مطهری: مجلس که دکور نیست، می گویند همه چیز را باید از رهبری پرسید و بعد عمل کرد

انتخاب : مناظره علی مطهری و علی‌اصغر زارعی نمایندگان مردم تهران در مجلس در برنامه «دیروز امروز فردا» لحظاتی پیش آغاز شد.

به گزارش سرویس سیاسی «انتخاب» ؛ نکته عجیب آنکه مجری این برنامه، دائماً در میان سخنان مطهری سئوال و چالشی ایجاد می کرد ، اما اجازه می داد زارعی حرفهایش را بدون مزاحم مطرح کند.

اهم این مناظره با موضوع «طرح سئوال از رییس جمهور»، در پی می آید:

مجری برنامه: حق را برای خود محفوظ می دانم که هر جا مناظره از چارچوب خارج شد، وارد شده و تذکر بدهم.

مطهری (در پاسخ به چرایی طرح سئوال) : این طرح نباید به صورت تابو شناخته شود. نماینده مجلس باید پاسخگو باشد در قبال مردم و از حقوق آنها دفاع کرد. نباید باید به عنوان رابط میان ملت و دولت، این سئوال را مطرح کرده و پاسخش را بگیرد . به نظر من باعث می شود یک تخلیه روانی در جامعه صورت گیرد و این، یک سوپاپ اطمینان است. در این مسیر، طبعآً راه حل هایی ایجاد می شود.

زارعی: این جژء افتخارات جریان اصولگرایی است که انقدر شفاف و با فضای باز، باعث سئوال از رییس جمهور شده اند.  در دولت های قبلی کمتر چنین فضایی وجود داشت، حتی وقتی که دولت و مجلس با هم همسو بودند. این که می گویند امروز طرح سئوال می کنیم یا فردا ، باعث مشکل می شود. دفعه قبلی هم می گفتیم که طرح سئوال نه اینکه فایده ای ندارد، بلکه نفعی هم ندارد. قرار هم نیست هر سئوالی کردیم، جوابی بگیریم و همه هم قانع شوند.

مطهری: برخلاف نظر آقای زارعی، سئوال مجلس هشتم از رییس جمهور مفید بود و بسیار برکات داشت. آنجا ما ده سئوال مطرح کردیم که در مجموع، آقای احمدی نژاد اعتراف کردند که در 5 مورد قوانین را رعایت کردند و خیلی موارد هم جواب ندادند. مثلاً ایشان گفتند که اگر طرحی توسط مجمع تصویب شود آن را اجرا نمی کند، این باعث می شود مردم حقیقت را بدانند.

وزیر اقتصاد گفتند که از نظرحقوقی نباید در مورد مسائل ارزی پاسخگو باشد و نمی تواند پاسخگو باشد. ایشان هم نشانی آقای رییس جمهور را می دادند. طبیعی است که ذهن نمایندگان به طرح سئوال از رییس جمهور برود. نوسانات شدید قیمت ارز در شهریور ماه، خیلی بالا گرفت و باعث کاهش ارزش پول ما شد و این به این معناست که دارایی مردم تقسیم بر سه شد. طبیعی است که این سئوال را ما مطرح کنیم.

ما می خواهیم بدانیم این ماجرا صرفاً آثار تحریم هاست یا تعلل ها و سوء تدبیرها هم هست؟

مجری: آیا تنها راه، سئوال از رییس جمهور است؟

مطهری: مردم باید در جریان امور قرار بگیرند ، وقتی شما مشکلات را برایشان می گویید مردم بهتر همکاری می کنند.

