مهدی هاشمی در بیمارستان دی تهران بستری شد

مهدی هاشمی هنگام پذیرش در بیمارستان.

محمود علیزاده طباطبایی، وکیل مهدی هاشمی، روز دوشنبه، ۱۵ آبان ماه، اعلام کرد که موکل وی برای عمل آنژیوگرافی قلب به بیمارستان دی تهران منتقل شده است.
 
به گزارش خبرگزاری‌های ایران، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز صبح روز دوشنبه با حضور در بیمارستان دی تهران، با فرزند خود دیدار کرد.
 
آقای هاشمی رفسنجانی در این دیدار، در جریان آخرین وضعیت حقوقی و مسایل مربوط به دوران بازداشت و همچنین وضعیت پزشکی فرزندش قرار گرفت.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وکیل مهدی هاشمی تاکید کرده که او پس از انجام عمل آنژیوگرافی در بیمارستان دی تهران، به زندان برمی‌گردد.
 
محمود علیزاده طباطبایی، روز یکشنبه، ۱۴ آبان ماه، در گفت و گو با خبرگزاری ایلنا، گفته بود پزشک معالج مهدی هاشمی در گزارشی که به سرپرست دادسرای امنیت فرستاده، درخواست انتقال مهدی به بیمارستان را مطرح کرده بود.
 
خبرگزاری فارس که از آن به عنوان خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یاد می‌شود، یک روز پیش از انتقال مهدی هاشمی به بیمارستان، از احتمال انتقال او به بیمارستان خبر داده بود.
 
وب‌سایت خبری کلمه نیز روز پنج‌شنبه، ۱۱ آبان‌ماه، گزارش داده بود که خانواده هاشمی رفسنجانی پس از آخرین تلفن مهدی هاشمی از بند دو الف سپاه و مطلع شدن از وضعیت سلامتی و «هوشیاری» او، نگران داروهایی هستند که در زندان به او داده می‌شود.
 
بر اساس این گزارش، مهدی هاشمی در گفت و گوی تلفنی با پدر خود، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی، گفته بود که شرایط خوابش «دچار به هم ریختگی عجیبی» شده و حتی در طول روز نیز «احساس عدم هوشیاری» می‌کند.
 
مهدی هاشمی، شامگاه روز یکشنبه، دوم مهرماه امسال، پس از سه سال اقامت در لندن، با پرواز دوبی- تهران وارد فرودگاه امام خمینی تهران شد. او یک روز بعد با معرفی خود به دادسرای مستقر در زندان اوین، بازداشت شد و از آن زمان تاکنون در زندان انفرادی و تحت بازجویی به سر برده‌است.
 
هنوز اتهام های وی به طور دقیق مشخص نشده‌است، و به گفته غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه، «تاکنون کیفرخواستی برای مهدی هاشمی صادر نشده‌است»، اما گمان می‌رود که بخشی از اتهامات او با اعتراضات و نا آرامی های پس از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ در ارتباط باشد.
 
نام مهدی هاشمی، بارها در کیفرخواست و اعترافات بازداشت‌شدگان پس از آن ناآرامی‌ها در جریان برگزاری دادگاه دسته‌جمعی متهمان که از تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی پخش شد و به دادگاه‌های نمایشی معروف شد، برده شد.
 
به گزارش شماره روز نوزدهم مهرماه روزنامه«آرمان»، در مدتی که مهدی هاشمی بازداشت و تحت بازجویی بوده، وی ممنوع الملاقات بود و تلاش وکیل او برای انجام ملاقات مهدی هاشمی با عفت مرعشی، مادر و یاسر هاشمی، برادر کوچکترش، نیز منجر به دیدار آنها با یکدیگر نشده‌است.
 
وکیل مهدی هاشمی در عین حال گفته بود که «روزانه در خصوص پرونده مهدی هاشمی با پدرش اکبر هاشمی رفسنجانی به تبادل‌نظر می‌پردازد» و تاکید کرده که«به روند قضایی طی‌شده معترضیم» چرا که «روند دادستانی این‌گونه‌است که در مرحله تحقیقات مقدماتی متهم را ممنوع‌الملاقات می‌کنند اما این رویه مبنای قانونی ندارد» و «آنچه در تبصره ماده ۱۲۸ آمده، عدم حضور وکیل آن هم با اجازه دادگاه‌است؛ نه دادسرا.»
 
به گفته وکیل مهدی هاشمی، او از روزنامه‌های کیهان، ایران، وطن‌امروز، جوان، مشرق و ۹ دی و همچنین سه سایت خبری رجانیوز، اول نیوز و ندای انقلاب در شعبه ۹ دادسرای فرهنگ و رسانه و شعبه ۱۲ دادسرای کارکنان دولت، شکایت کرده که احضاریه دادگاه برای مدیران این روزنامه‌ها ارسال شده‌است.
 
محمود علیزاده طباطبایی، روز سه‌شنبه، نهم آبان‌ماه، در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفته بود که نسبت به ادامه بازداشت موقت، مهدی هاشمی به دادگاه شکایت کرده و  منتظر نتیجه نهایی ارجاع این شکایت است.

