مرگ نوجوان ۱۵ ساله دزفولی بر اثر کمبود دارو

منوچهر اسماعیلی لیوسی" نوجوان 15 ساله و مبتلا به بیماری هموفیلی در دزفول بر اثر عدم دسترسی به دارو فوت کرد.

مدیرعامل کانون هموفیلی ایران در گفت و گو با خبرآنلاین با تاکید بر کاهش دسترسی بیماران هموفیلی به داروهایشان در رابطه با جزئیات فوت این بیمار هموفیلی می گوید: منوچهر یکی از بیماران هموفیلی 15 سال سن داشت و در ایلات و عشایر نزدیک شهرستان دزفول زندگی می کرد پس از آنکه در کوهستان دچار حادثه شد به علت آنکه دارویی در منزل نداشت پس از رسیدن به بیمارستانی در دزفول جان خود را از دست داد.

احمد قویدل مدیر عامل کانون هموفیلی ایران ضمن ابراز تاسف از فوت این نوجوان دزفولی می گوید: متاسفانه در حال حاضر سطح دسترسی بیماران هموفیلی به داروهایشان کاهش اساسی یافته است و عملا با کمبودهای دارویی موجود، بیمار نمی تواند در منزل خود دارو نگهداری نموده و در مواقع خطر از آن استفاده نماید.»

مدیر عامل کانون هموفیلی ایران همچنین می گوید: میزان بالای دارو در کشور های اروپایی و امریکایی برای بیماران هموفیلی به شکلی است که آنها قبل از هر خونریزی دارو مصرف می کنند و عملا پیشگیری می کنند، اما در کشور ما استفاده از دارو پس از خونریزی است و این خونریزی ها با افزایش سن منجر به معلولیت می شود و این بدان معناست که ما عملا به دلیل کمبود دارو نمی توانیم جلوی معلولیت ها را بگیریم.

قویدل تاکید می کند: هم اکنون ذخایر دارویی بیماران هموفیلی رو به پایان است و یا در بسیاری از موارد نیز پایان یافته است. این بیماری به شکلی است که مبتلایان باید در منازل و یا محل کار خود دارو داشته باشند و تا در مواقع بحرانی از آن دارو استفاده کنند. مرگ این نوجوان هم به این دلیل بوده که دارویی در منزل نداشته و در راه بیمارستان فوت کرده است.

بحران در بازار دارویی کشور در حال حاضر به شکلی است که به گفته عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ذخایر دارویی در کشور تا دو ماه آینده جوابگوست و نیاز دارویی کشور در بسیاری از بیماری های خاص تامین نمی شود و دارو های آنها کمیاب و نایاب شده است.

از طرف دیگر رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و بسیاری از نمایندگان مجلس نیز نسبت به کاهش شدید ذخایر دارویی هشدار داده بودند اما وزارت بهداشت همچنان مصرانه بر عدم وجود مشکل کمبودهای دارویی اصرار داشت تا اینکه هفته گذشته وزیر بهداشت از عدم اختصاص ارز مرجع به دارو و تجهیزات پزشکی خبر داد و عنوان کرد بانک مرکزی تنها 600میلیون ارز از 2500 میلیون دلار ارز دارویی را به وزارت بهداشت اختصاص داده است و علیرغم اینکه ذخایر دارویی خوبی تعبیه شده است اما این ذخایر به تدریج مصرف شده است.

