بانوی اولی، قبایی دوخته شده بر تن میشل اوباما

نطق میشل اوباما در کنگره ملی دمکرات‌ها در حمایت از همسرش برای ورود دوباره به کاخ سفید تحسین بسیاری از منتقدان را برانگیخت. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند میشل اوباما در میان مردم آمریکا محبوبتر از همسرش است.
 

طبق نظرسنجی‌های مؤسسه گالوپ، در نظر دو سوم آمریکایی‌ها میشل اوباما، بانوی اول ایالات متحده، در بسیاری فعالیت‌های غیر رسمی در این کشور، از همسرش باراک اوباما محبوبتر است.
 
آنیتا مک براید، استاد دانشگاه در واشنگتن که در زمان ریاست‌جمهوری جرج بوش پسر، ریاست دفتر لارا بوش، همسر وی را بر عهده داشت، میشل اوباما را "بانوی اولی بسیار محبوب" توصیف می‌کند و می‌گوید: «او در استفاده از موقعیت و به گوش رساندن صدایش برای به وجود آوردن تغییر در مسائلی که برایشان فعالیت می‌کرد، به طرز مؤثری عمل کرده است.»
 


میشل اوباما برای نخستین بار پس از جنگ جهانی دوم، باغچه‌ سبزیجاتی را در حیاط کاخ سفید درست کرد

 

یکی از فعالیت‌های مثال‌زدنی میشل اوباما، به راه انداختن کمپینی برای مبارزه با چاقی مفرط کودکان آمریکایی است. بانوی اول آمریکا برای آن‌که نشان دهد می‌توان از خوردن غذاهای آماده، که در میان آمریکاییان پرطرفدار است، صرف‌نظر کرد و به تغذیه سالم روی آورد، خود وارد عمل شد و آستین‌هایش را بالا زد.
 
او برای نخستین بار پس از جنگ جهانی دوم، باغچه‌سبزیجاتی را در حیاط کاخ سفید درست کرد که به طرز مناسبی نیز با اصلاحات درمانی که از سوی همسرش پیشنهاد شده بود، همخوانی داشت.
 
میشل اوباما همچنین به دفاع از منافع خانواده‌های نظامیان و ترویج بهتر تعادل میان کار و زندگی برای زنان برخاست. او که از زمان ورود همسرش به کاخ سفید در تمام مدت وی را همراهی کرده، هفته گذشته در شوی زنده تلویزیونی "جیمی کیمل" با به یادآوری روزهای گذشته گفت: «وقتی که باراک گفت می‌خواهد وارد عرصه سیاست شود، من خیلی مردد بودم. اما بعد در مورد نوع شخصیتی که می‌خواهم کشور را اداره کند، فکر کردم و احساس کردم که که اگر این حق را از او بگیرم، خودخواهی است.»
 
بانوی اول مد آمریکا
 
میشل اوباما با نام اصلی میشل رابینسون در سال ۱۹۶۴ در خانواده‌ای متوسط به دنیا آمد. او که دانش‌آموزی کوشا بود، توانست به دانشگاه پرینستون، یکی از دانشگاه‌های برتر آمریکا راه یابد و سپس برای ادامه تحصیل رشته حقوق به دانشگاه هاروارد رفت.
 
او و باراک اوباما در یک دفتر وکالت یعنی جایی که باراک اوباما برای گذراندن دوره کارآموزی انتخاب کرده بود، با یکدیگر آشنا شدند. این آشنایی به ازدواج آنها در سال ۱۹۹۲ انجامید. میشل اوباما پیش از انتخاب همسرش به ریاست‌جمهوری آمریکا، سال‌ها در کلینیک دانشگاهی شیکاگو کار می‌کرد و توانست به سمت معاونت روابط عمومی این کلینیک برسد.
 
البته او پس از راه‌یابی همسرش به کاخ سفید از فعالیت‌های شغلی دست کشید و وقت خود را صرف انجام وظایفی کرد که به عنوان بانوی اول آمریکا بر عهده داشت.
 
