واکنش احمدی‌نژاد به هشدار خامنه‌ای: دولت نامهربانی‌ها را تحمل خواهد کرد

دیدار آیت‌الله خامنه‌ای با رئیس‌جمهور و اعضای دولت/ دوم شهریور ۹۱

محمود احمدی‌نژاد در واکنش به هشدار آیت‌الله خامنه‌ای به سران قوای جمهوری اسلامی در مورد پرهیز از دامن زدن به اختلافات، با انتشار نامه‌ای از این «تذکر به موقع» استقبال کرده و گفته است که دولتش «مانند گذشته و برای مصالح کشور، همه نامهربانی‌های را صبورانه تحمل خواهد کرد».
 
رئیس دولت دهم همچنین گفته است که دولتش «مانند همیشه» تلاش خود را مصروف «خدمتگذاری بی‌منت و پافشاری بر اصول و ارزش‌های انقلاب و صیانت از حقوق اساسی ملت» می‌کند، و به دلیل مسئولیت‌های سنگین خود «از بگومگوها و یا اصطکاک داخلی استقبال نخواهد کرد».
 
نامه محمود احمدی‌نژاد خطاب به آیت‌الله خامنه‌ای که شامگاه روز پنجشنبه زیر عنوان «تقدیر دکتر احمدی‌نژاد» از «توجه هوشمندانه» رهبر جمهوری اسلامی به ضرورت حفظ و تقویت وحدت انتشار یافته، پاسخی است به اظهارات روز چهارشنبه آیت‌الله خامنه‌ای در مورد ضرورت دامن نزدن به اختلافات.
 
 
آیت‌الله خامنه‌ای روز چهارشنبه در واکنشی صریح به اختلافات اخیر میان مسئولان قوای سه‌گانه جمهوری اسلامی، مسئولان کشور به ویژه رؤسای قوای سه‌گانه را از دامن زدن به اختلافات بر حذر داشته و به آنها هشدار داده بود که «از امروز تا روز انتخابات هر کسی احساسات مردم را در جهت ایجاد اختلاف به کار گیرد، قطعاً به کشور خیانت کرده است».
 
رهبر جمهوری اسلامی که در آستانه سالروز ۱۳ آبان و واقعه اشغال سفارت ایالات متحده در تهران در جمع دانش‌آموزان و دانشجویان سخن می‌گفت، اظهار داشت: «من به مسئولان و رؤسای قوا هشدار می‌دهم مراقب باشند و اختلافات را به میان مردم نکشانند».
 
او با اشاره به مکاتبات اخیر محمود احمدی‌نژاد، رئیس قوه مجریه ایران با آیت‌الله صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه ایران که حاوی انتقاداتی از یکدیگر بود، گفت: «نامه‌نگاری‌های اخیر و مطالب آن به هیچ وجه موضوع مهمی نیست، اما این اختلاف نظرها نباید به میان مردم کشانده و دست‌مایه‌ای برای جنجال و هیاهوی رسانه‌های بیگانه و دشمنان شود».
 
اظهارات آیت‌الله خامنه‌ای روز پنجشنبه با استقبال رؤسای قوای مقننه و قضائیه روبه‌رو شد و علی و صادق لاریجانی در نامه‌هایی جداگانه بر اطاعت از اوامر رهبر جمهوری اسلامی تأکید کردند.
 
«صیانت از جایگاه ریاست جمهوری»
 
محمود احمدی‌نژاد اما ساعت‌ها پس از واکنش برادران لاریجانی به سخنان آیت‌الله خامنه‌ای، به طور تلویحی رهبر جمهوری اسلامی را به حمایت از اقدامات خود فراخوانده است.
 
رئیس قوه مجریه در این نامه نوشته است که «مطمئن هستم که جنابعالی بر پاسداری قاطع از قانون اساسی و به ویژه از حقوق اساسی ملت و همچنین صیانت از جایگاه رفیع رئیس جمهوری منتخب ملت که بالاترین مقام رسمی کشور پس از رهبری و مجری قانون اساسی است، تأکید دارید و با هر اقدامی که اختیارات و مسئولیت‌های مهم او را مخدوش نمایید، مخالفید».
 