زارعی: هیات رییسه در این زمینه خوب عمل نکرده، اعلام وصل عجولانه بوده و مطابق آیین نامه هم هیات رییسه نباید این کار را می کرد. البته من موافق اصل این مناظره نیستم اما این کار را هم چندان به صلاح نمی دانستنم.... آیا در حال حاضر، چنین کاری (طرح سئوال) به مصلحت است؟ ما واقعاً نمی دانیم سوء مدیریت هم هست؟ نمی دانیم تحریم هم هست؟ طبیعی است ... یکی گفته 15 درصد تحریم است بقیه اش سوء مدیریت. دولت هم می گوید نه همه آن تحریم مشکل است. اقای رییس جمهور، مصاحبه ای کرد و فردا چه بلایی سر بازار آمد؟ منم موافقم با حل مشکلات، اما نمی خواهیم مشکلات بیشتر شود و مردم اذیت شوند.

آقای مطهری گفتند طرح سئوال اول از ریییس جمهور خیلی خوب بود، در حالیکه باعث شد از اول، دولت با مجلس مشکل داشته باشد و دلخور باشد. اگر قرار است کشور را با هم اداره کنیم، نبایدب ه صورت یکدیگر چنگ بزنیم.

مطهری: من این صحبت ایشان را قبول ندارم که ما تشکیک داریم در این قضیه. اگر ایرادی به هیات رییسه وارد باشد این است که چرا هیات رییسه پس از یک هفته، پاسخ نماینده رییس جمهور، باز هم پس گرفتن امضاها را قبول کرد. چون صریح آئین نامه است که این کار غیرقانونی است. یعنی پس از یک هفته، امکان لغو سئوال وجود ندارد. ما می دانستیم که استاندارها پس از ابلاغ سئوال، به نمایندگان فشار می آورند، هیات رییسه اما ارفاق کرده به دوستان، باز هم پس گرفتن امضاها را قبول کردند و باز هم از حدنصاب نیافتادند.

یک انتقادی که به اقای زارعی و دوستانشان دارم، می توانند توصیه کنند که امضاها را پس بگیرند . و اینکه بیایند نظرشان از صحبت های رهبری را به رهبری نسبت دهند کار درستی نیست. آمدند و گفتند که ما از نظر آقا اطلاع داشتیم.

مجری: لطفاً در مورد نظر رهبری و این مسائل لطفاً صحبت نکنید!

زارعی: هیات رییسه اعلام کرد تا یکشنبه هفته کاری، می توان امضاها را پس گرفت (که هفته قبلی به دلیل سرکشی به حوزه های انتخابیه ، نمایندگان تهران نبودند)

رییس قوه مجریه نامه می زند که من می خواهم اوین بروم، دیگری می گوید شما متوهم هستید...رهبری تشر زدند که این چه وضعیتی است؟ نمایندگان آمدند گفتند اقا مطلبی فرمودند فضا را تغییر داده است. دوستی در هیات رییسه آدرس غلط به من داد، و گفت فلانی دوباره امضا کرده است. آقای مطهری قبلاً جایی امضاها را ذخیره کرده بودند و با عجله گفتند که امضاها شده 77 تا. چگونه شمارش کردند؟

این تفسیری که آقای مطهری کردند و گفتند تبصره دو، حاشیه است، اشتباه است. من و بذرپاش 1 ساعت در دفتر آقای لاریجانی نشستیم اما گفتند ایشان پشت میزشان نیستند.

مطهری: ایشان می گویند برخی امضاها برای سه ماه قبل بوده، اما نهایتاً از 20 شهریور شروع شده که می شود 2 ماه (نهایتا) ... اطلاعات ایشان کامل نیست. ما شنیده بودیم که معاون پارلمانی دولت برخی امضاها را پس گرفته بودند.

یک مسئله ای که مشکل اساسی در بین برخی ما اصولگرایان است. نوعی برداشتی است که ما از اصل ولایت فقیه داریم. به جای تبعیت از ولایت فقیه داریم نیت خوانی می کنیم. که نیت خوانی بر اساس نظر و منفعت شخصی است. در حالیکه ایشان می گویند من حرف پنهانی ندارم. یک نماینده گفته، رهبری مخالف سئوال هستند اما مصلحت نمی دانند بگویند، ما هم می توانیم بگوییم ایشان موافق طرح سئوال هستند اما مصلحت نمی دانند بگویند!

