مردم پورتو ریکو به پیوستن به ایالات متحده آمریکا رای دادند

پورتو ریکو هم‌اکنون هم تحت حاکمیت ایالات متحده آمریکا قرار دارد


مردم پورتو ریکو در رفراندومی خواهان این شدند که به ایالت پنجاه و یکم آمریکا بدل شوند.

موضوعات مرتبطآمریکا، ایالات متحده آمریکا
این رفراندوم ضمانت اجرایی ندارد و عملی شدنش مشروط به تایید کنگره آمریکا است، با این حال باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا، گفته به این رای احترام خواهد گذاشت.

جزیره پورتو ریکو هم اکنون هم تحت حاکمیت ایالات متحده قرار دارد، دلار آمریکا پول رایج آن است و شهروندانش با پاسپورت آمریکایی سفر می‌کنند. اما سناتور ندارد و یک نماینده بدون حق رای در کنگره دارد.

تقریبا ٨٠ درصد واجدان شرایط در این رفراندوم شرکت کرده‌اند و نزدیک به دو سوم آنها خواهان این شده‌اند که به طور کامل به عنوان یک ایالت به رسمیت شناخته شوند.

هم‌اکنون جمعیت پورتو ریکویی‌های ساکن آمریکا از جمعیت خود جزیره حدود یک میلیون بیشتر است.

پورتو ریکو با رکود اقتصادی روبرو است و نرخ بیکاری در آن بیش از ١٣درصد است.

سابقه نداشته که کنگره آمریکا درخواست بخش‌های تحت حاکمیت این کشور برای پیوستن به ایالات متحده را رد کند.

