آیت آلله جنتی:ارز نباید روی ماست و پنیر مردم اثر بگذارد

مهر: امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مشکل اصلی کشور مسائل اقتصادی است گفت: مسئله ارز همه را کلافه کرده باید روی آن فکر کنند نباید بحث ارز روی ماست و پنیر مردم اثر بگذارد.
 
آیت الله احمد جنتی خطیب نماز جمعه این هفته تهران در ابتدای خطبه دوم در توضیح کم شدن حضور خود در نماز جمعه اظهار داشت: بنده یکبار با رهبری صحبت کردم و گفتم بار من را سبک کنید و مسئولیت ها را از دوش من بردارید سه چهار مورد بود که دو تا را قبول نکردند یکی را قبول کردند یکی هم نماز جمعه بود که فرمودند اگر سختتان است نوبت را عقب بیاندازید که در نهایت گفتند دو ماه یکبار حضور یابند مسئله این بود به همین سادگی.
 
وی همچنین به فرارسیدن ایام محرم اشاره کرد و گفت: در ماه محرم پیر و جوان و دختر و پسر همه حسینی می شوند و همه جا پرچم حسین(ع) برافراشته می شود و این یک نعمتی است که باید قدر آن را بدانیم و اگرچه این عزاداری ها به جای خود مهم است و جنبه عاطفی عاشورا بسیار قوی است باید جنبه های دیگر آن مانند جنبه حماسی آن، بحث مبارزه با ظلم، امر به معروف و نهی از منکر، بصیرت افزایی، شناخت دشمن، سلطه ناپذیری، شناخت امام(ره) و... نیز تحلیل شود؛ چراکه اسلام آنقدر عزیز است که پاک‌ترین خون ها در راه آن ریخته شده است.
 
آیت الله جنتی به شعار هیهات منه ذله به عنوان شعار بزرگ عاشورا اشاره کرد و افزود: باید این شعار در جوامع اسلامی حاکم شود.
 
خطیب این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به زلزله مجدد در ورزقان خاطر نشان کرد: عده ای مجروح شدند خدا صبرشان دهد ما غم آنها را داریم و خدا به همه کسانیکه به اینها کمک می کنند، اجر دنیا و آخرت عطا کند.
 
دبیر شورای نگهبان در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران به مطرح شدن بحث سوال از رئیس جمهور اشاره کرد و با بیان اینکه این حق قانونی نمایندگان و امری بجا و لازم است، تصریح کرد: اما در این شرایط فعلی اینکه چه مقدار سوال از رئیس جمهور مصلحت است، خود آقایان باید فکر کنند آیا چه بهره برداری دشمن خواهد کرد؟ آیا همان اختلاف قوا نیست؟ دشمن شاد نمی شود؟ چه کسی خوشحال و چه کسی ناراحت خواهد شد؟
 
وی ادامه داد: در هر صورت اگر قرار شد طرح سوال انجام شود و دعوت صورت گرفت، باید در نظر داشت که جنگ و جدال نیست و فقط بحث سوال است که البته به اعتقاد من می شد آن را در یک جلسه خصوصی مطرح کرد اما اگر قرار بود به مجلس کشیده شود باید دوستانه باشد، کینه ورزی نشود و کاری نشود که خلاف اخلاق، ادب و وحدت باشد.
 
امام جمعه موقت تهران با اشاره به مشکلات کشور با تاکید بر اینکه مشکل اقتصادی در کشور ما مسائل اقتصادی است که دشمن روی آن انگشت گذاشته و فشار می آورد، گفت: همه باید به مشکلات اقتصادی فکر کنند و مسائل دیگر حاشیه ای است نباید به اصلی تبدیل شود البته این هم مشکل پیچیده ای است که اگر ساده بود آمریکا و اروپا با آن همه تجربه در آن نمی ماندند، اما خداوند مثل همیشه به داد مردم ایران خواهد رسید.
 
آیت الله جنتی اضافه کرد: هماهنگی مسئولین در رابطه با حل مشکلات لازم است و سران سه قوه نامه به رهبری نوشتند که کار خوبی بود، اما کافی نیست باید در دل هماهنگی میان مسئولین وجود داشته باشد و من عرض می کنم ای سران ما به مردم، نظام و امام زمان(عج) بدهکار هستیم.
 