درباره اصل ولایت قفیه، اگر مردم تصور کنند اصل ولایت فقیه همان تصوری است که شما دارید، واقعاً پاسخ قانع کننده ای در آن دنیا دارید؟ ما داریم با اصل نظام بازی می کنیم.

زارعی: من صحبت های ایشان را اصلاً تایید نمی کنم. وقتی رهبری صراحتاً می گویند هر کسی فضای جامعه را نگران بکند، رفتار او قابل قبول نیست.

سئوال مجری: در این مسئله که بسیار مهم است (سئوال از رییس جمهور) ، آیا دقت ویژه ای از مجلس نیاز است یا خیر؟

مطهری: قطعاً می طلبد. اگر شما به سئوال مجلس هشتم رجوع کنید که ما در کمال ادب سئوال کردیم. من گفتم که ما باید احترام رییس جمهور را حفظ کنیم اینکه ایشان حفظ نکردند بحث دیگری است.

اینکه اقای زارعی می گویند که نقل قول از رهبری نکردند اشتباه است، بارها آمدند پیش ما و گفتند که نقل قول خصوصی از رهبری در این مورد دارند. یا تهدید می کردند که اسمتان به لیست سیاه می رود.

مجری بار دیگر مانع شد و گفت در این مورد صحبت نکنید

مطهری: این صحبت های خود رهبری در کرمانشاه هستند. ایشان می گویند "رهبری یک مسئولیت کلان ارزشی است، دخالت در کارها هم نیست، وقتی برخی می گویند فلان کار با نظر رهبری انجام می شود نه اینطور نیست همه برای خود مسئولیت مشخصی دارند. در همه اینها نه می تواند دخالت کند، نه حق دخالت دارد و نه قادر است دخالت کند. خیلی از تصمیمات اقتصادی ممکن است رهبری مخالف باشند اما وارد نمی شود. "

ایشان تاکید دارند که" من دخالت نمی کنم" اما این دوستان ما از یک کلام ایشان، هزار چیز معنی می کنند که درست نیست.

نمی شود به خاطر این صحبت های دوستان ما، تمام وظایف را رها کنیم و نه سئوال و نه استیضاح و نه هیچ چیز دیگر نمی شود که وظایف را رها کرد. رهبری همیشه صیحت می کنند. من صحبت های ایشان را دقیق مطالعه کردم هرگز چنین چیزی استنباط نمی شود. اساساً چه ربطی دارد طرح سئوال به این مسائل.

سئوال می کنم اقای زارعی، اساساً چرا نسبت به معیشت مردم بی تفاوت هستید؟ اگر نماینده مجلس نسبت به معیشت بیکار باشد چه می کند؟ پرسیدم از آقای کوثری می شود در خیابان راه برویم با این گرانی ها که پنیر 3 هزارتومانی شده 13 تومان، ایشان گفتند نمی شود، چون سه متر سه متر جلوی ما را می گیرند.

مجری این بار هم مانع صحبت های مطهری شد و گفت باید در چارچوب صحبت شود

زارعی: ما نگفتیم رهبری این حرفها را زدند، ما گفتیم رهبری در مورد اختلاف نظر صحبت کردند ، دقیقا مصداق این طرح است. اتفاقات نباید باعث هیاهوی رسانه های بیگانه شود. شما ببینید این طرح سئوال باعث چه هیاهو و سوءاستفاده ای شده؟ ما کی رو خوشحال می کنیم. ما الان در شرایطی هستیم که باید اختلافات را حل کرد. آقای مطهری گفتند اگر نمی شود طرح سئوال را مطرح کرد باید مجلس را تعطیل کرد، یعنی چه؟ یعنی باید مجلس های قبلی که این کار را نکردند هم تعطیل می کردیم؟!

الان یک رقابت سیاسی است، ما داریم با استدلال صحبت می کنیم. ما صحبت های رهبری را "نص" می دانیم. ایشان نصیحت کردند.

