تحریم‌های جدید وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه ایران اعلام شد

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر ارتباطات و فن‌آوری و برخی شرکت‌های کامپیوتری وابسته به این وزارت‌خانه مشمول تحریم‌های آمریکا شدند. آمریکا دلیل تحریم‌های تازه را ارسال پارازیت بر شبکه‌های تلویزیونی از سوی ایران دانست.
 

پنج‌شنبه (۸ نوامبر/۱۸ آبان) ایالات متحده‌ی آمریکا تحریم‌های تازه‌ای را علیه جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد.
 
آمریکا می‌گوید تحریم‌های تازه به دلیل ایجاد اختلال‌ از سوی جمهوری اسلامی در پخش برنامه‌های تلویزیونی و ارسال پارازیت و مسدود کردن دسترسی شهروندان ایران به بسیاری سایت‌های اینترنتی تصویب شد.

در راس فهرست تازه‌ی تحریم‌های ایالات متحده‌ی آمریکا، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ذکر شده است. مقامات آمریکا می‌گویند این نهاد مسئول توقیف مطبوعات و بازداشت روزنامه‌نگاران است. این درحالی است که روزنامه‌نگاران از سوی دستگاه قضائی و دستگاه‌های امنیتی بازداشت می‌شوند و رسانه‌ها نیز با حکم قضائی توقیف می‌شوند.
 
رضا تقی‌پور، وزیر ارتباطات و فن‌آوری یکی از اشخاصی است که در این دور از اقدامات تنبیهی بر روی لیست تحریم‌ها ایالات متحده‌ی آمریکا قرار گرفته است. دلیل تحریم وی نقش کلیدی وی در فیلترینگ و مسدود کردن حق دسترسی شهروندان ایران به اینترنت آزاد و اطلاعات و تلاش برای راه اندازی اینترنت ملی ذکر شده است.
 
وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای که برای اعلام خبر تحریم‌های تازه منتشر کرده است، تاکید کرد:«نهادها و افرادی که مشمول تحریم شده‌اند در سرکوب مردم ایران و خفه کردن صدای آزادی‌خواهی آن‌ها نقش دارند.»
 
جمهوری اسلامی ناقض گردش آزاد اطلاعات
 
ویکتوریا نولاند، سخنگوی وزارت امور خارجه‌ی آمریکا نیز با تاکید بر این‌که این تحریم‌ها بخشی از اقدامات آمریکا برای نقض قوانین جهانی پخش رسانه‌ها از سوی ایران است، گفت:«این قانون‌شکنی‌ها و نقض قوانین از سوی جمهوری اسلامی بخشی از تلاش‌های ایران برای ساکت کردن صدای شهروندان منتقد، جلوگیری از دسترسی آزاد آن‌ها به اطلاعات و سانسور کلی شهروندان است.»
 
بیانیه‌ی منتشره از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌گوید که هرگونه دارایی این افراد و نهادها در بانک‌های آمریکایی توقیف خواهد شد و همه‌ی شرکت‌های آمریکایی از معامله با این نهادها و افراد منع خواهند شد.


 
ویکتوریا نولند، سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا

 

ویکتوریا نولاند در بخشی دیگر از سخنان خود تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران روزنامه‌نگاران، دانشجویان و فعالان سیاسی و حقوق بشر را سرکوب کرده و زندانی می‌کند. او گفت:«ما به ایستادگی در کنار مردم ایران برای دفاع از حق آزادی، احترام فردی و دسترسی به اطلاعات می‌ایستیم و اجازه نمی‌دهیم جمهوری اسلامی با کشیدن پرده‌ی الکترونیک به دور کشور، مردم ایران را از جهان جدا کند.»
 
نام برخی شرکت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری نیز در رابطه با کار مستقیم با وزارت ارتباطات و فن‌آوری در لیست تازه‌ی تحریم‌ها اعلام شدند. دانشگاه پزشکی بقیه‌الله اعظم نهاد دیگری است به دلیل کمک به گروه حزب‌الله لبنان و فعالیت‌های حمایتی از تروریسم در لیست تحریم‌ها ذکر شده است.
 
پیش از این اتحادیه‌ی بین‌المللی مخابرات که یکی از نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد است در گزارشی ایران و سوریه را مسئول ارسال پارازیت و قطع برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی شبکه‌های خبری از جمله بی بی سی فارسی، صدای آمریکا و دویچه‌وله در خاورمیانه معرفی کرد.

