افزایش 105 درصدی نرخ پروازهای خارجی

پس از افزایش حدود ۶۵درصدی قیمت بلیت پروازهای داخلی از ۱۶ آبان ماه جاری، نرخ بلیت پروازهای خارجی نیز از بامداد روز گذشته ۱۰۵ تا ۱۰۷ درصد افزایش یافت.


به گزارش خراسان، روزگذشته هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) با ارسال بخشنامه ای، نرخ بانکی ارزها که باید توسط واحدهای هما و دفاتر فروش، آژانس ها، نمایندگی ها و سایر شرکت های هواپیمایی در ایران از اول وقت اداری چهارشنبه ۲۴ آبان تا ۳۰آبان ماه جاری مورد استفاده قرارگیرد را اعلام کرد.
 
نرخ بلیت های پروازهای خارجی تا سه شنبه شب گذشته براساس دلار ۱۲۲۶ تومانی محاسبه می شد که با این بخشنامه، از بامداد روز گذشته نرخ بلیت پروازهای خارجی براساس نرخ هر دلار ۲۴۹۲ تومان محاسبه می شود که همان نرخ ارز مبادله ای است.
 
این نرخ ها به صورت هفتگی اعلام می شود و براساس نرخ ارز مبادله‌ای ممکن است در هفته آینده نرخ بلیت پروازهای خارجی کمی کاهش یا افزایش یابد.
 
یکی از مدیران آژانس های هواپیمایی و مسافرتی مشهد روز گذشته با تایید این خبر گفت: نرخ بلیت تمام پروازهای خارجی ایرلاین های ایرانی و غیرایرانی از بامداد روز چهارشنبه، به یک‌باره و بدون اعلام قبلی به دو برابر افزایش پیدا کرد.
 
وی افزود: به عنوان مثال نرخ بلیت پرواز مشهد- کوآلالامپور- مشهد که تا پیش از این بین ۷۵۰ تا ۸۵۰ هزار تومان بوده است به یک میلیون و ۸۰۰هزار تومان افزایش یافته است. نرخ بلیت مسیر هوایی مشهد- استانبول- مشهد از حدود ۸۳۰ هزار تومان به یک میلیون و ۹۰۰هزار تومان و نرخ مسیر هوایی مشهد- بیروت- مشهد نیز از ۶۰۰هزار تومان به یک میلیون و ۵۰۰هزار تومان افزایش پیدا کرده است.
 
او ادامه داد: نرخ بلیت هواپیما در مسیر مشهد - نجف - مشهد که تا پیش از این ۴۶۸ هزار تومان بوده به بیش از یک میلیون تومان رسیده است.
 
این مدیر آژانس هواپیمایی اظهار داشت:نرخ بلیت هواپیما در مسیر مشهد - بغداد- مشهد از ۵۵۰ هزار تومان به یک میلیون و ۲۰۰هزار تومان ونرخ مسیر هوایی مشهد - جده - مشهد که تا هفته قبل یک میلیون و ۲۰۰هزار تومان بوده به حدود ۳میلیون تومان افزایش یافته است.
 
وی اضافه کرد: نرخ بلیت هواپیما در مسیر تهران - استانبول - تهران از ۸۳۰ هزارتومان به یک میلیون و ۷۰۰هزار تومان، تهران- بیروت - تهران از ۶۵۰ هزار تومان به یک میلیون و ۳۰۰هزار تومان و مسیر هوایی تهران- کوآلالامپور- تهران نیز از ۸۵۰ هزار تومان به دو میلیون و ۱۰۰هزار تومان رسیده است.
 
او با بیان این که افزایش قیمت بلیت پروازهای خارجی قطعاً موجب افت شدید سفر می شود، ادامه داد: ۳هزار دفتر خدمات مسافرتی در کشور فعالیت می کنند و بالغ بر ۶۰۰هزار شغل توسط این دفاتر ایجاد شده که با این اتفاق، احتمال بیکاری عده ای از شاغلان این بخش وجود دارد.

+30
رأی دهید
-81

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.