نکته دوم این است که می گویند ما بحث معیشت مردم را چرا پیگیری می کنیم؟ اینگونه نیست، من همواره در این جلسات اقتصادی هستیم. کی می گه با بی تفاوت هستیم؟

اقای مطهری را دارند صف کشی می کنند. با نسبت هایی که به من می دهند می خواهند نتیجه گیری کنند.

مطهری: اتفاقا اگر شما نگاهی به این قضیه بیاندازید، می بینید که عمدتا نماینده هایی که امضا کردند سیاسی نیستند و نماینده شهرستان ها هستند. اینکه می گویند من گفته ام مجالس قبلی هم باید تعطیل می شد، چه ربطی دارد؟ خب تاحالا ما مگر همچین دولتی نداشتیم، اینکه بگوید ما قانون را قانون نمی دانیم و اجرا نمی کنیم.

می گویند اختلافات را علنی نکنید، مگر ما اختلاف داریم؟ یک جاهایی قانون اجرا نشده و ما باید سئوال کنیم از وزیر یا استیضاح کنیم. مگه ما سر نظام با هم اختلاف داریم، همه قبول دارند نظام را. چرا انقدر می ترسیم؟ چرا انقدر نظام را یک موجود متزلزل می دانیم؟ آی آی مواظب باشید نظام دارد از بین می رود، نظام خیلی محکم است ، همه اصل انقلاب را قبول دارند، با یک پاسخ از رییس جمهور که نظام متزلزل می شود، بنشینیم در پستو مشکلات را حل کنیم؟ خب شما که رییس جمهور را می شناسید اصلا گوش نمی کند به این چیزا.

مجری باز هم مانع شد و در مورد وقت صحبت کرد

مطهری: بگذارید من حرفم رو بزنم و وقتم هنوز تمام نشده است. مرغ آیا به تحریم مربوط است؟ این ها نشان می دهد که بی تدبیری است؟ یا استفاده از ارز مرجع برای واردات خودروهای لوکس، این نشان می دهد که اصلاً برنامه ای نداشته دولت.

زارعی: اصلاً فرض کنیم رییس جمهور آمد و گفت من مقصرم یا مجلس گفت ما قانع نشدیم و موضوع برای رسیدگی برود به قوه قضاییه، آیا مشکلی حل می شود؟ بدتر از این قرار است انجام شود؟ کی گفته با طرح سئوال مشکل حل می شود؟

در ضمن، این چه ادبیاتی است شما دارید؟ در پستو حل کردن مشکلات یعنی؟ این چه وضع صحبت کردن است؟ پستو شامل آنهایی است که موضوع دانشگاه آزاد را در پستو حل کردند.

مجری: خواهش می کنم در این مورد صحبت نکنید و در چارچوب بحث کنید. اقای مطهری بگویید این طرح چه سودی دارد؟

مطهری: این طرح باعث می شود که مردم بفهمند مجلس یک موجود منفعل نیست. جناب آقای زارعی می فرمایند ما چه کردیم در مقابل دولت؟ همین چند روز پیش، فوریت عدم اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی یارانه ها، در شرایط بد کشور را تصویب کردیم. باید بگذاریم ثباتی در بازار ارز انجام شود و بعد این کار را کرد.

در مورد دانشگاه آزاد، اصلا ًان موقع نظر رهبری مشخص نبود و اصلاً مربوط به دانشگاه آزاد نبود مربوط به دانشگاههای غیرانتفاعی بود. آمدند جنجالی راه انداختند این دوستان، به رییس مجلس توهین کردند . خود اقای لاریجانی سر این قضیه بیشتر از همه زحمت کشید و اساسا آن هم برای مجلس هفتم بوده نه مجلس هشتم.

نباید از پاسخگویی فرار کنیم، من نمی فهمم این حرفها را که می خواهند با این طرح، کار سیاسی کنند!

