نماینده ایران در سازمان ملل: به هر تجاوزی قاطعانه پاسخ خواهیم داد

محمد خزاعی: کسانی‌که آغازگر هرگونه حمله نظامی هستند، باید پاسخگوی عواقب بد ناشی از این اقدام باشند

نماینده ایران در سازمان ملل متحد در واکنش به اظهارات اخیر نخست وزیر اسرائیل در خصوص حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران، در نامه‌ای به سازمان ملل ضمن محکوم کردن این اظهارات گفت که جمهوری اسلامی به هر تجاوزی پاسخ «قاطعانه» خواهد داد.
 
به گزارش روز ۱۸ آبان‌ خبرگزاری مهر، محمد خزاعی، در نامه‌ای به رییس شورای امنیت و دبیر کل سازمان ملل اظهارات به گفته وی «جنگ‌طلبانه» روز ۱۵ آبان‌ماه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، را «تحریک‌آمیز، غیرقابل توجیه و غیرمسئولانه» خواند و به آن «شدیدا اعتراض» کرد.
 
وی یادآور شد: «جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه آغازگر جنگ نبوده و قصدی برای حمله به سایرین نداشته، اما لازم است تأکید نمایم که بر اساس حق مسلم دفاع از خود... در صورت حمله علیه مردم و یا سرزمین خود، ایران در پاسخ قاطعانه به این گونه حملات و هرگونه اقدام ضروری، تردید نخواهد کرد.»
 
بنیامین نتانیاهو روز ۱۵ آبان‌ماه بار دیگر تاکید کرد که در صورت لزوم، اسرائیل آماده است تا به تأسیسات هسته‌ای ایران حمله کند.
 
بنیامین نتانیاهو که با شبکه دو تلویزیون اسرائیل گفت‌و‌گو می‌کرد، افزود: «امیدوارم که این اتفاق نیافتد. در نهایت، مسئولیت این اقدام با نخست وزیر (اسرائیل) است و مادامی که من نخست وزیر هستم، ایران به بمب اتم دست نخواهد یافت... اگر راه دیگری نباشد، اسرائیل آماده این است که وارد عمل شود.»
 
محمد خزاعی در نامه خود به سازمان ملل تهدید اسرائیل به استفاده از زور علیه ایران را موجب به خطر افتادن صلح و امنیت منطقه دانست و گفت: «کسانی‌که آغازگر هرگونه درگیری و حمله نظامی باشند، پاسخگوی ابعاد مختلف حقوقی آن و عواقب بد ناشی از این اقدام خود خواهند بود.»
 
جمهوری اسلامی تا کنون بارها گفته است که به هرگونه تجاوز به خاک ایران، پاسخی در خور آن خواهد داد.
 
در همین خصوص، امیر اسماعیلی، فرمانده قرارگاه پدافند خاتم‌الانبیا نیز  روز پنجشنبه، ۱۸ آبان‌ماه، از آغاز رزمایش هوایی جدیدی با همکاری ارتش و سپاه و با حضور «هشت هزار» نیرو خبر داد.
 
وی تأکید کرد پیام این رزمایش که هفته آینده برگزار می شود، «پاسخ جدی به کشورهای متهاجم است.»
 
به گزارش مهر، آقای اسماعیلی مدت زمان رزمایش «مدافعان آسمان ولایت- ۴» را هفت روز عنوان کرد و افزود که این رزمایش در منطقه‌ای به وسعت «هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع» و در استان‌های «خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و بخش‌هایی از استان فارس» برگزار می‌شود.
 
آقای اسماعیلی همچنین گفت که در این رزمایش از هواپیماهای بدون سرنشین به دو منظور «انهدام هواپیماهای دشمن» و «شناسایی دشمن» استفاده می‌شود.
 
در حالی که آمریکا و غرب همچنان بر رویکرد دیپلماتیک برای حل بحران هسته‌ای ایران پای می‌فشارند، نخست وزیر اسرائیل و اهود باراک، وزیر دفاع این کشور تا کنون بارها بر گزینه نظامی علیه ایران تأکید کرده‌اند.
 
شبکه دو اسرائیل روز ۱۵ آبان‌ماه گزارش کرد که بنیامین نتانیاهو و اهود باراک در سال ۲۰۱۰ به ارتش این کشور فرمان داده بودند تا برای حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران آماده شوند.
 
غرب و اسرائیل معتقدند که برنامه هسته‌ای ایران دارای ابعاد نظامی است. ایران اگرچه این ادعا را همواره رد کرده است، به بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اجازه نمی‌دهد از برخی مکان‌های نظامی و هسته‌ای‌‌ مورد نظر آژانس در ایران دیدن کنند.

