کلنگ احداث ۸۵ مسجد در آغاز ماه محرم بر زمین زده می‌شود

همشهری : شهردار تهران با اعلام اینکه در آغاز ماه محرم کلنگ احداث 85 مسجد بر زمین زده می شود، گفت: کارهای لازم در میدان شهدا و میدان امام حسین انجام شده تا هیات‌ها بتوانند در ماه محرم در این مکان حضور یافته و علم امام حسین در اینجا بدرخشد. این مکان به گونه‌ای طراحی شده که در طول سال نیز میزبان مراسم‌های آئینی و مذهبی باشد.

به گزارش همشهری آنلاین، محمد باقر قالیباف با حضور در گردهمایی بزرگ مسئولان، امنا و ذاکران هیئات‌های مذهبی جنوب شرق استان تهران، با عنوان «عاشورا؛ امتداد غدیر و رسالت پاکی‌ها» که در مسجد علی بن الحسین برگزار شد ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: اولین درس از عاشورا این است که اجازه ندهیم دوباره عاشورا تکرار شود. هرچند که آقا فرمودند «اگر روزی در انقلاب به جایی برسیم که بین صلح امام حسن و قیام امام حسین یکی را انتخاب کنیم حتما قیام را انتخاب خواهیم کرد.» البته شکی در آن نیست ولی امروز وظیفه داریم وقتی در این مقطع هستیم، دست بیعت از ولایت برنداریم.
 
شهردار تهران اظهار کرد: اگر مسلمانان بعد از غدیر در کنار امام و ولیشان محکم ایستاده بودند و به وظایفشان عمل کرده و کوتاهی نداشتند، حتما حادثه عاشورا رخ نمی‌داد که با این مظلومیت، اهل بیت را به شهادت رسانده و به اسارت ببرند. وقتی درک درستی از غدیر و بعثت نبود این اتفاق افتاد.
 
وحدتی که حول ولایت نباشد تفرقه است

قالیباف افزود: اگر در جامعه امروز و مقطع کنونی بناست انقلاب را پیش ببریم باید به سه نکته توجه کنیم که اولین آن‌ها وحدت است. توحید کلمه و کلمه توحید. امروز آن قدر بحث‌های سیاسی عنوان می‌شود و بنا ندارم این مکان معنوی را به سیاست آلوده کنم، اما وحدتی موضوعیت دارد که حول ولایت شکل بگیرد. هر وحدتی هر چقدر هم بزرگ، اگر به دور از ولایت باشد تفرقه است.
 
وی در ادامه گفت: مساله دوم بحث جهاد و روحیه جهادی است. اگر ملتی روحیه جهادی‌اش را از دست بدهد، محکوم به نابودی است. مساله سوم فرهنگ و روحیه ایثارگری است. به تعبیری دیگر بعد از وحدت، فرهنگ جهادی و شهادت دو عامل مهم برای پیشبرد انقلاب است. در جامعه‌ای مبتنی بر فرهنگ اسلامی اگر دو عنصر جهاد و شهادت را از ما بگیرند محکوم به زوال و ذلت هستیم.
 
قالیباف با طرح این پرسش که در نظام اسلامی چگونه باید این سه عامل را حفظ کرد اظهار داشت: این گونه درک می‌کنم که رمز پیروزی انقلاب و تدوام آن، وحدت، جهاد و شهادت و کانون اصلی آن مساجد است و اگر از مساجد فاصله بگیریم محکوم به شکست خواهیم بود.
 
وی افزود: روزهای اول انقلاب شاید برخی اشتباه کردند، فکر کردیم چون نظام اسلامی شده است باید همه کار‌ها را به دست بگیریم و یک دفعه مساجد را‌‌ رها کردیم. حرف امام (ره) را درک نکردیم که گفتند «از فانتوم دشمن نترسید، از خالی بودن مساجد بترسید»، این سخن دقیقی است.
 