زارعی: ما حرفمان این است که مصلحت نیست، فقط یک سری محدود از دوستان ما در مجلس فکر می کنند مشکلی پیش می آید، چطور چنین فکر می کنید؟ رزق و روزی مردم پس از سخنرانی رییس جمهور بدتر نشد؟

نکته دوم ، حواشی سئوال است، من صحبت های آقای مطهری را می خوانم که گفته اند: آقای مطهری بیاید ناگفته ها را بگوید. این چه حرفی است؟ چه ناگفته ای؟ یکی دیگر گفته که "این دفعه دیگه اون دفعه نیست" این دیگر کت درآوردن است.

فرمایش رهبری رانصیحت قلمداد نمی کنیم ، این نظر ما با آقای مطهری متفاوت است. ایشان یک برداشت دیگر می کنند. البته اقای مطهری اطلاعات تاریخیشان بیشتر است، در جنگ احد وقتی گفتند حضرت علی تنگه را مواظبت کنید، همه ول کردند رفتند ، گفتند آنکه ایشان آنچه گفته برای صبح بود....چرا ما باید با صحبت های رهبری اینطوری برخورد کنیم؟ اگر قبول داریم که رهبری، کسی که به تمام اطلاعات نظام اشراف دارد، در جایگاهی است که اگر برخلاف ایشان عمل کنیم، قطعاً عاقبت به خیری نیست.

مردم می پرسند که این چه کاری است می کنید (طرح سئوال)، دیگر بحث گرانی را نمی کنند.

مطهری: این تعامل با دولت که ایشان می فرمایند ، ما از این تعامل چه خیری دیدیم؟ مگر در قانون هدفمندی چه خیری دیدیم؟ اینها استاد تعامل و جوشکاری هستند، مجلس می آید کار می کند بعد رییس جمهور می گوید دست مرا باز بگذارید ، و بگذارید من کار خودم را بکنم...

می گویند سخنان آقای احمدی نژاد تنش زاست، اینکه می گویند فلان نهاد مقصر است، خب باید رسیدگی شود... یا اینکه چون ایشان آدم جسوری است نباید سئوال کنیم و باید عقب نشینی کنیم، این خیلی حرف بدی است، بعد می گویند دارید حاشیه درست می کنید، کی داره حاشیه درست می کند؟ طرحی سئوال شده و باید انجام شود.

شما به خاطر آقایانی که در سال 88 دولت را متهم به تقلب کردند آنهمه سروصدا کردند، حالا خودتان هم دارید هیات رییسه را متهم به تقلب می کنید؟

می گویند مجلس دکور است، ما داریم یک نمایش دموکراسی ارائه می دهیم، همه چیز را از رهبری می پرسیم و بعد عمل می کنیم، اصلاً مجلسی نیست، همه چیز را باید سئوال کرد. این کار ضربه به رهبری و نظام است. 

ما هی می خواهیم بگوییم مجلس مستقل است و خودش کارش را می کند ، مگر در موارد اضطراری مثل قانون مطبوعات در مجلس ششم که رهبری  وارد شدند و حق هم داشتند و اختیارش را دارند، اینها می خواهند بگویند تمام کارهای مجلس با نظر رهبری است

زارعی: ما داریم قانع می شویم به تبعات منفی، باید یک نفعی برای سفره مردم داشته باشد، اما ندارد. از عمر دولت هم که چیزی نمانده...جلسه ای هم دیگر با دولت نداریم، چون همه پل ها خراب شده است و همه علیه هم صحبت می کنند. این رفتار قابل قبول نیست.

ریاست محترم مجلس، یک جلسه غیرعلنی مطرح کردند . من همانجا گفتم نمی شد در یک جلسه غیرعلنی برگزار کنیم؟ ما می گوییم اولویت بندی و مصلحت چه می گوید؟ باید بین بد و بدتر بد را انتخاب کنیم. ما اولویت نداریم، الان خود دولت با مجلس یک تیم درست کرده و دارد کار می کند، باید این تیم ها بیشتر شود.

من کسی هستم که کسی که در مجلس کار غیرقانونی کرد، به او سیلی زدم! البته کار خوبی نکردم!