وی همچنین به مسائل ارزی اشاره کرد و افزود: مسئله ارز همه را کلافه کرده باید روی آن فکر کنند نباید بحث ارز روی ماست و پنیر مردم اثر بگذارد.
 
خطیب این هفته نماز جمعه تهران عنوان کرد: باید در رابطه با صادرات، واردات و گمرکات کار شود، صرفه جویی ضروری است، هرچه کم مصرف کنیم گرانی هم کم می شود، وقتی وضعیت استثنایی می شود باید در هزینه ها نیز استثنا قائل شد.
 
دبیر شورای نگهبان تاکید کرد: دولت یک ریال نباید در این شرایط خرج زاید کند، نشستن ها، برخاستن ها و جشن ها باید بررسی شود که اگر ارزش دارد، برگزار شود، از کارهایی که می توانند نکنند، کم نداریم.
 
وی در رابطه با تحولات سوریه بیان داشت: پررویی و وقاحت به شکلی است که عربستان، قطر، ترکیه، آمریکا، انگلیس و اسرائیل به دشمنان سوریه کمک می کنند که این بی شباهت با جنگ تحمیلی ما نیست. می‌گویند 95 درصد از تروریست ها خارج از سوریه هستند و اینها صحنه های دلخراشی ایجاد می کنند.
 
آیت الله جنتی با طرح این سوال که چه کسانی به تروریست های سوریه کمک می کنند، خاطر نشان کرد: این همه شعار مبارزه با تروریست می دهند، آیا اینها تروریست نیستند؟ آیا کسانیکه نامشان را بردم، می توانند ادعا کنند که به تروریست های سوریه کمک نمی کنند؟ قضیه سوریه فقط این است که یک قدرت منطقه ای تسلیم اسرائیل نشده و می خواهند به نفع رژیم صهیونیستی آن را متلاشی کنند.
 
امام جمعه موقت تهران انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکا را رسوایی و بی آبرویی توصیف کرد و گفت: اگر این انتخابات در هر جای دیگر انجام می شد، سر و صدا می کردند چون مشارکت کم شده، 90 درصد واجدین شرایط شرکت نکردند و هزینه های میلیاردی صورت گرفت و در نهایت اوباما برنده شد و راه کج خود را ادامه می دهد، ما هم به وظایف خود عمل خواهیم کرد.
 
وی همچنین درگذشت آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد را تسلیت گفت.
 
خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه نخست امروز نیز به مناسبت های ماه ذیحجه از جمله عید قربان، غدیرخم، روز عرفه، حج و روز مباهله  اشاره کرد و گفت: ذیحجه ماهی نورانی است و روز مباهله نیز از روزهای شریف در تاریخ اسلام است.
 
آیت الله جنتی همچنین به بیان احادیث و روایات در خصوص رعایت حال مسلمین پرداخت و افزود: مسلمان کسی است که با زبان نیش نزند و با قلمش حیثیت و آبروی مردم را نریزد و طعنه نزند. چند درصد ما مقید هستیم که با قلم، عمل و زبان دیگران را اذیت نکنیم و آزار نرسانیم. از امام صادق(ع) نیز روایت شده که خداوند می فرماید: کسی که بنده مومن من را اذیت کند با من جنگ دارد و من نیز با او جنگ دارم.