شهردار تهران با بیان اینکه مثال خود را از شهرداری تهران می‌زنم که تعبیر سیاسی از حرفم نشود تصریح کرد: متاسفانه امروز ارزیابی‌ها این گونه است که اگر بخواهیم در نظام اسلامی بگوییم مثلا قالیباف در شهرداری خوب کار کرده یا نه می‌بینیم که مترو، بزرگراه، پل، فضای سبز و.. ایجاد کرده است یا نه. اگر این اقدامات را انجام داده هم مردم و هم مسولان می‌گویند خوب است اما این ارزیابی غلط است. وجه ممیزه نظام اسلامی با مکاتب انسان ساز در همین جاست. خوب حرکت کردن در بعد مادی زندگی لازم است اما کافی نیست و همه چیز نیست.
 
وی افزود: میزان عملکرد در نظام اسلامی به میزان صلاحیت، اخلاقیات و تربیت اسلامی شهروندان آن شهرو جامعه برمی گردد. اگر دین داری در جامعه افزایش یابد، ربا از بین برود، دروغ کم شود، دزدی برچیده شود و آبروی مسلمان ریخته نشود در این صورت مدیران نظام اسلامی از صدر تا ذیل خوب عمل کرده‌اند. پس باید توجه کنیم میزان ارزیابی ما نسبت به مدیران جامعه اسلامی چیست.
 
اگر درد امام حسین داریم و شیعه امام جعفر صادق هستیم، دروغ نگوییم
 
قالیباف افزود: به قرائت نماز توجه می‌کنیم، به جهت قبله توجه می‌کنیم، مستحبات نماز را به جا می‌آوریم و به ارکان نماز نیز دقت می‌کنیم که به درستی انجام شود اما وقتی لباسمان حرام است کدام رکن و قرائت را داریم درست به جا می‌آوریم؟! منکری وجود دارد که به روند تبدیل شده است. اگر جامعه‌ای اساسش بر ربا گذاشته شد و به این سمت رفت آن وقت عزاداری امام حسین چه تاثیری دارد؟! حالا مدام گریه کنیم و بر سر و سینه بزنیم برای چه؟! آیا در مسجد خدا نشستن و غیبت برادر خود را کردن منکر نیست؟! وقتی مال حرام از حلقوم کسی پایین رود، اثر وضعی‌اش این است که بچه‌اش منحرف می‌شود و اگر او را به زور هم پای منبر ببرد حرفی به دلش نمی‌نشیند. امروز در نظام اسلامی کاری که در حوزه امر به معروف و نهی از منکر من شهردار باید انجام دهم متفاوت از یک شهروند است.
 
شهردر تهران تاکید کرد: ما هم شور حسینی می‌خواهیم و هم شعور حسینی. هم فرهنگ حسینی و هم درک درست از دین می‌خواهیم. البته این طور نشود که به شعائر توجه نکنیم.
 
وی افزود: خانواده شهیدی را از مناطق فقیر نشین به من معرفی کردند که خودشان دوماه نتوانسته بودند گوشت مصرف کنند اما برای برگزاری یادواره شهدای محله‌شان، مقداری گوشت خریده و آن را برای پخت غذا به مراسم اهدا کرده بودند، این ارزشمند است. این فرهنگ امام حسین است نه اینکه کسی با پول نزول ۱۰ گوسفند بر زمین می‌زند، ما این‌ها را نمی‌خواهیم، این ما را به جایی نمی‌رساند. ما بعضی اوقات مسیر را گم می‌کنیم.
 
در آغاز ماه محرم، کلنگ احداث ۸۵ مسجد بر زمین زده می‌شود
 
شهردار تهران تصریح کرد: مکتب امام حسین مکتب مصیبت نیست. مکتب اطاعت، مکتب وحدت حول ولایت و مکتب حفظ و عزت جامعه است. مکتب حفظ روحیه جهاد و شهادت است که جز در مساجد در جایی دیگر این نسخه پیدا نمی‌شود.
 
