احمدی نژاد:متاسفانه امروز معتقدیم باید به هر قیمتی خود را در راس حکومت حفظ کنیم

بولتن نیوز نوشت: احمدی نژاد با طرح این سوال که بالاخره تصویر مطلوب ما از آینده چیست و کجاست؟ خاطرنشان کرد: اتفاقی نامطلوبی که افتاده، این است که، امروز به جایی رسیده ایم که معتقدیم باید به هر قیمتی خودمان را در راس حکومت حفظ کنیم.

 
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه این استنباط به هیچ وجه برداشت صحیحی از اسلام نیست، گفت: در اسلام حکومت برای تحقق یکسری اهداف و آرمانهایی برقرار می شود و خود حکومت به خودی خود موضوعیتی ندارد.

احمدی نژاد ادامه داد: اینکه امام خمینی (ره) فرمودند، حفظ جمهوری اسلامی از اوجب واجبات است، منظور جمهوری اسلامی با اهداف و آرمانهایش است و اگر آرمانهای این نظام را برداریم دیگر چیزی از آن باقی نمی ماند.

وی با اشاره به اینکه برخی معتقدند باید به هر قیمتی نظام جمهوری اسلامی حفظ شود، اظهار داشت: این افراد بر روی هر ایده مخالف نظر خود خط بطلان می کشند و حتی در خیال خود هم تصور نمی کنند که جامعه یک جریان است و نمی شود جلوی آن را بست و حتی اگر کسی بخواهد این کار را بکند، جامعه موانع را کنار می زند و از آن عبور می کند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امروز در عرصه اقتصاد، هنر، سینما و موسیقی و همه عرصه های دیگر وضع به همین منوال است. به عنوان مثال درباره بانک که یک موضوع و مسئله اساسی در عرصه اقتصاد است، یک برداشت و نظر واحد در میان علما، و تصمیم گیران کشور وجود ندارد. حتی عده ای هستند که یک طبقه ای را هم بوجود آورده اند در عرصه مدیریت کشور و هر انتقادی را که به مسئله بانک ارائه شود به اعتبار تصویب مسائل در برخی مراجع قانونگذار در کشور رد می کنند و با هر بحث انتقادی مخالفت می کنند که این وضعیت در عرصه فرهنگی نیز ساری و جاری است.

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه تا قله را تعریف نکنیم، کار درست نمی شود و امور به درستی به پیش نمی روند، اظهار داشت: در دوره دفاع مقدس، درباره موضوع جنگ، تکلیف همه روشن بود و همه با هم در یک جهت واحد قرار داشتند اما امروز تکلیف افراد مشخص نیست.

وی با طرح این سوال که محتوای فقه و موضوع فقه چیست؟ تصریح کرد: فقه احکام اعمال است، ولی تا ایمان و معرفت نباشد احکام موضوعیتی ندارد.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه عمل بدون شناخت فاقد ارزش و اصالت است، خاطرنشان کرد: در اسلام شناخت، معرفت، علم و آگاهی واجد ارزش است و وضعیت مطلوب از دیدگاه اسلامی این است که انسان رشد کرده و بزرگ شود. مقام معظم رهبری هم در سفر اخیرشان به قم روی این نکته انگشت گذاشتند که درست است که باید کشور را با احکام اسلام اداره کنیم، اما باید قبل از آن یک معرفتی ایجاد شده باشد تا مردم در مسیر اداره کشور همراهی کنند و این همراهی مستلزم رشد و تعالی آنان باشد.

وی با تاکید بر اینکه استقرار روح دیانت، نیاز به معرفت و شناخت دارد و صرفا با بحث و حرف زدن نمی شود کار را پیش برد، ادامه داد: یکسری سوالات اساسی وجود دارد که باید به آنها پاسخ داده شود، اگر مدیران جامعه حرکت رو به جلو نداشته باشند، اصلا حرکتی در جامعه ایجاد نمی شود.

رئیس جمهور به این کلام حضرت علی (ع) اشاره کرد که می فرمایند، اگر کسی که بخواهد، امام جامعه باشد باید اصلاح را از خودش شروع کند و اظهار داشت: برخی تصور می کنند، وقتی یک پاکسازی و آمادگی اولیه در خود ایجاد کردند دیگر کافی است، ولی این مسئله یک حرکت و سیر بی نهایت است که نقطه توقفی ندارد.

