شگردهای برخی مرغداری ها برای سود بیشتر: از پخش موزیک تا حل کردن تریاک در آب!

خبرنگار پارسینه کسب اطلاع کرد اخیرا برخی مرغداری ها به منظور سودجویی بیشتر از شگردهای عجیب و خطرناکی استفاده می کنند.

بر اساس این گزارش، صاحبان برخی مرغداری ها با ایجاد نور دائمی در محیط مرغداری و پخش موزیک، شرایطی را ایجاد می کنند که مرغ ها دائما در حال خوردن باشند و استراحت نکنند.

شگرد دیگر حل کردن تریاک در آب آشامیدنی مرغ ها است، حل تریاک باعث می شود مرغی که آماده ذبح و حمله به بازار است، دچار یبوست شود و افزایش وزن پیدا کند، این افزایش وزن گاهی به نیم کیلو هم می رسد.

+53
رأی دهید
-253

massoudoslo - اسلو - نروژ
:) :) :) نیم کیلو اضافه وزن !!!!؟ مرغ خودش یک کیلو میشه چطوری ۵۰ درصد وزنش یبوست داشته باشه !!!
جمعه 12 آبان 1391 - 04:37
پل چوبی - لوس انجلس - امریکا
آفرین به این کشف بزرگتون برای پرورش مرغها ..خوب حالا بعد از تریاک باید به مرغها شیشه و چیزهای مخدره دیگه بدین ..به هر حال خوب دارین مردم این کشورو به کشتن میدین..دلم به حال کی‌ بسوزه؟ خودم؟مردمم؟ مردم جهان؟ولی نه ،من باید دلم به حال ولایت فقیه و اسلام عزیز بسوزه،چونکه اسلام در خطر است و همه باید جهاد کنند،،آره؟؟؟؟؟؟!!!!
جمعه 12 آبان 1391 - 04:46
NedayeAzadi - تهران - ایران
حمله به بازار؟
جمعه 12 آبان 1391 - 05:13
zebbel - بوستون - آمریکا
نیروی انتظامی اگه راست میگه بره با اینا برخورد کنه. آها یادم رفت که مرغداریها مال خود آقازاده‌ها هست.
جمعه 12 آبان 1391 - 04:55
romano - تهران - ایران
حل کردن تریاک چرت و پرته کدوم آدم عاقلی میاد تریاک رو تو آب حل کنه دارو بریزه هم ارزونتره و هم قطعی تر.
جمعه 12 آبان 1391 - 05:15
TANBOORI - کاسکادا - بورکینو
یک نفر باید بیاید رگ و ریشه ایرانی ها را درست و حسابی تحلیل و تشریح کند تا بفهمیم این دیگر چه مردمی هستند؟ چند سال پیش هم که ژاپن میزبان همین قوم برای کار در کشورش بود از دستگاه ها و این سو و آن سو دزدی می کردند و به عنوان زرنگ بودن ایرانی ها به آن می بالیدن
جمعه 12 آبان 1391 - 05:59
همسایه دکتر شریعتی - ایران - ایران
اینها شگرد نیست اصول تغذیه ست! تریاک هم بخاطر کم کردن اثرات انفولانزاست نه ایجاد یبوست
جمعه 12 آبان 1391 - 07:50
Tumba - استکهلم - سوئد
آدم کیف میکنه از این اخلاق اسلامی ، کنترل مواد غذائی هم که از نظر اسلام مباح نیست پس بچاپ این ملت را که حقشه. صداش هم درنمیاد
جمعه 12 آبان 1391 - 08:09
انقلاب دوم - هامبورگ - آلمان
همه چیز مملکت ما تقلبی شده!
جمعه 12 آبان 1391 - 08:21
محسن شجاع الدینی - کرمان - ایران
محسن شجاع الدینی کرمان ایران. سازمان جهانی‌ فیزیک واحد اندازه گیری دزدی را کشف و رسما اعلام نمود: محمود بر ثانیه
جمعه 12 آبان 1391 - 08:46
محسن شجاع الدینی - کرمان - ایران
محسن شجاع الدینی کرمان ایران. سازمان جهانی‌ فیزیک واحد اندازه گیری دزدی را کشف و رسما اعلام نمود: محمود بر ثانیه
جمعه 12 آبان 1391 - 08:46
armin7 - روتردام - هلند
