محکومیت دندانپزشک آلمانی به خاطر اخراج زن کارآموز مسلمان

یک سخنگوی دادگاه روز پنج‌شنبه 18 اکتبر در این رابطه اعلام داشت که او «قانون برابر حقوقی همگان» را نقض کرده است.

این دندانپزشک همچنین به پرداخت 1500 یورو خسارت به زن مسلمان محکوم گردید.

به گزارش روزنامه آلمانی «تاگز اشپیگل»، سخنگوی دادگاه تصریح کرد: دندانپزشک با خودداری از دادن محل کارآموزی به زن جوانی که شرایط لازم را داشت، تنها به خاطر داشتن روسری، قانون شکنی کرده است.

کریستینه لودرز، رئیس اداره فدرال ضد تبعیض، در این رابطه گفت که حکم صادر شده پیام رسایی دارد و به این معناست که نمی‌توان زنان را به خاطر باور مذهبی شان مورد تبعیض قرار داد.

+146
رأی دهید
-48

behzad a - آمستردام - هلند
همین قوانین مزخرف باعث شد اروپا به گند کشیده بشه ،مسلمونای افراطی روز به روز پر رو تر میشن
شنبه 13 آبان 1391 - 22:40
AYDEN_VICTOR - لندن - انکلیس
اروپا از طریقه اسلام و کشورهای اسلامی نون می‌‌خوره چرا باید نون دونی‌ خودشو ببره کشورهای اسلامی توسط اروپا ساپورت مذهبی‌ میشن پس مسلمانها از هیچی ناراحت نباشن مسلمانها تا میتونید عقاید مذهب یتنو ادامه بدید اروپا به شماها احتیاج داره که به ملت خودشون نشون بعده که درسته که ما از لحاظه مالی تو فقر هستیم ولی‌ از لحظه تمدن و آزادی پیشرفت کردیموا شماها با دیدن مژبین به آزادی و پیشرفت خودتون افتخار کنید ولی‌ کار کنید و دلتتنو ساپورت کنید و بدهکار دولت و بانک باشید تا به روز عیناً نیفتید
شنبه 13 آبان 1391 - 22:58
be_pa_khaste - هارلم - هلند
هرچند با اسلام مخالف شدیدم اما خدایی خودمونیم دوستانی که تو اروپا یا آمریکا زندگی‌ می‌کنن بگن زن‌های مسلمان چه خطری دارن.فرهنگ به روسری نیست ،مگه نمی‌بینیم اونایی‌ که خدا میدون شب تو ایران معلم نیست زیر چه پلی میخوابیدن الان میان اینجا لخت میشن فک می‌کنن رشد فرهنگ داشتن
شنبه 13 آبان 1391 - 23:02
Iran e azad - هورتن - نروژ
آیا تو عربستان یا ایران، به یک خانم آلمانی‌ بدون روسری،دامن کوتاه تو اجتماع راه میدهند ؟. اسلام دینی اجتماعی هست،بنابراین با قوانین جامعه اروپایی تناسب ندارد. مسلمان‌ها اگر اسلام را دوست دارند بروند در بلد‌های اسلامی تا شرع اسلام را بهتر رعایت کنند. مسلمان دیدم که گوشت خوک و آبجو میفروشه،اما زمانی‌ که یک خارجی‌ در ماه رمضان وسط اروپا ازش کباب میخره،چپ چپ نگهت میکنه!!! حجاب در اروپا یعنی‌ تحقیر زن !!!!. واقع اروپا توسط مسلمان‌ها به .. کشیده شده! من خودم حالم به هم میخوره وقتی‌ از محله عرب ها،سومالیا یی ها،پاکستانیها و ... رد میشم. نروژی‌ها واقعا تو پایتخت خودشون / اسلو احساس غربت میکنند!!!!!. من بارها این را از دوستان نروژی شنیدم.
یکشنبه 14 آبان 1391 - 00:20
paksan - آمریکا - آمریکا
