قرائتی: دیدن فیلم و خواندن روزنامه مانع رشد است

رئیس ستاد اقامه نماز کشور به مبلغات مذهبی گلستان خطاب به مبلغات گفت: مستحبات را روان و دقیق ذکر کنید و ادای بزرگان را در نیاورید، برای هر فرد باید ظرفیت و گنجایش خاصی در نظر گرفت تا مستحبات را بگویید.

به گزارش مهر، حجت الاسلام محسن قرائتی پیش از ظهر چهارشنبه در گردهمایی بزرگ مبلغات حوزوی و سنتی با محوریت آسیب شناسی خرافات و موهومات در جلسات بانوان گفت: مبلغات باید به دختران جوان و نوجوان توجه بیشتری کنند و آنان را به عنوان جامعه هدف در نظر بگیرند.

وی خطاب به بانوان مبلغ افزود: در جلسات خود از خطبه های معتبر سخن بگویید، واضح و روشن و روان حرف بزنید تا همه افراد حاضر در جلسه آن را بفهمند.

قرائتی اظهار داشت: سخنرانی های ائمه و معصومین اغلب در یکی دو دقیقه خلاصه می شد که به دلیل کلمات قصار بود، کم حرف بزنید و برای سخنان خود نیز دلیل و مستند داشته باشید، از آیات و احادیث نیز با ذکر دلیل و سند استفاده کنید.

وی تصریح کرد: مستحبات را روان و دقیق ذکر کنید، ادای بزرگان را در نیاورید، برای هر فرد باید ظرفیت و گنجایش خاصی در نظر گرفت تا مستحبات را بگویید.

فقیه عادل حجت در موضعگیری های سیاسی باشد

قرائتی اذعان داشت: در موضع گیری های سیاسی و ... خود حجت را فقیه عادل بی هوس در نظر بگیرید، حزب و...برای ما حجت نیست، فقیه عادل و بی هوس حتی اگر راهش غلط هم باشد حجت دارد.

وی ادامه داد: هر چیزی که به ذهنتان می رسد را با یک اسلام شناس در میان بگذارید، برخی حرف ها را نباید بی مقدمه گفت زیرا خطرناک است، حدیث های سنگین نقل نشود،برای هر حدیث باید منبع و دلیل موثق داشته باشیم.

قرائتی تاکید کرد: رویای صادقه یک هفتادم وحی است، بسیاری از خوابها دروغ است، پس خوابها را نقل نکنید و قرآن را که ۱۰۰ درصد وحی است را مورد استفاده قرار دهید.

وی در ادامه گفت: مجالس خود را زود تمام کنید، مفید باشد و روی مسائلی چون نماز و آیین همسرداری تاکید و شعر و تاریخ را در کمترین میزان خود استفاده کنید و بخشی از سخنان خود را به ترجمه آیات قرآن اختصاص دهید و احادیث و روایات را از رو بخوانید.

مبلغان فیلم نبینند

قرائتی خاطر نشان کرد: راه رشد شما اینست که فیلم نبینید، من از ابتدای انقلاب فیلم ندیده ام و روزنامه هم نمی خوانم، روزنامه باعث به روز شدن علم شما نمی شود بلکه تفسیر بخوانید، من نه فیلم دیده ام و نه روزنامه خوانده ام اما ۴۰ کتاب نوشته ام.