+119
رأی دهید
-20

danial nabi - استكهلم - سوئد
عقل که نباشد جان در عذاب است. همه میخواهند از زیر یوغ این این چپاول گران خارج شوند، اینها تازه به دوران ما قبل تاریخ می‌پیوندند، تازه هنوز نفهمیدند که آمریکا خود به چند کشور تبدیل میشود، و نون مردم خود را ندارد بدهد حالا این ورشکسته‌ها هم اضافه بشند، چه شود...
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 13:24
compatriot - تورنتو - کانادا
هه هه. کم کم تمام دنیا به پیوستن به ایالات متحده رای داده و هووی دیگری برای عیالهای محترمه خواهند شد.
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 13:36
antikaselis - اصفهان - ایران
این رفراندوم هم از دستهای پشت پرده امریکاست که آنجا را تصاحب کند.
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 15:06
raha1984 - هامبورگ - المان
dania nabi صنار بده اش بهمین خیال باش !! شما فکری به حال خودتون بکنید که به زودی مردم ایران تقاص تمامی ظلمهاتون رو جواب خواهند داد
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 16:10
invisible kid - ریو دو ژانیرو - برزیل
danial nabi - استکهلم - سوئد- به کوری چشم ساندیس خور‌های مثل تو ؛)
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 16:32
Mohamad1361 - تهران - ایران
. مبارک باشه
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 16:43
Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی
معلومه..اگه منفی میدادن تعجب داشت.کاش میشد همه مردم دنیا میتونستن رای بدن و به ایالات متحده بپیوندن.
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 16:44
Hamid411 - لس آنجلس - آمریکا
danial nabi - استکهلم - سوئد. هه هه!!! راست گفتی!! عقل که نباشه جان در عذابه!! کامنت خودت رو یه بار دیگه بخون میفهمی چرا اینقدر داری عذاب میکشی!!
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 17:29
azadmard433 - شیراز - ایران
danial nabi - استکهلم - سوئد...واقعا من نمیدونم تو تو عالم هپروت سیر میکنی؟این اراجیفی که آمریکا داره از هم میپاشه و مردمش نون ندارن بوخورن رو کدوم احمقی باور میکنه؟!یا خودت رو زدی به حماقت یا واقعا احمقی؟از این دو حال خارج نیست.حتما مردم ایران خیلی وضعشون خوبه و روز بروز هم بهتر میشه!!!!!من نمیدونم اگه غرب اینقدر بده وهمه از گرسنگی دارن میمیرن و نظامش داره از هم میپاشه ،خود مفت خورت چرا رفتی غرب زندگی میکنی؟پاشو بیا مثل بقیه هموطنات از مواهب زندگی تو ایران لذت ببر.تازه اینجا یکی هم هست که نماینده خدا رو زمینه.تا چند وقت دیگه هم قراره خود خدا رو زمین بشه.
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 17:48
real_patriot - واشنگتن - آمریکا
danial nabi - استکهلم - سوئد. معلومه جنسش خوب بوده حسابی داری چرند میگی.
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 19:19
ariya777 - تهران - تهران
danial nabi تو چرا حرص می خوری ؟ داری آتیش میگیری زنگ بزنم 125؟ :))
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 19:28
smja74 - مشهد - ایران
کاش میشد ما هم یک جوری به آمریکا می پیوستیم و از زیر یوغ این آخوندهای عرب پرست در میومدیم
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 21:00
kobalt - تهران - ایران
برودرا تو همین ایران عزیز برا ی ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا نمیدونی چه شور حسینی بر پاست.خواهران وبرودران سایبر مکان در این عزم ملی جایگاه ویژه ای دارن که البته اونا قصدشون برخورد نزدیک از نوع سومه ومیخوان از نزدیک با شیطان ایشالله مبارزه کنن.به هر حال هدف حمله به آمریکاست از دیوار نشد از در از در نشد از لپ تاب.موفق و موئید منظم ومرتب باشید نصر من الله
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 22:17
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
