رهبر جدید چین انتخاب شد

شی جین پینگ پیش از این معاون رئیس جمهوری بود

حزب کمونیست چین شی جین پینگ را به عنوان رهبر جدید این کشور برگزیده است.

شی جین پینگ، دبیرکل جدید حزب کمونیست چین به همراه اعضای جدید کمیته دائمی دفتر سیاسی این حزب در برابر صدها دوربین خبرنگاران داخلی و خارجی قرار گرفت و درباره مسیر پیش روی کشورش سخنرانی کرد.
دبیرکل جدید حزب کمونیست چین و اعضای کمیته دائمی دفتر سیاسی این حزب، پس از پایان نشست کنگره ملی این حزب برای یک دوره ده ساله انتخاب شدند.

آقای شی علاوه بر این به عنوان رئیس جدید کمیسیون مرکزی ارتش چین هم انتخاب شده است.

شی جین پینگ در سخنرانی خود خواهان مبارزه با فساد، افزایش انضباط در حزب کمونیست و بهتر شدن وضع معیشت مردم شد.

آقای شی گفت: "خواسته مردم برای زندگی مردم موضوعی است که باید برای آن تلاش کنیم."

براساس اعلام خبرگزاری رسمی چین، اعضای کمیته مرکزی جدید حزب کمونیست که چهارشنبه انتخاب شدند، دبیرکل جدید حزب و هفت عضو کمیته دائمی دفتر سیاسی را انتخاب کرده اند.

شی جین پینگ به عنوان دبیرکل حزب کمونیست جایگزین هو جینتائو می شود که از رهبری این حزب بازنشسته شده و دوره ریاست جمهوری اش سال آینده به پایان می رسد.

شی جین پینگ که ۵۹ سال سن دارد، پیش از این معاون رئیس جمهوری بوده است.

آقای شی در سال ۲۰۰۷ به عضویت کمیته دائمی دفتر سیاسی حزب کمونیست چین انتخاب شد.

+32
رأی دهید
-43

حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
هر وقت مسلمانها به جائی رسیدند این کمونسیتهای چینی هم به جائی میرسند. حکومتهای ایدیولوژیکی از اسلام گرفته تا کمونیسم همه محکوم به شکست هستند و این دیر یا زود دارد چونکه جوامع و مردم امروزی دیگر زیر بار سیستمهای دیکتاتوری نمی روند و دنبال آزادی و دمکراسی هستند. چین تا بحال همه چیز خود را به سرمایه گذاری غربیها مدیون است به قیمت استثمار نیروی کار مردمش که چه مفت در اختیار بهره کشی قدرت سرمایه خارجی غربیها گذاشتند و هنوز میگذارند. پیشرفت تولیدش هم با دزدی از تکنیک و صنعت غرب میسر شد و هرچه سران دزد و رشوه خوار این کشور قدرت سیاسی و اقتصادی بیشتری داشته باشند برای صلح دنیا خطرناکتر خواهند شد چونکه سرمایه داری دیکتاتوری با ایدیولوژی کمونیستی که فقط مدل چین است و تنها نمونه در دنیا معلوم نیست به چه فاجعه انسانی و طبیعتی ختم شود نه تنها برای مردم خود چین بلکه برای کل دنیا. چین با 1.5 میلیارد جمعیت اگر قدرت اول اقتصاد دنیا هم بشود با ایدیولوژی دیکتاتوری کمونیسم از یکطرف و ثروت اول دنیا از طرف دیگر حرف اول را در دنیا بخواهد بزند باید کشورهای دیگر همین الان فاتحه خود را بخوانند.
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 15:23
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.