تیراندازی در نزدیکی محل نشست کابینه ترکیه به ریاست اردوغان

نخست‌وزیری ترکیه

گزارش‌ها از رسانه‌های ترکیه حاکی است که شخصی هم‌زمان با شروع جلسه هفتگی کابینه ترکیه به ریاست رجب طیب اردوغان، وارد مقر نخست‌وزیری و شروع به تیراندازی کرده است.
 
به گزارش کانال تلویزیون رسمی ترکیه، تی آر تی، فرد تیرانداز بعد از ظهر روز دوشنبه ۱۵ آبان از در پشتی وارد مقر کابینه وزرا که ساختمان مرکزی نخست وزیری است، شده و سه تیر «مشقی» شلیک کرده است.
 
جلسه هفتگی کابینه به ریاست رجب طیب اردوغان نخست وزیر این کشور برگزار می‌شد.
 
بر اساس این گزارش نیروهای محافظ مقر نخست‌وزیری بلافاصله توانسته‌اند فرد مسلح را بازداشت و وی را برای تحقیقات بیشتر به پلیس تحویل دهند.
 
روزنامه حریت هویت این فرد را نوری باشکاپان معرفی کرده، اما هنوز هیچ گزارشی درباره انگیزه این اقدام منتشر نشده است. شبکه تی آر تی گزارش کرده است که جلسه کابینه بعد از شنیدن صدای شلیک ادامه یافته و طبق روال همیشگی برگزار شده است.
 
بر اساس گزارش رسانه‌های ترکیه، باشکاپان اهل منطقه «رضا چایه» در شمال شرق ترکیه و متولد ۱۹۷۸ بوده و روزنامه صباح ترکیه نوشته است که وی سابقه کیفری نیز داشته است. بر اساس این گزارش، وی تاکنون چندین بار در زمینه مشکلات شخصی خود به ادارات ترکیه مراجعه کرده بود و در سابقه کیفری خود چندین مورد توسل به خشونت وجود دارد.
 
روزنامه صباح می‌نویسد که فرد مذکور در حالی که سلاح را به طرف بالا گرفته بوده، اقدام به تیراندازی کرده بود.
 
خبرگزاری رسمی ترکیه، آناتولی، نیز از قول یک مقام آگاه که نامی از وی برده نشده است، گزارش کرده است که انگیزه تیراندازی «غیرسیاسی« و «کاملا شخصی» بوده است.
 
خبرگزاری مستقل دوغان نیز با اشاره به انگیزه آقای باشکاپان نوشته است که وی از کار شهرداری اخراج شده بود و در جستجوی کمک دولتی برای گرفتن غرامت از محل کار خود بوده است.
 
هنوز معلوم نیست که این فرد چگونه توانسته به مقر نخست وزیری ترکیه که به شدت حفاظت می‌شود، داخل شود.

+88
رأی دهید
-47

hossein-87 - تهران - ایران
3تا خبر گزاری 3تا خبر مختلف گفتن.بی بی سی گفت احتمال ترور اردوغان میره.بعد ایران گفت 2تا محافظ تیر خوردن ولی اردوغان سالمه.اینجا نوشته طرف تیر مشقی زده و هوایی شلیک کرده!! ای تف به گورتون بابا.
‌سه شنبه 16 آبان 1391 - 08:15
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.