جنایت در زندان : تماس ماموران با خانواده ستار بهشتی: قبر بخرید و فردا جنازه را تحویل بگیرید

کلمه –  صبح امروز ماموران پلیس امنیت به خانواده ی ستار بهشتی، از سبزهای گمنامی که روز هفتم آبان ماه بازداشت شده بود، اطلاع دادند که این جوان ۳۵ ساله جان خود را از دست داده و آنها باید روز آینده برای دریافت پیکرش مراجعه کنند.

به گزارش کلمه، شاهدان عینی از زندان اوین در ملاقات با خانواده هایشان گفته اند که وی در بازجویی ها به شدت مورد ضرب و شتم و شکنجه قرار گرفته و آثار کبودی و شکنجه بر تن و صورت و سر این زندانی سیاسی مشهود بوده است.

زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین که ستار بهشتی یک شب را در آنجا سپری کرده بود، روایت کرده اند که بدن این جوان زیر ضرب و شتم له شده بود و به گفته آنها حتی یک جای سالم در بدنش نبود.

پس از رسیدن این اخبار به کلمه، با خواهر ستار بهشتی تماس گرفتیم که وی گفت: شوهرم را خواستند و به او گفتند برو مادرش را آماده کن. قبر بخر. فردا بیا جنازه را تحویل بگیر. همین. هیچ چیز دیگری نمی دانیم. نمی دانیم چرا کشتند. اصلا چی شد. نمی دانیم چی شد. داداشم سالم از خونه رفت. با پای خودش رفت. همه دیدند که سالم بود. برادرم حتی قرص سردرد نمی خورد. سالم سالم بود.

هفته ی گذشته کلمه خبر داده بود که ستار بهشتی هفتم آبان ماه در منزل شخصی اش در رباط کریم توسط ماموران پلیس فتا بازداشت شده است. این زندانی سیاسی، یک کارگر ساده ۳۵ ساله است که در هنگام بازداشت، نان آور خانواده اش بوده است.

بر اساس گزارش هفته پیش کلمه، ستار بهشتی که در بازجویی ها تحت فشار برای اعتراف و پذیرفتن خواست بازجویان فتا بوده است، پس از مقاومت به صندلی بسته می شده و مورد ضرب و شتم قرار می گرفته است.

اما امروز صدای لرزان و گریه های خواهر ستار امان هر سوال پرسیدنی را از آدم می گیرد. به عنوان خبرنگار و مصاحبه گر، جمله ای نداری و فقط به گریه هایش گوش می کنی. در حال خود نیست و مرتب می گوید: داداشم بود… خدایا… خدایا… داداشم بود.. داداشم رو کشتند و گفتند فردا جنازه اش را می دهیم.

صدای گریه های مادر از آن سو می آید و سوالی، که خواهر ستار بهشتی به مادر می گوید: نمی دانم، شاید از دوستان ستار است. و بعد صدای گریه و شیونی که از اتاق بلند می شود و کلمه ی “ستار” که تکرار می شود.

خواهر این زندانی سیاسی ادامه می دهد: به شوهر من گفته اند مریضی داشته، شوهرم هم گفته: نه، سالم بود. گفته اند: با هیچ جا مصاحبه نکنید، اگر مصاحبه کنید پدرتان را در می آوریم. داداشم کاری نکرده بود، چی کار مگر کرده بود؟ از آن سه شنبه که بردند تا الان هیچ خبری ازش نداشتیم که امروز خبرش را برایمان آوردند.

وی ادامه می دهد: به ما گفتند با جایی مصاحبه نکنید و حرف نزنید. گفتند ناراحتی قلبی داشته. چی کار کرده بود مگر برادرم؟ کاری نکرده بود. چی گفته بود؟ سه نفر آمدند و دستنبد زدند و بردند، هیچ چیز نگفتند. تمام شد.

کلمه تاکید می کند که با توجه به اینکه هنوز جنازه ای به این خانواده تحویل نشده، نمی توان درباره ابعاد دقیق این خبر به طور قطعی قضاوت کرد که آیا این یک سناریوی امنیتی برای آزار خانواده اوست یا فاجعه ای است که ماموران به دنبال سرپوش گذاشتن بر روی آن اند.

روز گذشته نیز مادر ستار بهشتی با تشریح نحوه دستگیری فرزندش به سحام گفته بود: نزدیک ظهر بود و من در خانه نشسته بودم وقتی صدای در آمد رفتم جلوی منزل، شخصی به من گفت آقا ستار هست؟ و هنگامی که من قصد داشتم درب منزل را ببندم فرد دیگری هم آمد و درب منزل را فشار دادند و وارد خانه شدند.