+99
رأی دهید
-44

pull.over - دوحه - قطر
دمت گرم.
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 12:31
Shirdel - لندن - انگلیس
اگر چه شاید ایران نتواند در مواجهه رو در رو با آمریکا ارتش این کشور را شکست دهد، اما تجربه جنگ 33 روزه نشان داده که می‌توان با به راه انداختن جنگ روانی شرایط را به سود خود رقم زند. جمهوری اسلامی ایران نیز منابع و زمان قابل توجهی را برای به راه انداختن یک جنگ روانی اختصاص داده است. حزب الله در طول جنگ 33 توانست موشک‌هایی را به سمت شهرهای اسراییل روانه کند و بسیاری را در جهان عرب متقاعد کند که در جنگ با اسراییل به پیروزی رسیده است.
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 13:06
golden ari - ایران - تهران
آی‌ بزند ایران و ایرانی‌ رو صاف کنند چه حالی‌ میده.
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 13:11
be_pa_khaste - هارلم - هلند
تو دست شویی حتما پاسخ میدی
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 13:15
Shekarchi_e_mozdur - برلین - آلمان
برو بمیر مزدور. به زودی همه شماها رو بخاطر جنایت علیه بشیریت محاکمه میکنیم و بعد بهتون نشون میدیم که تجاوز به مردم ایران و وقایعی نظیر کهریزک و ندا آقا سلطان و اعدامهای دهه 60 یعنی چی. منتظر بمون تا همین مردم ایران تکه پاره تان کنند.
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 13:24
p.sh.kuwait - کویت - کویت
همه میدونن که کار اسراییل دیگه تمومه
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 13:31
antikaselis - اصفهان - ایران
چنانچه از ناحیه اسرائیل جنگی صورت گیرد سیاهه ای از شهابها که به سمت اسرائیل میروند همه شان را به وحشت می اندازد.همچنین نیروهای جهادی آماده شهادت در تمام دنیا نمیگذارند سگان امریکایی روی خوش ببینند. به نوشته همین سایت نیجریه 5 ملیون شیعه مقلد رهبر معظم انقلاب دارد.
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 15:09
invisible kid - ریو دو ژانیرو - برزیل
بازم جفنگیات ساندیس خوران جیره خار شروع شد!
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 16:33
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
(@)-- آخه مرتیکه نفهم ؛ مگر با تیرکمان و آفتابه هم میشود رفت به جنگ با هواپیماها و سلاح‌های فوق پیشرفته ابر قدرتها ؟!،، دلتان را بی‌ خودی خوش کرده اید به سلاح‌های از رده خارج شده ی روسی که بهتون تا خرخره چپونده اند ؟!!،،، همه میدانند که موشک‌های روسی که بهتون قالب کرده اند ، از هر ۱۰ تاش هنگام شلیک ۸ تایش عمل نمیکند!, و یا اینکه روی سر خودتان منفجر میشود !، و آن ۲ تایی هم که عمل می‌کند در هوا گیج گیج میزند و مسیر شرق و غرب را فراموش می‌کند و نمیداند که به کدام طرف باید برود !!، هواپیماهای روسی هم که بهتون چپانده اند از هر ۵ تا پرواز ۳ تایش به علت نقص فنی‌ سقوط می‌کند !!، پس اینقدر چوسی نیایید و هارت و پورت اضافه نکنید ، که همین هارت و پورتهای بی‌خودی باعث شود که یک سیلی‌ محکمی از ابر قدرتها بخورید که دیگر نتوانید از جایتان بلند شوید !!
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 17:48
اواره وطن - نیکوزیا - قبرس
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان لول بسیار به جا و درست بود حرف شما! بابا شما رو چه به جنگ با اسرائیل؟ اسرائیل ابر قدرتی مثل امریکا پشتشه اگه اراده کنه شما هارو له مینه اخه اندازه دهنتون حرف بزنین
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 18:42
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
ملت صد رو !!!!!!!وقتی‌ ملا وبلاگ نویس را میکشد آه آه!!!!!!!!! وقتی‌ همین کثافتها تهدید میشوند به ناگهان یقه‌ می‌درند برای همین پفیوز ها!!
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 18:24
borzoopersia - بیرمنگهام - انگلستان
مواظب باش شست پات نره تو چشِت. بعضی از این ساندیس خورها واقعا شوت تشریف دارند. آن جنگ 33 روزه که هی از آن تعریف میکنید با التماس و گریه آقای سینیوره نخست وزیر وقت لبنان پایان یافت. کدام پیروزی. اگر اسرائیلی ها هم مثل مسلمانان عقب افتاده و بی رحم بودند 33 روز که هیچ 33 ساعته کل لبنان را شخم میزدند. من شخصا خودم این صحنه را از تلویزیون نگاه کردم که نخست وزیر لبنان بلند بلند گریه میکرد و میگفت خواهش میکنم کشور ما را خراب نکنید. یوتیوب در اختیار شماست. مرگ بر آخوند و آخوندزاده.
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 19:52
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.