محسنی اژه ای : به مهدی هاشمی خیلی امتیاز دادیم , وجود آثار کبودی در 5 قسمت از بدن ستار بهشتی

خبرگزاری مهر : سخنگوی قوه قضائیه با اعلام اینکه پزشکان سلامتی قلب و عروق مهدی هاشمی را تایید کردند، گفت: خیلی به این زندانی از زمان بازداشت تا بیمارستان امتیاز دادیم.

به گزارش  مهر، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای عصر دوشنبه در سی و نهمین نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به انتشار بیانیه خانواده هاشمی اظهار داشت: خانواده آقای هاشمی چندی قبل با صدور بیانیه ای چند مطلب را مطرح و نسبت به بردن مریض از بیمارستان به اوین مطالب منتشر شده در رسانه ها و اقدامات بازپرسی مطالبی را مطرح کردند. باید بگویم که دوست داریم به هر زندانی تا جایی که ممکن است توجه شود اما فراهم کردن آنچه که خانواده های زندانیان می خواهند برای ما مقدور نیست. البته باید بگویم خیلی به این زندانی از زمان بازداشت تا بیمارستان امتیاز داده شد، که اگر برای ما مقدور بود به مابقی نیز تعلق می گرفت.

وی ادامه داد: خیلی به وی امتیاز داده شد، اگرچه یک ماه بازداشت وی در انفرادی درست است، ولی او با خانواده ملاقات و چندین بار نیز با اعضای خانواده تماس تلفنی داشتند.

سخنگوی قوه قضائیه در مورد گله خانواده هاشمی از رسانه ها گفت: صرف نظر از تعابیر فردی که متهم است و هنوز حکمی برای وی صادر و این حکم قطعی نشده است، نباید در رسانه ها موضوع مطرح شود البته این موضوع صرف نظر تعابیری است که خانواده هاشمی بکار بردند که آن را تایید نمی کنم.

محسنی اژه ای در مورد تحقیق از متهم نیز اظهار داشت: متهم مدعی است دلایل جرم به من گفته نشده است اگرچه بازپرس مستنداتی برای خود دارد و براساس مستندات به اتهام توجه دارد، از ناحیه بازپرس اتهاماتی متوجه متهم بوده که هنوز پرونده در مرحله تحقیقات است.

وی با اشاره به بستری شدن مهدی هاشمی در زندان افزود: این فرد در تماس با خانواده خود اظهار می کند که دارای ناراحتی قلبی است که بلافاصله بازپرس به زندان دستور می دهد تا پزشک زندان او را معاینه کند اگرچه بعد از معاینه پزشک مورد خاصی نمی بیند. ضمن اینکه یک متخصص قلب نیز پس از معاینه و گرفتن نوار قلب می گوید که چیز خاصی را مشاهده نکرده است، این در حالی است که با اصرار خانواده برای اینکه دکترهای مورد اعتماد مهدی را معاینه کنند با توجه به اینکه این موضوع الزامی نداشت، اما بازپرس اجرای آن را بدون اشکال دانست به همین دلیل دکتر ناظری با نظر خانواده روز دهم آبان این فرد را معاینه کرد و گفت در معاینات ناراحتی قلبی مشاهده نمی شود، اما براساس توضیحات متهم و علائم بالینی ضروری است که متهم بستری و آنژیو شود.

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: البته متعارف است کسی که در بازداشت موقت است ماموری به همراه او برود به همین دلیل مهدی هاشمی به همراه مامور به بیمارستان مورد نظر خانواده اش برای آنژیوگرافی فرستاده شد در همین حین بازپرس تصور کرد که آنژیوگرافی زمان زیادی نمی برد و پس از اینکه روز دوشنبه به بیمارستان اعزام شد، پنجشنبه نیز مورد آنژیوگرافی قرار گرفت که در همین فاصله ملاقات هایی نیز از طرف خانواده انجام شد.