مادر این زندانی سیاسی در در ادامه گفته بود: من به مامورین گفتم شاید دخترم در منزل با لباس نامناسبی باشد که مامورین بدون توجه به حرفهای من وارد شدند و تمام وسایل از جمله کامپیوتر فرزندم و تمامی دست نوشته ها و مطالب وی را با خود بردند.

وی خاطرنشان کرده بود: حتی برای بردن فرزندم اجازه نمی دادند تا لباسهایش را عوض کند. از یکی از مامورین خواهش کردم تا دستان فرزندم را باز کند و اجازه دهد تا فرزندم لباس خود را تغییر دهد که بهر حال یکی از دستان وی را باز کردند و از آن تاریخ تا کنون هیچگونه خبری به من نمی دهند که فرزندم را به کدام محل انتقال داده اند.

این مادر رنجدیده در مصاحبه دیروز عنوان کرده بود: من از طریق بستگان اطلاع پیدا کردم که در سایت ها، خبر فرزندم انتشار پیدا کرده که از ناحیه بدن بطور کلی (دست، پا، صورت) آسیب دیده و بازجوها از درمان وی خودداری می کنند.

 خبر تکمیلی : تماس ماموران با عموی ستار بهشتی: فردا جنازه را در کهریزک تحویل بگیرید

ماموران پلیس فضای تبادل اطلاعات در تماس تلفنی با عموی ستار بهشتی، از او و خانواده خواسته اند فردا برای تحویل گرفتن جنازه برادرزاده اش به پزشکی قانونی کهریزک مراجعه کنند. باید دید مسئولان قضایی و امنیتی چگونه می خواهند بابت این فاجعه که پشت دیوارهای زندان نظارت ناپذیر اوین صورت گرفته، پاسخگوی مردم و خانواده این زندانی باشند....

بر اساس گزارش های تکمیلی در اختیار کلمه، ماموران امنیتی در تماس تلفنی دوباره با خانواده ستار بهشتی، از آنها خواسته اند فردا جنازه این زندانی ِ کشته شده را در کهریزک تحویل بگیرند.

به گزارش خبرنگار کلمه، این تماس تلفنی از سوی ماموران پلیس فضای تبادل اطلاعات با عموی ستار بهشتی انجام گرفته و از وی خواسته اند فردا به همراه خانواده برای تحویل گرفتن جنازه برادرزاده اش به پزشکی قانونی کهریزک مراجعه کنند.

بدین ترتیب احتمال ناامیدانه ای که در خبر قبلی کلمه مطرح شده بود مبنی بر اینکه شاید ماموران با این ادعا قصد آزار خانواده ستار بهشتی را داشته اند، نیز منتفی به نظر می رسد.

کشته شدن یک زندانی دیگر در اوین، آن هم حدود ده روز پس از بازداشت و در پی شکنجه های تکان دهنده ای که برای افشای ابعاد آن هنوز باید منتظر بود، فاجعه ای است که مشخص نیست مسئولان قضایی و امنیتی چگونه می خواهند پاسخگوی آن باشند و چه توضیحی در این باره برای مردم و خانواده ی این زندانی دارند که فرزندشان پشت دیوارهای زندان نظارت ناپذیر اوین، زیر شکنجه کشته شده است.

