خوشامدگویی مهمانپرست به حسن نیت آمریکا

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی گفت دیوار بی‌اعتمادی بین ایران و آمریکا تنها با تغییر سیاست‌های آمریکا فرو خواهد ریخت. وی درعین حال تصریح کرد که جمهوری اسلامی به هرگونه حسن نیت آمریکا خوشامد خواهد گفت.
 

رامین مهمانپرست سخنگوی وزرات امور خارجه جمهوری اسلامی در واکنش به انتخاب مجدد باراک اوباما به ریاست جمهوری آمریکا، این انتخاب را نشانه‌ای از تمایل مردم آمریکا به "پرهیز از سیاست‌های افراطی و مطالبه وعده‌های داده شده مبنی بر تغییر اصولی در سیاست‌های نادرست و رویکردهای پرهزینه یک‌جانبه گرایانه و لزوم توجه به وضعیت داخلی آمریکا و معیشت مردم" دانست .
 
به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی مهمانپرست درباره رابطه ایران با آمریکا گفت: «جمهوری اسلامی ایران در ۳۳ سال گذشته روسای جمهور مختلف آمریکا از هر دو حزب را با اقدامات خصمانه مختلف آنها برعلیه منافع ملت خود تجربه کرده و معتقد است دیوار بی اعتمادی ملت ایران به دولت آمریکا فقط می‌تواند در پرتو احترام به اراده و حقوق ملت ایران و بازنگری اساسی و عملی در سیاست‌های نادرست گذشته دولت آمریکا کوتاه شود و هر نوع ارزیابی از وعده‌ی تغییر، صرفاً بر اساس سیاست عینی و عملکرد مقامات آمریکا صورت خواهد پذیرفت».
 
خبرگزاری آلمان نیز به نقل از رامین مهمانپرست نوشت: «دیواری از بی‌اعتمادی بین دو کشور وجود دارد که تنها می‌تواند با تجدیدنظر در سیاست‌های غلط آمریکا و احترام به حقوق ایران از بین برود».
 
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی در عین حال تصریح کرد که جمهوری اسلامی به هرگونه حسن نیت آمریکا در قبال ایران خوشامد خواهد گفت.

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد که محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری اسلامی در سفر به اندونزی، انتخابات آمریکا را "میدان جنگی برای سرمایه‌داران" دانست. او گفت: «انتخابات که نمادی از خواست‌های مردم است، تبدیل به یک میدان جنگ برای سرمایه‌دارها و بهانه‌ای برای مخارج سنگین شده است».
 
مبارزات انتخاباتی این دوره در آمریکا بنا به ارزیابی یک مرکز مستقل تحقیقاتی ۶ میلیارد دلار هزینه داشته و پرخرج‌ترین انتخابات آمریکا تا کنون بوده است.
 
روزنامه کیهان نیز در مطلبی با عنوان "آقای تغییر آمد، چهار سال دیگر بدون تغییر" دیدگاه خود را نسبت به انتخاب مجدد اوباما منعکس کرده است.
 
این روزنامه که زیر نظر نماینده رهبر جمهوری اسلامی انتشار می‌یابد، در سرمقاله خود اوباما را ناتوان‌تر از آن دانسته که بتواند چالش‌های مهمی چون چالش ایران و دیگر پرونده‌های لاینحل منطقه را برطرف کند. کیهان نوشته: «اوباما از اینجا رانده و از آنجا مانده است».
 
نویسنده این سرمقاله ادامه داده: «نه فقط برای ما، بلکه برای اغلب کشورهای دنیا و حتی کشورهای اروپایی، اوباما و دولت متبوع وی حرف تازه‌ای برای گفتن ندارد».
 
پیشتر نیز برادران لاریجانی در اظهاراتی سیاست‌های اوباما را به شدت مورد انتقاد قرار دادند.

+79
رأی دهید
-129

klopatra7 - دوسلدورف - آلمان
یکی به من بگه داستان موهای این بالاخره چیه. کلاه گیسه یا نه. قیافه شو که می بینم اصلا حواسم پرت میشه نمی تونم به حرفهاش توجه کنم
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 15:47
human rights-iran - اهواز - ایران
با سلام به خوبان. عضو جدید هستم.
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 15:56
PERSIANSPIDER - مشهد - ایران
همه دیدند که تحریم‌های خانمان سوز آمریکا فقط روی مردم ایران بود نه حکومت !یه روزی جبران می‌کنم یانکیهای پدر داگ
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 16:13
من حرف حساب می زنم - تهران - ایران
با دست پس میزنند با پا پیش می کشند !!!!!! اینها از خداشونه که با آمریکا رابطه برقرار کنند اما از این میترسند که مردم بگن خبر مرگتون 33 سال پدر ما را در آوردید و هی فریاد مرگ بر آمریکا سر دادید که آخرش برید نوکری آمریکا را بکنید والا تا به حال صدباره ختم غائله کرده بودن البته از حق نگذریم که هیچ حکومتی به اندازه جمهوری آخوندی نتوانسته در این سالها به آمریکا خدمت کند !!!!!! سیاست است دیگر پدر و مادر ندارد !!!!!
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 16:29
invisible kid - ریو دو ژانیرو - برزیل
بد جوری به چیز خوردن افتادن این سران حکومت اسـ... لول
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 16:31
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
( ! )-- عین آدمهای ذلیل و درمانده حرف میزند !!، دیگر رمق ندارند که حرف بزنند !، تحریمها آنچنان اینها را ضعیف و ناتوان کرده است که حاضر هستند در صورت مشاهده یک لبخند کوچک از آمریکا ، اینها با دستمال ماتحت آمریکا را هم پاک کنند !!
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 16:47
mamal amrikai - دانکرک - فرانسه
مثل این که اون لگدی که به نشیمن گاهش زدن تاثیر خودشو کرد اگه مدونستیم این لگدا تاثری میکنه یکی‌ یدونه به باسن همتون میزدیم+یدونه پس گردنی اضافه نوش جان کنید.
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 17:26
borzoopersia - بیرمنگهام - انگلستان
این دوباره دلش هوای نیویورک کرده.
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 19:33
bojan - شیراز - ایران
اینها از خداشونه که با آمریکا رابطه برقرار کنند تحریمها آنچنان اینها را ضعیف و ناتوان کرده است
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 22:52
compatriot - تورنتو - کانادا
آقای مهمان پارست نمیخواهی دوباره بیای نیویورک. بغل دوستمون لگده کارش را کرده ایندفعه با شیشه نوشابه ازت پذیرائی می‌کنیم تا بیشتر چشمت به حقایق روشن بشه.
جمعه 19 آبان 1391 - 03:14
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.