+113
رأی دهید
-92

kamran93 - منچستر - انگلستان
نه خیر! واقعا طرف تصمیمشو گرفته اگه واقعا میخواد چرا که نه سنگ مفتِ، گنجشک هم مفت فقط باید ببینیم نظر آقا امام زمان چیه که حتما نظر موافق اونم داره
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 13:59
amoo uk - لیدز - انگلیس
جنگ زرگری راه انداختن پدر سگا که مردم سرگرم بشن با این مزخرفات .
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 14:11
khorramdin babak - فرانكفورت - فرانكفورت
عجب روحی این مردک دارد. با کمک شاه علی‌ قاجار زاده ملت را به خون و آتش کشیده هند. تا چند صباحی دیگر بر حکومت ننگ خود ادامه دهند و امروز چنین سخنی؟ حقا که از یاران حسین و حسن می‌‌باشید تمای خون شما را با دروغ ریا بسته‌اند. دیگر دیر شده نامت در کنار شاه علی‌ و هر دو در کنار میرزا آقا خان آقاسی و قجر . ننگ ایران و ایرانی
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 13:56
ey.javidan.iran - سیدنی - استرالیا
انگار واقعا تغییر کرده!!!
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 14:24
m4ssod - لندن - انگلستان
حالا مرتیکه میمون هشت ساله سر قدرته و داره تو کشور گند می‌زنه و آخر کار رسیده این مزخرفات را میگه. بابا اینقدر مردم را خر فرض نکنین!!!
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 14:45
مهرداد2538 - تهران - ایران
باز موقع انتخابات شد عوامفریبی این جماعت هم شروع شد.
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 15:02
اشک شفق - ساری - ایران
جالبه اولش خیانت میکنن بعدش بی خیال همه مردم میشن و اخرش که میخوان برن یادشون میاد که رسالتشون چی بود و چه کارایی باید میکردن. مردم این مملکت هم همچنان خواب این سگ پرستان کفتار صفت تازی هستن. هی هات از ازادی که سر سفره تک تک ماها برای عزیزترین فرزندان این خاک سر بریده شد..................
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 15:11
samuk66 - لندن - انگلستان
حالا چون آخرِ کارش داره حرفای خواب میزانه!!!از این احمدی نژاد .. هیچ کس در تاریخِ ایران رأس جمهور نبوده گار چه بعضی‌ مردمِ بی‌ عقل ایران نمی‌فهمند.
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 15:39
klopatra7 - دوسلدورف - آلمان
سوال من اول از همه اینه که وقتی این دوره اش تموم شه جدی جدی میخوان چیکارش کنن
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 15:48
kutol - ارومیه - ایران
احمدی نژاد بد است چون...۱. واقعیت نظام آخوندی که همانا جنایت و خیانت به این مملکت است را بر همی‌ جهانیان آشکار کرد...۲. بد است چون علی‌ خامنه‌ای را چنان بر زمین زد که تا هست بلند نشود....۳. احمدی نژاد بد است...چون تدارکاتچی نبود...۴...چون رژیم را چند شقه کرد...۵. واقعیت سرداران مفت خور و قاچاقچی را بر ملا کرد..۵. همه ای‌ بت‌های رژیم را در هم شکست.....احمدی نژاد مثل خاتمی دست بوسه آقا نبود و مثل هاشیم حیله گر‌... واقعیت‌های پشت پرده را علنی کرد و پایه‌های رژیم را به لرزه در آورد....من از احمدی نژاد دفاع نمیکنم...اما واقعیت این است که همهٔ دشمنان این رژیم از اپوزیسیون تنبل گرفته تا دیگران، اینقدر به‌‌ آین رژیم صدمه نزدنند.....به نظر من سیاست اقتصادی امروز ایران و خارجی‌ هیچ رابطی به احمدی نژاد نداره و این علی‌ خامنه ای‌ (علی‌ گدا) است که این بالا رو سر ما آورد......باز میگویم قصدم دفاع از احمدی نژاد نیست...فقط می‌خوام منصف باشم.
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 15:48
من حرف حساب می زنم - تهران - ایران
این که حرف جدیدی نیست تو مردیکه عنتر نشان الدنگ از همان روز اول دنبال حکومت بودی !!!! تازه حالا مزه پول و قدرت اومده زیر دندونت !!!!! اما بدان که باید تقاص خون جوانان بیگناه این مرز و بوم را تو و اون رهبر چلاقت پس بدین !!!!! اون روز است که تمام این خوشیها و مال مردم خوریها از تخم چشم خودت و علی شیره ای در میاد !!!!!