+29
رأی دهید
-446

ab shangooli - لندن - انگلند
مرگ بر جمهوری کثیف اسلامی ، نوبت ما هم میرسه ، روحش شاد
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 01:49
globalcitizen - گوتنبرگ - سوئد
کدوم عوضی‌ رای مثبت داده؟ مرگ مردم، مخصوصاً بی‌ گناه، رای مثبت داره؟ امیدوارم یه روزی واسه خودت رای مثبت بزنن بقیه.
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 01:38
dara20 - تهران - ايران
مرگ بر توحش اسلامی.
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 02:23
pashmakjon - عالمو - آمریکا
واقعاً که لعنت به همشون از دم ،، لعنت به روحت خمینی که جز غم و رنج و مرگ هیچی‌ برای ایران به ارمغان نیاوردی.
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 03:35
naderan - یوتوبوری - سوید
خامنه ای مردم تصمیم کرفتن نسلت را از بین ببرن روز عزا شما را میبنم بزودی یک حرف جدی اگر زمان حکومت امام حسین همین کار را میکردن که همان عرب رحم.به بچه ها نکردن حالا مردم ایران همین بلا را سرتان میارن نزدیک هست.
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 04:28
Royan - کالیفرنیا - آمریکا
تف تو روی هر چی ساندیس خور و طرفدار رژیم جنایت پیشه آخوندی است , شرم و ننگ به کسانی که برای شورش 57 قدم برداشتند یه عده که نه شعور سیاسی داشتند ونه مشکل اجتماعی و اقتصادی تنها مشکل شون فرهنگی بود تنها فقرشون فرهنگی بود یه عده متعصب زبون نفهم مثل گوسفند افتادنند دنبال آخوندا یه عده هم حس قهرمان شدن بهشون دست داده بود و اصلا نمیدانستند که چه بلائی دارند سر این ملت میاورند فقظ شاه بره هرکی میخواد بیاد, یعنی ابلهانه ترین نوع تفکر, عقده های شخصی برای یک ملت تصمیم گرفت و ننتجه و دستاورد شورش را هم دیدیم مرگ بر جمهوری اسلامی مرگ بر کل نظام و طرفدارهاش با آرزوی ایران آزاد بدون انگل اسلامی.
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 04:46
potatis - مالمو - سوئد
هر شخصی این صفحه و خبر رو بخونه و بازهم بیخیال از کنارش عبور کنه دیگه انسان نیست بلکه یک گوسفند یا یک خوکه که فقط باید منتظر بشینه ببینه کی نوبتش میرسه. این کثافت های آدم کش دیگه قابل تحمل نیستند، امیدوارم این شعله بتونه انبار باروت رو منفجر کنه (البته اگه باروت هاش نم نکشیده باشه)
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 05:03
mina minavand - هانور - آلمان
کدام جوابگویی ؟؟مگه این همه کشتن کسی‌ جواب داده؟ مرگ بر شما قاتلها،مرگ بر شما خائنها که دوست منو کشتید.خانواده یی رو بی‌ فرزند و بی‌ برادر کردید.
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 05:13
potatis - مالمو - سوئد
این آدرس وبلاگ ستاره، ببینید یک جوون رو تنها برای گفتن حقایق کشتند(هر چند هنوزهم ته دلم امید دارم که به خونوادش دروغ گفته باشند)، دانیال نبی، یاس آبی به این وبلاگ حتما سر بزنید، ببینید چیزی توش پیدا میکنید که نویسندش مستحق اینچنین مرگی باشه! https://magalh91.blogspot.se/
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 05:25
jhanatan - تهران - ایران
وای خدایا خواهش می کنم فقط مثبت دهید.....
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 05:55
طاطا - تهران - ایران
مرگ بر آخوندکثیف مرگ بر رژیم دیکتاتور ایران مرگ بر همتون بی پدرمادرها دست مردم به شما برسه چه کارها که با شما نمیکنن :(
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 06:05
ایران1435 - لامرد - ایران
من کشته مرده ی این شاهدان عینی هستم
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 06:11
اشك شفق - ساری - ایران
دیگه چه فرقی میکنه اینا میکشن میبرن و میسوزونن و این مردم هنوز خواب گندم میبینن....
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 06:15
massoudoslo - اسلو - نروژ
جمهوری اسلامی نابود باید بشه و میشه با همه نوکرهای اخته و انبر بدست خودش. برای شما قاتلین و بی هویت های رژیم حتا قبر هم لازم نخاهد شد . باشد تا روزش !
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 06:37
دل سوخته - اریزونا - امریکا
امیدوارم که این خبر صحت نداشته باشه و مادر این جوان در غم از دست دادن جوانش نسوزد .به امید پایان یافتن ظلم و زوری که در حق مردم میشه
