خرید هواپیمای اسباب بازی و چاقوی آشپزخانه در چین ممنوع شد!

دولت چین در آستانه آغاز به کار کنگره حزب کمونیست این کشور که از هشتم نوامبر شروع می‌شود، تدابیر شدید و سخت امنیتی چون ممنوعیت خرید هواپیماهای کنترل از راه دور اسباب‌بازی، پرواز کبوترها و خرید چاقوی آشپزخانه را در سراسر این کشور پرجمعیت اعمال کرده است!

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در این کنگره قرار است رهبران جدید چین اعلام شوند. برای همین منظور تدابیر شدید امنیتی در زمان مراسم آغاز به کار این کنگره که روز پنجشنبه هفته آینده (هشتم نوامبر) است در کمیته مرکزی اعمال می‌شود.

البته تدابیر امنیتی شدید در بسیاری از رویدادهای مهم و حائز اهمیت در چین صورت گرفته و این تدابیر در کشورهای دیگر نیز در زمان برگزاری مراسم مهم اعمال می‌شوند. به عنوان مثال در جریان برگزاری المپیک لندن پرواز هواپیماها بر فراز آسمان لندن محدود شده بود اما برخی از تدابیر امنیتی در پکن برای برگزاری نشست کنگره حزب کمونیست چین کمی عجیب و غیر واقعی به نظر می‌رسد، به طوری که برخی از رسانه‌های محلی این کشور جمع‌آوری مدادتراش‌ها را نیز از این موارد دانسته‌اند!

همچنین جستجو درخصوص عبارت "هجدهمین کنگره حزب کمونیست" در وب‌سایت‌ها امکان‌پذیر نیست.

به رانندگان تاکسی نیز دستور داده شده تا دستگیره‌های پنجره‌های خودروی خود را برای جلوگیری از بالا و پایین بردن شیشه‌ها توسط مسافران به هنگام عبور از خیابان‌های مهم و اصلی بردارند! هم‌چنین به برخی از رانندگان تاکسی هم گفته شده که باید از مسافران بخواهند که "توافق‌نامه مسافرتی" امضا کنند اگر که می‌خواهند به نزدیکی میدان تیان آن من بروند.

هم‌چنین در آستانه برگزاری نشست کنگره حزب کمونیست چین، افرادی که قصد خرید چاقوی آشپزخانه یا هواپیمای اسباب‌بازی کنترلی را دارند باید پاسپورت یا کارت شناسایی خود را به فروشندگان و ماموران پلیس نشان دهند!

+23
رأی دهید
-74

Labe karoon - اهواز - ایران
یعنی‌ پنجره تاکسی‌ها هنوز هندلی بالا پایین می‌شه!
شنبه 13 آبان 1391 - 01:14
compatriot - تورنتو - کانادا
Labe karoon - اهواز - ایران مگه تو ایران پنجره ها اتوماتیک شده؟
شنبه 13 آبان 1391 - 02:30
khosh bavari - شیراز - ایران
احمقا...
شنبه 13 آبان 1391 - 06:19
پل چوبی - لوس انجلس - امریکا
چین=متقلب‌ترین کشور جهان
شنبه 13 آبان 1391 - 07:27
kobalt - تهران - ایران
هجدهمین کنگره حزب کمونیست چین !نماینده واقعی پرولتاریای سرمایه دار وبرده دار ومافیایی چین ( حزب طراز نوین طبقه هم کف)بر تمام رفقا وبرودران زحمتکش پشت کامپیوتر ولب تاب مبروک باد.
شنبه 13 آبان 1391 - 18:36
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.