وی به برگزاری نمایشگاه عطر سیب اشاره کرد و گفت: برگزاری این نمایشگاه وظیفه است و هیچ منتی بر مردم نیست. امسال نیز با توجه به مشکلات اقتصادی سعی کریدم توجه بیشتری به این نمایشگاه بکنیم. هرچند که یقین دارم این‌ها یک درصد هزینه‌های برگزاری هیات‌های عزاداری نیز نمی‌شود و فقط از این باب است که به فرهنگ حسینی کمک کرده باشیم.
 
قالیباف در بخش دیگری از سخنان خود به توسعه مراکز دینی، مساجد و حسینیه‌ها اشاره و اظهار کرد: اول وظیفه داریم جایی که مسجد ندارد مسجد ساخته و بعد حسینیه بسازیم. در مناطق قدیمی شهر تهران با ۳۰۰ هزار سکنه ۳۰۰ مسجد وجود دارد اما در برخی مناطق با ۱ میلیون ساکن تنها ۵۷ مسجد داریم. ما در توسعه و افزایش کالبدی مسجد هم کم می‌گذاریم چه برسد به حضور در مساجد.
 
وی افزود: به نام ۷۲ شهید کربلا حداقل ۷۲ زمین در مناطق بدون مسجد تملک کرده‌ایم و خوشبختانه با اقداماتی که صورت گرفت انشاالله روز اول محرم کلنگ احداث ۸۵ مسجد به طور همزمان بر زمین زده می‌شود، در فضای این مساجد نیز خیمه‌های عزاداری توسط هیات‌ها برپا خواهد شد، البته تاکید می‌کنم این زمین‌ها در مناطقی است که کمبود مسجد داریم.
 
آن منطقه زیبنده نام امام حسین نبود
 
شهردار تهران در ادامه با اشاره به احداث پیاده راه در میدان امام حسین تا میدان شهدا اظهار کرد: به جو سازی‌هایی که این روز‌ها انجام می‌شود کاری ندارم، ما مناطقی را نام گذاری می‌کنیم اما بعد به خاطر مشکلات پیش آمده در این نقاط خجالت می‌کشیم نام آن مکان را به زبان بیاوریم. من قصد توهین به ساکنان محدوده میدان امام حسین را ندارم که البته از اصیل‌ترین و مذهبی‌ترین مردم تهران هستند. این میدان و مسائل پیرامون آن به هر چیزی شبیه است جز نام مبارک امام حسین . مردم قدیمی آنجا می‌دانند چه معضلاتی وجود دارد. من نیز خود در نیروی انتظامی بوده و می‌دانم زیر پوست شهر چه خبر است.
 
وی با بیان اینکه از اشکالات تهران این است که جایی برای تجمع یک جای هیات‌های عزاداری در عاشورا وجود ندارد گفت: بازار تهران از گذشته دور مکانی برای هیات‌های عزاداری بوده است اما امروز این کشش را ندارد به همین دلیل میدان امام حسین بهترین مکان برای این تجمعات است. اجرای این طرح در میدان امام حسین منطبق با طرح تفضیلی و جامع بوده است. من هرگز حاضر نیستم برای امام حسین کاری خلاف قانون و عقل انجام دهم. امر به معروف یعنی همین، آن روزی که طرح را می‌نویسیم اگر رویکرد دینی داشته باشد باید به فکرشان نام امام حسین هم باشیم که بر اساس این نام کار‌ها را پیش ببریم.
 
قالیباف خاطر نشان کرد: کارهای لازم در میدان شهدا و میدان امام حسین انجام شده تا هیات‌ها بتوانند در ماه محرم در این مکان حضور یافته و علم امام حسین در اینجا بدرخشد. این مکان به گونه‌ای طراحی شده که در طول سال نیز میزبان مراسم‌های آئینی و مذهبی باشد؛ نه تنها با سینه زنی و شور بلکه همراه با شعور. دانش آموزان نیز می‌توانند با حضور در این مکان به خوبی با فرهنگ امام حسین آشنا شوند. این شاید حداقل کاری باشد که در تهران در خصوص فرهنگ امام حسین می‌توانیم انجام دهیم.
 