+35
رأی دهید
-169

من حرف حساب می زنم - تهران - ایران
قرو قاطی جون همینه که از دنیا بی خبری !!! فکر می کنی هنوز مردم ایران همون مردم ساده و احمقی هستند که با 4 تا وعده آب مجانی برق مجانی عنقلاب کردند و هنوز هم دارند واسه ولایت وقیح و رهبر جون میدن !!!! یکم روزنامه بخون کانالهای ماهواره را جابجا کن شاید مخ کپک زده ات یه تکونی بخوره !!!! به قول عنتری اون ممه را لولو برد مردم هم دیگه واسه شما آخوندهای مفتخور تره خورد نمی کنند !!!!! به زودی به مرگ طبیعی خواهی مرد !!!!! خیلی طبیعی بالاخره باید بری بهشت سراغ حوریهاتو بگیری !!!!!! من نمی دونم شما ملاها که اینقدر از اون دنیا تعریف می کنید چرا واسه رفتن هیچ عجله ای ندارید و 4 چنگولی چسبیدی به این دنیا برید تشریفتونو ببرید مردم راحت شن !!!!!
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 00:28
dara20 - تهران - ايران
ببینم خواندن قران و رساله‌های مملو از امور شهوانی و جنسی‌ که توسط گاو‌های فربه طویله علمیه نوشته شده و تماشای سیرک جنسی‌ آخوندک دهنوی و یا تماشای اراجیف و وق وق کردن بی‌ پایان علی‌ گدا و سایر کفتاران حکومتی مانع پیشرفت نیست؟ راست مرتیکه شیاد و شارلاتان تو قصد ارتحال یا مرگ نداری؟
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 01:28
baharmazaheri - عجمان - دبي
قراتی بهتره بره دندون پزشک و گفتار درمانی........خیلی عوضی و بیسواده رئیس نهضت سواداموزی هم بود ،،فقط حراف هست آخوند جماعت.
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 02:19
compatriot - تورنتو - کانادا
کی‌ اون کتابهای مسخره ترا خریده و خوانده. به کسی‌ براحتی امتیاز تالیف کتاب نمیدهند ولی‌ تو اسکول با پول این ملت ۴۰ کتاب هجویات نوشتی‌ که مشتری برای خواندن نداره.
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 02:21
پردلان - نیس - فرانسه
ای مار خوش خط و خال .. روزی برسه که همه بفهمند تو ی وراج چه تشکیلاتی بهم زدی و در چه کاخی داری زندگی می کنی.. تو سیاه نمائی هستی که ... یادت میاد میگفتی 5 تومن بده آخوند اگه تونستی پس بگیری حالا مملکت افتاده دست جماعت آخوند بعد می خوان پس بگیرن. چیزی نمونده که بگی عجب ملتی داریم ها.. نه تنها پس گرفتن بلکه آنچه خورده بودیم هم از حلقوم ما بیرون کشیدند...
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 02:56
razmandeh - استکهلم - سوئد
الاغ ا لدوله دراز گوشیان !!!!!!!!!!!!
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 04:58
parvaz 1 - پلیموس - انگلیس
از بس مفت خوردن و دروغ گفتن و به ریش مردم خندیدن همه قیافه هاشون از شکل آدمی خارج شده. بعد از سرنگونی رژیم بایستی همه آخوندها را جمع کرد و فرستاد به روستاها و بجای استفاده از قاطر برای شخم زدن زمینهای ناهموار٬ خیش را به گردن آخوند انداخت
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 05:32
Neda02 - اتاوا - کانادا
اولا اگه از اول انقلاب کتاب نخوندی نشون می‌ده که رژیم قبل حداقل تونسته بود تو بی‌سواد را از طویبه‌ات بیرون بکشه بفرسته درس بخونی. شاید منظورت اینه که همه کتاب‌های قابل خوندن بعد از انقلاب خق چاپ شدن ندارن. خوب درست ولی مگه تو کتاب درست هم می‌خونی؟ دیگ اگه کتاب نحوندی اون‌وقت منابع اون ۴۰ تا کتابی که نوشتی چیا بودن؟ انتهای راست روده‌ات؟
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 05:35
yashainiran - ایران - ایران
من حرف حساب می زنم - تهران - ایران. دوست عزیز اینها خودشان بهتر از من و تو می دانند که چه خبر است ترسشان از خواندن روزنامه و دیدن تلویزیون و در نهایت افزایش آگاهی مردم است چون اگر کسی روزنامه بخواند و یا تلویزیون ببیند دیدگاهش عوض می شود سطح اطلاعاتش بالا می رود و قدرت حلاجیش تقویت می شود وووو در آخر فردی با تفکر می شود و حرفهایی که این حضرات می گویند را زود باور نمی کند بلکه ابتدا در مورد آنها فکر می کند و در نهایت برای قبول کردن و یا نکردن حرف های تکراریشان نظر می دهد.
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 06:38
asiai - تهران - ايران
ما به کدامین گناه کرده، ۳۲ سال است که جزا میبینیم؟ کی‌ تموم می‌شه این دوران بدبختی،‌ای خدایی که عادلی !
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 07:43
massoudoslo - اسلو - نروژ