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 16:42
توفیق - سیاتل - آمریکا
الانه که ایشون بشه خاتمی دوم و روشنفکرهای ما شروع به حمایت از ایشون بکنن.
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 18:37
m_r - سیدنی - استرالیا
با درود. آره تو باید اصلاح را از خودت و این قدر دروغ عوام فریبی نکنی‌ یا این که تو و گروه بی‌ سواد تو نابینا یا این که سرتان را کردید زیر برف و یا نمیتوانید یا نمیخواهید ببینید چه کردید با کشور اقتصاد اجتماع ایران. مغولها ایران را فیزیکی نابود تو و گرهت فیزیکی روحی جسمی‌ و کشور بیمار را سرطانی و به بد فنا دادی. به امید روزی که در یک دادگاه مردمی جواب گو باشی‌ و به مجازات خود برسید.فقط کافی‌ است ارقام و آمار خودتان را نگاه و بازرسی کنی‌ و مقایسه بعدها شاید که فکر نکنم ولی‌ شاید کمی‌ متوجه شوی چیکار کردید شما‌ها با این کشور.
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 18:50
rose80 - سن دیگو - آمریکا
کوتل - ارومیه - ایران _آقای احمدی‌نژاد یک دزد جنایتکار بی‌ آبرو هست همه خوب میشناسنش احتیاجی به توصیف شما از ایشون نیست !!
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 19:52
oghab - هلسينكي - فنلاند
من از اول هم گفتم باز هم میگویم . احمدی نژاد کارش درسته ...
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 20:41
kutol - ارومیه - ایران
rose80 - سن دیگو - آمریکا///...من از احمدی تعریف یا توصیف نکردم..میدانم او‌ هم جنایت کار است..منظورم صدمه زدن به‌‌ رژیم آخوندی بود..یک سوال ....چه کسی بیشتر از احمدی نژاد برای این رژیم هزینه داشت؟؟؟یا چه کسی بود که این رژیم را شقه شقه کرد...احمدی نژاد یا اپوزیسیون.....؟؟؟
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 21:48
arsham2369 - تهران - ایران
منم قبول دارم احمدی‌نژاد کارش درسته،،،بدجور مزاحم بعضی‌ از آقازادهها شده
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 22:50
perser68 - فلوریدا - امریکا
هنوز یه عده احمدی روانی رو قبول دارن چون رژیم رو رسوا کرد!این کثافت ایران و ایرانی‌ رو بیچاره کرد!اگه آدم درست تری می‌اومد شاید این هشت سال شرایط بهتر از ۸سال پیش میشد!اینا تا امام زمان رو نیارن و ایران رو به با د ندن مردم رو آروم نمی‌گذارن.
جمعه 19 آبان 1391 - 02:11
Saeeddar - دالاس - امریکا
اون وقت که جونا رو تو خیابون کشتن معتقد نبودی الان که حالتو گرفتن یادت اومده
جمعه 19 آبان 1391 - 05:38
hassan5 - تهران - ایران
اقایان و خانمهای محترم این گربه (احمدینژاد)هیچ وقت در راه رضای خدا موش نخواهد گرفت.از این گربه انتظار حرکت در جهت منافع مردم نداشته باشید.در اواخر دوره ریاست جمهوری گربه شد عابد و زاهد و مسلمانا
جمعه 19 آبان 1391 - 17:34
shahramareia - تهران - ایران
بخور بخوراشو کرده جیباش پراست از مال بیت المال فک و فامیلش خوردندو دزدیدند حالا پاش لبه گوره میخاد یکجوری اذهان مردمو پاک کنه که بگه من ادم سامی هستم خون جوانان این مملکت از چنگالهای کثیف این دروغگو می چکد قران به سر نیزه زده تا تفرقه بیاندازد و بگوید من هیچ کاره ام میخاستم درست کنم یک چلاقی نگذاشت گول این میمون دست پرورده را نخورید
شنبه 20 آبان 1391 - 09:57
anti-US - مونترئال - کانادا
8 سال با این سد علی قاجار (خامنه) ر.. به مملکت و جاده-صاف-کن سد علی بود، و حالا که قراره از قدرت حذف شه، و احتمالا سد علی هم دیگه لازمش نداره!، دنبال اینه که تا جایی که میتونی گند بزنه و سد علی رو ضایع کنه .. همه شما یه پ..؛ قدرت اسلام باید توی ایران صفر شه، قدرت سیاسی دین باید صفر شه وگرنه ..
شنبه 20 آبان 1391 - 23:53
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.