فال روز سه شنبه 6 نوامبر - 16 آبان

فروردین


شاید شما امروز نتوانید خوابی که دیشب دیده‌اید را به یاد بیاورید. اما به راحتی در مورد خود قضاوت کرده و خودتان را دست کم می‌گیرید. این حس ریشه در دوران کودکی شما دارد، زمانی که یکی از والدینتان، معلم‌تان یا یکی از دوستانتان به شما حرفی زده است که دلتان نمی‌خواسته آن را بشنوید. قبول داشتن خود به معنای این است که نقص‌های خود را بشناسیم ولی به آنها فکر نکنیم. یک بار که این کار را بکنید شک و بدبینی تان برطرف شده و اعتماد به نفستان نیز بیشتر می‌شود.
حافظ:
ترسم که روز حشر عنان بر عنان رود   تسبیح شیخ و خرقه رند شرابخوار
حافظ چو رفت روزه و گل نیز می‌رود   ناچار باده نوش که از دست رفت کار
تعبیر :حسرت گذشته را مخور. آنچه که از دست داده ای به زودی پیدا خواهد شد. مال و منال دنیوی زودگذر است و دائمی نیست. بهتر است که قانع باشی و زندگی آسوده و آرامی در پیش بگیری.

اردیبهشت


امروز شما مجبور نخواهید شد با ناراحتی‌های جدی دست و پنجه نرم کنید، اما آنها در پس زمینه وجود دارند. از نظر معنوی شما حس و حال خوبی دارید، برای اینکه می‌توانید خوشی‌های خود را با دیگران سهیم شوید. اما نباید دوباره این کار را انجام دهید؛ شما باید محدودیت‌های خود را نیز قبول کنید و این موضوع در حین تفریح کردن امنی شما را تضمین می کند.
حافظ:
غم دنیی دنی چند خوری باده بخور   حیف باشد دل دانا که مشوش باشد
دلق و سجاده حافظ ببرد باده فروش   گر شرابش ز کف ساقی مهوش باشد
 تعبیر :کارها را آسان نگیر و سهل انگاری را رها کن. تلاش و کوشش انسان را به همه چیز می رساند. از شکست ها نترس و از آنها به عنوان تجربه استفاده کن. هر کاری محتاج صداقت و ایمان است. با تظاهر و عوام فریبی به جایی نخواهی رسید.


خرداد


خیلی سخت است که به آرزوهای شخصی‌تان اهمیت داده و در جستجوی اهداف خود بودن را توجیه کنید. اما با توجه کردن به نیازهای دوستان و اعضای خانواده‌تان به راحتی می‌توانید خودتان را راضی نگه دارید. با تحسین و تمجید کردن از کسانی که دوستشان دارید آنها را حمایت کنید، اما خودتان را نیز فراموش نکنید.
حافظ:
در این بازار اگر سودیست با درویش خرسند است   خدایا منعمم گردان به درویشی و خرسندی
به شعر حافظ شیراز می‌رقصند و می‌نازند   سیه چشمان کشمیری و ترکان سمرقندی
تعبیر :زندگی فراز و نشیب بسیار دارد. اگر امروز دچار رنج و زحمت شده ای فردا به آرزوی خود می رسی به شرط آنکه از ناملایمات راه ناامید و مأیوس نشوی. به لطف خداوند توکل داشته باش و ایمان بیاور. غرور و تکبر را رها کن و با دوستان و افراد خانواده ات مشورت کن تا به مقصود خود برسی. زیاده طلب و حریص نباش.

تیر


امروز در حال و هوای مبارزه هستید و تصمیم دارید تا به هدفهای ویژه ای دست پیدا کنید اما مراقب باشید مخالفت ایجاد نکنید و گرنه شانسهای موفقیت خود را به خطر می اندازید. شاید در رابطه با خانواده و یا همسایه ها باشد. بنابراین لازم نیست که با عجله به سرزمین های دور بروید
حافظ:
مطربا مجلس انس است غزل خوان و سرود   چند گویی که چنین رفت و چنان خواهد شد
حافظ از بهر تو آمد سوی اقلیم وجود   قدمی نه به وداعش که روان خواهد شد
تعبیر :زندگی تو رو به خوشی و شادمانی می رود. آرزوهایت براورده می شود. رنج ها و ناراحتی ها با صبر و شکیبایی، به شادی و سرور تبدیل می شود. از شکست برای خود تجربه اندوزی کن. سعی کن که دوباره اشتباهات گذشته را تکرار نکنی.