مطهری: ما دیگر فرصتی نداریم؟

مجری: از شما شروع شد و با آقای زارعی باید تمام شود.

+192
رأی دهید
-22

fdsa60 - تهران - ایران
خدایی این مطهری تنها نماینده ای هست که حرف دل مردم رو میزنه. امشب هم خوب حال احمدی نژاد و طرفدارهای دزدش رو گرفت
جمعه 19 آبان 1391 - 00:24
be_pa_khaste - هارلم - هلند
نمایندگان بی‌ لیاقت و وطن فروش همه از دم نماینده رهبر بی‌ خاصیت هستن تا مردم .رای به این وطن فروشان خیانت به خود شخص هست
جمعه 19 آبان 1391 - 00:34
sharafYabi - بیمبه - انگولا
آیا اینها لیاقت این را دارند که خود را نماینده نسل اریاییان و یا اسلام نام گذاری کنند؟ آیا اسلام و یا آریا اینقدر ‌شان خود را از دست داده است؟
جمعه 19 آبان 1391 - 00:46
hamid shojaei - تهران - ایران
ابله ، تازه فهمیدی بعد از سی‌ سال ، مجلس دکور می‌باشد ؟ همهٔ حکومتتان دکور است ، ابله ، خون خوار واقعی‌ تو آستین رهبر است ، آشغال ، ..... مرگ بر همهٔ شما ، بی‌ شرف‌ها ... همتون از یک آخور میخورید ....
جمعه 19 آبان 1391 - 01:05
STING68 - گنبد - ایران
مطهری واقعا مردددددددی
جمعه 19 آبان 1391 - 01:10
STING68 - گنبد - ایران
علی مطهری نماینده من بازم بت شکنی کن
جمعه 19 آبان 1391 - 01:10
دانشجوی ایرانی - تهران - ایران
تجربه 88 به ملت ما نشون داد که همه وعده ها دروغه و امیدی به این نظام نیست. اونموقع سنمون کم تر بود تجربمون کمتر بود اما حالا دیگه قضیه اومده دستمون که هیچ جور نمیشه با این نظام ساخت!از یه طرف حداد و نوچه های خامنه ای میگن نباید از احمدی نژاد سوال کنید و نمونش مرتیکه حـ... کوچکف(کوچک زاده) که اولین نفری بود که به نشانه مخالفت مجلس رو ترک کرد و حالا همراه احمدی نژاد رفته اندونزی و طرف دیگه امثال مطهری و خاتمی و هاشمی که یه موقع مردم اعتراضی کردن اونهارو به خودشون جذب کنن!مشکل اصلی مملکت ما اینه که هنوز مردم قادر نیستن تمایز بین دین و سیاست قائل بشن هر وقت به این درجه برسن میشه گفت مردم ما قدرت تشخیص شون به درجه قابل قبول رسده و مطمئنا تمایز بین دین و سیاست به معنی از دین جدا کردن مردم نخواهد بود به این معنی که به مردم اجازه داده نشه دینشون رو داشته باشن!
جمعه 19 آبان 1391 - 01:11
دانشجوی ایرانی - تهران - ایران
مسئله به این سادگی که آخوندها ازش هیولایی ساختن که ای مردم بترسید میخوان دینتون رو ازتون بگیرن پشتیبان ولایت فقیه باشید و گرنه به زور دینتون رو میگیرن!و این هیولا همچنان بر افکار ملت ما حکمرانی میکنه!به این موضوع ایمان دارم چون مردم عادی رو از نزدیک می بینم و فکرشون و خط فکریشون برام آشکاره!به امید بیداری...
جمعه 19 آبان 1391 - 01:12
m4ssod - لندن - انگلستان
ماشاالله یکی‌ از دیگری خوش تیپ تر و دل نشین تر. می‌خوام صد سال سیاه ز‌ر ز‌ر نکنن
جمعه 19 آبان 1391 - 01:20
Cater_pillar - اپسالا - سوئد