به گفته محسنی اژه ای پس از آنژیوگرافی پزشک اعلام می کند که مشکلی در قلب و عروق وجود ندارد و ظرف 24 ساعت اگر مشکلی بوجود نیاید، می تواند مرخص شود البته فردای آن روز اظهارات دیگری مبنی بر اینکه نیاز به آزمایشات دیگر است مطرح شد اما پس از 24 ساعت با توجه به اینکه مشکلی برای او پیش نیامد، به زندان منتقل شد.

پرونده جواد لاریجانی در مرحله رسیدگی است

سخنگوی قوه قضاییه در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره اینکه با توجه به تاکیدات ریاست قوه قضاییه در رسیدگی قاطع به پرونده‌ها و اینکه نسبت‌های فامیلی در رسیدگی به پرونده‌ها نادیده گرفته می‌شود، درباره آخرین وضعیت پرونده محمدجواد لاریجانی، گفت: خبر تازه‌ای ندارم این پرونده در مرحله رسیدگی است در واقع اختلافی است که با مسائل زمین شهری به وجود آمده با کسانی که مجوز می‌دهند مبنی بر اینکه آیا این افراد حق داشته‌اند مجوز بدهند یا خیر و آیا از مجوزی که داده شده عدول کرده‌اند یا خیر که درباره آخرین وضعیت این پرونده بنده اطلاعی ندارم و این پرونده در مرحله رسیدگی است.

حجت‌الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اینکه اخلال‌گران ارزی پرونده‌شان به کجا رسید و چند نفر از این افراد دستگیر شدند، گفت: پرونده دارد آماده می‌شود، امیدوار هستیم تعدادی محاکمه شوند ولی هنوز به دادگاه نرفته است و حدود 47 نفر افراد بازداشت شده‌اند ولی هنوز به دادگاه نرفته است.

خبرنگار دیگری در ادامه سوال قبلی از دادستان کل کشور پرسید که میزان دلارهای اخلال‌گران ارز چقدر بوده است؟ که محسنی‌اژه‌ای پاسخ داد: بنده مطلع نیستم ولی میزان آن در گردش بوده است.

خبرنگار دیگری سوال خود را اینگونه مطرح کرد که در حدود چهارده ماه پیش درویش گنابادی به همراه سه وکیل دستگیر شده‌اند که هنوز دادگاه این افراد تشکیل نشده است اگر امکان دارد در این باره توضیح دهید که سخنگوی قوه قضاییه پاسخ داد: ما هیچ کس را به عنوان درویش دستگیر نمی‌کنیم. اگر فردی بهایی است به عنوان بهایی بودنش دستگیر نمی‌شود بلکه ممکن است یک درویش یا بهایی جرمی را مرتکب شده باشد که به لحاظ آن جرم دستگیر می‌شود و بنده نمی‌دانم دادگاه این افراد تشکیل شده است یا خیر.

سخنگوی دستگاه قضا درباره پرونده فاضل خداداد و اینکه آیا اتهام وی مالی بوده یا خیر؟ گفت: اگر دادگاه علنی بود پاسخ شما هم داده می‌شد و اتهام مالی و اختلاس بوده است.

محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه آیا در میان اخلال‌گران ارزی مدیران شهرداری نیز دستگیر شده‌اند؟ اظهار کرد: من از این موضوع خبر ندارم و نمی‌دانم کارمند شهرداری یا کسی که منصوب در شهرداری بوده دستگیر شده است و همان‌طور که گفتم افرادی که جزو اخلال‌گران ارز دستگیر شده‌اند 47 نفرند که اسامی آنها را و اینکه آیا مدیر شهرداری هم در این افراد بوده را نمی‌دانم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری درباره اینکه آیا مدیر سازمان امدادی و خدماتی از شعبه 15 دادگاه انقلاب انفصال از خدمت شده است و آیا حکمش صادر شده یا خیر؟ گفت: اگر حکمی قطعی نشده آن را نگویید، من نمی‌توانم جواب بدهم.

