درمان افسردگی با تحریک مغز

دانشمندان با استفاده از تحریک مغزی به روش جدیدی برای درمان افسردگی دست یافتند

به گزارش ایرنا، دانشمندان می‌گویند تحریک مغز با یک جریان ضعیف الکتریکی می‌تواند افسردگی را به طور موثری درمان کند.
 
محققان دانشگاه ˈنیو سوات ولزˈ می‌گویند: آنها در این مطالعه مشاهده کردند که نیمی از افراد شرکت کننده با این روش جدید به طور موثری بهبود یافتند.
 
در این روش درمانی که یک شکل غیر تهاجمی تحریک مغزی است یک جریان ضعیف برق از طریق الکترودهایی که به جمجمه متصل می‌شوند از قسمت جلوی مغز عبور داده می‌شود.
 
همچنین در طول این درمان بیمار بیدا و هوشیار نگاه داشته می‌شود.
 
در این مطالعه دانشمندان 64 بیمار مبتلا به افسردگی را که از دو درمان قبلی افسردگی سودی نبرده بودند مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.
 
بیماران روزی 20 دقیقه برای مدت شش هفته جریان‌های ضعیف برقی دریافت می‌کردند.
 
محققان گفتند: نتیجه این روش جدید بسیار بهتر از چیزی بود که اول به نظر می‌رسید . در این روش درمانی بیمارانی که درمان آنها راحت به نظر می‌رسید مورد مطالعه قرار نگرفتند.
 
به گفته آنها، نتیجه این روش درمانی بسیار متحیر کننده بود به طوری که 85 درصد از بیماران تحت درمان بهبود قابل توجهی یافتند و بیماری آنها پس از سه ماه عود نکرد.
 
آنها افزودند: نتایج این تحقیق نشان داد که دریافت جریان‌های ضعیف الکتریکی برای شش هفته بسیار بهتر از دست کم سه هفته است بنابراین بهتر است که این درمان در یک دوره طولانی‌تر به کار برده شود.

+59
رأی دهید
-19

shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
( @ )-- حوریان بهشتی‌ و زیبا رویان و پری چهره گان زمینی‌ که باعث تحریک جسم و مغز و روح انسان میشوند نیز بهترین و مؤثر‌ترین درمان افسردگی هستند !!،، میگویید نه ؟، از آقایانی که اهل دل‌ هستند سوال کنید ؟!
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 17:26
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
shadan shirin sokhan- هایدلبرگ- راست و گل گفتی و نسخه ات بهتر از داروهای وحشتناک شیمیائی ضد افسردگی است. در مقاله دیگر موضوع افسردگی در همین سایت من به دوستی توصیه کردم که یکی از راههای کمک ضد افسردگی تحریک غده های هیپوفیز و تالاموس و هیپو تالاموس است برای ترشح بیشتر اندورفینه و اوپیاتهای مغزی و هورمونهای خوشحالی و خوشبختی مثل سروتونین که یک وسیله محرکه هم استفاده از محرکهای سکسی لذت بخش است و شاید دلیل اصلی جاذبه داشتن سکس یا پورنوگرافی بین میلیونها نفر همین باشد و گواهی بر تاثیر مثبت خوشبخت کننده اش. برخی جانماز آبکشها که در خلوت آن کار دیگر میکنند میگویند استغفرالله! بیایند هردو راه داروئی و غیر داروئی را امتحان کنند. ولی جای تعجب است که این شیوه تحریک عصبهای مغز را بعنوان روش جدیدی معرفی میکنند که در آلمان ( elektrische Stimulation der Hirnneuronen ) سال 2002 تست و استفاده کردند و متدش همچی تازه نیست. بیماری افسردگی ریشه در اختلالات هورمونی دارد که نوروترانسمیترها بین سیناپسهای عصبهای مغز درست سیگنال نمی دهند و تحریک الکتریکی در مورد افسرده گی دراز مدت و عمیق کاربرد دارد.
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 20:48
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان. -- مرسی‌ دوست عزیز ؛ از توجه تان به موضوع و بابت تحلیل‌ها و توصیه‌های علمی‌ تان از شما سپاسگزارم !
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 22:31
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.