این به اصطلاح نظام ( که هیچ نظمی هم نداره) از بیخ و بن گندیده شده ،، با این حرف و حدیث ها هم فقط بوی گندش بیشتر بالا میاد ، فرقی هم نداره کدوم وری باشن همه جیره خوارند و وابسته به علی گدا ن . این حرفا دیگه هیچ اثری نداره مگر روی آدمهای احمق ، ساده و یا وابسته
جمعه 19 آبان 1391 - 01:22
dara20 - تهران - ايران
مجلس ظاهرا نباید دکور باشد اما ۳۲ سال است که طویله ایی شده که مشتی مترسک و مزدور و عمله رژیم آخوندی در آن بسته شده اند که وام دار سرکرده خود میباشند.
جمعه 19 آبان 1391 - 01:40
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
نه پس فکر میکند مجلس دکور نیست؟ صدها بار گفتیم مجلس و دولت همه برای سیاه کاری و سر کار گذاشتن مردم ایران و دنیا است و همه عروسکهای خیمه شب بازی و آلت دست خامنه ای ملعون هستند ولی این بابا گویا سکه اش تازه افتاده! ولی باز دمش گرم شهامت دارد چنین چیزی میگوید که مقصر و مسئول اصلی نابسامانی های ایران را نشان میدهد. دیکتاتوری مطلق ولایت فقیه را پس برای چی انتقاد میکنیم که همه قدرت را بدست خودش گرفته و کسی به رهبر فقیه نمی تواند بگوید بالای چشمت ابروست. سیستم حکومت اسلامی را وقتی با سیستم حکومت فاشیستی هیتلری مقایسه میکنیم یعنی همین که فقط رهبر حرف اول را میزند و دیگران گوسفندوار باید اطاعت کنند. آخر ایرانیها نمی پرسند و شرم نمیکنند که این همه قدرت را به یک ملای احمق که دو کلاس سواد مکتب خانه ای دارد دادند که دارد ایران را با اسلام ارتجاعی اش نابود میکند. چرا صدای کسی در نمی آید و مردم توی ایران تن به این همه خواری و پستی میدهند که آخوند معیوب مغزی مثل خامنه ای دجال برای 75 میلیون نفر تصمیم بگیرد؟ مگر میشود با یک اسلامی مغز 75 میلیون نفر را از کار بیندازی؟ عجبا!
جمعه 19 آبان 1391 - 01:42
من حرف حساب می زنم - تهران - ایران
تازه فهمیدی مطی جون !!!!! همه تون از دم ول معطلین !!!! تا رهبر فرزانه اراده نکنه شما از دم پشمید !!!!!!!!
جمعه 19 آبان 1391 - 02:04
dave07 - سیدنی - استرالیا
یکیشون شبیه بوفه کور میمونه و اونیکی شبیه شامپانزه. همونی که رفت گفت مرگ بر تاج، مرگ بر شاه حالا بیاد تحویل بگیره که دوتا الدنگ شدن نمیندت تو مجلس. خاک تو سره اون کسی‌ که از رو شکم سیری گفت مرگ بر شاه، حالا هم تا جا داری بخور از این جمهوریه اسلامی.
جمعه 19 آبان 1391 - 02:28
Islam zoda - تورنتو - کانادا
هست...اون هم یک دکور عتیقه‌‌ بی‌ مصرف و پر هزینه..
جمعه 19 آبان 1391 - 03:42
shahin-شاهين - اصفهان - ایران
خدا نگهدار آقای مطهری باشد. متاسفانه همیشه همینجوری بوده نمایندگان غیر سیاسی و واقعی مردم در مجلس تعدادشان کم است . و لی نمایندگان فرمایشی و انتصابی( مثل آقای حدادعادل و...) به بهانه حفظ نظام توازن عدالت را بر هم زده و روز بروز مسیر و خط مشی نظام راتغییر داده اند .
جمعه 19 آبان 1391 - 03:44
mashhabib - کبک - کانادا
خداییش مجریه از همه حـ... تر بود !
جمعه 19 آبان 1391 - 04:48
parviz1 - کترینگ - انگلستان
