خواص گوشت شترمرغ

گوشت شترمرغ در دسته گوشت‌های قرمز طبقه بندی ‌می‌شود و از لحاظ ارزش غذایی از کم چرب‌ترین و سالم‌ترین نمونه‌های گوشت قرمز است و دارای فواید فراوانی است.

وقتی صحبت از تامین پروتئین با خوردن گوشت به میان می‌آید گوشت شتر‌مرغ نسبت به بسیاری از گوشت‌های قرمز دیگر دارای اولویت است.
 
این گوشت اگر چه از لحاظ طعم و بافت، بسیار شبیه به گوشت گاو یا گوسفند است ولی از لحاظ ارزش تغذیه‌ای از مقام بالاتری برخوردار است.
 
گوشت شترمرغ سرشار از پروتئین بوده و هیچ گونه چربی ناسالمی در آن وجود ندارد.
 
رنگ قرمز تیره‌تر این گوشت، نسبت به گوشت‌های گاو و گوسفند یا بوقلمون حاکی از مقدار بالاتر آهن در آن می‌باشد از این رو، مصرف آن به افراد کم خون و زنان باردار نیز توصیه می‌شود.

این گوشت نسبت به گوشت‌های هم ردیف خود از مقدار کلسترول و کالری پایین‌تری برخوردار است و همچنین به علت ایده‌آل بودن سطح PH، به مبارزه با باکتری ای کولای و نیز سالمونلا کمک موثری می‌کند.
 
مقدار چربی موجود در گوشت شترمرغ، کمتر از نصف مقدار موجود در گوشت مرغ است.
 
گوشت شترمرغ برای افرادی که می‌خواهند رژیم لاغری بگیرند بهترین گزینه است زیرا علاوه بر چربی کم، خاصیت سیرکنندگی فراوان دارد.
 
گوشت شترمرغ به دلیل داشتن سدیم بسیار کم برای بیماران فشار خونی بسیار مفید است.
 
این گوشت به دلیل دارا بودن اسید چرب امگا-3  فراوان بهترین نوع گوشت برای افراد سالمند و بیماران قلبی و عروقی است.


 
ارزش تغذیه‌ای 100 گرم گوشت شترمرغ:

 
چربی: 3 گرم
 
آهن: 3.2 میلی‌گرم
 
کلسترول: 81 میلی‌گرم
 
پروتئین: 26.9 گرم
 
کالری: 142
 
نکته:
 
این گوشت به خاطر چربی کمی که دارد نسبت به دیگر انواع گوشت، سریع‌تر پخته می‌شود، پس برای پیشگیری از خشک شدن آن، از پختن بیش از حد آن جلوگیری کنید.

+66
رأی دهید
-28

shahramareia - تهران - ایران
با تشکر از شترمرغ
‌سه شنبه 16 آبان 1391 - 11:43
rashidvalami - کازان - روسیه
درایران مردم گوشت مرغ نمی توانند بخرند از خواص گوشت شتر مرغ می گویید؟
‌سه شنبه 16 آبان 1391 - 11:52
*Fanoos* - ايران - ايران
rashidvalami دوست عزیز باور کنید حرف دل منو زدید
‌سه شنبه 16 آبان 1391 - 12:58
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
فانوس- ایران- این خبر را آوردند تا مردم ایران آلزایمر گوشتی نگیرند و دچار فراموشی گوشتی نشوند. امروز در سایت روز آنلاین خواندم که بحران تازه ایران حالا کمبود تخم مرغ است. خب مرغی باید باشد که تخمی بگذارد یا نه؟ وقتی مرغ نیست تخم مرغ را هم که باید وارد کنند و مشکل خرید از خارج با دلار دارند که قیمتش سرم سام آور میشود. فردا هم اصغر تخم الله را دستگیر میکنند که بدستور صهیونیست عمداً مرغهایش را تریاک میداده تا تخم نگذارند و به نظام اسلامی ضربه وارد بشود. پس این ملاهای رژیم فاشیستی اسلامی چه تخم دو زرده ای تا حالا کردند یا گذاشتند؟
‌سه شنبه 16 آبان 1391 - 14:55
Dracula - ترانسیلوانیا - رومانی
متاسفانه تابحال نخوردم.تو انگلیس موجود نیست.
‌سه شنبه 16 آبان 1391 - 18:24
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
( ؟! )-- میدانید شتر مرغ از کجا و چگونه آمده است ؟؟،،،،،، یقینًا از معجزات الهی نبوده است !، بلکه ، طبق تحقیقات وسیعی که انجام دادم ، پی‌ بردم که این حیوان از جفتگیری خروس لاری با شتر عربی‌ ، شتر مرغ پدید آمده است !!، از خصایص این حیوان این است که کینه‌اش شتری است و مهربانیش همان تخمی است که برایتان میگذارد !، پس قدر این حیوان را بدانید و تخمش را نوش جان کنید و دعا گوی آن خروس لاری باشید !!
‌سه شنبه 16 آبان 1391 - 20:40
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.