سرنشینان هلی کوپتر امدادرسانی در شمال شرق ایران کشته شدند

هلی کوپتر امدادرسانی در اختیار مرکز فوریت های پزشکی مشهد بود

یک فروند هلی کوپتر امدادرسانی در استان خراسان رضوی در شمال شرق ایران سقوط کرده و تلفاتی برجای گذاشته است.

خبرگزاری های داخلی ایران روز چهارشنبه، ٢٤ آبان (١٤ نوامبر)، گزارش کردند که یک فروند هلی کوپتر مورد استفاده مرکز فوریت های پزشکی مشهد هنگام اجرای ماموریت امدادرسانی سقوط کرده و سرنشینان آن کشته شده اند.

خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا - شمار کشته شدگان را ده نفر مخابره کرده، و خبرگزاری فارس و سایت خبری خبرآنلاین، تعداد قربانیان این حادثه را نه کشته و یک زخمی گزارش کرده و گفته اند که حال فرد زخمی نیز وخیم است.

این هلی کوپتر متعلق به هوانیروز ارتش و در اجاره اورژانس ١١٥ مشهد بود و به گزارش ایسنا، هنگام انجام ماموریت امدادرسانی به آسیب دیدگان تصادف یک دستگاه مینی بوس در محدوده ملک آباد دچار حادثه شد و سقوط کرد.

این خبرگزاری به نقل از رئیس مرکز مدیریت و حوادث فوریت های پزشکی مشهد گفته است که هلی کوپتر هنگام سقوط حامل پنج مصدوم حادثه تصادف مینی بوس، چهار کادر پرواز و یک تکنیسین اورژانس بود.

وی محل سقوط را منطقه "خین عرب" در نزدیکی بیمارستان طالقانی مشهد اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش، هشت سرنشین این بالگرد در دم جان خود را از دست دادند و دو تن از مصدومان نیز که حال عمومی آنان وخیم گزارش شده بود، پس از انتقال به بیمارستان درگذشتند.

یک مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز گفته است که حادثه سقوط هلی کوپتر ساعت ٧ بامداد (به وقت محلی) به هلال احمر مشهد گزارش شد.

به گفته این منبع، بررسی های اولیه نشان می دهد که بالگرد به علت مه آلود بودن هوا، با کابل فشار قوی برخورد و سقوط کرده است.

مدیرکل فرودگاه های استان خراسان رضوی گفته است که هلی کوپتر در منطقه خین عرب در اطراف مجتمع تجاری الماس دچار حادثه شد.

+37
رأی دهید
-107

Shakoor - کوالالامپور - مالزی
اون پنج تا مصدوم بدبخت رو بگو که اونروز عجلشون رسیده بوده....حالا توی مینی بوس نشد توی هلیکوپتر....باید اسمشو می ذاشتند هلی کوپتر امدادرسانی به حضرت عزرائیل
‌چهارشنبه 24 آبان 1391 - 11:04
Azadikhah - تكسل - هلند
روحشان شاد
‌چهارشنبه 24 آبان 1391 - 11:04
compatriot - تورنتو - کانادا
ایران طأعون زده. هر چی‌ بلاست از برکت آخوندها داره سر ایران میاد. شاید مموتی میخواهد امامش ظهور کنه. پس کجاست؟
‌چهارشنبه 24 آبان 1391 - 11:31
bawafa1385 - هامبورگ - المان
حال اگر این اقایان قرار بود در جریان طوقان سندی امریکا کمک رسانی بکنند. انوقت چه خواهد شد.. تمام کشور را با اینگونه امداد رسانی به ...خواهند کشید. موقعیکه راننده گاری کاپیتان هلی کبو تر میشود نتیحه اش هم همین است که خواندنید
‌چهارشنبه 24 آبان 1391 - 12:29
ghafas - مشهد - ایران
Shakoor - کوالالامپور - مالزی. بانمک بود
‌چهارشنبه 24 آبان 1391 - 15:28
kobalt - تهران - ایران
بالای اتوبوس ومینی بوس باید نوشت. مرا به خیر تو امید نیست شر مرسان.
‌چهارشنبه 24 آبان 1391 - 17:43
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
"سرنشینان هلی کوپتر امدادرسانی در شمال شرق ایران کشته شدند "!!! تیتر آدم را به اشتباه می اندازد و به نظر میرسد که توسط دیگران به قتل رسیدند " سانحه هوائی در شرق ایران منجر به کشته شدن ..........." / سقوط هلی کوپتر در شرق ایران چند کشته بر جا گذاشت./
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 00:50
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
(@)-- اینها همان قارقارک‌های بنجل روسی است که تا خرخره چپانده اند به جمهوری اسلامی !!،،،با این قارقارک‌ها میخواهند بروند به جنگ با ابر قدرت‌ها ؟!!!،، البته ناگفته نماند که هواپیماها و علی کوپتر‌های بنجل روسی تا زمانی‌ که پرواز نکرده اند ، سالم است !، ولی‌ تنها عیب‌شان این است که وقتی‌ به پرواز در میایند ؛ از هر ۵ تا ، ۴ تایش به علت نقص فنی‌ سقوط می‌کند !!!،،، یک مشت بی‌ سواد خر مغز , شده اند تصمیم گیرنده برای مملکت و سرمایه‌های ملی‌ کشور را به تاراج میدهند !
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 00:35
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.