بیخود نیست که ما از ایه دیکتاتوری به یه دیکتاتوری دیگه میریم،مردم ما اول باید خودشون رو درست کنند بد بیان حرف از دموکراسی بزنن،اینجا که حکومت بهت نگفته دزدی و کلاهبرداری کن،چند وقت پیش هم یه عکس دیده بودم که هندونه رو رنگ قرمز می‌کنن پستی از خودمونه،مگه این حکومت از فضا عمده اینا هم از همین مردم هستن،حالا بعضی‌ از هموطنا،میان انواع اقسام دشنام به دین و حکومت میدان غافل از اینکه ما خودمون سرتا پا ایردیم.
جمعه 12 آبان 1391 - 09:07
kaveh tehranpour - لندن - انگلستان
جل الخالق!ماشاالله به این همه نوآوری و خلاقیت.
جمعه 12 آبان 1391 - 09:15
MartinT - هایدلبرگ - آلمان
چنین عملی‌ در کشوری مثل آلمان می‌تونه به بسته شدن دائم مرغداری،زندانی شدن صاحب بی‌شرف و جریمه از ۵۰ هزار یورو بشه، از ماست که بر ماست،همیشه فقط منفعت خودمونو می‌‌بینیم.
جمعه 12 آبان 1391 - 09:37
hossein-87 - تهران - ایران
دوستان عزیز، به عنوان یک فرد مطلع در این زمینه باید به شما بگم که اینا کاملا دروغه.بحث شوک نوری یه مساله علمی هستش که تولید کنندگان نژادهای مختلف حتی کاتالوگ و راهنمایی هایی رو در این خصوص به پرورش دهندگان ارائه میکنن.مهمترین نژادهایی که در ایران در حال حاضر پرورش میدن مربوط به آمریکا و انگلیس هستش.البته چندین سال پیش نژادهای فرانسوی و آلمانی هم بودن که توانایی رقابت رو در بازار از دست دادن.البته منظورم مزارع پرورش مرغ گوشتیه.در مورد تریاک هم شما قیمت تریاک و قیمت مرغ رو با هم مقایسه کنید میفهمید که هرکسی اگه سر سوزن ریاضی حالیش باشه، به فرض تاثیرگذاری این کار در افزایش وزن، این کار رو انجام نمیده.حالا تاثیر گذاریش رو که خودش جای بحث داره.یه مشت بی سواد جمع شدن و فقط میخوان دل مردم رو خالی کنن.مشکلات هست و کم نیست.حاقل به مشکلات واقعی و اصلی بپردازید نه این مزخرفات و اراجیف.
جمعه 12 آبان 1391 - 09:40
مانفرد - ایران - ایران
این یکی از تکنولوژیهای(ترفند) چینهای کثیفه که وارد ایران هم شده.
جمعه 12 آبان 1391 - 10:22
sourena.de - اشتوتگارت - آلمان
عواقب مدیریت جهانی مموتی و سد علی گدا به مرغها هم رسید!!!
جمعه 12 آبان 1391 - 10:35
Sam-Antwerpen - آنتورپن - بلژیک
یعنی‌ تریاک اینقدر ارزونه؟!!!
جمعه 12 آبان 1391 - 11:13
marka - گرگان - ایران
قدیما برا کرم ابریشم هم از روش دود خوره کردن باعث بهتر و با کیفیت تر شدن پیله استفاده میکردن
جمعه 12 آبان 1391 - 12:38
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
دید طنزی: پس شاید مرغهای تریاکی یکسری ایرانیها را خماری میکند و مجذوب به تریاک کشی میشوند. چونکه از طریق خوردن گوشت مرغ تریاک دار شاید مغزشان برای تریاک کشیدن تحریک میشود؟ دید جدی: مگر تریاک در ایران اینقدر ارزان است که در اب مرغ ریخته شود؟ ناگفته نماند که تریاک خواص داروئی و پزشکی هم دارد مثل مسکن درد! البته از آنتی بیوتیک در مرغداری المان هم استفاده میشود برای سلامتی خود مرغها و چند وقت پیش گندش درآمد که زیاد مصرف میشد و جلویش را گرفتند. ولی کاسب هدفش سود بیشتر است و دستش را باز بگذارند کار های بدتر هم میکند و این به ایران محدود نمی شود. در برخی کشورهای اروپائی خودمان مثل لهستان برای بزرگتر شدن جگر غاز با قیف به زور در منقار غاز ذرت میریزند تا جگرش گنده شود و سریعتر هم گوشت بزند. فیلمش هست و من از موقعی که در تلویزیون دیدم دیگر غاز نمی خورم. با اینکه در اروپا اینهمه کنترل میشود باز گاهگداری میشنویم فلان جا در نگهداری حیوانات بد رفتاری شده و یا گوشت گندیده وارد بازار شده. بجای تریاک انابولیکا را امتحان نکردند؟ یا هورمونهای رشد سریع قبلاً به گاوها میزدند. ادامه دارد..
جمعه 12 آبان 1391 - 14:54
حقیقتجو - دوسلدورف - آلمان
میخواهم برایتان یک واقعهی را تعریف کنم که باورتان شود نماز خوانی و دینداری آدم کاسب را درست نمی کند: چند سال پیش دو تاجر گوشت ایرانی خیلی مسلمان ونماز خوان آمده بودند برای دیدار نمایشگاه وسایل صنعتی بسته بندی گوشت به دوسلدورف که دوستی از من خواهش کرد به عنوان مترجم همراهیشان کنم و بعد از حضور در نمایشگاه و بازدید چند دستگاه صنعتی خود کار ( گوشت را تکه و بسته بندی واکیوم هم میکرد ) من حس کردم که دنبال یک دستگاه خاصی هستند که بخرند ببرند ایران. آخرش هم بمن گفتند که از تولید کننده یکی از این دستگاها سر غرفه اش بپرس که دستگاهی دارند که بشود به گوشت قبل از بسته بندی آب بزنند که سنگینتر شود؟ من که از طرح چنین سئوالی که بوی کلاهبرداری می آمد اول خودداری کردم که آبروی ما ایرانیها میرود ولی به اسرارشان پرسیدم که آلمانی در آمد با لحنی که ای کلکها منظورتان را میفهم گفت که چنین کارهای قبلاً میکردند ولی اینجور دستگاها و شیوه تولید دیگر ممنوع شده. قرمزی و خجالتش ماند برای من! بعد میگفتند بپرس توی نمایشگاه مسجد هست نماز بخونیم. نمازی که مدام بهش میگوید ای مسلمان کار و عمل خیر بکن و صراط مستقیم برو!!
جمعه 12 آبان 1391 - 15:26
shadan shirin sokhan - هایدلبرگ - آلمان
( ! )-- جل الخالق !!،،،، کریم شیره‌ای شنیده بودیم ؛ ولی‌ مرغ شیره‌ای نشنیده بودیم !!!
جمعه 12 آبان 1391 - 16:46
ba salam - خرم آباد - ایران
موزیک، تریاک، خوب بگو فردا مرغا سینما هم می‌رن. یک سوال، خوردن تخم این مرغها نشئگی داره؟
جمعه 12 آبان 1391 - 19:28
anti-US - مونترئال - کانادا
بسیار زیبا گفتی: "محسن شجاع الدینی کرمان ایران. سازمان جهانی‌ فیزیک واحد اندازه گیری دزدی را کشف و رسما اعلام نمود: محمود بر ثانیه" محمود بر ثانیه = کثافت و نجاست و زباله و تفاله و حرامی و نفرت و تهوع و .. بر ثانیه، تف بر ثانیه، مرگ بر ثانیه، ... خدا بیامرزه فردوسی بزرگ رو که حدود 1000 سال پیش با دیدن جامعه زیر بار حکومت و فرهنگ عرب گفت: "تفو بر تو ای چرخ گردون تفو ..." واقعا کل این شعرش جزئیات جامعه کنونی ایران رو مو-به-مو میگه و این نشون میده که هنوز فرهنگ عرب اون موقع توی ایران هست.
جمعه 12 آبان 1391 - 22:17
kalleasbi - برس - سوئد
خوش به حال مرغها،چه حالی‌ می‌کنن،حتما بعد از تریاک ۱ نخ سیگار هم می‌کشن،ای کاش من هم ۱ مرغ بودم،،امام خمینی
شنبه 13 آبان 1391 - 15:40
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.