این کارا درسته این باعث می شه این آما بفهمند که شاید برای بعضی ها این روسری مهم باشه ولی برای نظام حکومتی همه انسانها یکی هستند و این خودش کلی امیدو آرزوس و نشون میده سیستم سالمه و عدالت هست ولی واقعاض من که اصلاً نه با اونهایی که روسری دارن حرف می زنم نه نگاه می کنم چون این آدمها نرمال نیستند و از هر چیزی یه برداشتی دارن پس بهتره مثل درخت باهاشون برخورد کنی و این هم حق منه که بترسم که شاید زیر اون روسری یه مردم باشه؟یا طرفی که انقدر شکاک هستش فردا واسم مشکلات درست نکنه و ادعایی نکنه.پس به نظر من بدترین دخترها همینها هستند که ببخشید پروپاچه رو می اندازن بیرون و بعد یه ملافه می بندن سرشون بگن مارو انتخاب کن چون ما سالم هستیم .نه متنفرم از این عربها و پاکستانی ها که ما خودمون می دونیم چه جنس خراب و هوسرانی دارن ولی در ظاهر می خوان چیز دیگه ای بگن.
یکشنبه 14 آبان 1391 - 03:55
بهروزرضازاده - سیدنی - استرالیا
iran azad . آون آزاد رو از بغل آیدیت بردار که مثل کچل و زلفعلی خیلی تو ذوق میخوره ... تو که از روسری گذاشتن یک زن اینقدر حالت بد میشه بدون که خیلی حقیری .. اینم بدون هیچ دینی و اعتقادی مرز و سرزمین نمیشناسه بی سواد آدمهایی هم هستن که از امثال تو که 2 روزه خودشونو اعتقاداتشونو و اجدادشونو با یک صباح زندگی کردن تو خارج میفروشند حالشون به هم میخوره ... حالا خوبه جای درست و حسابی هم راهت ندادن که بری زندگی کنی
یکشنبه 14 آبان 1391 - 04:19
omidvaran - نورکل - امریکا
قاضی المانی کاردرستی کرده - حداقل درجوامع اروپائی اصل برازادیست - احوال شخصیه واعتقادات دینی یک امر شخصی وکاملا خصوصی است که بوسیله قانون تضمین وحمایت شده - اعمال تبعیض از هرنوع بخاطر اعتقادات فردی درحکومتهای دموکراتیک امری خلاف قانون وزشت است - درامریکا قوانین وحکومت نسبت به تبعیض بسیار سختگیرانه عمل میکنند وبموجب متمم های قانون اساسی سخت با تبعیض مبارزه میکنند
یکشنبه 14 آبان 1391 - 06:36
azadi-iran - وین - لااتریش
من بای وقت‌ها تو ترم وای زننبا حجاب ، را میبینم که فقط چسمش معلوم ، دست کش بدست، در حال قرآن خوندن، حالا این خانوم در کشور خودش نمیتونه زندگی کنه و تو اروپا داره این طوری زندگی میکنه دائم هم به اروپا‌ها هم فحش میده ،مردان شن هم با چشمسون خانوم‌های اروپا یی را هم میخورند. ولی‌ اگر کسی‌ به زن و دختر این مسلمون نگاه کنه ، پرونده قتلش آماده. مسلمونها اروپا را به گند کشیدند. از دمکراسی کاملاً سوً استفاده میکنند. مسلمون
یکشنبه 14 آبان 1391 - 08:39
sepehr79 - وین - اتریش
به نظر من مسلمانها از روی نادانی و جهل و تعصب و بیسوادیشون هر جائی‌ رو به گند میکشن. من در اینجا می‌خوام ۱ سوال از مسلمانان بکنم: آقا ما کجا بریم که شما رو نبینیم، روسری و جهل و خریت نبینیم؟ تو رو خدا یک آدرس به من بدید! اگه قلّه قاف هم باشه میرم و اونجا زندگی‌ می‌کنم، بخدا ارزشش رو داره. خسته شدم از این قوم.
یکشنبه 14 آبان 1391 - 09:50
piki82 - تورین - ایتالیا
Iran e azad - هورتن - نروژ. دقیقا درسته حرفهات !. بهروزرضازاده - سیدنی - استرالیا. حرفهای شما هم خیلی بی ادبانه و صدمن یه غاز بود !
یکشنبه 14 آبان 1391 - 11:55
espirit - اتویل - آلمان
یک اتفاق عجیب که در این آلمان رخ داده است این است که خارجی های اینجا هم ضد خارجی شده اند!!! اما این خانمهای محجبه هم خیلی اعتماد به نفس دارند و بلافاصله در برابر واکنشهای مردم عکس العمل تند نشان میدهند. تعداشون هم هر روز در حال افزایش است. البته هر کسی به خودش مربوط است چطور می پوشد ولی اوضاع را برای خانمهایی که اعتقادی به حجاب ندارند سختتر میکنند.
