اگر دختر می‌خواهید باید چه کار کنید؟ اگر پسر می‌خواهید باید چه کار کنید؟

با این که دیگر امروزه زیاد شنیده نمی‌شود که کسی بین فرزندان دختر یا پسرش فرق بگذارد، اما با این حال هنوز عده‌ای هستند که به داشتن فرزندی با جنسیت خاص علاقه دارند.

این افراد دنبال راهکارهایی هستند که با انجام دادن آنها فرزندشان دختر یا پسر شود و البته بعضی از این راهکارها بسیار سخت و پیچیده است. اما راهکارهای ساده‌ای هم برای رسیدن به این هدف وجود دارد که توسط متخصصان توصیه می‌شود.
 
به گفته محققان، زنانی که دوست دارند فرزندشان پسر باشد باید آرامش خود را حفظ کنند و تا می‌توانند خونسرد باشند.
 
به گزارش چه خبرآنلاینِ؛ تحقیقات نشان داده زنان نگران و مضطرب بیش‌تر صاحب فرزندان دختر می‌شوند و در عوض شانس پسردار شدن در بین زنان خونسرد بیش‌تر است.
 
به اعتقاد دانشمندان در دوران بارداری یک مادر شرایط بسیاری از جمله رژیم غذایی و شیوه زندگی در رشد جنین و تعیین جنسیت او دخیل بوده و نقش زیادی بازی می‌کنند.
 
دانشمندان با اندازه گیری میزان هورمون استرس در زنان باردار متوجه شدند، احتمال آن‌که فرزند زنان پراسترس و نگران دختر باشد نزدیک به 75 درصد کم‌تر از زنانی است که در زندگی خود خونسرد و آرام هستند. از سوی دیگر این زنان هم مشکل بیش‌تری برای باردار شدن دارند و بیش‌تر برای درمان‌های ناباروری به پزشک مراجعه می‌کنند.
 
محققان در عین حال اعلام کرده‌اند زنانی که مقادیر زیادی میوه و سبزیجات مصرف می‌کنند با احتمال بیش‌تری صاحب فرزند دختر می‌شوند.
 
مطالعات دانشمندان نشان می‌دهد مصرف مواد غذایی شامل مقادیر زیاد کلسیم و منیزیم مانند سبزیجات قبل از بارداری احتمال دختر شدن فرزند را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد.
 
محققان رژیم غذایی خاصی که سرشار از میوه و سبزی بود را برای تعدادی از زنان در این مطالعات معین کردند و در نهایت بیش از 80 درصد آن‌ها صاحب فرزند دختر شدند.
 
اما برخلاف آن غذاهایی که شامل مقادیر زیادی سدیم و پتاسیم مانند موز و سیب‌زمینی هستند به زنان کمک می‌کنند که صاحب فرزند پسر شوند.
 
در مدت این تحقیقات، دانشمندان مطالعاتی را روی 172 زوج انجام دادند که همه آن‌ها می‌خواستند صاحب فرزند دختر شوند. به همه این زوج‌ها رژیم غذایی سرشار از میوه و سبزی داده شد تا به این ترتیب میزان کلسیم موجود در خونشان افزایش پیدا کند.
 
همچنین آن‌ها به طور مرتب قرص‌هایی مصرف کردند که دارای مواد معدنی کلیدی بود و در فاصله‌های زمانی معین از همه آن‌ها نمونه خونی گرفته شد.
 
در پایان این مطالعات 80 درصد از زوج‌هایی که از این رژیم غذایی پیروی کردند صاحب فرزند دختر شدند.