بر اساس این گزارش، حجت الاسلام نیک‌نژاد، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران نیز در این مراسم اظهار داشت: خوشبختانه شهرداری تهران اهتمام ویژه‌ای به بحث مساجد، حسینیه‌ها و تکایا داشته و حوزه فعالیت‌های دینی و توجه به فرهنگ دینی را تشکیل داده‌اند.
 
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه عطر سیب افزود: نمایشگاه امسال نسبت به سال‌های قبل از وضعیت بهتری برخوردار است. درشرایط اقتصادی موجود و تحریم‌ها نگرانی برای برگزاری مراسم عزاداری و هیات‌ها وجود داشت اما با تدبیر و اهتمام ایشان این نمایشگاه به صورت گسترده‌تر برگزار شد

+261
رأی دهید
-239

vabaye akhondi - ایران - ایران
به امید روزی که کلنگ برداریم خرابشان کنیم تو سر آخوندای نکبتی
شنبه 20 آبان 1391 - 13:35
OnLine. - تهران - ايران
ایشالا خراب بشه رو سرتون این لانه‌های جاسوسی ،عوض این که به اون زلزله زدهای بد بخت برسن که تو سرما دارن یخ میزنن پوله بی‌ زبون و خرج اتینا می‌کنن نکبتا
شنبه 20 آبان 1391 - 13:35
OnLine. - تهران - ايران
ایشلا همون کلنگ بخوره به کمرتون
شنبه 20 آبان 1391 - 13:37
Tumba - استکهلم - سوئد
حالا فهمیدیم که حق با یزید بود. حکومت دروغ بجای ساختتن مسکن و بیمارستان مسجد می‌سازه
شنبه 20 آبان 1391 - 14:06
invisible kid - ریو دو ژانیرو - برزیل
بخور تو سرتون، پولی‌ که بابت مسجد حیفو میل می‌کنید رو بدین به مردم زلزله زده که هنوز بی‌ خانو مان اند !!!
شنبه 20 آبان 1391 - 14:17
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
به‌‌ به‌‌ !، عجب افتخاری ؟؟!!،،، افتتاح طویله‌های جدید برای خران و گوسفندان !!
شنبه 20 آبان 1391 - 13:34
borzoopersia - بیرمنگهام - انگلستان
تمامی بدبختی ها و عقب ماندگی مردم از همین مسجدهای لعنتی است. آخه یابو-گاو عوضی تو واقعا فکر میکنی که مشکل مردم ایران تو این برهه از زمان و در قرن 21 نداشتن مسجد است؟ از قدیم و ندیم گفتند: شکم گرسنه ایمان ندارد. به جای این مزخرفات به داد مردم برسید. عقب افتاده های فکری-دیوانه های مذهبی.
شنبه 20 آبان 1391 - 13:49
delmorde - یوتوبوری - سوئد
خدا شما را لعنت کنه با او خلایی که می خواهند بسازید مرده شور شما متظاهران بدین و نابود باد ایده مسجد سازی درحالیکه صدها بی خانمان در اثر زلزله زمستان را با زن و بچه های کوچولو زیر چادرها می لرزند. اون دین و خدایش که اینقدر بیرحم است برای زیرگل خوبه نه ستایش کردن. من مطمئنم که شماها بطور طبیعی از مادر دنیا نیامدید الهی هرچه زودتر در دادگاه مردمی به اعدامی وحشتناک محکوم شوید خدا واقعی لعنت کند خودتان و همسر و فرزندانتان را
شنبه 20 آبان 1391 - 14:04
kurosh_alman - فرانکفورت - آلمان
بخور تو اون سرتون،.. ایشالا سازندش و بنا کنندشا و کسانی‌ که قراره بالای منبر برن همه زیر خاک بروند....ملت کارتون خواب شده اند در گوشه‌ و کنار خیابان آنوقت ۸۵ مسجد می‌خواهد بنا شود.... تا کی‌ این ملت میخوان سکوت کنند و تماشا کنن ...؟؟ توف به این نظام کثیف اسلامی..
