افزایش گرایش ایرانیان به بدلیجات در پی گرانی طلا

با افزایش قیمت طلا استفاده از بدلیجات در ایران افزایش یافته است، حتی زوج‌های جوان که توان مالی بالایی ندارند برای مراسم عروسی از بدلیجات استفاده می‌کنند. به گزارش خبرگزاری ایلنا بدلیجات خطری جدی برای صنعت طلای ایران است.

برای دیدن تصاویر کامل این گزارش  , بر روی عکس زیر کلیک کنید

+79
رأی دهید
-104

golden ari - ایران - تهران
ایرانی‌ پر مدعا اگر از فلاکت بمیرد، حتما باید زینت آلات و زیور آلات اش به راه باشد، اگر بود طلا، اگر نبود بدل، اگر هم به فلاکت رسیدن حتا شده پشگل به نخ بکشند و بیندازند گردنشان میکنند.
شنبه 20 آبان 1391 - 03:59
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
حالا زلم زییم بو به خودشون آویزان نکنند نمیشه؟ حتما باید جیب چینی ها پر بکنند ؟
شنبه 20 آبان 1391 - 05:26
mehr47 - تهران - ایران
از اولش هم ایرانی ها بدل باز بودن!!! نمونش خمینی و بعد از ایشان. یکی هندی یکی عراقی یکی افغانی یکی آلمانی یکی انگلیسی ... هرکدوم از یک کشور بجز ایران!!! حالا اگه اسم خواستید همشو بگم.
شنبه 20 آبان 1391 - 08:23
massoudoslo - اسلو - نروژ
خیلی هم خوب . وقتی که زن و مردی سختشان میشود که طلا بخرند چرا باید این کار را بکنند ؟ همان بدلیجات حالا که سنت و رسم افتاده دنبالشان واجب میکند ،بهتر و منطقی تر است تازه اگر گم شد یا از بین رفت دلشان نمیشوزد :) ( در ضمن یه لکد هم به جمهوری اسلامی فقر پرور ضد ایرانی )
شنبه 20 آبان 1391 - 09:23
hossein-87 - تهران - ایران
هرچی که گرون شد،نباید خرید.صنعت طلا؟چه صنعتی؟وقتی میخوای بخری تا اونجا که میتونن کلاه میزارن سر مردم و وقتی میخوای بفروشی تا اونجا که میتونن میزنن تو سر مال.بهد اسم این شده صنعت؟ قبول،قیمت طلا دست طلا فروش نیست،ولی دستمزد و کارمزد و این اصطلاحات مسخره که دست خودشونه.طلا رفته بالا، اقا قیمت دستمزد ساخت رو چند برابر کرده میگه بر حسب قیمت طلا میره بالا!!!! خداییش حرف زوره.چه اون کسی که استطاعت مالی داره و چه اونی که نداره باید تا اونجا که میتونه و منطق حکم میکنه اینجوری با گرانفروشی مقابله کنه.حکومت ما که چیز از دستش برنمیاد.
شنبه 20 آبان 1391 - 09:43
sanazsarmad - کلن - آلمان
بد فرهنگی داریم به خدا! یادم ازشون که می پرسیدم چرا اینهمه طلا اویزون می کنید، می گفتن اینها سرمایه ما هست به طلا تبدیل کردیم که برامون بمونه ولی حالا معلوم شد که فقط چشم و هم جشمی هست فقط می خواهن خودشون را بالاتر نشون بدند، اصلا چطور روشون میشه اینهمه اتاشغال بخودشون اویزون کنند. فقط می خواهن به هم پز بدن و حرص هم را در بیاورند
شنبه 20 آبان 1391 - 09:53
parsa-cologne - کلن - آلمان
والا من فک میکنم زیور آلات فقط به منظور ظرافت و زیبایی برای بانوان کاربرد داره و هدف ارزش اون نیست. شما ببینین توی کشورای غربی چقدر بدلی جات استفاده میشه. والا من که تا حالا طلافروشی غربی ندیدم. فقط تو غرب تک و توکی طلافروشی پیدا میشه که مال خاورمیانه ای ها هست و مشتری هاشونم خودشونن. اینم یه فرهنگ غلطه که عرب ها رواج کردن که باید زیور آلات طلا باشه. مگه این غربی ها چیشون از ما کمه، که این همه استفاده از بدلی جات میکنن؟ما با افکار غلطمون، فک میکنیم تو فقر زندگی کنیم ولی زیور آلاتمون باید طلا باشه، در غیر این صورت ترجیح میدیم اصلا ازش استفاده نکنیم و از ظرافت و زیبایی هم خودمون رو محروم کنبم.
شنبه 20 آبان 1391 - 15:28
مارتین الله - دابلین - ایرلند
گربه دستش به گوشت نمی رسید ،گفت حاضری میخورم . حالا فکر کنید اگه گربه نتونه حاضری هم بخوره !
شنبه 20 آبان 1391 - 22:18
piade - تهران - ایران
حالا مگه حتما باید چیزی باشه که به خودشون آویزون کنند.
یکشنبه 21 آبان 1391 - 20:15
فراوانی - قطر - قطر
به نظر بنده کاره خوبیه بدل خریدن وقتی شما میتونید یک دستبند بدل را به یک صدم قیمت بخرید که قابل تشخیص هم نیست چرا ادم پولش را به اینجور چیزها بده در اروپا شما اصلا مغازه طلا فروشی مثل ایران پیدا نمیکنید ومردم اصلا از اینجور چیزها نمیخرند خیلی کم در واقع طلا فروشی در ممالک عقب مانده بیشتر رونق دارد چون طلا فروشی بیشتر شارلاتان بازی است تا تجارت شما وقتی میخواهید یک گردنبد بخرید طلافروش میگوید طلا یعنی سرمایه هر وقت نخواستین بیارید پولتون را پس بگیرید وطلا را میکشد وبه قیمت روز به شما میفروشد ولی اگر بخواهید همان طلا را بفروشید وقتی میروید سراغ طلا فروش گردنبد مثلا 100 تومانی را که به شما فروخته 70 تومان میخرد وبهانه میاورد که پول مزد کار کردش را کم کردم آخه پوفیوز وقتی میفروختی چرا نگفتی پول مزدش اینقدر میشه حالا میگی اصلا چگونه طرف مزد کار را حساب کرده بر کسی پوشیده نیست ورمز موفقیت طلا فروشها در همین استفاده از حماقت زنهاست میخواهید
دوشنبه 22 آبان 1391 - 11:58
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.