قدردانی باراک اوباما از مردم آمریکا

ساعتی پس از مشخص‌شدن پیروزی قطعی باراک اوباما، او در محل ستاد انتخاباتی خود در شیگاگو در میان انبوه هوادارانش ظاهر شد. اوباما از همه رای‌دهندگان آمریکا و نیز دست‌اندرکاران انتخابات از هر دو حزب تشکر کرد.

          قدردانی باراک اوباما از مردم آمریکا

اوباما در نخستین سخنرانی خود پس از مشخص شدن پیروزی قطعی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا روز چهارشنبه (۷ نوامبر / ۱۷ آبان) در میان انبوه هواداران خود در سالن "مک‌کورمیک" شیگاگو حاضر شد.

او در آغاز سخنرانی خود گفت: «ما بهترین کشور دنیا را داریم». اوباما خطاب به همه رای‌دهندگان آمریکا گفت: «شما امروز به عمل رای دادید نه سیاست.»

باراک اوباما از معاونش، جو بایدن، به عنوان بهترین معاون رئیس جمهوری که آمریکا تا حال به خود دیده یاد کرد. وی همچنین با افتخار از همسرش میشل اوباما و دو دختر خود سخن گفت. آقای اوباما گفت، «ما مثل یک خانوده عمل کردیم و در تمام مراحل دشوار در کنار یکدیگر بودیم».

اوباما گفت، «مردم آمریکا من را انتخاب کردند، من و مردم آمریکا سفر طولانی در پیش داریم و من مطمئن هستم که بهترین‌ها در انتظار آمریکا خواهد بود». رئیس جمهور منتخب آمریکا خطاب به رای‌دهندگان کشورش افزود: «مهم نیست که به من و یا رامنی رای دادید. مهم این است که انتخاب کردید. ما همه، کشورمان را دوست داریم و هرآنچه که انجام دادیم با این نیت انجام دادیم».

او نه تنها از هواداران خود، بلکه از کسانی هم که به وی رای ندادند قدردانی کرد. اوباما به رقیب خود میت رامنی نیز تبریک گفت و افزود: «ما به سختی و تلخی با یکدیگر جنگیدیم، اما این کار برای آن بود که کشورمان را بسیار دوست داریم و برای آینده آن عمیقا نگران هستیم.»

اوباما در سخنرانی خود قول داد که اتحاد ملت آمریکا را حفظ خواهد کرد. او گفت، با میت رامنی تماس خواهد گرفت تا ببیند چطور می‌توانند برای موفقیت آمریکایی‌ها با هم همکاری کنند.

اوباما در میان هزاران نفر از هواداران پرشور خود همه‌ی شهروندان ایالات متحده آمریکا را خطاب قرار داد و گفت: «مهم نیست که شما چه باوری دارید، از کجا آمده‌اید، سفید هستید یا سیاه از آمریکای لاتین هستید یا سرخپوست، همجنس‌گرا هستید یا غیر آن، اینجا - در آمریکا - به آنچه که می‌خواهید دست خواهید یافت.»

رئیس جمهور منتخب آمریکا گفت هیچگاه به اندازه امروز به آینده امیدوار نبوده است. او افزود، ما به عنوان یک کشور و یک خانواده خواهان آن هستیم که کودکانمان در بهترین مدارس و با ورزیده‌ترین معلمان آموزش ببینند و بهترین فن‌آوری را داشته باشیم.

وی همچنین گفت: ما می‌خواهیم برای جوانان خود فرصت ایجاد ‌کنیم تا آنها پزشک، مهندس،‌ آموزگار، سیاستمدار و حتی رئیس جمهور شوند. ما نیازمند همکاری هستیم تا کشورمان بتواند پیشرفت کند.

آقای اوباما به دستاوردهای دوره نخست ریاست‌جمهوری‌اش اشاره کرد و گفت، «اقتصاد ما در حال بهبود است. دهه جنگ به پایان رسیده است. علی‌رغم اینکه آیا من توانسته‌ باشم نظر شما را جلب کنم یا نه، اما من صدای شما را شنیدیم. من از شما یاد گرفتم. شما از من رئیس جمهور خوبی ساختید».

اوباما گفت، «شما امروز به "عمل" رای دادید نه به "سیاست" به سیاق قدیم»

او قول داد که با رهبران احزاب جمهوری‌خواه و دموکرات برای پیشبرد مسائل فوری کشور مانند کاهش مالیات‌ها، محدودکردن قرض‌های دولتی و قانون مهاجرت گفت‌وگو کند.

اوباما در ادامه اظهاراتش در شیکاگو تصریح کرد: ما بهترین نیروها و بهترین ارتش را در روی زمین داریم. ما کشوری هستیم که خواهان برقراری صلح در جهان است.

+56
رأی دهید
-22

thepsychologist - آلمان - فرانکفورت
آقای اوباما تبریک .. برگزیده شدن تو دوباره خوابی راحت به چشم ما چشم براههای دور از وطن میاره .. نگرانی این تِاتر جنگ من رو برای مادر و خواهرم پیر کرد
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 12:42
wikiileaks - لندن - انگلستان
خوب اوباما انتخاب شد و آخوندها هم یه نفس راحتی‌ کشیدند که تضمینی حد اقلّ تا ۴ سال دیگه راحت حکومت خواهند کرد. بعد از کارتر اوباما دومین نفری بود که علنی داره با آخوندها سازش می‌کنه.
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 12:47
مستانه شرق - هایدلبرگ - آلمان
thepsychologist - آلمان - فرانکفورت ....جانم عزیزم...خدا رو شکر امیدواریم که هرگز جنگی متوجه وطنمان و هیچ جای دنیا نباشد...
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 16:11
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
اوبامای عزیز پیروزی شما را تبریک میگویم , و خوشحالم که کابوس جنگ از بین رفت.
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 17:34
thepsychologist - آلمان - فرانکفورت
مستانه شرق - هایدلبرگ - آلمان .. چه احساس مشترکی...چه خوبه شما آلمانی کاش میشد یه جوری باهاتون در تماس بود
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 22:19
سرلشکر فیروزابادی - تبریز - ایران
به امید روزی که هر چه زودتر رابطه بین ایران و امریکا بر قرار بشه و اختلافات بین دو کشور کنار گذاشته بشه.زنده باد امریکا.. زنده باد ایران.
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 02:42
مستانه شرق - هایدلبرگ - آلمان
thepsychologist - آلمان - فرانکفورت..یا بهتر بگم در تبادل نظر پرنیان...
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 10:32
مستانه شرق - هایدلبرگ - آلمان
thepsychologist - آلمان - فرانکفورت..دوست عزیز فکر کنم از طریق چت روم پرنیان در همین سایت بشود با هم گفتگو کرد...موفق باشی
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 10:30
thepsychologist - آلمان - فرانکفورت
مستانه شرق - هایدلبرگ - آلمان ...اومدم نبودی شما شایدم من بلد نیستم.
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 15:00
مستانه شرق - هایدلبرگ - آلمان
thepsychologist - آلمان - فرانکفورت..دوست عزیز شما برو قسمت تبادل نظر و در آنجا به اسم من پیغام بگذار....
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 19:05
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.