کسیکه رژیم اسهال و رهبر شیره ایی جنایتکار دزد و متجاوز به کلییه حوق ملت و چپاولگر و غارتگر را قبول داشته باشد بدانید که دستش تو دست همین گدا علی‌ و رفسن جانی و... میباشد.این بازی‌ها دیگه کهنه شده.میخواهند این مرتیکه که قیافش مثل آدمهای قبل از تاریخ و غار نشین هست را شیرین کنن. اگر راست میگه از گدا علی‌ سؤال کنه چرا این همه کشتار زندانی تورم دزدی و.. کردید . نه‌‌ اینکه بگوید ما رژیم اسهال و گدا علی‌ شیره رهبر و انگلها را قبول داریم. خودت یک انگل هستی‌ با اون ریش و قیافه.
جمعه 19 آبان 1391 - 04:39
ehsan1987 - تهران - ایران
خلاصه سیاست این مملکتو این بچه شیخ مطهری گفت:. مجلس دکور است، ما داریم یک نمایش دموکراسی ارائه می دهیم، همه چیز را از رهبری می پرسیم و بعدعمل می کنیم...
جمعه 19 آبان 1391 - 09:42
avast! - تهران - ایران
واقعا متعجبم از این تکرار...درست چند ماه مونده به انتخابات این بحث هارو تو صداوسیما راه میندازن مردم هم میشینن پای تلویزیون چرندیات اینا رو گوش میدن، آخرشم یکی میاد بعنوان مخالف وضع موجود تو انتخابات کاندید میشه ملت هم میرن بهش رای میدن!! بلاهت تا کی؟!
جمعه 19 آبان 1391 - 09:35
agha_ehsan - تهران - ایران
عجب!! خودش هم میگه مجلس سوپاپ اطمینانه (که سر ملت شیره مالیده بشه!!) شماها دکور که سهله یه مشت گوسفندید که جمع شدید تو اون طویله دارید بع بع می کنید. ایران توسط رهبر با دوازده هزار کارمند بیت رهبری (که شاید الان بیشترم شده باشه) اداره میشه. ایران توسط مجتبی و طایب اداره میشه نه شما دکوراسیونهای مسخره
جمعه 19 آبان 1391 - 09:35
فراوانی - قطر - قطر
این بیچاره هنوز توی شوک پدر مرحومش گرفتار است وفکر میکنه مجلس دکور نیست بابا جان بیدار شو مجلس دکور است احمق
جمعه 19 آبان 1391 - 11:36
سهیل ایرانی - اصفهان - ایران
آره بابا راست میگه این مجلسی که ما دیدیم تا حالا اصلا شبیه دکور نیست بیشتر شبیه طویله است.
جمعه 19 آبان 1391 - 14:10
hassan5 - تهران - ایران
بالاخره اقای مطهری روزی خواهد فهمید که خامنه ای در این نظام مسخره اسلامی تنها قدرت مطلق نظام میباشد.تمام روئسا و وزرا و مسئولین حکومتی دست نشانده و مترسک وفاقد هر گونه قدرتی میباشند!!!
جمعه 19 آبان 1391 - 16:42
kobalt - تهران - ایران
دکور نیست طبق آخرین تصاویر ماهواره ای مزرعه کلم وچغندر تشخیص داده شده
جمعه 19 آبان 1391 - 17:03
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
چرا هر چه بی ریخت و گر و کوری هست دور و بر این رژیمند. آخه بابا دوتا آدم خوش صورت هم بفرستید بعنوان نماینده این بی عقلان.
جمعه 19 آبان 1391 - 17:32
shirin52 - اسن - المان
می‌شه یه نفر به من بگه کی‌ داره ایرانو اداره می‌کنه
جمعه 19 آبان 1391 - 19:57
gerard - تهران - ایران
آقای مطهری بت استینگز68 را بشکن
جمعه 19 آبان 1391 - 20:17
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.