+54
رأی دهید
-163

bg_m555 - بلغارستان - صوفیا
تمام دنیا دست در دست هم دادند تا توسط آخوندها ایران و ایرانی‌ رو نابود و ریشه کن کنند
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 13:35
bardia.kaviani - زوریخ - سوییس
خودخواهی خامنه ای و دارودسته اش ایران رو گند زده است
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 13:46
danial nabi - استكهلم - سوئد
لعنت خدا بر هر چی‌ آمریکایی ه...زده که دارو را هم تحریم کردند و دیگر کشورها هم مثل سگ دله دنبال رو این جنایت کارانند، امیدوارم با طوفانی سهم گین این خاک با زمین هم سطح شود.
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 14:11
poriyaye_vali - دوحه - قطر
درد "فقیران"همه جا بی دواست...تو این اشفته بازار ایران خدا هیچ حقوق بگیری رو گرفتار بیمارستان ودوا ودرمان نکنه
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 14:16
be_pa_khaste - هارلم - هلند
بگس_م۵۵۵ کاملا با حرف شما موافقم دوست عزیز
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 14:28
banuyemehr - تورنتو - کانادا
مثبت بدین تا خبر بالا بمونه
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 14:29
bahman7 - شیراز - ایران
یه واقعیت : مدتی هست که وقتی این جور خبر ها را میشنوم بی تواوت میشم نسبت به این اتفاق ها . انقدر دیگه در گیر مشکلات و فکر های زیاد هستیم . متصفم
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 14:49
perfectman - ماستریخت - هلند
چرا همه چیرو تقصیر امریکا میندارید. اونایی که با پول دارو لوازم ارایشی وارد کردن تا همین دخترخانمهای ایرانی که علاقه فراوان به بزک دوزک دارن لذت ببرند هم مقصرند
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 15:07
richard - کلن - آلمان
مرگ بر اوباما اون باعث بدبختی در تمام دنیا است. مرگ تدریجی‌
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 15:13
1k adame sadegh - تورنتو - کانادا
مسبب تمام بدبختی هایی که ایران و ملت ایران را به فلاکت رسانده، آفت الله فحشای رهبری و سردار پست فطرت قاسم سلیمانی هستند که کشور عزیزمان را به یک کشور تروریستی تبدیل کرده اند.
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 15:50
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
danail nabi- استکهلم- سوئد - مسئول مرگ مردم ایران بدنبال نبودن دارو خامنه ای ملعون و کاسه لسیان رژیم امثال تو هستند. با اینجور خبر درست کردن مرگ نوجوانی یا بچه ای بر اثر تحریم دارو سران ضد مردمی رژیم فاشیستی ملاها در دلشان قند آب میکنند تا از اینجور خبرها بر علیه غربیها استفاده کنند و احمقها و نااگاهای مسلمان هم فریبشان را می خورند. این قبیل خبر سازیهای مظلموم نمائی از سوی رژیم دیگر کهنه شده. چه عجب آمار کشته های روزی هزارتا بر اثر تصادفات ماشینها و خیابانی و غیره را هم بر گردن غرب نمی اندازند. فقیرهای ایران چه چیزی دارند از دست بدهند و چرا یقه سران حکومت ننگ اسلامی را نمیگیرند و مسئول بدبختیهای خود نمی دانند و انتقام نمیگیرند؟ چرا از سران حکومت نمی پرسند چطور میلیاردها دلار برای خرید اسلحه از روسها و چینیها دارند اما برای داروی مردم دلار ندارند؟ تو یکی هم اگر دست از عوام فریبی برنداری جیره مزدوری ات توسط رژیم فاشیستی ملاها قطع میشود.
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 15:51
hana257 - تهران - ایران
یادم هست در درسهای دوره راهنمایی همیشه اشاره میشد که در دوره شاه ایران به یک کشور مصرف کننده تبدیل شده بود و با انقلاب این وابستگی قطع شده و اما بعد از انقلاب عکس این موضوع ثابت شد و آقایون ملا برای سود بیشتر تولید داخل رو فلج کردند تا با واردات جیب خود را پر تر کنن و نتیجه این که در یک کشور70 میلیونی یه علت کمبود دارو بیماران بمیرند.
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 16:35
asiai - تهران - ايران
دانیال نبی، مزدور لعنت خدا ٔبر تو و داره دستت که باعث گرفتاری مردم عادی شدید. چقدر پررو تشریف داری با چه رویی میای اینجا می‌نویسی. انشا الله چوب خدا را میخورید.
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 16:44
faghat zartosht - شیراز - ایران
bahman 7 شیراز ایران واقعا که باید از همین فردا معلم دیکته یکی از مدارس نمونه شیراز بشی!!!!! و اما در مورد خبرتون باید بگم که اگه این آخوندای عوضی کوتاه نیان تا یک ساله دیگه میشیم کره شمالی دوم.شک نکنید!!!
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 17:25
ana123 - اورنج کانتی - امریکا
danial nabi - استکهلم - سوئد.. اقای متنفر از امریکا به جای اینکه یقه دولت خودتو بچسبی که ادعای دستاوردهای دنیای پزشگیش گوش عالم و ادم کر کرده مثل انسانهای کوته نظر و خاله زنک و متوهم به امریکا گیر دادی از لحنت معلومه از بازجوهای کهریزک هستی
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 19:11
rezgar - لینشوپینگ - سوئد
danial nabi تو که لعنت به امریکا می فرستید و توهین به کشورهای هم پیمانش می کنید و ازهمه اینها بدتر امیدوار میشی که طوفان سهمگین امریکا را نا بود کند انهم که بیشتر از صدها هزار نفر مردمان بیگناه در امریکا زندگی میکنند. دانیال نبی با این توصیقات که نوشتید بدتر از سیاست مداران امریکا هستید چون سیاستمداران امریکا تمام مردم ایران را تهدید به نابودی هیچی که نمیکنند امیدوار هم نمی شوند ملت ایران را بلائی همچون طوفان از بین ببرد. عزیز انکه خربزه بخورد پای لرزشم میایستد. ملت ایران هم تا سواری به اخوند زیاد خواه بدهد باید تحمل تحریم اقتصادی و بدتر از تحریم هم بکنند. پس اگر میخواهید مردم شریف ایران از این رنج مصیبتها نجات یابند باید امیدوار شوید اخوند کلاش دست از زیاده خواهی بردارند و به فکر راحتی مردم میهنمان باشند.
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 20:10
anti-US - مونترئال - کانادا
هدف این غربیهای نجس وحشی انقراض ایرانیهاست؛ آخوندها که دست-نشونده غربند تنها بهانه-ای برای نابودی کشورند. این غربیها یکبار 9 میلیون نفر ایرانی رو با قحطی کشتند (زمان حکومت احمد شاه الدنگ). تف بر تمام ایدوئولوژی غرب
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 20:56
اهورا شمس - تهران - ایران
من نمیدونم چطور یه عده غربیارو نجس میدونن اما داروهاشون خوبه؟خوب این دارو‌ها رم هامون غرب‌های نجس ساختنو خیلی چیزی دیگه مثل برق کومپوتر و .....
‌چهارشنبه 24 آبان 1391 - 12:20
STING68 - گنبد - ایران
لعنت بر امریکا و صهیونیست های پست فطرت فراماسونر
‌چهارشنبه 24 آبان 1391 - 18:01
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.