+41
رأی دهید
-146

m4ssod - لندن - انگلستان
وی همچنین گفت در زمان دایناسورها که من جوون بودم ما ماست و پنیر نمیخوردیم.
جمعه 19 آبان 1391 - 12:08
kurosh_alman - فرانکفورت - آلمان
باز این از تو قبر اومد بیرون ز‌ر ز‌ر کرد.....جون سگ دارن این آخوند ها
جمعه 19 آبان 1391 - 12:14
avicenna - لندن - انگلیس
مرسی شما نگران نباش
جمعه 19 آبان 1391 - 12:35
kiyasha - برلین - المان
آیا لیاقت مردم بیشتر از این هست ؟ بابا خریت ملت هست که این الاغان عزیز را بر سر ما رئیس نموده و نه حکومت ملت را خر کرده باشد . سران حکومت هم از برادران و خواهران الاغ ما هستند . پس بیاییم هر کس خودش را عوض کند , حکومت خودش عوض می شود . امیدوارم کسی را آزرده نکرده باشم
جمعه 19 آبان 1391 - 12:32
انقلاب دوم - هامبورگ - آلمان
اه ه ه ه ه ه ه، این جونور هنوز زندست؟ د بمیر دیگه بابا، چه جون سگی‌ داره لامصب!
جمعه 19 آبان 1391 - 13:21
dannni - سوئد - استكهلم
هنوز زنده هستی‌
جمعه 19 آبان 1391 - 13:46
maryam-germany-71 - برلین - المان
تو یکی‌ توروخدا خفه شو ،
جمعه 19 آبان 1391 - 14:13
shytoon - وادوز - لیچتن اشتین
حاجی،،،، پس تکلیف عرق و ماست و خیار چی‌ می‌شه؟ راستی‌ رو قیمت تلخک رهبر اثر داشته؟ بگو که خیلی نگران حالشم.
جمعه 19 آبان 1391 - 15:03
اسی777 - نیوکاسل - انگلستان
خدایا چرا اینها هیچی‌ حالیشون نیست!!!!!!!!
جمعه 19 آبان 1391 - 15:14
من حرف حساب می زنم - تهران - ایران
ای بابا دوباره این پیر خرفت زر زر کزد!!!! بابا تو یکی برو بمیر اینقدر اکسیژن زیادی مصرف نکن بذار مردم نفس بکشند !!!!! ماست و پنیر پیش کش !!!!!!!!!!
جمعه 19 آبان 1391 - 15:34
hassan5 - تهران - ایران
مدتها بود که از این فسیل خبری نبود.چه شد که دوباره ابراز وجود میکند.؟باحتمال قوی قحط الرجال بودن نظام (خامنه ای)میباشد.
جمعه 19 آبان 1391 - 16:17
ديگه وقتشه_1982 - ایران - ایران
معلومه که قبول میکنه که دیگه کمترنماز جمعه بیای؛اوضات خرابه کنترل خودته نداری اگه وسط نمارریدن گرفت چی میکنی?
جمعه 19 آبان 1391 - 16:48
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
اراجیف این دایناسور رو نباید خواند بلکه شنید و خندید. کثافت بی همه چیز سقط هم نمیکنه!!!
جمعه 19 آبان 1391 - 16:57
مهرداد2538 - تهران - ایران
kiyasha - برلین - المان_ حقیقت جز این نیست. کاملاً با شما موافقم. درود بر شما.
جمعه 19 آبان 1391 - 17:01
m_r - سیدنی - استرالیا
با درود. از چرچیل نقل قول که چرا انگلستان به جایی این که مثلا محاصره و تسخیر یک کشور همسایه مخارج و هزینه کمتری تا مثلا هندوستان آن طرف دنیا که گفته در کشوری که اکثریت آن احمق و نادان و اقلیت آن خائن باشه خیلی‌ راحت میتوانی‌ وارد و به آرزو‌هایت برسی‌. آزادی و دموکراسی‌ لیاقت و کار زیاد می‌خواد که تا زمانی‌ که چنین افرادی مثل این و احمقی نژادی‌های بی‌ سواد و عوام فریب و دروغ گو و راه واسه دزدیهای کلان آماده کنند همین آاش و همی‌ کاسه بدتر میشود که بهتر نخواهد شد.
جمعه 19 آبان 1391 - 17:34
dara20 - تهران - ايران
مگر اقتصاد در نزد امثال تو تاپاله میرزاها حکم کاه برای گاو را نداشت؟ آخه فسیل تو که تا گردن توی قبری خفه شو و بمیر.
جمعه 19 آبان 1391 - 18:00
datis - سن دیگو - امریکا
باز این مفلوک ریقو دزد شروع به اراجیف بافتن کرد، بابا بمیر بوی گند دهان پر از دروغت عزرایلم فراری داده حـ...، راستی‌ نوه‌ اته آیدا چطوره؟ هنوزم چادرش تو ۴ تا کوچه بالاتر از سرش در میاره تو ماشینش قائم می‌کنه؟؟