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 06:39
siavash2a - تهران - ایران
اه مظلوم به سوهان ماند . گرنبرد برنده را تیز کند
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 06:42
datis - سن دیگو - امریکا
مرگ بر جمهوری اسلامی، خدایا خوابی‌ این جنایتا نمی‌بینی؟ روحش شاد امیدوارم تک تک عاملین این جنایت به بدترین دردها دچار شوند
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 06:34
sarvihashem - رم - ایتالیا
مرگ بر حکومت سراپا نکبت خامنه ای،فقط یه لحظه خودمان را بجای خانواده اون طفلک بگذاریم تا درک کنیم که چه میکشند. تازه آقایان طلبکارهم هستند وتهدید هم میکنند.
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 07:05
irane aziz - وین - اتریش
کجای دنیا بجز در جمهوری کثیف اسلامی این اتفاق میفته ؟به چه جرمی‌؟حرف زدن؟ همین؟
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 08:22
borzoopersia - بیرمنگهام - انگلستان
ما شما را به کمال انسانیت میرسانیم.( خمینی ملعون).اینها همه از برکات جمهوری پر افتخار اسلامی است که باید برای ما ایرانیها آویزه گوش شود تا دیگر از این غلطها نکنیم.
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 08:32
ghafas - مشهد - ایران
خدایا از تو سنگدل تر کسی نیست
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 08:32
Caroline - تهران - ایران
هم میهنانِ خوب ام! آیا گناه ما چیست؟! . کردیم اگر گناهی، کی؟ کو؟ کجا؟ چرا؟ چیست؟ . چه خانه تا خیابان، چه شهر تا بیابان: . این دوری و تفاوت در چی؟ چرا؟ کجا؟ چیست؟! . انگیزه ی جدایی و انکار آشنایی . گر کس و یا که چیزی ست، آن کیست خود؟ و یا چیست؟! . جستارِ آرمان مان آمد بلای جان مان، . سوزاند خان ومان مان: در این، گناهِ ما چیست؟! . آنها که خوانده باشی، بوده ست در حواشی: . چون من تو هم ندانی که اصلِ ماجرا چیست: . -"بود این گناه مان که چون انقلاب کردیم، . آخوندِ بی شرف را فصل الخطاب کردیم!".
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 08:23
mehrdad78 - اوترخت - هلند
بی غیرت ترین ملت دنیا ایرانی ها هستند اگر غیر از این بود باید تا به حال خیلی سال از تغییر این رژیم کثف و جنایت کار میگذشت. هر بلایی سر تان بیاید حق تان است چون خایه ندارید صدایتان را بلند کنید و در راه احقاق حق تان مبارزه کنید. فقط بلدید بلف بزنید و بس در عمل هیچ هستید. از کشور های خیلی پایین تر و ملت های خیلی ضعیف تر از خود یاد بگیرید که در زمان خیلی کوتاه توانستند دیکتاتوران خود را سرنگون کنند.
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 09:05
monjiiran - وین - اتریش
جناینخانه جمهوری اسلامی درش تخته بشه الهی
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 09:19
Caroline - تهران - ایران
مدام می‌خوانیم : از خون جوانان وطن لاله دمیده. من اما سرزمین خشک و بی‌ لاله ولی‌ آزاد را هزار بار بیشتر ترجیح میدهم به زندان مخوف پر از لاله .... . من لاله نمیخواهم ! من آزادی‌ میخواهم !! ... من می‌خواهم صاحب خونی که این لاله‌ها از آن روییده اند را آزاد ببینم ، شادمان ببینم ، سازنده و پویا ببینم ! . حقیقتا در این زمان لاله به چکار این ملت می‌‌آید ؟ . برای تغییر دادن باید زنده بود و زندگی‌ را ترویج داد !! باشیم و شادی کنیم و تغییر دهیم زندگی‌ را به همان احوالی که خود میپسندیم و عشق میپسندد !! . پس بخوانیم : پاینده باد زندگی‌ و زیبایی و آزادی و شادی و عشق و دوست داشتن !!!.......
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 08:20
Azadikhah - تكسل - هلند
وای خدای من باورم نمیشه یک گل دیگر پر پر شد. قابل توجه آقای خاتمی و دیگر سبزهایی که هنوز به مبارزه بدون خشونت با این جنایت کاران ضد بشر اعتقاد دارند به نظر شما جزای کسانی که هر روزبچه های ما را دز زندان ها زیر شکنجه می کشند چیست؟ ای لعنت بر کسی که اسلام را به این سرزمین اهورائی آورد خدایا کی از شر این دین تروریستی و پیروان جنابتکارش راحت می شویم:( این پلیس جنایتکار را بگو که چه راحت و بدون مسوولیت به خانواده داغدارش می گویند بروید قبر بخرید؟!! اینها دست پرورده کدام مکتبند که تا این اندازه از انسانیت به دورند؟حتی پیروان شیطانهم تا این اندازه ظالم نمی شوند:( اون وقت این سوسولهای تازه به دوران رسیده در سیاست، دوره افتاده اند که باید مبارزه بدون خشونت رو پیش بگیریم! بابا مگه نمی بینید تک تک جَوونای مردم رو دارند پر پر می کنند! تا کی باید هزینه داد؟ آخه بی غیرتی تا کجا !بی غیرتی ما ملت از سنگدلی اینها بسی بیشتر است.