+169
رأی دهید
-44

hossein-87 - تهران - ایران
این خواهر فقط همین یه ژست رو داره یا شما فقط همین عکس رو ازش دارید؟! البته بحث سانسور در ایران بسیار بسیار داغ هست و شکی توش نیست و تف به حکومت. ولی شماها هم فقط و فقط هدف خودتون رو دارید و این کاراتون رو برای مردم ایران انجام نمیدید.مطمئن هستم اگر دولتی در ایران سر کار بود که اهداف شما رو تامین میکرد،حتی اگر بدتر از این اتفاقات هم میفتد، لام تا کام حرف نمیزدید.
جمعه 19 آبان 1391 - 08:50
bavaffa - باكو - اذربيجان
آخوندا نوکره اینها هستن و مردم ایران همّه برده اینها با مردم دشمنی دارن نه با آخوند چرا چون همیشه در تی‌ ۳۰ سال به نفع آخوند و بچه آخوند حرکت کردن و مردم ایران پرداخت کردن بچهای کروبی هاشمی‌ ناطق و غیره همه از سرمایه دارند در خارج و مردم بدبخته ایران پناهنده و زمین شور حالا شما بگین .
جمعه 19 آبان 1391 - 08:57
skyskysky - ایران - ایران
اینقدر تحریم کنید تا خودتون خسته شید ، بالاتر از سیاهی رنگی‌ نیست هر غلطی دلتون می‌خواد بکنید اما بدونید گذر پوست بالاخره به دباغ خونه میوفته ، دیر و زود داره اما سوخت و سوز نداره
جمعه 19 آبان 1391 - 09:16
massoudoslo - اسلو - نروژ
وزارت ارشاد و صدا و سیمای داخلی و خارجی جمهوری در و پیت اسلامی در ایران را باید محکم تحریمش کنند که کارشان به ضبط و صوت و نوار کاست اول انقلاب بکشه ! این ریقونک ها چه به ستلایت و کانال های دیجیتالی و اخبار و شبکه های تی وی خارج از ایران !!
جمعه 19 آبان 1391 - 10:03
be_pa_khaste - هارلم - هلند
همه دنیا میدونن اینا همش سیاست کثیف خودتون هست.شما اگه دلسوز مردم ایران بودید که از آخوند حمایت نمیکردید
جمعه 19 آبان 1391 - 10:19
delmorde - یوتوبوری - سوئد
درود این کار امریکا عالیست. و همه ایرانیان ازادیخواه با ان موافقند , ما ایرانیان از دولت امریکاه که پرچم ازادیخواهی در دست دارد انتظار داریم شرایط ملت ایران را درک کند و تحریمها را طوری اعمال نمایند که بیشترین مجازات بر دولتمردان قانون شکن و ضدمردمی ایران وارد اید. ملت ایران همواره در کنار دولتهایی قرار دارد که از حقوق بشری شان حمایت می کنند و بر ضد دیکتاتورها برخاسته اند. مردم ایران در طول تاریخ تا بحال انقدر ظلم بر انها از طرف حکامشان نرفته. اینان از چنگیز و تیمور لنگ بدتر عمل می کنند. ایران در تمام زمینه ها در حال نابودیست. فرهنگ، دین و ائین و سنن. فقر بیدادمی کنه و دولتیان بی خیال در حال چپاول ثروتهای ملتند.
جمعه 19 آبان 1391 - 10:55
behrooz64 - بوشهر - ایران
اگه سیاست شیطان درباره انسان عوض شد سیاست اینا هم عوض میشه . چند وقت یه بار میگن مذاکره تا هم فشار ها بر خودشون کم کنن هم چند تا عاشق امریکا را اینجا خوشحال کنن در همان حال تحریم می کنن به ولای علی هیچ کس این کثافت ها مثل امام خمینی نشناخته بود آمریکایی ها متحد یا کشوری را نمی خواهند که با آن مذاکره کنند.چیزی که آن هاب می خواهند فقط یک برده ی به ظاهر مستقل است که تمام دستورات آن ها را بی چون و چرا اجرا کند.
جمعه 19 آبان 1391 - 11:45
Azadikhah - تكسل - هلند
این اقدامات نشان دهنده تعهد ادامه دار دولت آمریکا به مسوول قلمداد کردن مقامات و نهادهای دولت ایران به خاطر موارد نقض حقوق بشر علیه شهروندان ایران است. ا hossein-87 - تهران - ایران:مطمئن باش حکومت به اصطلاح اسلامی حاکم در ایران منافع آمریکا رو به موقعش تامین کرده و خواهد کرد
جمعه 19 آبان 1391 - 14:43
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.