+145
رأی دهید
-43

leila leila - گوتنبرگ - سوئد
من دلم می‌خواد ۶ تا دختر ناز مو مشکی‌ داشته باشم
دوشنبه 22 آبان 1391 - 23:52
*Fanoos* - ايران - ايران
هیچ کدام :)
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 00:42
ekman - شیراز - ‫ایران
اگر محیط رحم اسیدی باشد جنین دختر و اگر قلیائی یا بازی باشد،جنین پسر میشود.اگر محیط اسیدی باشد اسپرم های X زودتر ازبین میروند و نمیتوانند خود را به اوول جهت تشکیل جنین برسانند و اگر محیط قلیائی باشد اسپرم Y که نقش اساسی در دحتر شدن جنین دارند ،زودتر از بین میروند و چنین پسر میشود.چون تحمک زن فقط ژن x را دارد و چون دو ژن ایکس بهم برسند،تشکیل xx میدهند یعنی پسر و y مرد با x زن تشکیل xy یعنی دحتز میشود.پس حوردن بعضی حوراکیها میتواند محیط رحم را تغییر دهد.
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 02:27
ammojavad - دوبلین - ایرلند
مردم رو احمق فرض کردی؟ من حتا نتونستم به وسطش برسم، مغزم درد کرد. آخه مردک جنین که تو شیکم مادر نمیتونه جنسیتش عوض بشه. حالا عوض شد، این حرفها رو از کدوم دانشمند در وکردی بلا؟؟؟
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 03:25
آذربهدخت - تهران - ایران
به قدر ی این مطلب بی‌محتوا و در راستای همون تبلیغات سریال‌های شبکه جم و فارسی1 است که حتا ارزش منفی دادن را هم ندارد. نویسنده ی کوته فکری که برای این چند خط بدون منبع قطعاً پول دریافت کرده، به این که تعیین جنسیت در انسان توسط جنس نر انجام می‌گیره و نه ماده، کوچکترین اشاره‌ای نمی‌کنه و درست مانند ترجمه‌ی هدف‌دار سریال‌های ماهواره(که همه زنان باردار که تنها دو هفته از بارداری شون می‌گذره، جنینشون رو پسرم پسرم خطاب میکنند) او هم جفنگ سرهم بندی می‌کند. راستی دقت کرده‌اید با ید شدن شرایط اقتصاد ایران چند تا از شبکه‌های ماهواره‌ای اونور آب قطع شده؟ انگار بودجه به اونها هم نمی‌رسه!
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 05:50
oghab - هلسينكي - فنلاند
علم امروزه حتی ازاسپرم قاطر هم بارار میشوند ..ولی واقعیت هرچیزی بطور طبیعی ونرمال زیباست .وهیچ ربطی به خونسردی و...ندارد/
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 09:45
Neda1365 - آمستردام - هلند
این برنامه باید از چند ما قبل از بارداری اجرا بشه .من این مطلب رو قبلا در مجله پژشکی خونده بودم .ومثل اینکه تا اندازهای جواب مثبت داده.
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 10:58
setayeshz565 - وین - اتریش
متاسفانه این مقاله کاملا ناقصه و مواریکه در تعیین جنسیت نوزاد نقش داره خیلی مفصله....
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 11:33
مهر تن - بندر - ایران
از 2 ماه قبل ، زنتو ببندی به سیب زمینی و موز :)
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 11:41
mahshahr - ونکوور - کانادا
پس بگو چرا اینجورین!!! چون نتیجه استرس هستند!
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 12:09
espirit - اتویل - آلمان
این در طب سنتی ایران هم هست اجداد ما می دانستند که تا حد بسیار زیادی می توانند با تغذیه جنسیت را مشخص کنند. که البته با اسید و بازی بودن محیط رحم مربوط میشود.
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 13:10
We Should be Together - سانتا باربارا - آمریکا
ekman - شیراز - ‫ایران, دوست عزیز، لطفا یه تحقیقی در مورد کروموزوم و سکس انجام بدید. The sex chromosomes in females consist of XX while the males have XY. Except in the rare case of testicular femization, all XY offspring will be boys and all XX will be girl.
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 12:34
