موشک‌های ایران هواپیماهای بدون سرنشین را هدف می‌گیرند

تمرین دفاع هوایی ایران با مشارکت ارتش، سپاه و بسیج در مرکز، شرق، جنوب شرقی و جنوب ایران در حال برگزاری است

خبرگزاری‌های ایران می گویند که ارتش این کشور در رشته تمرین‌های دفاع هوایی خود، دست کم چهار نوع موشک را با موفقیت برای ساقط کردن هواپیماهای بدون سرنشین آزمایش کرده است.

بر اساس گزارش این خبرگزاری‌ها، امروز چهارشنبه ۲۴ آبان (۱۴ نوامبر) در مانور "مدافعان آسمان ولایت ۴" یک موشک برد کوتاه شلمچه که از سامانه مرصاد شلیک شده بود، موفق شد یک هواپیمای بدون سرنشین ایرانی را که از نوع کرار بود، در آسمان منهدم کند.
همچنین به گفته سرتیپ فرزاد اسماعیلی، فرمانده دفاع هوایی ارتش ایران، امروز سامانه موشکی S200 هم علیه یک هواپیمای بدون سرنشین آزمایش شد.

سرتیپ اسماعیلی گفت: "این سامانه برای برد بلند و جهت مقابله با هواپیماهای استراتژیک و موشک های بالستیک طراحی شده است نه پهپادها (هواپیماهای بدون سرنشین)، اما توانست یک پهپاد جت را منهدم کند".

ارتش ایران دیروز هم موشک زمین به هوای برد متوسط هاگ و سامانه توپخانه ای اسکایگارد را برای هدف قرار دادن هواپیماهای بدون سرنشین آزمایش کرده بود.

سرتیپ اسماعیلی گفت که پیام تمرین دفاع هوایی ایران برای "دشمنان" این کشور این است که "نظام جمهوری اسلامی به هر تجاوزی پاسخ کوبنده و دندان شکن خواهد داد".

این گزارش ها در حالی منتشر می شود که مقابله ایران با هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی در یک سال گذشته خبرساز بوده است.

مقامات نظامی ایران اواسط آذرماه پارسال اعلام کردند که یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی را از طریق جنگ الکترونیک در داخل ایران وادار به فرود کرده اند.

آنها بعدا این هواپیما را به نمایش گذاشتند و گفتند که اطلاعات زیادی از آن به دست آورده اند.

کمتر از یک هفته پیش هم اعلام شد که هواپیماهای ایرانی بر فراز خلیج فارس به سوی یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی تیراندازی کرده اند.

وزارت دفاع آمریکا گفت که دو جنگنده سوخوی ۲۵ ایرانی به یک هواپیمای بدون سرنشین غیرمسلح آمریکایی که "در آب‌های بین‌المللی مشغول عملیات شناسایی عادی بوده" حمله کرده اند.

اما وزیر دفاع ایران در پاسخ اعلام کرد: "یک فروند هواپیمای ناشناس به فضای فوقانی دریای سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه خلیج فارس وارد شده بود که با اقدام به هنگام، هوشمندانه و قاطع نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مجبور به فرار شد."

کمی بعد سرتیپ امیرعلی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران از نیروهای نظامی آمریکایی در منطقه خواست که "خطوط قرمز" ایران را رعایت کنند و هشدار داد که "در صورت تکرار این اقدام، باید منتظر برخورد شدیدتر باشند."

او گفت: "استنباط ما این است که هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی با اهداف نظامی مشغول جمع‌آوری اطلاعات از جزیره خارک و اطلاعات اقتصادی مربوط به مسائل نفتی و تردد نفتکش‌ها بوده است".