با آنکه دوران میشل اوباما در کاخ سفید به عنوان نخستین بانوی اول سیاهپوست آمریکا چندان بدون حرف و حدیث سپری نشد اما در مجموع او توانست کارنامه‌ قابل قبولی از خود بر جای گذارد. نطق او در حمایت از همسرش در کنگره ملی دمکرات‌ها برای ورود دوباره به کاخ سفید تحسین بسیاری از منتقدان را بر انگیخت.
 
جدا از عرصه سیاست، میشل اوباما به یاری صنعت مد آمریکا نیز آمد. او که به استفاده از لباس‌های ارزان قیمت و به تن کردن لباس‌های طراحان کمتر شناخته‌شده‌آمریکایی شهرت دارد، پس از هیلاری کلینتون، دومین بانوی اول آمریکا بود که توانست بر جلد مشهور مجله "ووگ" بنشیند. میشل و باراک اوباما‌صاحب دو دختر به نام‌های مالیا ۱۴ ساله و ساشا ۱۱ ساله هستند.

+217
رأی دهید
-40

ensanam arezoost - خارگ - ایران
چقدر خوشم میاد از این خانم،تواضع و فروتنی اش مثال زدنی است و بسیار های کلاس و با شخصیت...
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 18:14
be_pa_khaste - هارلم - هلند
خیلی‌ مسخرس چون همسر رئیس جمهور هستی‌ زن اول اون کشور حساب بشی.رو چه حسابی‌ یه جور دیکترری آمریکا هم خیلی‌ از قوانینش مسخرس
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 18:16
shivaa - تهران - ایران
ایشون شباهت زیادی به گوریل دارن!
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 18:38
classic - تهران - ایران
خوش به حال شوهرش!
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 18:46
Matilda71 - سوئد - سوئد
خیلی‌ ماه و با شخصیته درست مثل همسر نازنینش. من که عآشق هر جفتشونم به کوری چشم دشمنان شا ن همیشه سلامت باشند
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 19:54
amirehsan1 - آمستردام - هلند
عاشقتم فرح پهلوی، یک مادر کامل واسه ایران زمین،
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 19:31
amirehsan1 - آمستردام - هلند
فرح پهلوی, نمیخواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم میمیرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمیتونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم.
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 20:16
dark snow - لندن - انگلستان
Shivaa - تهران - ایران. ماشالله به این میزان شعور و فرهنگ شما خانم!!!!! حتمن فقط دماغ عملی و ابروی تاتو کرده و قیافه ی غیرطبیعی با 100 قلم آرایش قشنگه! (بعد میگیم چرا این مملکت پیشرفت نمیکنه!)
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 20:42
perser68 - فلوریدا - امریکا
-shivaaتهران ایران. تو مریض نیستی‌؟
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 20:59
gharib 196 - هامبورگ - آلمان
ب پولی‌ که آخوندا برای تبلیغاتش دادن بالاخره موفق شد برای همین بهش میگن حاج حسین اوباما
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 21:03
minna - هلسينكي - فنلاند
Shivaa - تهران - ایران ایشون اگه شباهت زیادی به گوریل دارن عوضش خیلی‌ آدم باشعور و فهمیدییه شما که حتما خیلی‌ خوشکل هستین چه‌جور آدمی‌ هستی‌ و چه خدمتی به کشورت کردی یا میکنی‌؟
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 21:03
massoudoslo - اسلو - نروژ