ماجرای مبهم نامه ستار بهشتی از زندان/ وجود آثار کبودی در 5 قسمت از بدن

 غلامحسین محسنی اژه ای در مورد پرونده ستار بهشتی اظهار داشت: برای این فرد در دادسرای جرایم فرهنگ و رسانه پرونده ای تشکیل شد و با توجه به اینکه خانه او در رباط کریم بود با نیابت قضایی ظهر روز نهم آبان در منزلش دستگیر و برای اقدامات قضایی به دادسرای رباط کریم فرستاده می شود .
پس از اقدامات قضایی روز دهم آبان بازپرس پرونده برای او وثیقه یکصد میلیون تومانی تعیین می کند تا اگر او می تواند این وثیقه را تامین و آزاد شود و پس از تودیع نشدن وثیقه بازپرس پرونده او را به زندان اوین معرفی می کند و به مسئولان زندان می گوید که او جهت ادامه تحقیقات در اختیار پلیس است.
 
وی ادامه داد: ساعت 16:20 روز دهم آبان این فرد در زندان اوین پذیرش و به بند 350 که یک بند عمومی است منتقل می شود. البته ساعت 11 یازدهم آبان ماه طبق اعلام پلیس او را از زندان تحویل می گیرد.

اژه ای ادامه داد: در روز سیزدهم آبان این فرد فوت می کند که پلیس اعلام می کند صبح به او صبحانه دادیم اما ظهر هنگامی که قصد دادن ناهار این متهم را داشتیم متوجه فوتش شدیم بلافاصله موضوع به سیستم قضایی اعلام و پرونده جدیدی برای فوتش در دادسرای امور جنایی تشکیل می شود.

اژه ای تاکید کرد: در مدتی که این فرد در زندان اوین حضور داشته است اظهار می کرد که خسته و کوفته بوده و قلبش نیز سنگین است که بلافاصله دکتر او را معاینه کرده و مشکل خاصی از ناحیه قلب نمی بیند اما به وی برای اطمینان قرص قلب نیز داده می شود این در حالی است که نظر پزشک این است که بهتر است این فرد توسط یک روانپزشک نیز معاینه شود.
 
 دادستان کشور در خصوص نظر پزشک قانونی گفت: پزشکی قانونی نظریه ای مفصلی داده است که در آن اعلام شده است 5 جای بدن این فرد از جمله ساق پا، دست ، پشت کتف و یکی از ران هایش دارای علامت کبودی است و آثار خاص دیگری و شکستگی ندارد.
ضمن اینکه در کالبد شکافی مشخص شد که در سر و صورت او هیچ گونه خون مردگی مشاهده نشده است. پزشکی قانونی برای اعلام نظر قطعی و علت تامه مرگ و آزمایش های سم شناسی کبد و برخی از اعضای این فرد زمانبر است و ممکن است تا 45 روز طول بکشد اما از آنها خواستیم که هر چه سریعتر این آزمایش ها انجام شود البته امروز نیز به صورت تلفنی به ما اطلاع دادند که در آزمایش سم شناسی مورد خاصی مشاهده نشده است.
 
اژه ای از دستور ویژه رئیس قوه قضائیه برای رسیدگی به این پرونده خبر داد و تاکید کرد: آیت الله لاریجانی اعلام کرده اند که از دادسرای رباط کریم، دادسری تهران، زندان پلیس و مدتی که این فرد در هر کجا قرار داشته است تحقیق میدانی شود ضمن اینکه از پزشکی قانونی نیز تحقیقاتی در مورد علت مرگ انجام شود و اگر قصور و تقصیری در بررسی ها مشخص شد یا اینکه قصور و تقصیری در مرگ این فرد وجود ندارد به صورت مستند مطرح شود.

وی به نامه ای که از سوی ستار بهشتی در زندان نوشته شده است اشاره کرد و افزود: نکته قابل توجه مسئله و مبهم یک نامه ای است که با عنوان نامه متوفی به رئیس بند 350 اوین منتشر شده است. در نامه علیه بازجو شکایت شده است این در حالی است که معمولا نامه هایی که در زندان نوشته می شود به مسئول اندرزگاه یا مسئول بند تحویل داده می شود.
 
سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: وقتی از مسئول بند 350 سئوال کردیم که نامه چه زمانی تحویل او شده است گفت: اصلا از موضوع نامه خبر ندارم و وقتی در سایت ها نامه منتشر شد پس از پرس و جو دو نسخه از این نامه که به صورت کاربنی بود در اتاق ستار بهشتی پیدا شد در حالیکه نسخه اصلی وجود ندارد.

وقتی از او پرسیدم که آیا ممکن است نامه ها در چند نسخه نوشته شود مسئول بند گفت معمولا تمامی نامه ها در یک نسخه نوشته می شود و نوشتن نامه در سه نسخه غیر معمول است.

البته ابهاماتی نیز در متن نامه وجود دارد جایی که او مدعی است من بدون حکم بازداشت شده ام که این امر غیر منطقی است اما حال می گوییم که او در زمان بازداشت شاید حکمش را ندیده است.
وی ادعا کرده است که در تاریخ 11/8 پلیس فتا او را از زندان احضار کرده است در حالیکه وقتی زندانی احضار می شود خودش خبردار نخواهد شد. این در حالی است که یکی از مهمترین ابهامات این است که خودش هیچ گاه دسترسی برای انتقال نسخه اصلی نداشته است. اینکه نسخه اصلی دست چه کسی وجود دارد و چگونه منتشر شده است ابهام وجود دارد.
 
به گفته دادستان کشور آنچه مهم است جان هر مسلمان و شهروندی است و احتمال اینکه به مرگ غیر طبیعی مرده باشد وظیفه جدی ماست که این موضوع را پیگیری کنیم.
 
شکات پرونده کهریزک نسبت به قصاص اعلام رضایت کرده‌اند

 محسنی‌اژه‌ای در ادامه نشست خبری خود در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه دستگاه قضایی برای مقابله با تخلفات احتمالی انتخابات پیش‌رو چه اقداماتی را انجام می‌دهد، گفت: جرایم انتخاباتی در قانون انتخابات مشخص شده و مرجع رسیدگی به آن نیز تعیین شده است.

سخنگوی قوه قضاییه ادامه داد: دستگاه قضایی یک وظیفه در امر پیشگیری از وقوع جرم دارد و در مورد انتخابات ریاست‌جمهوری نیز کمیسیونی تشکیل می‌شود که دادستان کل کشور عضو آن است. یکی از مواردی که در قانون انتخابات مطرح شده، استفاده از اموال دولتی در این جهت است و اگر ثابت شود که فرد یا افرادی از اموال دولتی در این راستا استفاده کرده‌اند حتما برخورد صورت می‌گیرد.

خبرنگار دیگری با طرح عوامل مرگ ستار بهشتی به پرونده‌ی کهریزک اشاره کرد و گفت: اگر به پرونده مقصران حادثه کهریزک با سرعت رسیدگی می‌شد ما شاهد چنین اتفاقی نبودیم که محسنی‌اژه‌ای در پاسخ گفت: همان‌طور که پیش از این اعلام شد در آن پرونده افرادی تحت تعقیب قرار گرفته و مجرم شناخته شدند که برخی‌ها به شلاق، حبس و برخی به قصاص و برخی دیگر به انفصال محکوم شدند. در مورد قصاص نیز اگر شکات رضایت نمی‌دادند این موضوع اجرا می‌شد همان‌طور که حبس، شلاق و انفصال اجرا شد.

وی یادآور شد: پرونده بعضی از آنها با یک مشکل حقوقی روبرو شد که به دادگاه ارسال شده ولی تعیین وقت نشده است که به زودی رسیدگی می‌شود.

خبرنگار دیگری سوال خود را این‌گونه مطرح کرد که سپاه پاسداران به دلیل خودروهای مورد استفاده در کاروان‌های راهیان نور از وزارت صنعت و معدن شکایت کرده است، آیا شما چنین چیزی را تایید می‌کنید که محسنی‌اژه‌ای پاسخ داد: چنین شکایتی را نشنیده‌ام اما در حوزه قضایی مورد نظر پرونده‌ای تشکیل شد.