شنبه 20 آبان 1391 - 14:23
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
مراسم‌های ...؟!!! یاد من اشتباهی فارسی یاد گرفتم و یا این نویسنده ها سواد ندارند!!! رسم، رسوم، مراسم، ولی مراسم ها دیگه چیه؟!!!
شنبه 20 آبان 1391 - 14:36
dara20 - تهران - ايران
به امید روزی که با بلدزر تمامی این خانه‌های ریا و دکانهای دین فروشی با خاک یکسان شود و دیگر نشانی‌ از مزدوران و گردانندگان سیرک مساجد نیز نباشد.
شنبه 20 آبان 1391 - 14:36
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
بله بسازید مراکز خر سازی را به همراه ۱۱ هزار امام زاده و ده‌ها هزار مداح که پالون خوبی‌ برای خر سواری است!!!!مراکز علمی‌ به درد اکثریت نمیخورد!!ملا هم مقصر نیست!!!!!! تا عاشقان رفتن به -حج -مسجد- امام زاده --نباشد اینها اشاعه نمیدهند!!
شنبه 20 آبان 1391 - 14:13
sanandaje sorkh - اسلو - نروژ
در شرایطی که مردم در فقر و فلاکتی که ار مغان جمهوری اسلامی است دست و پا میزنند این رژیم جنایت پیشه هر روز و در هر گوشه‌ کناری اقدام به ساخت مسجد و مراکز مذهبی‌ می‌کند .چرا ،چونکه به آن احتیاج مبرم دارد بدون اتکأ به مذهب و خرافه نمیتواند دوام بیاورد،تنها راه از میان برداشتن جمهوری اسلامی پشت کردن توده‌ مردم به مذهب است.
شنبه 20 آبان 1391 - 14:56
amirehsan1 - آمستردام - هلند
امیدوارم که به همین زودی‌ها کلنگ قبر ۸۵ نفر از سران مملکت رو بزنیم. برید کلنگه ۸۵ مدرسه مدرن رو واسه بچه‌های محروم به زمین بزنید ، مسجد می‌‌سازید که داخلش گریه زاری راه بیندازید. مرگ بر نظام کثیف جمهوری اسلامی .
شنبه 20 آبان 1391 - 15:15
venus100 - تهران - ایران
مردم نون شب ندارند بخورند بعد تازیان با این پول ملت میخوان ۸۵ مسجد برای تجاوز به فرزندان ایران بسازند، و اراجیفی از این دست امام حسین ،عاشورا حسن تقی‌ نقی‌ رقی ووو .... به خورد مردم بدند ،۳۳ سال خون ایرانیان رو تو شیشه کردین ،ایرانو نابود کردین بستان نیست ، برید گورتونو گم کنید دست از سر ایران ، ایرانیان بردارید به زادگاه خودتون عربستان برگردین ،
شنبه 20 آبان 1391 - 15:32
Taraneه - کبک - کانادا
هرچی‌ مشکلات مردم بیشتر می‌شه مسجد بیشتری میسازند چون که مشکلات مردم رو حل نمیکنند در مواقع فشار و سختی فقط رهنمأیشون میکنند که مردم برند تو مسجد به حال خودشون گریه کنند
شنبه 20 آبان 1391 - 15:38
KARKAS - اصفهان - ایران
اینهمه مثبت چنتا مزدور نشستن چنتا چنتا مثبت دادن............الّهی کلنگ به کمرتون بخور
شنبه 20 آبان 1391 - 15:43
mohammad.avaz - تهران - ایران
هاهاهاها کلی‌ خندیدیم بد بختهأ بی‌چاره بی‌ مخ برین جای مسجد فکری به حال ملت بکنیند که گشنی دارن می‌میرن دزدهأ بی‌ آبرو برین جای ۸۵مسجد فکری به حال یون بیچارهأ توی چادر نشستن بکنیند واسشون خونه بسازین خدا نابودتون کنه حتما توی هرمسجدی ۱امام زاده هم درست می‌کنید تا کی‌ آخه خدایاااااا!!!!!!!!!!!!