وی ادامه داده است که «توجه دادن حضرتعالی به امر انتخابات ریاست جمهوری بسیار دقیق و مهم است... این امر در شرایط کنونی از اهمیتی به مراتب بالاتر برخوردار است و ضرورت دارد از هرگونه اقدام و رفتار که شائبه تضعیف نقش محوری اراده مردم در اداره کشور و یا حضور حداکثری آنان در انتخابات است به جد پرهیز گردد.»
 
آقای احمدی‌نژاد در پایان نامه‌اش به آبت‌الله خامنه‌ای ابراز امیدواری کرده است که «با تدابیر خردمندانه جنابعالی از این عقبه به سلامت عبور خواهیم کرد».
 
انتشار پاسخ محمود احمدی‌نژاد به اظهارات آیت‌الله خامنه‌ای در حالی است که ساعتی پس از انتشار نامه رؤسای قوای مقننه و قضائیه به آیت‌الله خامنه‌ای، علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، خواستار آن شده بود که محمود احمدی نژاد نیز نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی بنویسد.
 
وی به روز پنجشنبه خبرگزاری مهر گفته بود که: «هم اکنون افکار عمومی منتظر این است که رئیس جمهوری نیز به عنوان رئیس قوه مجریه کار مشابهی را انجام دهد و نامه‌ای را خطاب به رهبر معظم انقلاب بنویسد و ما شاهد انسجام در سطح سران قوا باشیم.»

+35
رأی دهید
-132

baharmazaheri - عجمان - دبي
ریخت نحس و پلیید جفتتون به زباله دان تاریخ خواهد رفت ننگ و نفرین ابدی به منفوران !!!!!!!!!!!!!!!!
‌پنجشنبه 11 آبان 1391 - 21:18
دل سوخته - اریزونا - امریکا
آغا به سران سه قوه گفتن که به دزدی . غارت بی شرافتی . پدر سوخته بازی . بی ناموسی و ... خودتون ادامه بدین و اختلافی با هم نداشته باشین و هر بلایی هم میخواد سر ملت بیاد اصلا مهم نیست
‌پنجشنبه 11 آبان 1391 - 21:27
Caroline - تهران - ایران
"رهبر"، که کنون دچارِ سرسام شده ست، . وز بی خردی دشمنِ اسلام شده ست، . با این همه اعدام، ببیند فردا . کاسلام و نظام ِ اوست کاعدام شده
‌پنجشنبه 11 آبان 1391 - 21:32
داماهی - بندرعباس - ایران
سگهای ولایت برای اربابشان دم تکان دادند.
‌پنجشنبه 11 آبان 1391 - 21:39
ariobarzaniranpour - استوانگر - نروژ
رئیس جمهور ذلیل رهبر علیل
‌پنجشنبه 11 آبان 1391 - 23:18
exam292 - تهران - ایران
33 سال است که دشمن های داخلی و خارجی جهت سقوط جمهوری اسلامی دارن لحظه شماری می کنن.. بیچاره ها خسته شدن فقط فحش میدن .. خدایا فرج آقاامام زمان را برسان ...
جمعه 12 آبان 1391 - 05:25
ARTEMIS-SW - .پاريس - فرانسه
از سوسمارهای ولایت در سایت خبری نیست!!! برای ماست مالی‌ جنایتها!!
جمعه 12 آبان 1391 - 08:22
Azadikhah - تكسل - هلند
جنگی بین خون آشامان و گرگینه ها در گرفته است.این حرفها هم بخاطر اینه که. خودش خوب میدونه که چند ماه دیگه سر رئیس دولت کودتا را میکنن زیر آب
جمعه 12 آبان 1391 - 09:36
hamid shojaei - تهران - ایران
کفتار‌های خون خوار ، کار همتان تمام است ، به زودی ...........
جمعه 12 آبان 1391 - 11:32
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.