کسی که ۳۳ سال است یه کتاب نخانده و فیلم و روزنامه هم تماشا نکرده اونوقت ۴۰ تا کتاب نوشته !!!چه راحت خودش هم داره اعتراف میکنه . ببین اون چهل تا کتاب چه مزخرفاتی بیاد باشند
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 07:48
amirehsan1 - آمستردام - هلند
من حرف حساب می زنم - تهران - ایران اگه این‌ها بخوان برند بهشت من همین الان بلیط جهنم رو میرم رزرو می‌کنم ، اصلا کلا بگم من که جهنمی هستم ، حوری هم نمی‌خوام .
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 08:39
hamid shojaei - تهران - ایران
باید یک کار مهمی‌ کرد تو اون کتابهایی که تو نوشتی‌ ، مثل دست شویی ... پفیوز ..... بد بخت همه به تو میگن میمون رژیم .....
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 09:46
مانفرد - ایران - ایران
این مرتیکه احمق همیشه مزخرف میگفت هرسال هم که پیرترمیشه مزخرفاتش هم بیشتر میشه.مرتیکه ........
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 09:53
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
این جانور منفور باز مزخرف گفت؟!!
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 10:24
hassan5 - تهران - ایران
(مانع رشد است) رشد کجا؟؟؟انجائیکه منظور تو است راست میگی رشد نمیکنه اصلا اطلاعات برای رشد انجا نیست!اطلاعات و اگاهی برای رشد مغز است!!!
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 11:00
star44 - یوتبوری - سوئد
تو حلق این روباه باید سرب داغ ریخت تا با زبون چربش مزخرف نگه , البته با عذرخواهی از روباه .
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 11:28
faghat zartosht - شیراز - ایران
asiai-تهران-ایران به گناه ناشکری عزیزم.ناشکری کردیم.نسل پدر من و شما سیر شدن سیر بودن پاسپورت ایرانی ارزش داشت در حد پاسپورت آمریکا.دلار 7 تومن .و ... لگد زدیم به همش رفت.همین.اینها همش کفاره های نا شکریا مونه.پس بذار این ملت بکشه حالا حالا ها....
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 12:59
Kamran631 - لیون - فرانسه
asiai - تهران - ایران- عزیز، بدبختی ما وقتی‌ تموم میشه که هوشمندانه تر عمل کنیم، مثلا به خاطر موسوی و یا کروبی خودمون رو به کشتن ندیم !! انتخابات آینده هم تحریم !! فقط در یک انتخابات شرکت می‌کنیم، اونهم اره یا نه به این نظام منفور هست،- در یک انتخابات آزاد و زیر نظر سازمان ملل متحد ...
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 14:49
sara_ra - تهران - ایران
ممنون از دوستای عزیزم که این منفور را مورد عنایت قرار دادن...دیگه چیزی نمونده که بگم...
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 15:50
Lucky Luke - کوالا لامپور - مالزی
مفت خور بی مصرف! اون کتابات به درد دستمال کاغذی توی توالت میخوره
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 16:48
baharmazaheri - عجمان - دبي
parvaz1ا نگلیس خیلی خندیدم مرسی‌ با هنشی جدا مرسی‌
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 18:16
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
مطالعه ی علوم نوین بیشتر پته پوته ی دین پر از خونتان را بیرون میریزد همین طور دیدن برنامه هایی که آزادیهای اجتماعی دیگر کشور‌ها را به نمایش میگذارد!! متولدین قبل از آن قلاب شکوهمند آزادیهای اجتماعی را تجربه کرده اند و می‌دانند چه کثافتی به ایران زده اید ولی‌ کسانیکه بعد از شورش شوم به دنیا آمده اند با آشنایی به نفس آزادی خواهند فهمید ایران در چه منجلابی فرو رفته است!! و همانها شما و اسلحه ی منفورتان دین را به گورستان تاریخ خواهند فرستاد----دور نیست!!!!!
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 18:17
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
نتیجه میگیریم عمامه عقل را زائل میکند.
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 21:02
*پسر شجاع* - تهران - ایران
کاملا این حرفش درسته ..چون کسی که روزنامه بخونه و فیلم ببینه آگاه میشه میفهمه دنیا چه خبره اونوقت به چرت و پرتهای اینها بالای منبر میخنده ..
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 22:25
kobalt - تهران - ایران
نه حکیم است و نه دانشمند حمار یست بر او کتابی چند.
جمعه 26 آبان 1391 - 15:21
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.