شنبه 20 آبان 1391 - 16:29
ازرده دل - تهران - ایران
حالا ببینید از کنار ساختن این مساجد چقدر پول به جیب میزنه . مردمی که نیاز به امکانات رفاهی و آموزشی و بهداشتی دارند باید وقتشان را در مساجد بگذرانند تا شاید فرجی شود
شنبه 20 آبان 1391 - 20:08
pink panther - ابیجان - ساحل عاج
آفتابه لگن هفت دست شئم و ناهار هیچی‌
شنبه 20 آبان 1391 - 20:19
یار دبستانی - تورنتو - کانادا
دوستان عزیز چرا ناراحت میشید؟ بگذارید بسازند ،تمام این مکان‌ها بعد از رفتن این تازی‌ها ،به مکان سرگرمی و تفریح تبدیل خواهد شد در غیر این صورت پولش را ملا خور می‌کنند.
شنبه 20 آبان 1391 - 20:22
hovakhshatare - تهران - ایران
یه روز که زیاد هم دور نیست تک تک آجرهای همین مسجدها..رو تو فرق سرتون می‌کوبیم.
شنبه 20 آبان 1391 - 20:29
sh.mm - فرانکفورت - آلمان
بجای مسجد بهتر است دولت برای بچه‌های سیستان و بلوچستان مدرسه بسازد که روی زمین نشینن درس بخونن
شنبه 20 آبان 1391 - 21:22
sharafYabi - بیمبه - انگولا
بهتر نبود به جای این همه مسجد مفت خوران یک بیمارستان برای مستمندان میساختید.؟ مسجد ساختن با پول دزدی و افتخار؟ دزدان امام زمان از این بهتر نمیباشند.
شنبه 20 آبان 1391 - 23:43
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
شما وقتی نان میخواهید بپزید تنور داغ باید باشد یا نه؟ مسجد هم تنور داغی است برای پختن نان کاسبی ملاهای ایران که اسلامشان را در مسجد بفروشند و مسجدد را دکان دین فروشی حساب کنید. مگر همین قرائتی ابله نبود که گلایه میکرد و میکند که مسجدهای ایران خالی است و مردم به مساجد پشت کرده اند. پس مسجد را حتماً برای بازداشتگاهای آینده سر هر نبش و برزن لازم دارند که سریع تبدیل به زندانش کنند برای حبس مردمی که برعلیه رژیم قیام کنند. لازم به تذکر است که زیر هر مسجد هم انبار اسلحه و مهمات و چماق و چاقو برای استفاده بسیجیهاست! رژیم فاشیستی ملاها دارد خودش را برای سرکوب اعتراضات آینده مردم ایران آماده میکند و باور کنید از مساجد بعداً بعنوان محل حبس موقتی تظاهرکننده گان استفاده خواهد کرد!
شنبه 20 آبان 1391 - 23:58
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
(@)-- پسر همسایه را میدیدم که هر روز چند بار میرود مسجد !، در ذهنم همیشه این‌گونه می‌‌پنداشتم که این آقا خیلی‌ مؤمن و باخداست و هر روز میرود مسجد برای نماز خواندن و عبادت !،، ۳ سال از این موضوع گذشت و یک روز مرا برای جشن تولدش دعوت کرد !، من هم رفتم یک مهر و جانماز شیک و قشنگ و یک تسبیح خوبی‌ خریدم و رفتم به منزل ایشان ، کادو را به ایشان دادم و ایشان هم با ذوق فراوان جلوی مهمانانش خواست پوز بدهد و کادوی مرا باز کرد !، به محض اینکه چشمش به مهر نماز و تسبیح افتاد رنگش یهو سرخ شد و جلوی مهمانان خیلی‌ خجالت کشید!!