+116
رأی دهید
-68

bardia.kaviani - زوریخ - سوییس
به همین زودی داغون شد؟بر ذات پدر دروغگوتون لعنت
دوشنبه 15 آبان 1391 - 12:27
caroline - تهران - ایران
الهی از زیر عمل در نیای‌
دوشنبه 15 آبان 1391 - 12:31
caroline - تهران - ایران
حتما اونجام پرخوری کرده... شکم که نیست چاه... گردنم که خودتون میدونین
دوشنبه 15 آبان 1391 - 12:29
MartinT - هایدلبرگ - آلمان
واجبی خورده؟خدا بیامرزتش
دوشنبه 15 آبان 1391 - 13:02
hosein azad - کارلستاد - سوئد
نگران نباشید از عکس آغا زاده اینطور معلوم است که غذاهای رستوران میلاد به مزاج این مال مردم خور سازگار نبوده و نفخ نموده‌اند به قول طبیب قهوه تلخ سردیش کرده چای با نبات تجویز کنید.
دوشنبه 15 آبان 1391 - 13:20
ehsan1987 - تهران - ایران
مرگ مشکوک همانند سعید امامی در انتظارش بیچاره...
دوشنبه 15 آبان 1391 - 13:36
Kamran631 - لیون - فرانسه
فقط برین تو کار گردن این بابا !! این مثلا تو زندان بوده !؟
دوشنبه 15 آبان 1391 - 13:38
Iran man azad - آلمیره - هلند
ببین چقدر پول مردم خوردن چاقش کرده میگن مال دزدی آدم رو چاق میکنه ها
دوشنبه 15 آبان 1391 - 13:59
مارتين - لأس وگاس - امریکا
اقا مجتبی خا منه ای نوبتش میشه ولی او دستش به خون مردم الوده است و اختلاسهای بزرگ.
دوشنبه 15 آبان 1391 - 14:02
freepersia - کلگورلی - استرالیا
. از گردن کلفتش معلومه چقد بهش سخت گذشته، راست میگین ببرینش کهریزک بدین دست برادرای رزمی اونجا، ۲ روزه اضافه وزنشو از پرخوری زیاد پایین میارن، بهتره دست از این سیاه بازیها بردارید ملت دیگه درس شماها رو خوندن، خودتونید.
دوشنبه 15 آبان 1391 - 14:33
behnamagha - تهران - ایران
یک هفته نتونس طاقت بیاره مرتیکه.باباش بهش گفته برو یک هفته بمون بعد خودتو بزن به مریضی و...چقدر اینا مکارن آخه...
دوشنبه 15 آبان 1391 - 15:02
Saeeddar - دالاس - امریکا
مهدی جون در گردش عظله گردن به طرفین واسه دید زدن به بخش مراقبه های خوش باش جوون منتقل شد. طیب ا.. انفسکم . ددی اکبر.
دوشنبه 15 آبان 1391 - 15:33
م تهرانی - دورتموند - آلمان
چقدر هم ظعیف شده بنده خدا جیگرمون کباب شد
دوشنبه 15 آبان 1391 - 16:21
a.ahooraei - دوسلدورف - آلمان
جهنم, برو به درک.
دوشنبه 15 آبان 1391 - 17:22
Azadikhah - تكسل - هلند
زندانیان سیاسی دیگه هزار بلا سرشون میاد، آب از آب تکون نمیخوره و به هیچوجه براشون کاری صورت نمیگیره اونوقت آقا زاده ها...
دوشنبه 15 آبان 1391 - 18:29
razmandeh - استکهلم - سوئد
شهادت والاترین مقام است در اسلام ..هرچه زودتر شهیدش کنید از نوع کهریزکی !!!!!!!!!!! باشد که در درگاه باریتعالی جای گیرد .
دوشنبه 15 آبان 1391 - 18:56
همیشه مبارز - تهران - ایران
اون موقع که من در مهر ۶۰دستگیر شدم دو هفته ممنوع لاملاقات بودم و هیچ اطلاعی از وضعیتم به خانواده ام نمی دادند۰ حالا هاشمی کثافت این بلاروسرخودش آوردن۰ به امید پیرزیمون که بدتر ازاینا سرشون می آریم۰
دوشنبه 15 آبان 1391 - 18:57
farahnazb2 - آبادان - ایران
به درک مردک مفتخور تازه این اولشه آسیاب به نوبت...
دوشنبه 15 آبان 1391 - 22:24
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
(@)-- بابای‌ مرده خور ایشان ، بس که پول مفت به این داده خورده ؛ گردنش عین گردن خر شده !!،، این آقای خر گردن ، ۳ سال انگلیس بود تنگی نفس نداشت ، حالا که یک ماه توی زندان است تنگی نفس گرفته !!،،، الهی که کلأ نفست دیگه بالا نیاد !، ما نیز برایت دعا می‌کنیم که انشا الله زودتر سقط بشی‌ !، آمین
دوشنبه 15 آبان 1391 - 22:24
kobalt - تهران - ایران
به تشخیص دکترا چلوکباب بدنش کم شده.
دوشنبه 15 آبان 1391 - 23:02
PARVANE1 - برنموث - انگلستان
با آرزوی به درک واصل شدن همشون که یکی‌ از یکی‌ جانی تر و بی‌ رحم تر بودن و هستن. هرچند ایرادی نیست چون اینطور که معلومه خون این گردن کلفت از خون جوانان پاک دیگران رنگین تره. کثافتها.
دوشنبه 15 آبان 1391 - 23:35
time-to-say-goodbye - تورنتو - کانادا
به درک که بستری شد، انقدر مال مفت خرده که گردن شو تبر نمی‌زنه...
‌سه شنبه 16 آبان 1391 - 05:26
reza.28 - لندن - انگلستان
حالا این دزد زادست اون بیچارهای که کسی رو ندارن نه بیمارستان میبینن نه امکانات دیگه
‌سه شنبه 16 آبان 1391 - 10:56
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.