انتشار سخنان جنجالی مدیر یک تورنمنت تنیس در مورد زنان به استعفای او انجامید

آقای مور روز یکشنبه تندیس نایب قهرمانی دوره اخیر تورنومنت ایندین‌ولز را به سرینا ویلیامز دادریموند مور، مدیر تورنمنت تنیس ایندین‌ولز در آمریکا پس از انتشار سخنان جنجالی‌اش در مورد تنیس زنان، ابتدا عذرخواهی کرد و سپس ناچار شد از سمت خود کناره‌گیری کند.
 
آقای مور ۶۹ ساله گفته بود که تنیس زنان مدیون موفقیت تنیس مردان است و افزوده بود: "اگر من یک تنیس‌باز زن بودم، هر شب زانو می زدم و خدا را شکر می کردم که راجر فدرر و رافائل نادال به دنیا آمدند. بار تنیس را آنها به دوش کشیده اند".
 
فدراسیون تنیس آمریکا و بسیاری از چهره های دنیای تنیس سخنان آقای مور را "سکسیستی" خواندند.
سرینا ویلیامز، نفر اول تنیس حرفه ای زنان گفت که حرف های آقای مور "توهین آمیز و بسیار نادقیق" بوده است. او گفت که بسیاری از هواداران تنیس می گویند که به خاطر خواهران ویلیامز به تنیس علاقه مند شده اند و این ورزش را دنبال می کنند.
 
اما نواک جوکوویچ، نفر اول تنیس حرفه ای مردان گفت که اتحادیه تنیس حرفه ای مردان باید برای اختصاص سهم بیشتری از جوایز نقدی به مردان تلاش کند.
 
جوکوویچ از اینکه تنیس‌بازان زن برای به دست آوردن حق خود جنگیده اند ستایش کرد، اما در عین حال گفت که آمار فروش بلیط و آمار تماشاگران تلویزیونی نشان می دهد که تنیس مردان تماشاچیان و در نتیجه پول بیشتری را به تنیس حرفه ای جذب می کند و در نتیجه مردان تنیس‌باز باید سهم بیشتری از جوایز داشته باشند.
 
زنان و مردان تنیس‌باز از سال ۲۰۰۷ در مسابقات جایزه بزرگ تنیس (استرالیا، فرانسه، ویمبلدن و آمریکا) و مسابقات مسترز جوایز برابر دریافت می کنند، اما در سایر تورنمنت ها که اختصاصا توسط اتحادیه تنیس حرفه ای مردان و اتحادیه تنیس حرفه ای زنان برگزار می شود، جوایز مردان بیشتر است.
 
در پی انتشار سخنان آقای مور، مارتینا ناوراتیلوا، ستاره سابق تنیس زنان گفت که این سخنان به شدت متعصبانه بوده و این احتمال را مطرح کرد که تنیس‌بازان زن در صورت ادامه تصدی آقای مور، از سال آینده تورنمنت ایندین‌ولز را تحریم کنند.
 
اما لری الیسون، مالک این تورنمنت، صبح امروز سه شنبه ۲۲ مارس با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که آقای مور از سمت خود به عنوان مدیر تورنمنت کناره گیری کرده است.
+10
رأی دهید
-1

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.