danial nabi - استکهلم - سوئد. -- تو یکی‌ باید آرزوی دیدن آمریکا را با خودت به گور ببری !!!،،، فراموش نکن که سران جمهوری استفراغی هر موقع که میخواهند به آمریکا سفر کنند به جای ۳ نفر ۳۰۰ نفر اسامی میدهند و آمریکا به ۲۰۰ نفرشان ویزا نمیدهد که داغ دیدن آمریکا به دلشان بماند !!،، تو هم با این بیسواد بودنت چون جزو ساندیس خورهای مزدور نظام کثیف آخوندی بودی به عنوان آبدارچی و سرایدار بردنت سوئد که در سفارت ایران در سوئد چای بیاری ، ظرف‌ها را بشوری و میز و صندلی‌ها را هر روز دستمال بکشی و زمین را بشوری و تمیز کنی‌ و کمی‌ هم جاسوسی و خبر چینی‌ کنی‌ !!، همین !، از کامنت‌هایی‌ که میگذاری معلومه که خیلی‌ بی‌ سوادی !، و همیشه ترس داری که مافوقت به تو بگوید که چرا کم جاسوسی و خبر چینی‌ کردی ؟!، و همین امر باعث شود که شغل را از دست بدهی !!، برو جلوی آینه بایست و خودت به خودت بنگر ، قطعا خودت هم از خودت بدت خواهد آمد !!، ببین اینجا چقدر منفور هستی‌ ؟؟!!، آدم چشمش در بیاد ، ولی‌ اسمش بد در نیاد !!!
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 23:03
ziwax - شیراز - ایران
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان. زنده باشی برادر این کامنت از صدتا فحش و کتک بیشتر اثر داره مطمنن اگه کامنت شما را بخونه حسابی گیرپاژ میکنه
جمعه 19 آبان 1391 - 00:28
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
کور و کچلهای رژیم در قسمت ‌قتل وبلاگ نویس خفه خون مرگ گرفته به چاه جمکران میروند !! ولی‌ تا اسمی از آمریکا اسرائیل شاه میاید مثل جن بو داده از چاه امامشان ظاهر میشوند!! مسخره اینکه تعدادی خود در خارج تمرگیده و ز‌ر ز‌ر !!!
جمعه 19 آبان 1391 - 00:15
zebelkhan - لوس آنجلس - آمریکا
danial nabi - استکهلم - سوئد. واقعا تو بدبخت سایبری ذره ای حیا و وجدان نداری! ببین یک حرف مزخرف گفتی و از بالا تا پایین چند نفر تو را قهوه ای کرده اند اما از آنجا که وقاحت را از اسلام و نظام نکبت بار اسلامی و اربابت ولی وقیح به ارث برده ای باز هم با آن عقل ناقصت در مورد هر مطلبی مزخرف مینویسی و از رو نمیروی! ببینم توی ساندیس شماها چیزی میریزند که دچار هذیان و توهم میشوید! آخه شما مخبطان اسلامی کی میخواهید بفهمید که نقدینگی یک شرکت آمریکا مثل گوگل و اپل از کل بودجه ایران بالاتر است! با چه کسی میخواهید در بیافتید؟! بودجه نظامی آمریکا از مجموع بودجه نظامی روسیه و چین و تمام اتحادیه اروپا بالاتر است! چه کسی جرات دارد اسم تجزیه آمریکا را بیاورد؟ مگر عنتری نژاد نبود میگفت دلار کاغذ پاره ای بیش نیست?! از آن موقع تا حالا دلار در ایران چند برابر افزایش و ارزش پول ملی چندین برابر کاهش پیدا کرد! تو مخبط گیج و منگ و یک مشت آخوند پا پتی و حسین شریعت نداری متوهم و رهبر معتادت میخواهید با شمشیر چوبی دون کیشوت به جنگ آمریکا بروید؟!
جمعه 19 آبان 1391 - 02:44
danial nabi - استكهلم - سوئد
این نادنهأی که اینجا ندانسته کامنت میزارند یا از آمریکا هیچ خبری ندارند یا خود رو به خرّیت زدند، البته دومی‌ صدق میکنه، از کارتن خوابها بگم یا از ‌قتل‌های دقیقه ی‌‌ آمریکا، از قشر فقیر تا میلیاردر که هیچ ربطی‌ به هم ندارند، در هر صورت من هر چه بگویم میخیست بر .. حالا خود را به خرّیت زدن و نوکری اجانب کردن تازگیها برای بعضی‌ مونگولها مّد شده،
جمعه 19 آبان 1391 - 07:41
Saeeddar - دالاس - امریکا
danial nabi - استکهلم - سوئد. من بعید می دونم سوئد باشی اگر هم هستی ... با اون طرز فکرت. معلومه اونجا ساندیساش پر آبه !
جمعه 19 آبان 1391 - 05:23
danial nabi - استكهلم - سوئد
تنبل خان - لوس آنجلس - آمریکا تو بشین اونجا پادویت رو بکن، ما خودمون می‌دونیم چطور این شیطان پرستان را دخلشون رو بیاریم، وعده ما الاهیست و هیچ انگلی هم نمی‌تواند ما را از مسیرمان منحرف کند، فقط کمی‌ وقت لازم است، من موندم این چپاول گران چطور مغز فندقی شما را شستشو دادند که از کشور خودتان هم بد می‌گید، کاریش نمیشه کرد این گرگ سالهاست با گله آشناست، تا امسال تو نادان هست دنیا کام شیرینی‌ ندارد، ولی‌ درستتان می‌کنیم.
جمعه 19 آبان 1391 - 11:16
فراوانی - قطر - قطر
اتفاقا کار بسیار خوبی کردن من هم اگر قدرت داشتم ایران را به یکی از ایالات امریکا بدل میکردم
جمعه 19 آبان 1391 - 11:31
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
ziwax - شیراز - ایران. -- مخلص شما دوست و هموطن عزیزم هستم !، دوست عزیز ، ما که قابل نیستیم ؛ الهی ( danial nabi ) فدایت شود !!،، الهی درد و بلایت بخوره فرق سر دانیال نبی !!،، آمین
شنبه 20 آبان 1391 - 16:11
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.