دقیقا مثل خانوم الهام خودمون فقط یه کمی از خانوم الهام از میشل اوباما با هوشتر و خوش چهره تر هستند و البته نباید صحبت ها و تحلیل های خانوم الهام را در سطح خانوم میشل اوباما پایین آورد و مقایسه کرد ولی در هر صورت هر دوی این خانوم ها به نظر من در یک سطحی از معلومات و شخصیت هستند فقط تنها یه فرق کوچیک بین این ۲ تا هست که خانوم میشل بانوی اول ایالات متحده امریکاست و خانوم الهام بانوی اول در نمایش دماغ از تو چادر نکبت و دریوری گفتن
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 19:21
محبت خدا - ایران - ایران
shivaa - تهران - ایران , بهتر نیست شکل و ظاهر کسی رو مسخره نکنیم چون هیچ انسانی در بوجود آمدن و ظاهر خودش دخیل نیست .
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 22:33
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
چه پوست خوش رنگی‌ داره چقدر این رنگ لباس بهش میاد من که هر دو را دوست دارم.
جمعه 19 آبان 1391 - 01:40
mashady - منچستر - انگليس
shivaa - تهران - ایران , شیوا جون به گوریل توهین نکن عزیزم
جمعه 19 آبان 1391 - 01:54
perser68 - فلوریدا - امریکا
کی‌ بود میگفت چون اوباما از هم جنسگرا‌ها علنا حمایت کرد شکست خواهد خورد؟خبری ازشون نشد و حالا به میشل گیر میدن!بوی سوخته همه جا رو گرفته!فکر کرد ایران که حق نفس گرفتن رو از همجنس گرا‌ها گرفتن و به زور سر نیزه مجبورش می‌کنن یا جراحی یا مرگ!
جمعه 19 آبان 1391 - 02:02
Banooye Irani - هیوستن - آمریکا
ما که جداً إز بانوی اول بودن خیلی دوسش داریم
جمعه 19 آبان 1391 - 02:39
zooloobia - لس آنجلس - آمریکا
خیلی‌ خوب تونست بانوی اول آمریکا باشه دوسش دارم
جمعه 19 آبان 1391 - 04:30
datis - سن دیگو - امریکا
Shivaa - تهران - ایران : خودتو تو آینه ببین، این خانم تحصیل کرده و متین هست، تو چی‌؟ آیا غیر از سطحی فکر کردن چیز دیگری بلدی؟ Shivaa - تهران - ایران
جمعه 19 آبان 1391 - 04:50
sepherdad - سیدنی - استرالیا
خاک بر سر مردم آمریکا با این انتخابشون! البته حالا خواهید دید چه خاکی هم بر سرشون میشه!
جمعه 19 آبان 1391 - 15:29
m.n.s - کرج - ایران
shiva خانم شاید شما خیلی خوشکل و زیباتر ازین خانم باشی ولی توحین چرا؟ هر گاه یک انگشت انتقادرا به طرف کسی نشانه میگیریم اگر توجه داشته باشیم سه3 انگشت دیگر بطرف خود ماست
جمعه 19 آبان 1391 - 16:47
کاترین - غرب لندن - انگلستان
shivaa - تهران - ایران: یه نفر باید چقدر بی شعور و بی شخصیت باشه که در مورد ظاهر دیگران اینطوری حرف بزنه؟ اونم خانم فعال و تأثیر گذاری مثل ایشون، حالم به هم خورد از اینهمه بی شخصیتی.
جمعه 19 آبان 1391 - 16:46
kobalt - تهران - ایران
لابد این بانوی اول یا دویم ایران اینقدر خوشگله که لای پتو پیچیدنش تا استکبار چشش نزنه.
شنبه 20 آبان 1391 - 00:32
tashtar12 - بلینگهام - ایالات متحده آمریکا
shivaa - تهران و mashady - منچستر - انگلیس. آنچه که گفتید چیزی به معلومات ما راجع به "میشل اوباما" نیافزود اما بسیار زیاد در باره شخصیت شما دو نفر به ما یاد داد. من خودم از مخالفین اوباما هستم اما توهین کردن را شدیدا زشت می دانم. ضمنا حتی "گوریل" هم به "ساندیست خور فحاش" شرف دارد
یکشنبه 21 آبان 1391 - 02:50
shivaa - تهران - ایران
لطفا منطقی باشید! خداییش با هرنوع معیار زیبایی که بسنجیم این خانم زشته و خب بگی نگی ته چهره ای هم از گوریل و شامپانزه در ایشون هست! من هم فقط این واقعیت رو رک بیان کردم حالا اگه شما اینقدر فدایی این خانم هستید که به نظرتون هرکی بهش بگه زشت میشه ساندیس خور! مشکل از خودتونه.
یکشنبه 21 آبان 1391 - 13:58
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.