پیروزی نخستین ایرانی‌تبار در انتخابات مجلس ایالتی در آمریکا

سیروس حبیب، از حزب دموکرات آمریکا، در انتخابات ششم نوامبر، با کسب کرسی ناحیه ۴٨ در مجلس نمایندگان ایالت واشینگتن موفق شد به عنوان نخستین نماینده ایرانی‌تبار به مجلس قانون‌گذاری ایالتی در آمریکا راه پیدا کند.
 
با پیروزی در این انتخابات، این حقوقدان ایرانی‌تبار بالاترین مقام منتخب کشوری را در جامعه ایرانی-آمریکایی از آن خود کرده است.
 
در فیس‌بوک وزارت خارجه آمریکا به زبان فارسی ضمن تبریک به آقای حبیب آمده است: «او در هشت سالگی بینایی خود را به علت یک نوع نادر از سرطان اطفال از دست داد و به همین دلیل خیلی زود اهمیت سختکوشی، برابری فرصت‌ها و آموزش باکیفیت را دریافت.»
 
سیروس حبیب در کارزار انتخاباتی خود گفته بود که به دلیل از دست دادن بینایی از کودکی ارزش گوش دادن به سخنان دیگران را آموخته است.
 
توجه به آموزش عالی، محیط زیست و فناوری در راستای کارآفرینی از موضوعاتی بود که این وکیل ایرانی‌تبار در کارزار انتخاباتی خود مطرح کرده بود.
 
سیروس حبیب در زمینه دفاع از حقوق معلولان و ازکارافتادگان نیز سابقه دارد و تاکنون برای ادای شهادت در کنگره حاضر شده و مقالاتی را نیز در همین زمینه منتشر کرده است.
 
اتحاد ایرانیان بدون مرز که مقرش در آمریکاست سیروس حبیب را این گونه معرفی کرده است:
 «سیروس حبیب وکیل فناوری و فعال در عرصه برنامه‌های داوطلبانه است. وی بزرگ‌شده شهر "بِلِوو" و تربیت‌شده مدارس عمومی این شهر است. سیروس حبیب پس از اتمام تحصیلات به موطن خود، شهر "بِلِوو" بازگشت و در یک شرکت حقوقی در شهر سیاتل به کار خود ادامه داد و خدمات حقوقی خود را در اختیار شرکت‌های فعال در حیطه فناوری قرار داد. آقای حبیب به فناوری و کارآفرینی علاقه فراوانی دارد و نیازهای کسب و کارهای کوچک نواحی شرقی واشینگتن را درک می‌کند.»
 
به نوشته اتحاد ایرانیان بدون مرز، سیروس حبیب علاوه بر مشاغل و مناصب یاد شده در هیئت مدیره خدمات انسانی شهر «بِلِوو» نیز عضویت دارد و در این جایگاه درباره تخصیص بودجه برای رفع نیاز آسیب‌پذیرترین ساکنان شهر تصمیم‌گیری می‌کند، اقشاری مانند کودکان، کارجویان و سالمندان از جمله کسانی هستند که از نتایج تصمیمات آقای حبیب و همکارانش بهره‌مند می‌شوند.
 
آقای حبیب پیانو هم می‌نوازد و از اعضای کلیسای سنت جیمز است.

+204
رأی دهید
-92

AЯMAN 2000 - آستارا - ایران
حالا فرض کنید انقلاب اوق صورت نمیگرفت و رابطه با امریکا ادامه میداشت اونوقت کشوری مانند اسرائیل دره پیت پیدا نمیشد بخواد ایران و ایرانی رو تهدید به جنگ کنه گور پدر کل سران جمهوری اسلامی این مردم هستن که تاوان جنگ را پس میدن متاسفانه
شنبه 20 آبان 1391 - 00:07
hana257 - تهران - ایران
دیروز یک جوون بدبخت 30 ساله رو دیدم که لیسانس مدیریت مالی داشت ولی نگهبان و سرایدار ساختمون بود این هم از درس خوندن توی ایران. برای آقای حبیب خیلی خوشحالم که به سرنوشت نابینایان در ایران دچار نشدند.
شنبه 20 آبان 1391 - 06:08
hasa_bayo - بیرمنگام - انگلستان
hana دوست عزیز اینجا من ادم انگلیسی میشناسم مدرک ارشد داره داره تو مزرعه کار میکنه خیلی هم افتخار میکنه با این وضعیت بد اقتصادی یه کار واسه خودش پیدا کرده.
شنبه 20 آبان 1391 - 11:48
anti-US - مونترئال - کانادا
AЯMAN 2000 - آستارا - ایران: اگه این انقلاب آخوندی و توده-ای مزخرف نبود، اسرائیل اصلا توی خبرها نبود، و شاید داستان فلسطین هم حل میشد. ولی یه چیزی رو باید رعایت کنیم: همونقدر که آخوندکها در ویران کردن کشور ما نقش داشتند، حزب توده هم نقش داشته؛ بنابراین، بهتره انقلاب اسلامی رو انقلاب آخوندی-توده-ای بدانیم تا حزب توده رو هم توی گند زدن به کشور به یاد بیاریم
شنبه 20 آبان 1391 - 23:13
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.