زندانیان سیاسی زن با شکایت از ماموران اعتصاب غذای خود را شکستند

شمار زیادی از زندانیان سیاسی در زندان اوین نگهداری می‌شوند

گزارش‌ها از تهران حاکی از آن است که هشت زندانی سیاسی زن که در اعتراض به نحوه تفتیش بدنی از چهارشنبه هفته گذشته دست به اعتصاب غذا زده بودند، با شکایت از ماموران خاطی به اعتصاب غذای خود پایان داده‌اند.

امین احمدیان، همسر بهاره هدایت، یکی از زندانیان اعتصاب‌کننده روز سه‌شنبه، ۱۶‌ آبان در فیس‌بوک خود نوشته است که این زندانیان به دنبال «تنظیم شکایت از ماموران خاطی و تعهد مسئولین حفاظت و بازرسی زندان اوین مبنی بر پیگیری مسئله و برخورد با افراد خاطی و عدم تکرار اینگونه مسائل در آینده» اعتصاب غذای خود را شکسته‌اند.
 
به نوشته آقای احمدیان، شورای انضباطی زندان، زنان اعتصاب‌کننده را به سه هفته ممنوعیت از ملاقات و انتقال به انفرادی محکوم کرده بود، که با اعتراض این زندانیان، به مدت شش ماه تعلیق شده است.
 
گروهی از زندانیان سیاسی زن از چهارشنبه هفته گذشته در اعتراض به «یورش نیروهای گارد یگان حفاظت» به بند این زندانیان و «هتک حرمت و بازرسی بدنی توهین‌آمیز» دست به اعتصاب غذا زدند.
 
این اقدام آنها پس از آن انجام شد که حدود ۲۰ زن از نیروهای گارد یگان حفاظت زندان اوین به بند سیاسی زنان یورش برده و با شیوه‌های غیراخلاقی در هنگام تفتیش، آن‌ها را مورد آزار بدنی قرار دادند.
 
بهاره هدایت، نازنین دیهیمی، ژیلا بنی‌یعقوب، شیوا نظرآهاری، مهسا امرآبادی، حکیمه شکری، ژیلا کرم‌زاده مکوندی، نسیم سلطان بیگی، هشت زندانی سیاسی بودند که در اعتصاب غذا به سر می‌بردند. راحله ذکایی و محبوبه کرمی نیز که همراه این زندانیان دست به اعتصاب غذا زده بودند، کمی پیشتر اعتصاب خود را شکسته بودند.
 
اعتصاب غذای این زندانیان با اعتراض همبندان آنها و نهادهای مدافع حقوق بشر مواجه شده است. ۳۳ نفر از زندانیان سیاسی بند زنان اوین در نامه‌ای اعتراضی به رئیس این زندان نسبت به آنچه «هتک حرمت و تعرض به بند زنان» نامیدند، خواستار عذرخواهی مقام‌های مسئول و تعهد درباره تکرار نشدن این برخورد با زندانیان شدند.
 
عفو بین‌الملل و سازمان گزارشگران بدون مرز نیز در بیانیه‌‌هایی جداگانه با ابراز نگرانی از سلامت این زنان زندانی، خواستار تحقیق درباره «بدرفتاری» با زنان زندانی شدند و مسئولیت جان آنها را نیز متوجه مقامات حکومت ایران دانسته‌‌اند.
 
مقامات ایران اما بدرفتاری با زندانیان را رد کرده‌اند و در همین رابطه، صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه گفته است که رسیدگی‌های قضایی در ایران، «انسانی و اسلامی» است.

+80
رأی دهید
-5

razmandeh - استکهلم - سوئد
... همون قرآن بزنه پاس گردن کلفتتون . رسیدگی‌های قضایی در ایران، «انسانی و اسلامی» است. جون ننت . وقتش برسه یک اسلامی نشونتون بدیم که محمد هم اسلامو نشناسه !!
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 04:08
fdsa60 - تهران - ایران
این زنهای مامور 99% دخترهای زشت و ترشیده ای هستند که از زمین و زمان کینه به دل دارند. درست مثل سگ هار میمونند. هرکدوم از اینها یک روانپریش به تمام عیار هستند.اینها رو فقط باید برد در اردوگاه های کار اجباری تا در انجا کمی از روانپریشی آنها درمان بشود.
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 05:29
دل سوخته - اریزونا - امریکا
(((( صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه گفته است که رسیدگی‌های قضایی در ایران، «انسانی و اسلامی» است.))))بی شرافت اگه منظورت از انسانی اون اسمی هست که روی خودت گذاشتی مشخص هست که چطور برخوردی کردین چون رفتار و کردار شماها از کفتار خیلی بدتر هست
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 06:27
فراوانی - قطر - قطر
این برادران لاریجانی فقط بدرد آبدارچی ونظافت اطاق کلوپهای شبانه یا همان به زبان ساده شهر نو میخورند
‌چهارشنبه 17 آبان 1391 - 11:47
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.