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 09:29
Azadikhah - تكسل - هلند
این هم وب سایت ستار بهشتی روحش شاد: https://magalh91.blogspot.com
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 09:33
nimaaa - نیویورک - امریکا
تا مردم ایران سکوت کنند از این اتفاقها خاهد افتاد
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 10:12
ariya777 - تهران - تهران
حیوونای رذل بالاخره نوبت شمام میشه که بدتر از اینها کشته بشید :((. این رفتاری که اینا با هوطن خودشون دارن . هیچ انسانی با حیوون نداره
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 10:14
setayeshz565 - وین - اتریش
مرگ بر کسائیکه مثبت زدن ،امیدوارم همین بلا سر خوانواده هاتون بیاد که دیگه انقدر راحت رای مثبت ندین ،این چه دنیای ظالمیه که کسی واسه موافق نبودن با یه مشت دزد و بی رگ و ریشه باید کشته بشن ...
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 10:31
parvaz 1 - پلیموس - انگلیس
تسلیت به خانواده شهید راه آزادی ایران ٭ستار بهشتی٭ که برای آزادی ایران و ایرانی در مقابل قوم الضّالمین مردانه ایستاد و جانش را نثار مردمش کرد. لعنت به روح کثیف خمینی دجّال٬ بنیانگذار این فتنه بزرگ و سید علی چلاق٬ ضحّاک زمان و تمام ایادی و اوباش و چاقوکشان رژیم منحوس و ضد بشری آخوندی و همچنین لعنت بر سپاه نامردان اسلام. ستارها زنده اند واین رژیم را از بیخ و بن نابود میکنند.
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 10:46
oghab - هلسينكي - فنلاند
درود برمشائی واحمدی نژاد .. نکبت برخامنه ای وبقیه عمامه به سرها ..وجایدنام تمام قهرمانان ازادی ایران ..فرق نمیکنه بسیجی یا کمونیست .فقط ایران وایرانی
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 10:53
avast! - تهران - ایران
با دژخیمان اگر شکنجه،اگر بند است و شلاق و خنجر ...با ما تبار فدایی ، با ما غرور رهایی...بگو بگو که به خون می‌سرایم، دوباره با دل و جانم، بگو به ایران...
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 11:21
ghafas - مشهد - ایران
تو رو خدا مثبت بدین تا خبر پربیننده بشین تو رو خدا یوکی مثبت ها رو دست کاری کن زیاد شه
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 12:08
m.n.s - کرج - ایران
ghafas دوست عزیز مثبت یا منفی به حال این جلادان کهریزک چه فرقی میکند این اولین نیست و آخرین هم نخواهد بود
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 16:30
Azadikhah - تكسل - هلند
oghab:اتفاقا دزد‌ترین دولت تاریخ ایران هم همین دولت احمدی‌نژاد با دستیار‌شان مشایی هست!
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 19:36
ali1111 - تهران - ایران
اصلا آدم میمونه چی‌ بگه؟!! مرگ بر این حکومت.
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 23:38
PARVANE1 - برنموث - انگلستان
خدا مرده.یا خودشو به خواب زده.
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 23:47
Saman sepehr - لوییزیانا - آمریکا
همین حالا عکسش رو که با مادرش پشت به آرامگاه خیام دارند رو دیدم. منهم یک همچین عکسى دارم.خیلى منقلب شدم. یک حس همذات پندارى با خودش و مادرش. روحت شاد.به مادر عزیزش تسلیت مى گم..امیدوارم خونش همین دنیا دامن قاتلانش رو بگیره که اینقدر راحت آدم می کشند و خانواده اى رو عزادار. -چه کج رفتارى اى چرخ.. چه بدکردارى اى چرخ....سر کین دارى اى چرخ... نه دین دارى نه آیین دارى اى چرخ... در آخر: اینکه بزنى و بکشى یک چیزه. ولى اینکه بعد به خانواده اش بگى که صدات در نیاد یا حق ندارید بروید براى تشیع جنازه چیز دیگر.مطمئن باشید این فرعون بازیها دامنتون رو میگیره.
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 15:16
patick_cb - بورنموس - انگلستان
من همیشه گفتم ما ایرانیها تا زمانى که اعتقاداتمون رو کنار نزاریم این عربها (اخوندها )بر ما حکومت خواهند کرد.
‌پنجشنبه 18 آبان 1391 - 18:42
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.