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
( ? )-- من دو قلو میخوام ؛ باید چکار کنم ؟
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 15:19
hana257 - تهران - ایران
چرا بعضی از دوستان این قدر تعجب کردند الان خیلی از دکترهای متخصص توی ایران از این روش برای انتخاب جنسیت جنین استفاده میکنند و جواب هم داده.
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 16:40
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
shadan shirin sokhan- این متد 100% مطمئن برای بچه سفارشی است پسر یا دختر شدنش و یا چند قلو! ولی راههای دیگر غیر لابوری هم هست با 75 تا 80 درصد تضمین ( که در پزشکی ارزش بالائیست! ). برای دختر یا پسر دار شدن که زن و مرد میتوانند با استفاده از این شیوه ها در عملیات سکس به آروزی دلخواه خود برسند بنابر تجارب خانم دکتر مشهور در مطبش که در صورت علاقه و مهم بودن این موضوع برای بعضی ها میتوانم توصیه کنم که با چه کلکهایی و متدهایی تا بحال والدین موفق شدن به فرزند پسر یا دختر برسند بر اساس اصول پزشکی که مطمئنتر است تا خوردن غذای خاص که آمار تجربه ای یا اثباتی قابل قبول از دید پزشکی تا حالا نبوده و نیست و بیشتر شکمی است.
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 22:43
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
shadan shirin sokhan- سئوالت جدی است یا به شوخی؟ اگر جدی باشد یک راه صددرصد و متد لابوری است. در آمریکا ماشینی اختراع شده که اسپرمهای مرد را که دارای دو نوع یا با کروموزوم ایکس X یا با کروموزوم اپسیلون Y در هسته سلول خودشان دارند با متدی خاص ازهم جدا میکند. یعنی اگر کسی پسر بخواهد خب یک اسپرم با کروموزوم Y دار را زیر میکروسکوپ به سلول یا تخم زن که فقط کروموزوم X دارد تزریق میکنند. حالا اگر دو قلو میخواهی که از یک تخم باشند که آنوقت تمام خصوصیات دو بچه صد در صد یکسان است دو تا اسپرم مرد با کروموزوم Y دار میزنند و دوقلوها پسر میشوند و اگر کسی دختر بخواهد اسپرم با کروموزوم X دار را به تخم زن تزریق میکنند و بعد از لقاح شدن تخم به رحم زن برگردانده میشود و بعد از نه ماه محصول سفارش شده سر به بیرون خواهد زد. ولی چنین متدی در المان بیمه پرداخت نمیکند ( مگر زن و مرد از راه طبیعی بچه دار نشوند چرا قبول میکند ) و اسمش künstliche Befruchtung است که برای آدمهایی که برایشان بچه نمی شود مجازه ولی برای این متد بچه سفارشی اگر آلمان ( ممنوع؟ ) نشد در کشورهای بلژیک و هلند آزاد است. ادامه
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 22:28
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان. -- دوست عزیز و بسیار خوبم جناب آقای حقیقتجو !، اولا" جای بسیار تشکر و قدر دانی‌ دارد از اینکه لطف کردید و وقت گذاشتید به این حقیر پاسخ دادید !، دوست بسیار گرامی من ، البته من گاه گداری طبق روحیه نیمه بشاش و نیمه بذله گوئی که دارم نسبت به بعضی‌ از سوژه‌ها تک مضرابی به شوخی‌ میزنم تا به محفل شما عزیزان کمی‌ جلا بدهم و از حالت یکنواختی مباحث سیاسی برای چند لحظه کوتاه خارج شویم ، و این محفل بسیار خوب ما ایرانان کمی‌ شیرین شود !،، در هر حال مطالب و اطلاعات علمی‌ شما را , هم خودم استفاده کردم و هم قطعا" دیگر هموطنان گرامی که کنجکاو هستند و نگاه میکنند که ، اه، ببینیم اینجا آقای حقیقتجو برای شادان شیرین سخن چی‌ نوشته ؟!!،،، در هر حال قطعا" شما عزیز محترم مخاطبان زیادی را دارید ، و من خودم نیز همیشه کامنت‌های شما را با کمال میل می‌خوانم و استفاده می‌کنم !، و در پایان به پاس احترام به شما دوست عزیز این شعر را تقدیم شما می‌کنم ؛ توانا بود ، هر که دانا بود !
‌چهارشنبه 24 آبان 1391 - 10:32
