آگهی ملکه بریتانیا برای استخدام خدمتکار دردسرساز شد

آگهی ملکه بریتانیا برای استخدام یک خدمتکار زن جهت کار در کاخ ویندرسور ، انتقادات رسانه ها را به دنبال آورد.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه دیلی میرور چاپ لندن، خانواده پادشاهی بریتانیا با انتشار آگهی، نیاز به استخدام یک خدمتکار زن برای کار در کاخ ویندسور را اعلام کرد ؛ خدمتکار مورد نیاز 30 ساعت در هفته، از هشت صبح تا یک ظهر برای نظافت و تغییر ملافه ها در بخش خانواده پادشاهی کاخ وندسور کار خواهد کرد.

قلعه ویندسور واقع در شهر ویندسور انگلستان به مساحت  ۴۵ هزار متر مربع بزرگترین قلعه دنیاست. ملکه اکثر آخر هفته های خود را آنجا سپری می کند.


قلعه ویندسور یکی از کاخ های ملکه بریتانیا

به این نیروی کار، جای خواب داده نمی شود. حقوق اعلام شده از طرف خانواده پادشاهی برای این شغل، 78 پنس کمتر از حداقل دستمزد اعلام شده از طرف دولت است.

دولت بریتانیا حداقل دستمزد برای هر ساعت کار در لندن را 8 پوند و 55 پنس و در خارج از پایتخت 7 پوند و 45 پنس اعلام کرده است. هر یک پوند شامل 100 پنس است.

دیلی میرور اضافه کرد: برخی از فعالان اجتماعی با انتقاد از ملکه بریتانیا به دلیل اعلام دستمزدی کمتر از حداقل از دستمزد گفته اند که وی الگوی بدی از فعالیت های آنها برای افزایش دستمزد کارگران غیرماهر ایجاد کرده است.


 

کاخ باکنیگهام در لندن محل اقامت ملکه بریتانیا


"گرایم موریس" نماینده حزب کارگر در پارلمان بریتانیا و مدافع افزایش دستمزدها هم گفت: ملکه از بودجه عمومی، حمایت مالی بزرگی را دریافت می کند به همین دلیل نباید به کارگران خود دستمزدهای حداقلی بپردازد زیرا این موضوع، الگوی بدی را برای دیگر کارفرمایان ایجاد می کند.

سخنگوی کاخ باکینگهام در لندن مقر رسمی الیزابت دوم ملکه 86 ساله بریتانیا در واکنش به این موضوع گفت: هم اکنون در حال بررسی و تجدیدنظر سیاست های خود در زمینه دستمزدها هستیم.

در کاخ باکینگهام بیش از 250 کارمند و کارگر از جمله آشپز و خدمتکار فعالیت می کنند. این کاخ به تازگی برای استخدام کارمندی برای مدیریت سرویس های بهداشتی سلطنتی، خدمتکاری در کاخ مورال، یک ساعت ساز و یک راننده آگهی داده بودند.

