراف میکنه که ۳۰ ساله عامله انگلیسه و از لندن دستور میگیره
جمعه 26 آبان 1391 - 12:37
greentree - تهران - ایران
نیمی از افراد اطلاعات سپاه جاسوس ۲ جانبه هستند و هیچ فرد باهوشی‌ در اطلاعات ایران دیگه کار نمیکنه و تمامی‌ اونها بعد از کودتا رفتند ،فقط مشتی اوباش عربده کش مونده در این نهاد که اونها هم از دستشون کاری ساخته نیست
جمعه 26 آبان 1391 - 12:40
irane aziz - وین - اتریش
عجیب که هنوز هم فکر می‌کنین حنای شما رنگ داره،ملت ایران هیچ دشمنی بزرگتر از شما اطلاعاتیها نداره
جمعه 26 آبان 1391 - 13:10
PERSIANSPIDER - مشهد - ایران
درود بر اطلاعات !
جمعه 26 آبان 1391 - 16:37
perspolis123456789 - پراگ - چک
اینها مشتی وهابی آدمکش و تروریست هستند باید زنده زنده سوزانده شوند
جمعه 26 آبان 1391 - 17:03
داماهی - بندرعباس - ایران
تروریست تر ازاین بی ناموس ها خودشان هستند.
جمعه 26 آبان 1391 - 19:25
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
همه ی شما اسلامیها شبیه هم دست به کشتن زنده سوزاندن شما آماده به کار!! وهابی سنی ‌شیعه هیچ فرقی‌ ندارد چون بنیان دینتان خونخواهی و شقاوت است!!! مستر اسپایدر هم هر روز به رنگی‌!! یک روز ضدّ اسلام و ملا روز دیگر زنده با د اطلاعات!! عجب ملت قاراشمیشی !!!
جمعه 26 آبان 1391 - 22:42
آینده نیک - ایران - ایران
متاسفانه کشورهای امارات و کویت و سعودی مثل گرگ در کمین خوزستان و چاههای نفتش و همچنین جزایر ایران هستن و با پول تونستن بسیاری از هموطنان عرب رو با خودشون برای خرابکاری و کثافتکاری همراه کنن و از هر کی که نوکر این حیوانات رو دستگیر و سلاخی کنه باید تشکر کرد.
شنبه 27 آبان 1391 - 20:36
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.