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
shadan shirin sokhan- هایدلبرگ- آلمان - با سلام و تشکر از ابراز لطفتان! باید از همه دوستان ایرانی مثل شما تشکر و قدردانی کرد که از وقت و تفریح خود میگذرند و گاهی صاحب نظرند و کامنتی مینویسند تا همه از زاویه دیدهای مختلف یکدیگر مطلع و گاهی بهره مند شویم ( به غیر از نظر کاسه لیسهای رژیم ملاها که قصدی جز خوشخدمتی و نوکری برای حکومت اسلامی دیکتاتوری خود ندارند! ). اگرچه جای گله میماند که متاسفانه از این فرصت خیلیها استفاده نمیکنند. مثلاً بیش از دو میلیون ایرانی در آمریکا هستند ببین تعداد انگشت شماری از ایرانیان مقیم آمریکا کامنت مینویسند و نظر مخالف خود را در باره وقایع اسف بار حکومت ملاها با دو خط کامنت نوشتن بیان می کنند یا از 3-4 میلیون ایرانیهای دیگر خارج از ایران ببین چقدر راحت طللبند و انعکاسی از نظراتشان نیست. ما هم که سعی داریم در دیالوگ با دیگران به بار درخت دانائی و آگاهی خود و دیگران کمک کوچکی باشیم خودت شاهد هستی که گاهی دچار چه حملاتی و توهینها و دشنامهائی میشویم که مایوس کننده است. از آنجائی که از شیرین سخنی ات باخبرم برای همین .. ادامه ..
‌چهارشنبه 24 آبان 1391 - 16:12
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
shadan shirin sokhan- برای همین پرسیدم که جریان دو قلو خواستنت جدی است یا شوخی؟ خلاصه تحصیل نکردیم که دانسته های خود را به گور ببریم شاید بدرد دو نفر دیگر خورد. راستی گویا شادان اسم پسر و هم دختر در ایران است بنا به اطلاعات گوگلی که یکی از شخصیتهای شاهنامه و پسر برزین و پدر زنگنه پهلوان ایرانی دوران کیکاووس بوده و غیره. البته از معنی فارسی عامیانه اش که از شادی و نشاط می آید بگذریم. خلاصه جادادن سبک نوشتن و انتخاب کلماتت در مونث یا مذکر بودنت برای من هنوز کامل روشن نیست و جای سئوال دارد ؟ وگرنه حضورت در این سایت بقول آلمانی ها یک Bereicherung است و گاهی طنز شیرین و شوخی ایرانی هم لازم است. راستی برو تو سایت پیک ایران ویدیو آخوند حسین دهنوی را گذاشته که میگوید زنها باید مردها را از نظر جنسی ارضاء کنند.. که فکر کنم ویدیو با حال سال شود! حتماً ببین و کلی میخندی که چی گفته و چه جوری گفته! برای موضوع پسر یا دختر شدن بچه هم با توجه به یکسری فاکتهای پزشکی میشود تا حدود زیادی جنسیت بچه را در سمت دلخواه پدر و مادر سوق داد. سلامت و خوش باشی! بریم دوباره سراغ مصیبت اسلام و ملاهای ابله!
‌چهارشنبه 24 آبان 1391 - 16:50
kobalt - تهران - ایران
من که هیچ کدوم رو نمی خام اما اگه طرف خواست با این اوضاع فقط میتونم دو دستی بزنم تو سر خودم.
‌چهارشنبه 24 آبان 1391 - 19:06
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان. -- ( 1 )-- استاد خوبم ، جناب حقیقت جوو ، اولا اینکه به پاس احترام قلبی به شما عزیز محترم ، لحظه‌ای بلند شدم ایستادم و دوباره نشستم !، این عمل بنده قلبی ‌ست ، که در قبال کامنت زیبا و پاسخ متین و شخصیت مثبت شما شایستگی انجامش را داشت !، و اما اینکه فرمودید متأسفانه ایرانیان زیادی هستند که وقت نمیگذارند که بیایند اینجا و یک تبادل نظری بشود و از این موقعیت مطلوبی که دوستان دست اندر کار سایت یو کی‌ برایمان فراهم کرده اند استفاده کنند ، و از طرفی‌ بتوانیم از اطلاعات سیاسی و اجتماعی و یا علمی‌ افراد عین شما استفاده کنیم ، و این خودبخود سبب شود که یک انسجامی فی‌ مابین ایرانیان داخل و خارج از کشور ایجاد شود که قطعا" خود به خود تبدیل خواهد شد به یک قوت !، و از طرفی‌ از دردهای سیاسی یا اجتماعی یکدیگر با خبر بشویم ، و در ضمن بتوانیم کمی‌ هم در همین جا فرهنگ دموکراسی را با هم تمرین کنیم و بتوانیم حرف‌های مخالف نظرات خودمون را هم گوش بدهیم و به آن هم احترام بگذاریم و و و دهها موارد مثبت دیگر که متأسفانه چون خسته هستم از نوشتنش معذورم ؛ ،،،@@،،...