سخنگوی قوه قضاییه در خصوص پرونده فساد مالی بزرگ نیز اظهار کرد: کیفرخواست‌ها به طور مرتب به دادگاه ارسال می‌شود و قاضی سخت مشغول مطالعه و بررسی است و انشاءالله نوبت دادگاه اعلام خواهد شد.

خبرنگار دیگری با اشاره به امتیازات داده شده به مهدی هاشمی برای ملاقات و انتقال به بیمارستان از سخنگوی دستگاه قضایی سوال کرد که چرا باید چنین امتیازاتی به این متهم داده شود که محسنی‌اژه‌ای پاسخ داد: اگر مقدور بود و امکاناتی که خانواده وی برایش فراهم می‌کند را دیگر زندانیان بتوانند فراهم کنند ما همراهی می‌کنیم ولی متاسفانه همه خانواده‌ها دارای چنین امکاناتی نیستند.

خبرنگار مذکور در تکمیل سوال خود گفت آیا افرادی که در بازداشت موقت به سر می‌برند می‌توانند ملاقات داشته باشند که سخنگوی دستگاه قضایی پاسخ داد: این امر به نظر قاضی بستگی دارد اما ما از اینگونه موارد نیز داشته‌ایم.

خبرنگاری با اشاره به سخنان محسنی‌اژه‌ای در خصوص تحت تعقیب قرار دادن حسین هدایتی گفت که وی چنین چیزی را رد کرده است، آیا حسین هدایتی پرونده‌ای دارد یا خیر که محسنی‌اژه‌ای پاسخ داد: من اسمی نبرده‌ام ولی گفتم پرونده‌ای در این زمینه مفتوح شده است اما نمی‌توانم اتهام را بیان کنم.

خبرنگار دیگری با اشاره به عدم ورود تعدادی از کالاهای خارجی گفت که در برخی شهرستان‌ها کالاها احتکار شده است، آیا دستگاه قضایی در این خصوص ورود کرده یا خیر که محسنی‌اژه‌ای پاسخ داد: اینکه چه اجناس و کالاهایی وارد کشور شوند به تصمیم دولت بستگی دارد و اینگونه موارد تحت نظر سازمان تعزیرات حکومتی است.

