پاسخ برادران لاریجانی به سخنان رهبر ایران

منع رئیس جمهوری از بازدید از زندان اوین نامه نگاری تند میان او و رئیس قوه قضائیه را به همراه داشت

در پی هشدار رهبر ایران درباره علنی شدن اختلاف مقام های عالی رتبه، روسای قوای مقننه و قضائیه در نامه های جداگانه بر رعایت دستورهای او تاکید کرده اند.

آیت الله علی خامنه ای چهارشنبه در واکنش به نامه نگاری تند میان محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری و آیت الله صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، علنی کردن اختلاف ها میان مسوولان نظام را "خیانت" دانسته بود.
آیت الله خامنه ای در یک سخنرانی عمومی گفت "از امروز تا روز انتخابات، هرکسی که بخواهد اختلاف ها را به میان مردم بکشاند و از احساسات آنها در جهت اختلافات استفاده کند،‌ قطعاً به کشور خیانت کرده است."

پس از انتشار این سخنان، آیت الله صادق لاریجانی در نامه کوتاهی خطاب به رهبر ایران نوشت که "پیام وحدت بخش" آیت الله خامنه ای خطاب به سران سه قوه را با "جان و دل" دریافت کرده است.


رهبر ایران خواستار پنهان ماندن اختلافات میان مقام‌های جمهوری اسلامی شده


علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در نامه جداگانه ای "رهنمودهای ناصحانه و خیرخواهانه" آیت الله خامنه ای را سنجیده دانست و بر واجب بودن رعایت دستورات رهبر ایران تاکید کرد.

علی لاریجانی در نامه خود نوشت: " اینجانب به نمایندگی از هیات رییسه و نمایندگان محترم ملت تمامی تلاش خود را با عنایت به اندرزهای مشفقانه جنابعالی در انجام وظایف مجلس، جهت تحقق مصالح ملت به خصوص در جهت رونق تولید ملی و کنترل تورم و افزایش اشتغال به کار خواهیم بست."

سخنان آیت الله خامنه ای، یک هفته پس از پاسخ انتقادآمیز آیت الله صادق لاریجانی به نامه تند محمود احمدی نژاد بیان شد.

آقای لاریجانی در نامه خود، آقای احمدی نژاد را به "سلطان غاصب" تشبیه کرده بود.

رئیس قوه قضائیه در پاسخ به انتقاد آقای احمدی نژاد درباره منع دیدارش از زندان اوین، او را به "رفتارهای نامتعارف" و تلاش برای "دخالت بیجا و خارج از حدود قانونی" در امور قوه قضائیه متهم کرده بود.

به نوشته آیت الله لاریجانی جلوی بازدید بدون هماهنگی محمود احمدی نژاد از زندان اوین گرفته خواهد شد و "قاطعانه از هرگونه حرکت تعدی گونه و دخالت نابجا" ممانعت خواهد شد.

آقای احمدی نژاد در نامه خود خطاب به آیت الله لاریجانی نوشته بود که "مطمئنا با سرکشی از زندان ها و برخی دادگاه‌ها" نحوه اجرای قانون اساسی و "رعایت حقوق اساسی ملت" را بررسی خواهد کرد.

جمشید برزگر، تحلیلگر ارشد امور ایران در بی بی سی می گوید این اولین باری نیست که آیت الله خامنه ای، مسئولان و سران قوا را فرامی خواند تا اختلافات خود را در مقابل مردم علنی نکنند.

به گفته آقای برزگر، فراخوان های قبلی آیت الله خامنه ای تا این اندازه هشدارآمیز و تند نبودند و در عمل نیزمورد توجه مخاطبان رهبر جمهوری اسلامی قرار نگرفته بودند.

+21
رأی دهید
-139

hamtarane - سیدنی - استرالیا
مردک چوب تکان میدهد و سگها دم
‌پنجشنبه 11 آبان 1391 - 10:03
امیر زنده - لیژ - بلژیک
سلام من می‌خوام بدونم این احمقها واقعاً فکر می‌کنن این بازی‌های اهمقاانشن را مردم باور دارن .البته من با نوکران و جیره خورشن کاری ندارم .مرگ بر تمام خیانت کاران به ایران
‌پنجشنبه 11 آبان 1391 - 10:22
m_h_gol - تهران - ایران
در جمهوری اسلامی رئیس جمهور برده رهبری محسوب می شود و حق ندارد بدون هماهنگی با رهبر از زندان (سیاهچال) بازدید به عمل آورد. اما مموتی هنوز این مطلب را نفهمیده که او تنها یک برده است و نباید بدون رضایت مولایش حتی فکر کند در غیر اینصورت جایش همان جهنم اوین خواهد بود ! حکومت اسلامی فطرتن حامل دیکتاتوری آن هم از نوع طالبانی اش می باشد ! چه سرنوشت شومی در انتظارمان بود و نمی دانستیم که آخوند جماعت حتی به بچه خودش هم رحم نمی کند ! بدا به حال ما که اسیر دست این جماعت متحجر شدیم آن هم در عصری که بشر موفق شده دست ساخته اش را به مریخ گسیل کند و ما هنوز سرگرم بیرون ماندن چند تار موی زنان از زیر چارقد آنان آنها را به صلابه می کشیم ! پس بیجا نبود که مغولان چند صد سال بر این مملکت حکمرانی کردند!
‌پنجشنبه 11 آبان 1391 - 12:01
GONE WITH WIND - دزفول - ایران
برادران دالتون حق دارند برای اربابشان خودشیرینی کنند و مثل سگ دمشان را تکان دهند!!!!!
‌پنجشنبه 11 آبان 1391 - 12:10
kurosh_alman - فرانکفورت - آلمان
ببردرن دستمال بدست...... مملکتو ببین یک پیر سگ هر وقت دلش خواست هر تصمیمی میگیره و باقی‌ هم خفه خون میگیرن..
‌پنجشنبه 11 آبان 1391 - 11:25
so_real - زنجان - ایران
دیکتاتور به چی‌ میگن پس ، تو بگو اونا میگن چشم ، این شد حکومته مردمی !!!!!
‌پنجشنبه 11 آبان 1391 - 12:40
داماهی - بندرعباس - ایران
نوکران وچاکران کاسه لیس دربارشیطان یکدست.
‌پنجشنبه 11 آبان 1391 - 14:30
parviz1 - کترینگ - انگلستان
چون هرجا دزدی و جنایت و تجاوز و هرگونه کثافت کاری باشه حتما گدا علی‌ اونجا نقش اصلی‌ را داره به‌‌ همین دلیل جلوی این کارها را میگیره و میخواد ملت متوجه نشن.غافل از اینکه گدا علی‌ شیره کارهاش دقیقا مثل اون کبکی میمونه سرش ز‌ر برف هست و ...رو به هوا ....
‌پنجشنبه 11 آبان 1391 - 11:58
نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.