یکشنبه 14 آبان 1391 - 13:53
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
این ضعیفه‌های حقه باز راهش را یاد گرفته اند با حجاب یا مقنعه آگهی‌های استخدام مثلا در یک هتل شیک را می‌بینند می‌دانند که با ان وضع هیولأیی قبول نخواهند شد میروند در برابر جواب رد تقاضای خسارت و دولتهای خر به خصوص در شمال اروپا هم می‌پردازند!! خبر مرگتان عاشق حجاب و نقاب هستید گم شوید به عربستان---حجاب پوشش نیست فیلم بازی نکنید-القای یک ایده ی عصر حجری از عربستان است!!!!
یکشنبه 14 آبان 1391 - 16:03
klopatra7 - دوسلدورف - آلمان
ARTEMIS-SW - .پاریس - فرانسه درست میگی . حتی اگر به خاطر نداشتن شرایط دیگر هم قبول نشده باشند میره کولی بازی که به خاطر حجاب بوده
یکشنبه 14 آبان 1391 - 18:40
farhang irani - لندن - انگلیس
عجیبه!!!!!! این حرفا از شما‌ها که سالها تو اروپا زندگی‌ کردید بعیده.کسایی‌ که تو ایرانن از اینور بوم افتادن،خارج نشیها هم از اون وره بوم،با این اوصاف هیچ وقت نمیتونیم ایرانی داشته باشیم که هر کسی‌ با هر دینی،با هر پوششی، بتونه راحت در اون زندگی‌ کنه.واسه همینه تو یه دوره چادر از سر زنها میکشن و تو یه دوره به زور حجاب به سر زنها می‌کنن.از ماست که بر ماست،با افکار غلط نمی‌شه کار درست کرد
یکشنبه 14 آبان 1391 - 18:30
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
farhang irani - لندن - انگلیس. چادر به اجبار برداشته شد که زن ایرانی‌ مثل ضعیفه‌های عرب عربستان بی‌ هیچ حقوقی!!! نباشد!!!هر کس که برداشتن حجاب را مساوی گذاشتن حجاب بداند!!!! سرش یک جایی بند است!! قوانین عصر حجری اسلام ----۱۴۳۳ سال حماقت و جنایت کافیست!!
یکشنبه 14 آبان 1391 - 23:05
elief - ایذه - ایران
ARTEMIS-SW - .پاریس - فرانسه ازطرزفکرت واستدلالهات خوشم میادبه کوری چشم حسود
دوشنبه 15 آبان 1391 - 14:32
KARKAS - اصفهان - ایران
۱۵۰۰ مهر زن مثلمان................ مگه می‌خواد بگیردش
دوشنبه 15 آبان 1391 - 15:42
farhang irani - لندن - انگلیس
ARTEMIS-SW - .پاریس - فرانسه :نظر شما برای من قابل احترام اما موافق نیستم با نظرتون.به هر حال من با اجبار مخالفم،به هر شکلی‌ که میخواد باش،به نظر من هر کس باید تو انتخاب لباسش اختیار داشته باش،این کوچکترین حقوق فردی محسوب می‌شه،در ضمن دوست عزیز اگه کسی‌ موافقه نظر شما نیست دلیل بر این نمی‌شه که سرش جایی‌ بند باشه.
دوشنبه 15 آبان 1391 - 19:06
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
farhang irani - لندن - انگلیس. گرامی‌ مقصودم شما نبودید ولی‌ این را بپذیرید حجا ب دقیقا مثل کار یهودیان تندرو است که سر بر دیوار ندبه می‌کوبند و با آزادیهای اجتماعی در اسرائیل مخالف هستند یا مسیحیان متعصب که با سقط جنین و و و موافق نیستند!! من فکر می‌کنم حجاب در مرحله ی اول توهین به یک مرد واقعی‌ است چرا که او را یک بیمار جنسی‌ می‌پندارد که در هر مکانی به فکر شکار است و وسیله ی تحریک او موی زن!!! حجاب پوشش نیست!!
دوشنبه 15 آبان 1391 - 20:40
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.