+29
رأی دهید
-194

pars_iran - دوسلدرف - آلمان
حالا با این همه امتیاز این آق مهدی ما میره المپیک ؟؟؟؟
دوشنبه 22 آبان 1391 - 15:01
ذک گرجی - فررارا - ایتالیا
پاسذاران گفتن اقای ستار خودش را بیهوش کرد وبرادران سپا ه با چوب لگد سیلی نتوانستن انرا به هوش بیاورند وبعد فوت کرد کبودی که در بدنش هست بخاطر انسان دوستی نیروهای انتظامی بود برای هوش اوردن از روش جدید . مشت ولگد استفاده کردند
دوشنبه 22 آبان 1391 - 15:06
compatriot - تورنتو - کانادا
تو که راست میگی‌ ولی‌ دروغگوش. بی‌خود نیست که سخنگوی قوه قضائیه یه آخوند است چون حجب و حیا ندارد و دروغ مکر ، حیله از وجودش میبارد. اینها درسشون را تو حوزه علمیه قم یاد گرفته‌اند.
دوشنبه 22 آبان 1391 - 15:25
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
چند سطر پایینتر در همین سایت خبر است که بروجردی رئیس چیچی مجلس میگوید آثار شنکجه روی بدن شهید وطن ستار بهشتی نبوده ولی حالا خبرش هست که سه نفر از بازجوهای قاتل پست فطرت او بازداشت شدند. معلوم هست که در ایران خراب شده کی مسئول است و کی مجری و جوابگو؟ پس کجایند طرفداران .. رژیم فاشیستی ملاها که با درج چنین خبری خود را در لاک پست فطرتی خود قایم میکنند و صدایشان در نمیآید چونکه همه از قماش همین شکنجه گران سفاک مسلمان رژیم هستند که دینشان اجازه تجاوز به جان و مال مردم را بهشان داده و میدهد و بوئی از انسانیت نبردند. پس کجایند مزدوران طرفدار رژیم ملاها ؟ آیا کمی شرم و حیا دارند که صورت خیانتکار خود را در آینه ببینند؟ با کشتن و شکنجه کردن فرزندان آزادیخواه ایرانی تنها اسلام خونخوار خودتان را نشان میدهید که در زیر ماسک مسلمانی خود جنون کشتن و شکنجه دارید و نمی دانید که با کشتن هر ستار بهشتی صدها صدای حق طلب دیگر بلند و بجایش زاده و بیدار میشوند. دوستان به فیلم مصاحبه آخر ستار مبارز در سایت پیک ایران توجه کنند!
دوشنبه 22 آبان 1391 - 16:19
دل سوخته - اریزونا - امریکا
شما ها که حلال زاده نیستین و پدرتون مشخص نیبست چه کسی و چند نفر هست لعنت به روح اموات شما ها که اینقدر بخاطر قدرت دست به هر کاری (((( دزدی . بی ناموسی . جنایت . قتل . غارت و ....))))میزنید
دوشنبه 22 آبان 1391 - 19:09
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
از اینها دروغگوتر، بیشرم تر، کثیفتر، جنایتکارتر، .. خودشون هستند و بس. من از مرگ یه مورچه هم ناراحت میشم ولی امیدوارم بتونم با دستهای خودم اینها رو تیکه تیکه کنم. مرگ بر خامنه ای و مزدورانش.
دوشنبه 22 آبان 1391 - 19:24
borzoopersia - بیرمنگهام - انگلستان
نوبت شما هم میرسد این مردم به هیچکدام از شما و اعضای خانوداه تان رحم نخواهند کرد.
دوشنبه 22 آبان 1391 - 19:49
irane aziz - وین - اتریش
همه این نظام در یک چیز مشترک است و اونم وقاحت و بیشرمی بیحد و حصر است
دوشنبه 22 آبان 1391 - 20:15
golden ari - ایران - تهران
این یک رنسانس مذهبی ست که اینبار در اسلام و در ایران اتفاق می‌افتد و آخرش هم کاملا معلوم !!!
دوشنبه 22 آبان 1391 - 22:45
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
آخ چقدر به این بی وجدان های بی ناموس دروغگوی پست و کثیف و ریا کار بی همه چیز آشغال آخوند فحش و دری وری بگیم خسته شدیم دیگه. تف به گور پدر همتون.
دوشنبه 22 آبان 1391 - 19:04
مارتین الله - دابلین - ایرلند
آخه ملت حواستون کجاست؟ این بابا داره راستشو میگه ولی مشکل اینجاست که این عصر حجریها ، جراهت زیر گردن شکسته یا دست و پای قطع شده یا اصلا چشم کور شده رو اینا جراهت حساب نمیکنن . اگرم الان میبینید به جنب وجوش افتادن به خاطر اینه که یه سوژه اعدامی ، مفتی مفتی از دستشون پرید ، مردم ایران عزیز هم که سرگرمی دیگه ندارن که بیچارهها . خوش به حالت که رفتی ستار ....
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 00:22
compatriot - تورنتو - کانادا
باید بگویم که دوست داریم به هر زندانی تا جایی که ممکن است توجه شود اما فراهم کردن آنچه که خانواده‌های زندانیان می خواهند برای ما مقدور نیست.- شما که انقلابتون انقلاب مستضعفان بود، حالا شد انقلاب خواص؟! بیشرم!
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 04:51
ghafas - مشهد - ایران
جیگر خودتونین
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 08:22
monjiiran - وین - اتریش
دکتر زندان احتمالا تخصصش رو از حوزه علمیه قوم گرفته که تشخیص دقیقی‌ داره
‌سه شنبه 23 آبان 1391 - 11:59
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.