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 02:25
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان. -- ( 2 )-- و در مورد اینکه جنسیت مرا سوال کرده بودید ، بنده یک آقای انسان هستم و شادن شیرین سخن هم فقط یک اسم کاربری من است ،!، و‌ اما گلایه شما از شیوهٔ برخورد بعضی‌ از از کاربران ، باید به شما کاملاً حق بدهم !، من اینها را برای خودم به سه‌ دسته تقسیم کرده‌ام ؛ یکی‌ مزدوران ساندیس خور و ایادی رژیم که اینجا برای همه شناخته شده هستند که این دسته افراد منفور ترین افراد در ذهن همه ایرانیان هستند !, اشتباه است که آدم برای این گوسفندان وقت بگذارد !،،، دوم اینکه یک عده طرفداران رژیم هستند که ایدئولوژیکی پیش میایند و بر خوردهای نرمی دارند و تحمل مخالف خود را هم دارند و در اینجا با همه بحث هم میکنند که شاید به قول اونا ما گمراهان را به راه راست هدایت کنند ؛ که این دسته افراد را میشود در اینجا نظراتشان را خواند و پاسخش را نیز منطقی داد !!،،،،،
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 02:36
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان. -- ( 3 )-- و دسته دیگر ، دسته‌ای هستند که الینه افکار فرقه‌ای خودشان هستند و به هیچ وجهی حاضر نیستند حرف کسی‌ غیر از خودشان را گوش بدهند ؛ که این افراد در این محیط باز و آزاد فقط خودشان ، خودشان را طرد میکنند !، در واقع بدون اینکه خود متوجه بشوند خودزنی سیاسی کرده اند و در انزوای سیاسی فرو میروند !!،، ، خلاصه سخن را کوتاه کنم متأسفانه ما ایرانیان ضمن اینکه ملت مظلومی هستیم ، ولی‌ خیلی هم روابط عمومی‌ پیچیده‌ای داریم !, و فقط تکرو هستیم و همیشه در کارهای گروهی و دسته جمعی‌ و شورایی موفّق نبودیم که این یک ضعف بسیار بزرگی‌ است که باید اصلاح گردد !، ببخشید حسابی‌ خسته هستم و بقیه بماند برای فرصتی دیگر !،،، دوست گرامی از صمیم قلب بهترینها را برایتان آرزومندم !، ببخشید کمی‌ پر گوئی کردم !
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 02:40
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
شادان شیرین سخن- هایدلبرگ- با تشکر مجدد از بزرگواری و لطف و توجه خاص جنابعالی! جای بسی خوشحالی است که هنوز دلسوزان ایرانی با صداقت امثال شما هستند که از وقت و کار و تفریح خود ( و خواب خود مثل زمان نوشتن همین کامنتهای بالایت ) مایه میگذارند تا با کمک یکدیگر سری از کلاف سردرگم این ملت ایرانی در بیاوریم که چطور میشود از این مصیبت و فاجعه عظیم و بلائی که بنام حکومت اسلامی سر مردم ایران نازل شد بیرون بیاییم و به ارزشهای ایرانی خود پی ببریم و چطور از اسارت فرهنگ تهاجمی اسلامی عربی 1400 ساله رهائی یابیم. درد اکثر روشنفکرهای ایرانی مشترک است ولی متاسفانه همانطور که خودت درست اشاره کردی جدا از هم و متفرق هستیم که گویا به درستی سیاست انگلیسها که میگوید تفرقه بینداز و حکومت کن نباید شک کرد. ملت ایران را مظلوم خواندی که من بجایت ملت ایران را قربانی میخوانم قربانی اسلام و فرهنگ مسلمان بودنش. به ملتی که حاظر نیست واقع بینانه نگاهی به گذشته اش و حالش بکند و ریشه یابی کند که آیا دلیل عقب مانده گی و وابسته گی اش در اسلامداری اش نبوده و نیست؟ با آرزوی موفقیت در پیکاری مشترک با جهل و رژیم اسلامی!
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 16:36
ensanam arezoost - خارگ - ایران
leila leila - گوتنبرگ - سوئد،با درود به شما باید بگم اگر مجرد هستی من موهای پرپشت و فوق العاده مشکی(پرکلاغی) دارم...پروردگار بزرگ را سپاس
‌پنجشنبه 25 آبان 1391 - 18:04
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.