+118
رأی دهید
-81

shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
( ! )-- باز هم دلشان را به چند تا موشک و قارقارک‌های از رده خارج شده ی روسی خوش کردند !!، بر همگان روشن است که جمهوری اسلامی تنها وسیله‌ای که تا کنون خودش توانسته است بسازد ، آفتابه و تیرکمان است !، تازه تیرکمان هم کش آن از چین وارد میشود و مربی‌ آموزش تیرکمان هم روسی است !، لطفاً ما را با این ۳ - ۴ تا ترقّه نخندونید ترا خدا !!!
‌چهارشنبه 24 آبان 1391 - 21:45
با احترام - منچستر - انگلستان
وای از دست وطن فروشها .به جای قد قد کردند به کشورت ودانشمندان ومهندسان ان وطن افتخار کن اقای هایدلبرگ-المان
‌چهارشنبه 24 آبان 1391 - 22:44
aminmdn5 - تهران - ايران
با احترام - منچستر - انگلستان همینکه امثال تو افتخار میکنند بسه جیره خور پاشو بیا ایران ببین مردم غذا میخاند یا موشک اگه هم نمیایی پس ببند
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 00:27
danial nabi - استكهلم - سوئد
امینمدن۵ - تهران - ایران همه دنیا به دنبال قدرت هستند که مورد تهاجم قرار نگیرند، حالا واسه تو نون مهمتر از لوو دادن مملکت است، واقعا برات متاسفم، امسال تو فقط فکر شکمید که بهتر است از عقلت هم کمی‌ استفاده کنی‌.
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 07:39
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
با احترام - منچستر - انگلستان. -- کشور ما ایران توسط آخوندهای نژاد عرب اشغال شده است و ما اینها را ایرانی نمیدانیم ، بلکه اشغالگران ملعون‌ی هستند که فقط قصدشان ویرانی ایران عزیزمان و غارت اموال عمومی ملت ایران و سرازیر کردن آن به جیب عربهای لبنان و فلسطین و سوریه و عراق است !، لذا به هر طریقی که شده است اول باید کشورمان را از دست این اشغالگران نجات بدهیم !، تا بتوانیم دوباره کشوری آزاد داشته باشیم و ابروی ریخته شده ی کشور و ملتمان را در سطح جهانی بدست آوریم !، آن روز نزدیک است !، بعد از اسد نوبت آخوندهای شیاد و دروغگوی فاسد است !، آمین
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 08:51
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
aminmdn5 - تهران - ایران. -- درود بر تو هموطن عزیز ایرانی ؛ پاسخ دندان شکنی به این نوادگان عرب دادی !، آفرین
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 08:54
mehdyrezi - ونکور - کانادا
من واقعا متاسفم برای شما وطن فروشها.برای شماها طلای ایران اگر طلا هم بسازه حکم آشغال رو داره,چون با عرق و زحمت و خون دل جوانهای این مرز و بوم ساخته شده اما این اروپاییها اگر بهتون پشکل و کود هم بدن براتون حکم طلا رو داره.شما بهتره اگه دلت برا مملکتت میسوزه پاشی بیای ایران مثل یک مرد پارسی به کشورت خدمت کنی اگر هم مرگ اومد سراغت مثل یک مبارز بمیری نه اینکه بشینی اونور آب و نگران ایران باشی. یک ایرانی واقعی باید برای مملکت و مردمش از جون مایه بزاره تا بمیره,چه مملکتش اسلامی باشه چه شاهنشاهی, نه اینکه بشینی 2000 کیلومتر اونورتر. هی جیک جیک کنی
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 14:44
Azadikhah - تكسل - هلند
کاش جای اینهمه کوشش برای ساختن تجهیزات مخرب کمی‌ به مدیریت اقتصادی و وضع معیشتی ملت می‌رسیدند. mehdyrezi - ونکور - کانادا:شما خودتم که در کشوری که پر از بچه آخوند‌هست,هستی‌ پس این همه تحلیل چی‌ هست!؟
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 21:42
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
