مدیرعامل سایپا: پراید مانند هندوانه دربسته خوب و بد دارد

سعید مدنی مدیرعامل شرکت خودروسازی سایپا گفته است کیفیت خودروی پراید مانند هندوانه دربسته، ممکن است خوب یا بد باشد. به گفته سعید مدنی این مسئله نشان‌دهنده عدم رعایت کیفیت در خطوط تولید این خودرو است.
 

مدیرعامل شرکت خودروسازی سایپا با بیان این‌که "می‌گویند کیفیت پراید مانند هندوانه دربسته است که ممکن است دارای کیفیت خوب یا بد باشد"، این مسئله را نشان‌دهنده عدم رعایت کیفیت در خطوط تولید این خودرو عنوان کرده است. خودروی پراید توسط شرکت سایپا تولید می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری فارس سعید مدنی مدیرعامل شرکت خودرو‌سازی سایپا افزوده است: «در هیچ جای دنیا خودروها تا این اندازه در انتهای خط تولید کنترل نمی‌شود. رعایت مسائل کیفی توسط کارگران و سرپرستان هر بخش باید مورد توجه جدی قرار گیرد تا ایرادات محصول در طول خط تولید برطرف شود و به انتهای خط موکول نشود.»
 
بنا بر آمار رسمی، ۳۵ درصد واژگونی خودروها در جاده‌ها مربوط به خودروی پراید است. همچنین در حدود ۲۵ درصد حوادث رانندگی و تصادف‌ها در ایران خودروی پراید نقش دارد.
 
مدیرعامل کارخانه خودروسازی سایپا اما در سخنان خود تقصیر بی‌کیفیتی خوردوی پراید را بر گردن کارگران انداخته و گفته است: «بسیاری از مشکلات کیفی تولید این خودرو ناشی از عملکرد کارگران است. ۵۰ تا ۶۰ درصد مشکلات کیفی نیز به خودروسازان و بقیه آن به قطعه‌سازان مربوط می‌شود.»
 
«صنعت خودروسازی ایران، طفلی ۵۰ ساله»
 
در سال ۲۰۰۹ میلادی اعلام شد که ایران با ساخت حدود یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار خودرو در سراسر جهان مقام دوازدهم را کسب کرده است. در همان سال، به لحاظ ضریب سرعت رشد صنعت خودروسازی، ایران پس از چین، تایوان، رومانی و هند مقام پنجم جهان را کسب کرد.
 
براساس آماری که سازمان نوسازی و گسترش صنایع ایران در سال ۲۰۰۸ میلادی منتشر کرد، در آن‌زمان ۵۴ درصد تولیدات خودروی ایران متعلق به شرکت سایپا و ۴۶ درصد آن متعلق به ایران خودرو بود. به‌رغم تولید انبوه خودرو در ایران، صنعت خودروسازی این کشور به‌لحاظ فنی رشد چندانی نداشته است، تا جائی که روزنامه شرق، از صنعت خودروسازی کشور به عنوان «طفل ۵۰ ساله» نام برده است.
 
شرکت سایپا در کنار ایران‌خودرو جزو دو خودروساز بزرگ ایران است که در ماه‌های اخیر و با آغاز تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران و نوسانات شدید بازار ارز دچار مشکل شده است.
 
در هفته‌های اخیر قیمت انواع خودرو در بازار ایران با جهش میلیونی در قیمت‌ها به‌طور میانگین حدود ۳۵ درصد افزایش یافت. در همین زمینه و به گزارش خبرگزاری مهر جواد تقوی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت روز جمعه ۲۴ شهریور با اشاره به توقف برخی از خطوط تولید خودرو در کارخانه‌های ایران گفته بود: «آن‌چه امروز شاهدیم، توقف در برخی از خطوط یا کندی تولید به دلیل نرسیدن قطعه است.»
 
خطر بیکاری ۷۰۰ هزارنفر از شاغلان صنعت خودرو
 
فرهاد به‌نیا، عضو دیگر هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران نیز نسبت به بیکاری حدود ۷۰۰ هزار نفر افراد شاغل در صنعت خودرو و قطعه‌ی کشور هشدار داده و گفته بود: «متاسفانه باید گفت که در صنعت خودرو و قطعه‌ی کشور به سرعت به وضعیت بحران غیرقابل بازگشت نزدیک می‌شویم.»
 
صنعت خودرو و قطعات یکی از بزرگترین بخش‌های تولیدی ایران به شمار می‌آید. طبق آمار رسمی تولید خودرو در سه ماه نخست امسال ۳۶ درصد کاهش داشته، اما بنا به آمار غیررسمی کاهش تولید حدود ۵۰ درصد برآورد می‌شود.

+19
رأی دهید
-63

من حرف حساب می زنم - تهران - ایران
عجب تولید یکنواختی !!!! در اون سایپا را گل بگیرند که به جای خودرو خودکش دست مردم میده !!!! سایپا مطمئن باشید زنده نمی مونید !!!!!!!!!
شنبه 20 آبان 1391 - 20:58
juvel - اسلو - نروژ
فروش پراید به شرط چاقو ، وای خدا ترکیدم از خنده :)
شنبه 20 آبان 1391 - 21:01
paya55 - چیچست - ایران
اگه مثل هندونس قیمتش هم باید سه کیلو هزارتومن بشه
شنبه 20 آبان 1391 - 21:17
kobalt - تهران - ایران
اما زرنگ هندونه تحویل مردم میدی باهاشون اناناس حساب میکنی.
شنبه 20 آبان 1391 - 21:47
sascha - سن هوزه - امريكا
ای بابا جون مردم دست کیاست واقعا که ،،،،،، خوب پس مثل هندونه هم بفروشین به قول paya55 - چیچست - ایران
یکشنبه 21 آبان 1391 - 00:16
siavash2a - تهران - ایران
خودروسازها هم جونه مردمو گرفتن هم ماله مردمو. به قوله حداد عادل عادل ایران شده ژاپن اسلامی
یکشنبه 21 آبان 1391 - 06:21
hana257 - تهران - ایران
هندونه خریدن راحت تر هست اگه بزرگ باشه رنگ پوستش هم سبز کم رنگ باشه یعنی رسیده و قرمز هست ولی پراید چی؟
یکشنبه 21 آبان 1391 - 06:31
طالب حق - تهران - ایران
یعنی ترجمه حرفهاش این میشه که "همینه که هست . میخواید بخرید بعد برید بمیرید ، نمیخواید هم نخرید یا برید تو اتوبوس و مترو له بشید و کلی هم پول پیاده شید ، یا برید ماشین های مدل بالا بخرید البته اگه پول دارید که اکثرتون ندارید. " خدایا شکرت. چی میشد ما هم ژاپنی میشدیم تا شرکت خودروسازی مون بشه هوندا ؟
یکشنبه 21 آبان 1391 - 06:24
kurosh_alman - فرانکفورت - آلمان
و اینه نمونه خوب مدیران ما‌ای خاک با اون سرت کنند.. مملکت دست همین اشغال هست دیگه که به این روز افتاده...شرکت هوندا حاضرن اتومبیل خود را که فقط یه کم آب گرفته بود به قبرستان ماشین‌ها میفرسه که مبادا مشتریان ناراضی‌ و تفاوتی در کیفیت پدید بید اونوقت این الاغ میگه بشرط هندوانه.. مغزی که با دینو بهشتو جهنم پر باشه این می‌شه نتیجه
یکشنبه 21 آبان 1391 - 08:52
sara_ra - تهران - ایران
حیوونه آشغال...تف تو روت
یکشنبه 21 آبان 1391 - 17:03
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.