+38
رأی دهید
-134

Azadikhah - تكسل - هلند
نمیدونستم ملکه انگلیس اینقدر خسیسه!
‌چهارشنبه 24 آبان 1391 - 13:53
hana257 - تهران - ایران
خوبه والا ملکه بدون اجازه مردمش آب هم نمیتونه بخوره . ولی مردم ایران بی اذن پادشاه علی گدا حق نفس کشیدن هم ندارن.
‌چهارشنبه 24 آبان 1391 - 14:16
danial nabi - استكهلم - سوئد
این پیر سگ خسیس کارش شده چپاول و غارت و اذیت و آذر بینوایان، خدا از حلقومتون بکشه بیرون، که سیر مونی ندارید شما از تبار ایلومیناتی ها.
‌چهارشنبه 24 آبان 1391 - 14:17
Neda02 - اتاوا - کانادا
آنان‌که غنی‌ترند محتاج‌ترند!!
‌چهارشنبه 24 آبان 1391 - 15:40
amoo uk - لیدز - انگلیس
دردت به جون علی‌ گدا که به مخالفت گوش میدی و احترام میذ‌اری و حتی در کنارشون هستی‌ که به مملکت بریتانیا آسیبی نرسه زنده باشی‌ و سلامت ، هر کاری هم انجام میدی همه می‌دونن و همه هم می‌تونن اعتراض بکنند به کسی‌ هم تجاوز نمی‌شه کسی‌ هم اعدام و شکنجه نمی‌شه این است انسانیت و آزادی مطلق .
‌چهارشنبه 24 آبان 1391 - 16:07
shahab46 - هانوفر - المان
danial nabi - استکهلم - سوئد - نه اینکه سید علی‌ سگدست که بر جدّش و خودش لعنت، خیلی‌ دست و دلبازِ هست و مرتب سفره میندازه. البته برای کفتار و زالو هایی امثال تو که خون مردم را میمکید شاید خیلی‌ سر کیسه را شل کرده
‌چهارشنبه 24 آبان 1391 - 16:32
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
danial nabi - استکهلم - سوئد تو اول یه سری به آمار بیکاری و عدم پرداخت دستمزد کارگرها در حکومت ولی وقیح بزن و بعد بیا اینجا به ملکه انگلیس انتقاد کن.
‌چهارشنبه 24 آبان 1391 - 17:03
Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی
تو این مقاله اطلاعات غلط داده شده،حداقل حقوق امسال ساعتی 6.19 پوند هست در تمام انگلیس از جمله لندن و رقمهای 8.55 و 7.45 رو نمیدونم از کجا آوردن نوشتن.
‌چهارشنبه 24 آبان 1391 - 17:22
kobalt - تهران - ایران
برودرای پوشک عوض کن ملا ها بیشتر ازین میگیرن ملکه خجالت بکش .
‌چهارشنبه 24 آبان 1391 - 17:53
Seragah - برایتون - بریتانیا
Daniel nabiلطفا کمى مودب باش و در مواردى که اطلاعات ندارى صحبت نکن.
‌چهارشنبه 24 آبان 1391 - 18:33
espirit - اتویل - آلمان
جالب اینجاست این انگلیسی ها هر جایی در دنیا انقلاب شده که پادشاه بدبخت را سر زدن اینها دست داشتن ولی خودشون نظام پادشاهی دارن و فکر انقلاب و غیره هم هرگز در سرشون نبوده و همیشه هم فکرشون این بود انگلستان و ملکه آنها به دنیا حکومت کند!!!!
‌چهارشنبه 24 آبان 1391 - 20:00
be_pa_khaste - هارلم - هلند
امیدوارم روزی بیاد از این انگلیس کثیف حتا یه وجب خاک هم نمونه از بس اینا کثیف و بی‌ همه چیز هستن
‌چهارشنبه 24 آبان 1391 - 20:13
a.ahooraei - کلن - آلمان
espirit - اتویل - آلمان---میدونی چرا؟ واسه اینکه پادشاه انگلیس در قانونگذاری سهمی نداره مگر در حالت جنگ و در مورد سرمایه های شخصی خود. زمانیکه ویلهلم پدر جد همین خانم از شمال فرانسه و از نردمانن برای انتقام گرفتن از انگلها که واکینگها را که از قوم ویلهلم بودند, قتل عام کرده بودند راهی انگلیس شد و آن جزیره را گرفت و اغلب را قتل عام کرد, قانونگذاری کرد که تمام سرزمین انگلیس از آن روز متعلق به خانواده پادشاهی هست و هیچکس حق صاحب شدن اون زمین را ندارد. شما اگه توی انگلیس خونه بخرید زمینش مال ملکه می مونه و شما صاحب چهاردیواری خونه هستی. با این وجود خانواده پادشاهی سعی میکنند که مردم را پیش حق کنند تا خود. البته اگر اطلاعات من در مورد وابستگی زمینها به ملکه درست و صحیح بوده باشه که فکر میکنم اطلاعات موثقی بوده که شنیدم.
‌چهارشنبه 24 آبان 1391 - 22:54
Seragah - برایتون - بریتانیا
Be pa هلند - امیدوارم روزى بیاد که همه باسواد و بى کینه شوندتا دنبال دشمن فرضى نباشند.
‌چهارشنبه 24 آبان 1391 - 23:28
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
danial nabi - استکهلم - سوئد. بسیجی ! چند وقتی است که تو و برادر ات (مسیح پسر مریم خانوم) به کل قاط زدید! مثل اینکه داروهاتون رو سر موقع نمیخورید یا موادی که توی ساندیستون میریزند خیلی قوی است که روز و شب یا فحش میدید یا کامنتهای احمقانه میگذارید و یا دچار توهم هستید! ببینم اون یکی پیر سگ ارباب معتادت سگ علی عظمی خائنه ای که کلکسیون پیپ و عبا و عمامه و هزار چیز دیگر دارد و صدها میلیون دلار از ثروت ملت ایران را در حسابهای بانکی داخل و خارج به نام گدا گشنه های دور و برش و فرزندان به ذات و صفتش دارد چطور؟! اینها شما بسیجیان مخ بر کف را قلقلک نمیدهد و شماها نگران چند پنی بالا و پایین شدن دستمزد یک مستخدم ملکه انگلیس هستید؟! خجالت بکشسایبری! تو و اون رفیق اسباب خنده این وب سایت شده اید!؟!
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 04:50
امرزش - ارومیه - ایران
من میخواهم برم انجا و مجانی کار کنم میشه؟؟؟
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 05:54
مانفرد - ایران - ایران
خوب آگهی داده به زور نبرده که (مثل قذافی) هرکی قبول کرد میره هرکی هم قبول نکردنمیره /ولی نکته جالب اینه که اون صنف کارگری اینقدر عرضه داره که جلوی ملکه ایستاده و اعتراض کرده و مطمئنن هم نتیجه خواهند گرفت/اما اینجا چی؟
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 11:01
Ukguy4u - لندن - بریتانیا
be_pa_khaste - هارلم - هلند. متاسفم ولی این ارزو رو بگور میبری، انگلیس کشوری ثروتمند، غنی، دموکراتیک، چند فرهنگی و سرشار از استعداده و هرگز از اوج پایین نمیاد. وقتی میبینم هندی و پاکستانی هایی که در انگلیس فرزندان خودشون رو به دنیا میارن به هوش و ذکاوتشون احسنت میگم و به حماقت بسیاری از هموطنانم که هنوز مخشون در قرون وسطی هنگ کرده تاسف میخورم!
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 11:49
اینترنت ندیده - کرمان - ایران
دانیال نبی همه رو مثل خودت فرض نکن
جمعه 26 آبان 1391 - 06:29
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.