مرداد


امروز وقتی رشته کلامتان در حین صحبت کردن پاره شود شما خیلی عصبانی می‌شوید. با فکر کردن به اینکه چه حرفی می‌خواستید بزنید وقتتان را تلف نکنید، برای اینکه هم اکنون همه شرایط بر علیه شماست. به جای اینکه بحث را به سمت موضوع خاطره انگیزی بکشانید، فقط بگذارید شور و هیجان شما گفتگو را هدایت کند. مطمئن باشید که اگر این کار را بکنید، راضی‌تر خواهید شد.
حافظ:
بر تو گر جلوه کند شاهد ما ای زاهد   از خدا جز می و معشوق تمنا نکنی
حافظ ا سجده به ابروی چو محرابش بر   که دعایی ز سر صدق جز آن جا نکنی
تعبیر :مراقب رفتار و اعمال خود باش و در تصمیم های خود اندیشه و تعمق بیشتری داشته باش تا نادم و پشیمان نشوی. به کسانی که به تو احتیاج دارند، کمک کن و از آنان مراقبت کن تا در هنگام نیاز، خود را تنها و بی کس احساس نکنی.


شهریور


حتماً لازم نیست تمام فعالیتهای تفریحی و سرگرمی‌های خود را قطع کنید، بلکه فقط باید بفهمید امروز روزی نیست که بتوانید آن ‌طوری که دلتان می‌خواهد تفریح کنید. شاید شما دوست داشته باشید که با کار کردن بیشتر سهم خودتان را انجام دهید، ولی واقعاً دلتان نمی‌خواهد  تنها فردی باشید که این کار را انجام می‌دهید. در برابر کسانی که به شما امر و نهی می‌کنند ایستادگی کنید. به آنها اجازه ندهید که به رویه خود ادامه دهند، چرا که فکر می‌کنند همه چیز تحت سلطه و اختیار خودشان است.
حافظ:

سحر کرشمه چشمت به خواب می‌دیدم   زهی مراتب خوابی که به ز بیداریست
دلش به ناله میازار و ختم کن حافظ    که رستگاری جاوید در کم آزاریست
تعبیر :رسیدن به هدف کار آسانی نیست. صداقت و ایمان می تواند انسان را در راه رسیدن به مقصود یاری کند. ریاکاری را از خود دور کن که نتیجه ای برای تو ندارد. با مردم به خوبی و انسانیت رفتار کن.

مهر


اجازه ندهید دیگران بر شما حکومت مطلق داشته باشند زیرا شما را به بیراهه می‌برند راه‌هایی که خودتان دنبال می‌کنید به زودی نتایج باور نکردنی برایتان خواهد داشت. برای این که از انرژی‌های منفی تان کم کنید با شخصی یا اشخاصی گفتگوهایی را انجام دهید.
حافظ:
هر کس از مهره مهر تو به نقشی مشغول   عاقبت با همه کج باخته‌ای یعنی چه
حافظ ا در دل تنگت چو فرود آمد یار   خانه از غیر نپرداخته‌ای یعنی چه
تعبیر :زندگی آرام و سعادتمندی داری، اما هنوز از آنچه که داری، می طلبی. برای خود بیهوده دردسر می تراشی. قدر زندگی و خانواده ی مهربان خود را بدان. با خیالات بیهوده و آرزوهای خام، زندگی خود را دچار ناملایمات نکن. قناعت بزرگترین گنجینه ی بشریت است.


آبان


روابط متقابل شما با یکی از اطرافیانتان تا موقعی که تبدیل به یک مشکل واقعی شود می‌تواند در طول روز ادامه پیدا کند. اگرچه شما سعی می‌کنید از این مشکلات دوری کنید، ولی وسوسه می‌شوید که دست به عمل متقابل بزنید. اما باید بدانید که کشمکش و دعوا کردن اصلاً برای شما خوب نیست و بهترین کار این است که از هر مجادله‌ای پرهیز کنید.
حافظ:
کمال دلبری و حسن در نظربازیست   به شیوه نظر از نادران دوران باش
خموش حافظ و از جور یار ناله مکن   تو را که گفت که در روی خوب حیران باش
تعبیر :به اعمال و رفتار خود با دقت نگاه کن و غرور و تکبر را رها کن. در دوستی، صدیق و صمیمی باش زیرا در زندگی به دوستان مخلص نیاز است. بیهوده از سختی های روزگار در گله و شکایت نباش زیرا پایان هر سختی، خوشی و شادمانی است.


