فرار یک قاتل تیرانداز برای هدایت شبکه مسلحانه

سرکرده یک باند سازمان‌یافته سرقت‌های مسلحانه جوان تیراندازی بود که قتلی در کارنامه جرائمش پنهان مانده بود.
این مرد وحشتناک همراه 5 زندانی قدیمی با هفت‌تیرکشی به دزدی‌های سریالی دست زده بودند.


روز 21 فروردین‌ماه سال جاری یک دکتر با مراجعه به دادسرای امور جنایی تهران ادعا کرد مطب وی واقع در خیابان آیت‌الله کاشانی از سوی دزدان مسلح مورد دستبرد قرار گرفته است. با توجه به چگونگی سرقت مسلحانه با دستور بازپرس نصرتی از شعبه 7 دادسرا، پرونده‌ برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت. در این مرحله دکتر وقتی پیش روی افسر پرونده قرار گرفت، گفت: ساعت 12 ظهر 20 فروردین‌ماه من همراه یک پزشک دیگر داخل مطب واقع در خیابان آیت‌الله کاشانی بودیم که 2 جوان تحت عنوان بیمار وارد مطب شدند. یکی از آنها به بهانه گرفتن سیگار و آب معدنی از مطب خارج شد و پس از 5 دقیقه، همراه 2 مرد دیگر که مسلح به هفت‌تیر و چاقو بودند، وارد مطب شده و با قدرتنمایی و تهدید با اسلحه و چاقو،‌ هر دو ما را مجبور به خوابیدن روی زمین کردند؛ دزدان که 4 جوان بودند با بستن دستان ما شروع به کتک‌کاری کردند و اقدام به سرقت 700 هزار تومان پول،‌ کارت عابر بانک و همچنین دارو‌های داخل مطب به ارزش 2 میلیون تومان کرده و بلافاصله فرار کردند. کارآگاهان جنایی با مراجعه به محل سرقت و انجام بررسی‌های میدانی موفق به شناسایی یک شعبه بانکی و 2 طلافروشی مجهز به دوربین‌های مداربسته در نزدیکی محل سرقت شدند که با بررسی تصاویر به‌دست آمده موفق به شناسایی یک خودروی پژو پرشیا سفید‌رنگ شدند که دزدان سوار بر آن فرار کرده بودند.

با این سرنخ پلیس خیلی زود پی برد پرشیای دزدان قولنامه‌ای خریداری شده است و با توجه به عدم وجود سرنخی از خریدار، شماره پلاک آن برای توقیف و دستگیری سرنشینان آن در اختیار پلیس سراسر کشور قرار گرفت تا اینکه روز 28 فروردین‌ماه ماموران گشت پلیس آگاهی این خودرو را در شرق تهران دیده و راننده آن را که وحشت‌زده بود دستگیر کردند. این مرد نزد کارآگاهان ادعا کرد پرشیا را روز 23 فروردین‌ماه از مردی خریده است. با راهنمایی‌های این مرد چهره کامپیوتری فروشنده مرموز به دست آمد و پلیس دید این چهره شباهت زیادی به یکی از دزدان مسلح دارد که به مطب دکتر در تهران حمله کرده بودند.