mehdyrezi - ونکور - کانادا. -- چرا آن زمانی‌ که خمینی ملعون و دار و دسته‌هایش اینور آب بودند و مبارزه میکردند این کلمات را به کار نمیبردی ?! ، در ثانی‌ تو که در کانادا هستی‌ و از مزایای غرب و آزادی‌هایش استفاده میکنی‌ و کاسه لیسی‌ آخوندها را میکنی‌ ، پس چرا میگی‌ پاشید بیاید اینجا مبارزه کنید ؟!،، یعنی بیائیم ونکور کانادا و از آنجا مبارزه کنیم ؟!،،، اگر کشورت و محال اقامتت را جعلی عنوان کرده‌ای ، پس اول برو با خودت رو راست باش بعد درس مبارزی را به ما یاد بده !، اگر واقعا ایرانی هستی‌ و عین آخوندهای تخم عرب نیستی‌ ، از پاسخ من نرنج، و اگر کمی‌ بینش سیاسی داشته باشی‌ میدانی‌ که مبارزه حد و مرز ندارد ، مبارزین داخل و خارج با یکدیگر هم بسته اند ، و اعضای یک پیکرند !، این فشارهای بین المللی که به جمهوری استفراغی میاورند که جلوی شکنجه و اعدام در ایران گرفته شود و حقوق بشر رعایت شود ، >>>....
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 21:57
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
mehdyrezi - ونکور - کانادا. --( 2 )-- اگر همین مبارزان خارج از کشور نبودند ؛ آخوندهای کلاش و دروغگو پوست ملت را قلفتی میکندند !، و تا الان هزاران کهریزک ساخته میشد !، اخی ، ما ایرانان خارج از کشور صدای ملت ستمدیده و مظلوم ایران را با تمام قوا به گوش جهانیان خواهیم رساند تا در کشور ما نیز آزادی و دموکراسی ایجاد گردد ، تا به الان که فشارهای بین المللی آنقدر زیاد شده است که برای رژیم کثیف آخوندی نفس کشیدن مشکل شده است و به آخر خط رسیده اند !، اخی ، ظلم هیچگاه پایدار نیست ، فراموش نکن !
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 22:00
با احترام - منچستر - انگلستان
اقایان من نه سیاسی هستم و نه نان خور حکومت من واسه کار امدم اینجا اما کشورما تاریخ درخشانی نداره که واسه اون افتخار کنیم حتما یه عده میگن کورش کبیر .بابا اون 2500 سال پیش بود اون هم به مدت 100 سال تاریخ را بخوانید .ما مردم خوبی نیستیم مردم ما ناشکر هستند اما هر کسی چه مسلمان یا نامسلمان به کشورم خدمت کند من دست و پای ان فرد را میبوسم اما اگر می خواهید یک کشور قوی داشته باشی باید همه جا دست داشته باشی در لبنان وعراق وسوریه وووووووووووو
جمعه 26 آبان 1391 - 00:30
با احترام - منچستر - انگلستان
اقایان من نه سیاسی هستم و نه نان خور حکومت من واسه کار امدم اینجا اما کشورما تاریخ درخشانی نداره که واسه اون افتخار کنیم حتما یه عده میگن کورش کبیر .بابا اون 2500 سال پیش بود اون هم به مدت 100 سال تاریخ را بخوانید .ما مردم خوبی نیستیم مردم ما ناشکر هستند اما هر کسی چه مسلمان یا نامسلمان به کشورم خدمت کند من دست و پای ان فرد را میبوسم اما اگر می خواهید یک کشور قوی داشته باشی باید همه جا دست داشته باشی در لبنان وعراق وسوریه وووووووووووو - تهران - ایرانminmdn5 . تو هم پاشو بیا اینجا کسی جلوی شما را نگرفته تا اینجا حمالی کنی مثل ما
جمعه 26 آبان 1391 - 00:37
با احترام - منچستر - انگلستان
اقایان من نه سیاسی هستم و نه نان خور حکومت من واسه کار امدم اینجا اما کشورما تاریخ درخشانی نداره که واسه اون افتخار کنیم حتما یه عده میگن کورش کبیر .بابا اون 2500 سال پیش بود اون هم به مدت 100 سال تاریخ را بخوانید .ما مردم خوبی نیستیم مردم ما ناشکر هستند اما هر کسی چه مسلمان یا نامسلمان به کشورم خدمت کند من دست و پای ان فرد را میبوسم اما اگر می خواهید یک کشور قوی داشته باشی باید همه جا دست داشته باشی در لبنان وعراق وسوریه وووووووووووو - تهران - ایرانminmdn5 . تو هم پاشو بیا اینجا کسی جلوی شما را نگرفته تا اینجا حمالی کنی مثل ما
جمعه 26 آبان 1391 - 00:37
scarysoal.au - ملبورن - استرالیا
خدا می داند چقدر پول به روسیه وکره شمالی دادن که بتوانند، ازموشک های آنها استفاده کنند ـ
جمعه 26 آبان 1391 - 08:04
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.