، و یواشکی منو صدا کرد و رفتیم توی آشپز خونه و گفت مرد مؤمن این چیه ؟!، گفتم چون سه‌ سال است که ترا میبینم که روزی ۵- ۶ بار میری مسجد برای عبادت !، بنابر این فکر کردم شاید این بهترین کادو برایت باشد !، یهو دیدم زد زیر خنده و از شدت خنده دلشو گرفت توی دستش و پهن شد روی زمین و گفت ؛ دوست عزیز ؛ من توی جمیع عمرم حتی یک بار هم نماز نخوندم !، بلکه من میروم مسجد فقط برای توالت !! ، گفت نه تنها من ، بلکه همهٔ مردم فقط برای مستراح میروند مسجد !
شنبه 20 آبان 1391 - 22:54
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
شادان - هایدلبرگ- دمت گرم خیلی باحال گفتی و عین حقیقته که من و دوستان دیگر هم فقط برای دستشوئی به مسجد سر راهمان میرفتیم. خوبه که مسجد حداقل یک استفاده دارد. البته دوران ما مجانی بود الان حتماً دستشوئی مساجد را برای پر کردن صندوق امام پولی کردند. مرسی نکته سنجی ات با حال بود!
یکشنبه 21 آبان 1391 - 03:02
malek-welkin - کلگری - کانادا
مقاوم سازی خانه های مناطق زلزله خیز تمام شده! این بودجه اضافی هست.مردم از مذهب دل پیچه گرفتن . بزارید با اینکار استفراغ کنن شاید ی ذره دردشون کم شه
یکشنبه 21 آبان 1391 - 05:41
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
بیچاره مرد م زلزله زده آذربایجان باید تو سرما بخوابند و بچه هاشون از سرما سرخ بشوند بعد این بیشرفها لانه جاسوسی و تروریستی بسازند
یکشنبه 21 آبان 1391 - 04:36
فراوانی - قطر - قطر
دوستان اینقدر هی نگید بجای مسجد بیمارستان نمیدونم دانشگاه میساختن بهتر بود دوستان محترم به هر خری بگی مسجد بهتر است یا بیمارستان معلومه میگه بیمارستان اما چرا دولت این کار را میکنه هنوز نفهمیدید ؟ دین ومذهب همواره به جماعت نادان وابله وجاهل برای تداوم فلسفه خود نیاز مبرم دارد خکینی مگر ندیدید چه گفت: او گفت ما به انسانهای مکتبی نیاز داریم نه به متخصص عالم یعنی ما به خر بیشتر نیاز داریم حالا شما هی بگید بیمارستان بهتر است
یکشنبه 21 آبان 1391 - 11:34
sarvihashem - رم - ایتالیا
فکر میکنید قالیباف کی بوده؟بروید عکسهای جوانی اورا ببینید،اگر انقلاب نشده بود حداکثر کاری که به او میرسید جگرکی کنار میدون فوزیه یاحرم کثافت مشهد بود.چرا .... مالی نکنه؟اینا برای رسیدن به این جایگاه سر آدمهارو بریدن،اونوقت انتظار داری بره دانسینگ بسازه؟این جلنبر هم مثل بقیه داره نون به نرخ روز میخوره،ولی باید صبور بود وعاقبت این وبقیه شونو دید!
یکشنبه 21 آبان 1391 - 21:36
Caroline - تهران - ایران
باید همه مساجد رو منفجر کرد..... لااقل چنتا خر بى اقل کمتر
یکشنبه 21 آبان 1391 - 23:31
sarah1 - نیویورک - امریکا
به امید اینکه بعد از شما تبدیل به دیسکو بشه...
دوشنبه 22 آبان 1391 - 02:52
oghab - هلسينكي - فنلاند
بخدا 85000 مستراح بسازید .بهتره هم ثواب داره هم برای محیط زیست خوبه .
دوشنبه 22 آبان 1391 - 09:37
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.