آذر


شما دوست دارید همه چیز را شفاف و زیبا نگه دارید، اما افراد دیگر لزوماً از این قانون پیروی نمی‌کنند. شما شک دارید که آیا به مراحل بعدی بروید و یا تا موقعی که سازگاری و تعادل خود را دوباره به دست نیاورده‌اید صبر کنید. دست برداشتن از مقاومت سبب می‌شود مسیر سرنوشت شما را به دور دستها ببرد.
حافظ:
ترک ما سوی کس نمی‌نگرد   آه از این کبریا و جاه و جلال
حافظ ا عشق و صابری تا چند   ناله عاشقان خوش است بنال
تعبیر :پیک شادی و خوشبختی از راه می رسد و بهار زندگی به تو طراوت و شادی می بخشد. صبور باش و به ایمان خود اتکا داشته باش که به زودی شاهد آرزو را در بر خواهی گرفت.


دی


فکر و خیالات شما مانع از رسیدنتان به مقصود دلخواه شده است و امروز شما هر کاری که انجام می‌دهید فکر می‌کنید مطابق با با انتظارات‌تان نبوده است. امروز برایتان مفیدتر است که راه و روش‌های شخصیتان را امتحان کنید تا محرک‌هایی که باعث رسیدن شما به موفقیت می‌شوند را بهتر بشناسید. درنهایت شما به مقصود خود خواهید رسید.
حافظ:
هر دم از درد بنالم که فلک هر ساعت   کندم قصد دل ریش به آزار دگر
بازگویم نه در این واقعه حافظ تنهاست   غرقه گشتند در این بادیه بسیار دگر
تعبیر :از زحمتی که تحمل کرده ای و تو را به نتیجه نرسانده است نا امید شده ای. غم و اندوه حاصلی ندارد و راههای دیگر را امتحان کن. اراده داشته باش و نا امیدی را رها کن. با هر کسی راز خود را در میان نگذار.


بهمن


امروز بسیار مشتاق به ارتباطات هستید و احساس می کنید اگر نتوانید با افرادی که دورتان هستند گفتگویی داشته باشید،فرصت را از دست داده اید.اهمیتی نمی دهید که راجع به چه چیزی صحبت می کنید گر چه بسیار مشتاق خبرها و اطلاعات مربوط به دیگر کشورها هستید.اگر باید تلفنی بزنید،مواظب باشید که طولانی صحبت نکنید و گرنه برای تان گران تمام می شود.
حافظ:
تو عمر خواه و صبوری که چرخ شعبده باز   هزار بازی از این طرفه‌تر برانگیزد
بر آستانه تسلیم سر بنه حافظ    که گر ستیزه کنی روزگار بستیزد
تعبیر :بر سر دو راهی و دو دلی و تردید مانده ای. بدون تفکر و اندیشه شروع به کاری کردن نتیجه ای جز سردرگمی ندارد. با مشورت با دوستان و بزرگان با تجربه و کمی تعمق می توانی بر مشکلات فائق شوی.


اسفند


هدف شما این است که نظریاتتان برپایه دیدگاه های قابل قبول باشد، اما همین که شروع به صحبت می‌کنید چیزهایی را که نمی‌خواستید کسی بداند را هم فاش می‌کنید. پس امروز همین طوری بدون برنامه قبلی صحبت کنید؛ اول برای خود برنامه‌ریزی کنید و بعد شروع کنید. این کار بهتان کمک می‌کند که در مسیر خود باقی بمانید و بیشتر از آنچه باید بگویید حرف نزنید.
فال حافظ
حافظ از سرپنجه عشق نگار   همچو مور افتاده شد در پای پیل
شاه عالم را بقا و عز و ناز   باد و هر چیزی که باشد زین قبیل
تعبیر :شاهد مقصود از تو دور است. برای رسیدن به آن صبر و تحمل لازم است. پشتکار داشته باش و مأیوس نشو. کسی را دوست داری که باید برای رسیدن به او صداقت و صبر داشته باشی.

+58
رأی دهید
-15

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.