کارآگاهان با توجه به سرقت کارت عابربانک دکتر تهرانی و همچنین ادعاهای خریدار خودرو مبنی بر اینکه بخشی از پول خودرو را با استفاده از سیستم بانکی به فروشنده پرداخت کرده است، ‌به شناسایی حساب بانکی دست زدند که پول‌های دزدی از حساب دکتر و خریدار پرشیا به آن واریز شده بود. «مریم» که صاحب حساب بود تحت تجسس گرفته شد و تیم تحقیق پی برد برادر این زن از دزدان قدیمی بوده و همیشه در مسیر غرب کشور به تهران در سفر است. وقتی عکس «علیرضا» از آلبوم مجرمان قدیمی به دست آمد دکتر جوان با دیدن آن گفت این جوان همان کسی است که در روز سرقت به بهانه خرید سیگار و آب‌معدنی از مطب خارج شده بود. بدین ترتیب علیرضا 25 ساله تحت تعقیب قرار گرفت و کارآگاهان با انجام مراقبت‌های پلیسی موفق به شناسایی خانه‌‌ای ویلایی در شهرک جعفریه واقع در جاده ملارد شدند که آنجا مخفیگاه دزدان مسلح بود و اعضای شبکه در زمان اجرای نقشه سرقت‌های خود به آنجا تردد داشته و پس از آن تهران را به سمت شهرهای غرب کشور ترک می‌کردند. با توجه به تجمیع اطلاعات و همزمان با انجام تحقیقات پلیسی برای شناسایی همه اعضای باند، مراقبت‌های شبانه‌روزی از خانه ویلایی در دستور کار قرار گرفت تا اینکه وقتی گردانندگان باند روز 11 آبان‌ماه سال‌جاری همه در مخفیگاه‌شان دور هم جمع شدند عملیات دستگیری کلید خورد. در این عملیات با توجه به مسلح بودن مردان خطرناک و احتمال هرگونه درگیری مسلحانه میان آنان با پلیس اصل غافلگیری مدنظر گرفته شد و کارآگاهان در نخستین مرحله از عملیات ساعت 8 صبح 11 آبان‌ماه ابتدا علیرضا 25 ساله و محمد 27 ساله را که با یک زانتیای سفید‌رنگ از مخفیگاهشان خارج شده بودند، در محدوده شهرک جعفریه و پیش از هرگونه اقدام برای مقاومت یا فرار دستگیر کردند، سپس در حالی ‌که 3 تن دیگر از اعضای گروه با پای پیاده از مخفیگاه خود خارج شده بودند، به سمت آنان حمله‌ور شدند که دزدان با چاقو قصد داشتند راهی برای فرار پیدا کنند که سردسته باند «محمدـ م» 27 ساله از ناحیه پای چپ هدف گلوله پلیس قرار گرفت و کارآگاهان «یحیی» 27 ساله و «حسین» 33 ساله را نیز دستگیر کردند. با اعترافات این مردان هفت‌تیرکش و به دست آوردن مهمات جنگی از ویلا، پلیس آخرین عضو باند را که «سعید» 29 ساله بود در غرب کشور ردیابی و 3 آبان‌ماه وی را دستگیر کردند. این 6 مرد هفت‌تیرکش در همان ابتدای بازجویی‌ها به اعترافات تکان‌دهنده‌ای دست زدند و مشخص شد یک قاتل فراری که محمدـ م نام دارد در زندگی زیرزمینی‌‌اش این شبکه مسلحانه را راه‌اندازی کرده بود.


جزئیات سرنوشت رئیس جنایتکار


تیم تحقیق در بررسی‌های اطلاعاتی پرده از سرنوشت رئیس جنایتکار این باند برداشت و در حالی ‌که مشخص شده بود این مرد نوچه‌های خود را از بین مجرمان قدیمی انتخاب کرده است، وی اعتراف کرد از سال گذشته به خاطر قتل مسلحانه مردی در غرب کشور تحت تعقیب قرار دارد. این تجسس‌ها فاش کرد رئیس باند همراه باجناق خود به نام «آرش» روز 8 خرداد‌ماه سال گذشته به‌خاطر اختلافات شخصی با یکی از جوانان هم‌روستایی در توطئه‌ای سراغ وی که برای چرای گله گوسفند در کوه‌های اطراف روستایشان بوده، رفته و با شلیک گلوله این پسر را کشته‌اند. جالب اینکه در صحنه این قتل باجناق محمد از پشت دستان چوپان را گرفته و محمد وی را به رگبار بسته که جوان روستایی کشته شده و باجناقش نیز هدف گلوله قرار گرفته بود و وقتی در بیمارستان تحت درمان بوده همزمان با فرار محمد به تهران دستگیر شده بود.

+30
رأی دهید
-57

bawafa1385 - هامبورگ - المان
حال شما و یا یک عده از افراد بگوئید چرا در ایران اعدام میکنند.. این افرادی که سرگدشت نسبی انها را مطالعه کردید به هیچ کسی رجم نمیکنند ..به فامیل و به طبیب. به روستائی. به شهری. به راننده و به چوپان. به جوان .به پیر. خب اگر شما قاضی رسیدگی کننده پرونده باشید. با این جانیان چگونه رفتار میکنید و چه جکمی در رابطه با این جنایت صادر میکنید .
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 11:59
fdsa60 - تهران - ایران
bawafa1385 - هامبورگ - المان- دوست عزیز این حیوانات وحشی را فقط باید زجر کش کرد
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 22:53
Zolf Ali - دبی - امارات
من که میگم واقعاً بعضی وقتها اعدام لازمه البته واسه اینجور جانیها و جنایتکارها نه واسه اون دسته از عزیزان ازادیخواه و روشنفکران کشورمون که به ناحق در زندان های رژیم آخوندی دارن زجرکُش میشن..
جمعه 19 آبان 1391 - 00:18
bawafa1385 - هامبورگ - المان
fdsa60 تهران ایران ممنون از ان درک احتماعی بالای شما نازنین
جمعه 19 آبان 1391 - 20:39
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.