شکایت مهدی هاشمی از چند روزنامه و سایت اینترنتی

مهدی هاشمی در فرودگاه امام خمینی تهران؛ او ساعاتی پس از ورود به ایران احضار و بازداشت شد

محمود علیزاده طباطبائی، وکیل مهدی هاشمی، پسر اکبر هاشمی رفسنجانی که در بازداشت به سر می‌برد گفت که موکلش از روزنامه‌های ایران، کیهان، جوان، وطن امروز و سایت رجا نیوز شکایت کرده است.

خبرگزاری مهر روز جمعه ١٢ آبان ماه (دوم نوامبر) به نقل از آقای علیزاده طباطبائی نوشت که موکلش (مهدی هاشمی) از روزنامه‌های جوان، ایران، وطن امروز، کیهان و همچنین سایت رجا نیوز به دلیل چاپ مطالبی بر علیه خود شکایت کرده است و این پرونده در دادسرای فرهنگ و رسانه در حال رسیدگی است.
آقای علیزاده در این رابطه گفت که حتی برای مدیران مسئول برخی از این رسانه‌ها احضاریه هم صادر شده اما این افراد تا کنون در دادسرا حاضر نشده‌اند.

مهدی هاشمی روز دوشنبه ٣ مهر (٢٤ سپتامبر) ساعاتی پس از بازگشت به ایران به دادسرای "شهید مقدس" تهران احضار و با قرار بازداشت موقت به زندان اوین منتقل شد و تا کنون در بازداشت به سر می‌برد.

عده ای از محافظه کاران او را به دست داشتن در اعتراض‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ متهم می‌کنند.

آقای علیزاده طباطبائی گفت که موکلش در زندان اوین است و تحقیقات از او ادامه دارد. او همچنین گفت که اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید دارد که پرونده روال قانونی خود را طی کند.

پیش از این نیز محسن هاشمی، فرزند دیگر اکبر هاشمی رفسنجانی گفته بود که پدرش تاکید کرده: "بچه‌های من مثل بچه‌های بقیه افراد هستند و فرقی بین بچه ها من با بچه مردم نیست".

آقای علیزاده طباطبائی که وکالت فائزه هاشمی، دختر اکبر هاشمی رفسنجانی را نیز بر عهده دارد موضوع درخواست مرخصی برای خانم هاشمی را رد کرد و گفت: "این اخبار شایعه است و هیچ درخواستی را برای مرخصی فائزه هاشمی در دستگاه قضائی مطرح نکرده ایم و موکلم در حال گذراندن دوره محکومیت خود در زندان اوین است."

فائزه هاشمی، ساعت یازده شب روز اول مهر ماه امسال در خانه خود در تهران بازداشت شد و برای گذراندن دوره محکومیتش به زندان اوین در تهران منتقل شد.

او دی ماه سال گذشته در شعبه ١٥ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی به اتهام فعالیت تبلیغی علیه حکومت به شش ماه حبس و پنج سال محرومیت از فعالیت های سیاسی، فرهنگی و مطبوعاتی محکوم شده بود.

+35
رأی دهید
-24

compatriot - تورنتو - کانادا
اخی! طفلی.
شنبه 13 آبان 1391 - 16:14
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.