جمعه 19 آبان 1391 - 18:00
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
بعید نیست که این کفتار پیر هنوز نداند که ماست و پنیر را از شیر گاو و گوسفند درست میکنند و ایران هم شیر یا پودر شیر را باید از خارج وارد کند یعنی با دلار بخرد. ایران در تولید شیر وابسته به خارج نیست؟ حالا چرا کمبود ارز نباید روی محصولات لبنیاتی تاثیر بگذارد خریت این ملا را میرساند. او خوب میداند که غذای اکثر فقیرهای ایران ماست و پنیر و نان است و وحشت از خشم و نارضایتی فقیرها بدلیل گرانی شان دارد که شکم گرسنه دین و ایمان نمی شناسد. حالا تو هی بگو مردم ماه مبارک محرم است و با دین سر مردم شیره بمال. مردم مشکلات اقتصادی را تحمل کنند ولی برای خودش همه چیز مهیاست. ایام محرم هم که دیگر بساط کاسبکاران دینی رواج پیدا میکند باز به تنور داغ اسلام دمیده میشود و چند روزی هم ملت اینجوری سرگرم میشوند و برای حسین عرب سینه چاک میکنند و تکرار همان مکررات. گفته: محرم نعمتی است که باید قدر آنرا بدانیم! البته که امثال او باید قدر اسلام را بدانند که ازش روزی میخورند و بهشان قدرت سیاسی هم داده. از ملتی که دلش به حال فاجعه خودش نمیسوزد و برای فاجعه کربلا و حسین میسوزد چه انتظاری میشود داشت؟
جمعه 19 آبان 1391 - 17:38
Caroline - تهران - ایران
این فسیل باز که شکر خورد!!!!
جمعه 19 آبان 1391 - 18:14
PARVANE1 - برنموث - انگلستان
گیرم که این یکی‌ هم دیر یا زود به درک و خمینی واصل بشه. بعد چی‌ می‌شه؟؟؟؟؟؟؟ یک احمق دیگه جاشو میگیره. هرچند که از این دست جانورها در جمبولی اسـ... کم نیست، دین باید از ریشه نه کنده، بلکه سوخته بشه.
جمعه 19 آبان 1391 - 21:57
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
(@)-- عجب پروفسور خری است این حیوان کوتوله !!، شعورش نمیرسد که وقتی‌ ارز نوسان دارد ؛ نرخ و دستمزد و دیگر هزینه‌های کالاها نیز بر همین اساس بالا و پایین میرود !!، بنابر این نتیجه گیری می‌کنیم که اقتصاد مال خر نیست ؛ بلکه اقتصاد ما در دست خران دو پا است !!!
جمعه 19 آبان 1391 - 22:12
Matilda71 - سوئد - سوئد
م۴سود - لندن - انگلستان مردم از خنده، مرسی‌ عزیز
جمعه 19 آبان 1391 - 23:31
kobalt - تهران - ایران
فقط جنتی میتونه کشور رو از بحران اقتصادی سیاسی و.....نجات بده کشور ما باید به جونا فرصت بده این هم تجربه داره هم وقتشو حتی اگه 1000سالم طول بکشه این میتونه من بهش رای میدم.
شنبه 20 آبان 1391 - 00:00
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
لیاقت ملت ایران همان نون و ماست است ملتی که برای خودش ارزش قائل نباشه و هر بلائی که سرش بیاورند مسخ و مبهوت نگاه کنه دمکراسی و آزادی براش یه خواب و رویاست حالا حالا ها در این شرایط خواهند ماند, هر روز خبر دزدی های میلیاردی از کمبود بودجه در دولت تا اختلاس های گوناگون به گوش مردم میرسه یکی نیست صداش در بیاد براشون عادی شده سرما و بدبختی و بی خانمانی و فحشا و قتل و جنایت و اعتیاد و نماز و روزه و رمضان و محرم ونون ماست هم براشون عادی است یعنی زندگیشون تو اینها خلاصه میشه و حسرت.
شنبه 20 آبان 1391 - 05:25
tashtar12 - بلینگهام - ایالات متحده آمریکا
ماست و پنیر مردم کجا؟ مردم غزه و لبنان را می گوید. وگرنه ما مردم ایران برای این آقایان که خارجی محسوب می شویم و دل هم به دل راه دارد.
دوشنبه 22 آبان 1391 - 00:35
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.